Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ygreen
17. srp 2009

Artemis je žert, ne? 😕

gtver
17. srp 2009

ygreen, je to takový opis 😉

artuse
17. srp 2009

gtver: Lvíče je Richard 😉

panda
17. srp 2009

😀 😀 Artemis není žert, jen se bude jmenovat malinko jinak, prostě je to hádanka 😀 😉

artuse
17. srp 2009

a já už jsem přišla i na Artemis 😀

gtver
17. srp 2009

medvěde 😀 😀
artuše 😉 ale dá se na to nakonec přijít, že? 😀

artuse
17. srp 2009

gtver: jasně, ani to není až tak těžké🙂
a můžu prozradit Artemis? 😀 jestli ne, tak ani neceknu 🙂

zdenik89
17. srp 2009

tady to je dneska zajímavy :o) samy hadanky. 🙂 film jsem neviděla, ale artuse a internet.. Richard je krásny jmeno. 🙂 🙂 to za výber velka jednicka s hvezdickou podtržená :o). Tak to se těším co nakonec vyberete 🙂 🙂 pro druhého mimíska.

panda
17. srp 2009

co je ty matko s divnýma jménama? 😀 😀

gtver
17. srp 2009

artuse, jasně, že můžeš 🙂

artuse
17. srp 2009

já myslím, že Artemis se bude jmenovat Diana 🙂 Artemis=řecká bohyně lovu, v Římě nazývaná Diana 🙂 ale třeba se pletu a je to ještě větší jinotaj 😀

gtver
17. srp 2009

artuse, přesně tak 🙂 nepleteš se

panda
17. srp 2009

jj, Dianka to bude 😵 taky jsme to museli uhodnout 😀 😀

Abych jen tak netlachala, tak mi budeme mít Nelu 😵 , kluk by byl Filip 🙂

artuse
17. srp 2009

gtver: pěkné 🙂

gtver
17. srp 2009

pandi, Filípek bude druhej na řadě 😀

panda
17. srp 2009

jj, toho si uděláme potom 😀 😀

artuse
17. srp 2009

mně se začíná líbit jméno Felix, líbí se mi jeho význam 🙂

bielanevesta
18. srp 2009

Diana aj Alexander sú krásne mená 🙂
Páči sa mi aj Karolína, ale keď si ju zdrobním 😀 Na Kája alebo Kájinka tak to už sa mi vobec nepáči 😒

angel99
18. srp 2009

Ziju v Italii, pritel je Ital a Angelo je italske jmeno 😎

alexandrah
18. srp 2009

panda - zeby artemis ´= diana?? bohyna lovu? to je pekneee

kija
18. srp 2009

angel, tak to potom jo 😉 Nevšimla jsem si zahraničí a víš co.. lidi vymejšlej různý ptákoviny, v ČR by to bylo jako pěst na oko 😀 Ať vám Angelo dělá jen radost 😵

zdenik89
18. srp 2009

Lvíče a Alex jdou hezky dohromady. Dianka se mi líbila z Můj táta je duch 😵 .

angel99
18. srp 2009

kija : jo mas pravdu me by to samotnou nenapadlo dat Angelo, ale meli jsme s pritelem dohodu ze on vymysli jmeno pro kluka a ja pro holku, no a kazdej mi rikal ze vypadam na holcicku no a nakonec to bude kluk. Zezacatku jsem si musela zvykat ale uz se mi to zacina libit 😉

panda
18. srp 2009

Manžel chtěl Karolínku, ale přesně ty zdrobněliny Kája, Kájinka mě odrazují 😒

A Angelo je pěkný 😵

angel99
18. srp 2009

panda: diky 🙂
A Karolina je hezky jmeno, zdrobnele Karolinka, to je pekny ne? Kajinka se mi taky moc nelibi a Kaja je spis jak na kluka.

mmmk
18. srp 2009

Cau holky, neni tu mezi vami takova, ktera by mela zkusenost se jmenem, ktere sice existuje v ceske podobe, ale chteli bychom dat cizi podobu toho jmena? Musi se o to nejak zadat predem nebo pred vydanim RL?
To jmeno sem pochopitelne psat nebudu 😝 😀

joseline
18. srp 2009

mmk, jméno bude překvápko? Záleží jaká je to podoba?, to ti asi řeknou na úřadě už předem jestli musíte žádat nebo jestli se to může použít normálně..

lolitkamtc
18. srp 2009

Ahojcek, mysme mali vybrate mena asi 2roky/Richard a Sofia/, no kde byvame ma kamaratka dceru v skolke a su tam 4 Sofie. Richard ostava a Sofiu sme zmenili a Mia....skandinavske meno a znamena zlost, hnev mora. A inak sa nam pacia aj Nina, Simonka, Silvia a mne velmi Scarlet. Dufam, ze som dala nejaku inspiraciu.....pekny dnik 😀

svoja
18. srp 2009

Holky asi to fakt bude ta Bara....myslite, ze nam ji na matrice uznaji? nechceme Barboru, ale Baru...

mmch Thea je nadherny jmeno....a libi se mi i Mia ....ale chteli jsme neco tradicnejsiho🙂

mmmk
18. srp 2009

Joseline, no uplne aktualni to neni, ale kde se na to da zeptat? Na normalni matrice v miste bydliste nebo na zvlastni matrice v Brne? Jmeno sem proste nenapisu 😉