Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ewa81
17. čer 2008

Ahojky!Tak náš první syn se jmenuje Adam a náš druhý syn bude Radim. Obě jména končí na "em" a naše příjmení začíná také na "EM" tak si myslím, že jsme vybrali dobře. A většinou jména co se líbí mě se nelíbí manželovi a naopak. 🙂 A pro holčičku máme jméno Lucie, ale prý to bude kluk 😉

jindri
18. čer 2008

kristi: to je prauda 😉 ..... ovšem včera se zase manžílek vyjádřil, že Emu ne 😀 takže jsme tam, kde jsme byli 😉

kristi
18. čer 2008

ewa, to myslis jako Adam Moudrý napr? to se prave blbe rika...

Jindri: no, tak to bude jeste boj,ale casu dost, ne?

aja123
18. čer 2008

A co teprve takový Samuel Salát nebo Kevin Stéblo, to se na nich rodiče celkem vyřádili 😅

kakusa
18. čer 2008

No inak eme sa da pekne povedat emka , emuska...
A k tym prezyvkam mam syna Marek, bala som parek , oharek a tak,ale volame ho od malicka Majo a volaju ho tak aj vsetci kamarati asiroka rodina...Zacala som ho tak volat naschval byvalej svokre a nakoniec sa to tak ujalo,z eje to super🙂

jindri
18. čer 2008

kristi: no ještě, že času habakuk 😉

pipinka82
18. čer 2008

ahojte babulky poradíte mi Ryan meno že kedy oslavuje meniny ???? Neviem to nájst nikde 😀

My s mužom sme toto meno vybrali pre nášho drobca 🙂

minea
18. čer 2008

Promiň, ewa81, ale tvá úvaha se mi zdá hloupá. Pokud křestní jméno končí na počáteční písmeno příjmení, je to kombinace, která nepříchází v úvahu (jedna ze základních zásad výběru jmen, něco si o tom přečti). Dítě s tím bude mít akorát problémy a lidi si budou ťukat na čelo, proč mu rodiče vybrali tak blbě jméno.

maruna75
18. čer 2008

ahoj holky,mě se Amálka moc líbí.......my se doma na jméně pořád dohadujeme,já chci Tomáška a manža Vládika po něm,ale to jsem zatrhla.....to se mi nelíbí.... ☹ tak mu říkám Tomášku 🙂 a manža Ládiku,takže jméno vybereme až na porodním sále 🙂 .Holčičku jsme měli jistou měla to být Anetka 😀

pipinka82
18. čer 2008

to neni moc dobré dávat meno po rodičoch 🙂 ja osobne nikdy by som tak nedala 🙂

kristi
18. čer 2008

minea: to jsem taky rikala....

dididi30
18. čer 2008

ja by som tiez nedavala meno po rodicoch alebo po mne a muzovi, a uz vobec nie po nebohom 😉

majina
18. čer 2008

Jedna slečna od nás z ulice dala synáčkovi jméno Max, mě to přijde jako spíše na psa ale prosím... a aby toho nebylo málo tak příjmí má Mach... zkuste si vyslovit Max Mach nebo Mach Max a je to strašné! 😅 Né jen že se to špatně vyslovuje ale americké jméno a české příjemení = strašák na entou! 😕

dididi30
18. čer 2008

inak baby dobre som sa zasmiala na vasich uvahach 😀 😀 😀 😀

kristi
18. čer 2008

diddi, pri kterych?? 😀

mywiel
18. čer 2008

Kamarat dal synovi meno po nom cize Vladko, jeho manzelka ma brata Vlada a stary otec je tiez Vlado, cize 4ty Vlado v rodine no katastrofa... 😀

dididi30
18. čer 2008

kristi vseobecne, nic v zlom 😉 😀

melory
18. čer 2008

mywiel to uz je zavislost na meno... 😅

kristi
18. čer 2008

diddi, ja vim....

melory
18. čer 2008

mne sa stalo, ze som "zdedila" meno po muzovej sestre, kedze ona sa vidala, a ja tiez tak sme si meno prehodili....krstne mame spolocne...ona tuto skutocnost dlllho nemohla "prezgriet"...ved jej clanky a prispevky budu niest moje meno... 😕

majina
18. čer 2008

můj přítel je Zdeněk, je už asi generačně šestý!!! pra pra pra.... je to šílené když přijde pošta (oni totiž bydlí na pozemku na kterém mají 3 domy, v jednom bydlí oni, v druhém jeho dědeček s babičkou, ve třetím má firmu) jeho děda Zdeněk, táta Zdeněk, máma Zdena, on Zdeněk no šílenost!!! 😖

mywiel
18. čer 2008

Majina ten moj kamos je tiez tak trochu narcisticky... 😀 😅

poletucha
18. čer 2008

majina-tak to je dost otresny 😀 u nas v rodine zas kraloval Antonin,ja jsem absolutne proti,ale pry moje sestra az jednou bude mit mimco,tak to bude Tonik 🙂 ...takze spokojenost na obou stranach
Jinak muj manžel si furt prosazoval jméno Franta až jednou budeme mit syna,to by mu samozrejme u me neproslo,tak ted jsme si poridili stene a dostal jmeno Franta 😀 tak jsem rada,ze si to manzel takhle vytriskal 😀

majina
18. čer 2008

No a jak si myslíte že chce abychom pojmenovali naše dítě... jasně že Zděneček! 😠 To jméno se mi vůbec nelíbí a tak prostě néééé! 😀

lenocka6
18. čer 2008

My mame Emku a Adamka, mysli, ze su to velmi pekne a jednoduche mena. Vahali sme nad tym, ze Adama je na Vianoce, ale aj to sa vyriesi. Myslim si, ze v jednoduchosti je krasa a mne sa trosku prieci, ked daju rodicia meno Sebastian a kricia nanho Basti. No hroza.

theresa
18. čer 2008

Vybrali jsme jméno Jan - budeme mu říkat Honzíku, babička Jeníčku, je to tak odlišné, aby se v tom pak malý vyznal. Moc lidem se Honzík nelíbí, ale bohůžel už mu tak říkáme, a na jiné jméno už si asi nezvykneme. Má ještě někdo Honzíka?

marselina
18. čer 2008

my m¨áme jakuba jana,používáme oslovení jakub,ale hozíka má kamarádka od naproti,říkají mu honzi nebo honzíku,je to pěkné jméno i když se každému líbí něco jiného záleží to stejně jen na rodičích.

marselina
18. čer 2008

jinak s těma jménama,švagrová dala ted jejich miminku jméno františek,tatínek se jmenuje františek,dědeček a pradědeček opět františkové,navíc bydlí ve stejné vesnici jen pár baráků od sebe,pěkný cirkus a chudák pošták když nese dopis bez udání čísla popisného 🙂 🙂 🙂

xena22
18. čer 2008

Ked sa uz vyberaju mena k priezviskam,tak u chlapcov je to na cely zivot,kdezto dievcata priezvisko zvacsa zmenia,tak dievcenske by som chcela vybrat nieco univerzalne,ale neviem co 😖 Tiez nechapem,ked niekto da hyper moderne zahranicne meno ku klasickemu slovenskemu priezvisku ,ale to tu uz bolo prebrane milion krat...

loginka
18. čer 2008

ahoj kristi, jeeee ty mas Miu, to sa mi velmi paci, je to niekde v kalendari?