Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kacerka
22. črc 2009

ygreen, jasně, já to nemyslela zle 😉

zlatka
22. črc 2009

Dora je pěkné jméno, když jsem ještě poprvý slyšela Dorota, tak jsem si řekla šmarjá, ale pár dorotek už znám a už mi to jméno zní krásně. Lada se mi taky líbí (o šicím stroji nevím, jen o značce auta) - to je i paštika Matěj, cigára petry, mouka zlatka-lépe kyne, nebortí se....., na všechno se něco najde, bude-li člověk chtít.Takže dát na svůj instinkt,ne na okolí. A paula se mi líbí a Karin--no holčičích moc, moc, horší je to u kluků.

markytkaaa
22. črc 2009

Tamara u nás ne ... můj děda jméno používal jako menší urážku ... "taková Tamara" a když chtěl použít něco ještě o úroveň vyššího tak řekl "taková Dorota" ... ještě nadával jedním jménem ... ale budu si muset vzpomenout 🙂

a když jsem byla malá, tak pipka byla "Blaženka" ... 😎 😀 😀 😀

markytkaaa
22. črc 2009

Ale krátce - Dora ... je krásný 🙂

emamamamu
22. črc 2009

babicka je ze Slovenska a je z Dory na nervy, ze je to tam nadavka, neco jako tady krava, blbka a tak...😅

makelka
22. črc 2009

ygreen, my slavíme svátek 13.června, na Antonína dle biblického kalendáře 😉 😉 😉

makelka
22. črc 2009

markytkaaa - tady u nás se právě zase rozmohlo nadávka "to je ale Laura" a je to myšleno dooooooooooosst sprostě, tak mě zase tohle jméno moc nesedí 😅 😅 😅 😅 😀

helulicek
23. črc 2009

Čau holky, sorry, že vám sem vpadám, ale náhodou jsem se jukla a vaše diskuze mě docela pobavila 😉 Mátetu dost dobrý hefty 😉 No,vidím, že je tu problém vybrat jméno pro holčičku 😕 My měli problém vybrat jméno na kluka, rozhodli jsme se až pár dní před termínem 😕
Jak tu píšete, vůbec nedejte nato jestli se tak jmenuje pivo, auto atd. vždyť to bysme za chvilku nemohli dát snad žádný jméno 😉A co se týče toho okolí,je to jen vaše věc. Lidi si stejně brzy zvyknou a když ne,jejich problém,no ne? Jen si myslím, že by to mělo trošku sedět k příjmení. Moc se nepřikláním k tomu, když je nějaký typický český příjmení a k tomu anglický jméno....ale i tak je to každýho věc. Jinak Dorka je pěkný jméno 😀

petruna26
23. črc 2009

Ahoj holky, přidávám se k Helu... Čtu vás už pár dní, včera jsem dočítala přes mobil, stálo mě to hoodně času z mého spánku, ale stálo to za to 🙂 , fakt jsem se pobavila - a jsem taky zvědavá, jaké jméno Alča nakonec své holčičce dá - budu sledovat tuto ságu i nadále, pokud to neva 🙂

A Emi, Dora je krásné jméno - mně se líbí víc než Dorot(k)a 😉

blka
23. črc 2009

Ema, Dora je moc pěkné jméno. Měla jsem ji na seznamu, když jsme vybírali jména 😉 . Ale manžel ji rezolutně odmítl. I když jsem ji navrhovala opakovaně 😀 , jestli by nechtěl malou Dorinku 🙂 . Nakonec máme stejně chlapečka 🙂

joseline
23. črc 2009

Ema, myslím že tady máš velkou podporu. Já mám jméno Dora na mém seznámku pěkně dlouho a pořád mě to nepřešlo..Holky, musíme bojovat za tak pěkný jména který nikdo moc nedává a někdy ani nechápe..Takže dávám palec nahoru..a to stejný Alčátkovi, ať už to bude Gita, Zoe, Rút nebo úplně nějaká jiná ..

Tak mě napadlo, to jsem tady jediná kdo ještě nemá mimčo a řeší jména?? 😕 😉

kacerka
23. črc 2009

Holky, včera v posteli jsem přemýšlela nad jmény a ještě napadla Agnes - to je taky docela odvaz - ani snad žádnou neznám . . .

ygreen
23. črc 2009

kacer: tý jo, hele Agnes je nááádhernááá 😵 ale k našemu příjmení absolutně nejde ☹

makelka. jasně, to je to třetí možný datum, už jsem na něj zapoměla. Já vybrala toho 12.9. On má narozky 29.5. tak by to měl jen dva týdny po narozkách 😉

kacerka
23. črc 2009

ygeen - Nám by možná i šla, ale asi bych si netroufla - Už je to na mě dost výstřední - i když je to vlastně Anežka 😉

joseline
23. črc 2009

Agnes, není špatný ale ani mě nějak nezaujalo. ..co třeba Antonie, ale lepší je Antonia - Tony nebo Aňa..

ygreen
23. črc 2009

Antonie se mi už moc nelíbí. Holky mylíte že lze dát jen Thea, nemusí být Teodora?

Jinak to tady asi ani nepadlo - moje ségra má Josefínku (a Tadeáše a druhá ségra má Aničku a Matěje.)

joseline
23. črc 2009

Já myslím že Thea jde dát, ale já bych dala Teodora proto, abych jí mohla říkat Theo i Dorko, 2v1 😵

petruna26
23. črc 2009

Joselina - já řeším jména pro mimi už od 16ti, takže 11 let, než jsem měla dítě - a byly to hrozný boje doma s mm, já to totiž každý týden měnila 🙂 Ale je fakt, že já nechtěla nic neobvyklýho, Adélka se mi líbila už jako malé holce, pak jsem tak pojmenovala svoji želvu, ale ta už není, tak se tak jmenuje Áďa 🙂

Jinak Antonii bych nedala, měla jsem kolegyni a asi se jí to taky nelíbilo, nechávala si říkat Nino. Spousta lidí ani nevěděla, že se jmenuje Tonička 🙂

kacerka
23. črc 2009

jose, já myslím, že by z toho bylo akorát dítě zmatený, když bys mu říkala jednou Theo a podruhý Dorko. Když je např. Stanislav - tak se mu taky říká buď Stando nebo Slávku 😉 Kdybych měla takový typ jména, tak bych nejspíš slyšela jen na jednu variantu - si neumím představit, že by na mě volali oběma 😅

majina
23. črc 2009

Dora... Dora... mě se vybaví Dana Morávková v té pohádce Z pekla štěstí a Dora tam byla pěkně zlá 😀 😀 😀

Ale Gita je supééér!....Je to sice kamarádův pes ale nevadí, mě se to jméno líbí stekně jako Agáta!

markytkaaa
23. črc 2009

Já jsem měla želvičku Agnes ... a klidně bych to dala i holčičce ... ale Agnes Novotná je na můj vkus celkem hustopekelný 😅 😀

Alčátkovejm bych tipla Laru, Helu (Nela a Hela 😀), Ninu nebo Aidu 🙂

majina
23. črc 2009

marky.... to by bylo šílený 😀 😀 😀

Já měla ve školce chlapečka a ten se jmenoval Max Nový...... šílené!

markytkaaa
23. črc 2009

... jo 😀 takže Karolína to jistí 🙂

majina
23. črc 2009

Karolínka je hezké jméno ale naše holčička by se asi upsala když by se podepisovala 😀

joseline
23. črc 2009

A jak to dělají ti co davají mimčám dvě jména? Říkají jim taky dvěma?

majina
23. črc 2009

jose.... podle mě jak kdo 😉 Znám plno lidí o kterých to ani známí nevědí že mají dvě jména ale taky znám případy že jim říkají oběma jmény 😖

kacerka
23. črc 2009

jose, já bych řekla že jen jedním - tím prvním 😉

petruna26
23. črc 2009

jose, já co znám lidi, co maj děti s dvěma jmény, tak jim říkají oběma - Třeba Lucii Bertě - Lucinka i Bertička, Janě Alžbětě - Janinka i Alžbětka... 🙂

joseline
23. črc 2009

Já si taky myslím že oběma, jinak by to bylo trošku k ničemu🙂 A myslím že ty děcka z toho nejsou zmatený. Vždyť když se jim říká pusinko, čumáčku, ..tak taky ví že je to na ně a slyší na to 😉 Teda myslím..Honéém nám to pojďte říct vy kdo máte děti s dvěma jmény ať víme jak to teda je🙂

kacerka
23. črc 2009

Mně to přijde prostě divný říkat dítěti dvěmi jmény 😕 😅 No asi proto dávám jedno - ale určitě bývalo zvykem říkat jedním - můj táta je křtěnej Josef, ale rodiče mu dali jméno Milan a tak se mu taky říká - na Josefa jaksi neslyší 😖