Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lenkaaa
24. říj 2008

presne takhle jsme uvazovali s manzelem - ze az nase Amalka bude mit takovych 17 let a bude se seznamovat s klukem, tak mu rekne, cau, ja jsem Amalka 😀 no, asi by me Amalka za vyber jmena nemela moc rada, proto jsme radsi svolila Adelu 🙂 jo, Amy taky jde, ale kdyz bude nekdo chtit rict napr. 'dej tohle Amy' tak to rekne jak? dej tohle Amyne? nebo proste by se nemohlo sklonovat.... nevim 😕

beta007
24. říj 2008

chachá, bylo by to nesklonné...jako ta Ejmy z Futuramy 🙂)) zase tak by jí určitě nechtěli říkat učitelé... Je zajímavé, že třeba u Amélie mi přijde normální říkat Ameli... ale Amali, to asi né.

lenkaaa
24. říj 2008

ahaaaa, to je napad! Amelie je taky krasne a klidne ji v detstvi muzes rikal Amalko, a pak Ameli 🙂 jo, to celkem jde 🙂

beta007
24. říj 2008

no tak vidiš 😉 Amelie je bezva! A asociace s tim parádním filmem podle mě není vůbec na škodu 🙂 .

gimik
24. říj 2008

beta007: Ahojky, my máme Amálii a všichni jsou z jména hrozně nadšený, až na tchýni, tak pořád nadává a říká malé schválně úplně jinak. Jinak malé nejčastěji říkáme Málinko, Malči, Mal a taky Amálinko,Amálko, Amíšku. Moc se mi to jméno líbí a jsem ráda, že jsem ho dala. V nemocnici se všem moc líbilo.

beta007
24. říj 2008

Mě se taky moc líbí! 🙂 Dej vědět jak pak budete říkat puberťačce/dospělačce! Jinak já nevím, co to je za fenomén, ty tchýně 😒

gimik
24. říj 2008

No, co jsem mi mamka povídala, když znala dospělé Amálie, tak jim říkali Malčo, Mali, Malinko nebo taky Mal. Dřív prej bylo hodně Amálií a teď se to zase vrací.

beta007
24. říj 2008

Vůbec se vrací dost hezkejch jmen...to "za nás nebylo" 😉

andelka
24. říj 2008

My máme vybranou Anežku. A kdyby i druhé byla holčička, tak Stela. A jak se to líbí ostatním je mi jedno. Módní jména odchází a přichází, důležité je naše rozhodnutí.
Amálie je krásné jméno. Jako malá jsem milovala knížky o Gabře a Málince. 🙂

gimik
24. říj 2008

To ne, my jsme chtěli dát Rozárku, ale pak jsem na internetu viděla fotku, kde bylo napsáno koza Róza a hned mě chuť přešla. 🙂 Ale Rozálie se mi taky moc líbí.

beta007
24. říj 2008

andelko: Gabra a Málinka je výborná, taky jsem to hltala! 🙂
gimik: přesně tak, co s tou Rozálií, aby to nebyla Róza!!! 🙂

munu
24. říj 2008

co poviete na meno Kevin pre chlapca?
🙂

beta007
24. říj 2008

Mě se líbí, ale bála bych se, aby to u nás neznělo komicky ☹ . Jinak mě se líbí jméno Ryan...tam vidím ten samý problém.

lenuli2
24. říj 2008

ahojda my planovaly natalku nebo dominicka...a budeme mit dominicka 😉

andelka
24. říj 2008

a bude sám doma? 😀 Ne, vážně, jestli máte mezinárodní příjmení a žijete v americe, tak ok, ale jinak...copak jste sociální případ? (víte jak to myslím)

munu
24. říj 2008

tak som pozerala do slovenskeho kalendara, tam je tiez meno Kevin, paci sa manzelovi aj mne.. lebo mame radi aj ten film Sam doma a tam maju Kevina, toho blondacika.. az na to, ze nas bude ciernovlasy pravdepodobne, lebo obaja mame cierne vlasy 😀 no ale hlavne sme nechceli cisto slovenske meno, nakolko zijeme v anglicku.. chceli sme nieco celosvetove, aj aby to pre nasich na slovensku nebolo tazke vyslovovat.. 😅

munu
24. říj 2008

Kevin Bevilagua

munu
24. říj 2008

slovenske meno to teda nieje.. je to francuzske priezvisko, ale obaja sme slovaci 🙂

andelka
24. říj 2008

munu: Tak to ano, to je ok. U nás podobná jména vyvolávají jiné asociace. 😅

rebi
25. říj 2008

baby prosim vas poradte mi kedy ma meniny na slovensku chlapcenske meno Simon dakujem

chymenitta33
25. říj 2008

Ahojte kočky mne sa veľmi páčili mená: David
Chiara
Grace

Mamé chlapčeka tak je David 🙂

Ale veľmi sa mi aj páči Sebastian, Samuel, ale prekáža mi to keď počujem deti ako sa hrajú a volajú na seba že Sebo-ebo, alebo Samo!

beta007
25. říj 2008

na Slovensku se neříká Same? Kdyby jej děti oslovovaly jak píšeš, tak bych "SamoSebou" vymyslela radši něco jiného 🙂 .

zajo79
26. říj 2008

deti si vzdy nieco vymyslia...kamaratka ma Samuela, volaju ho Samko, Samo... Same je ceske sklonovanie. A uz som pocula ze deti si robili posmech z toho mena, akoze Samo-vrazda ... deti maju fantaziu a predstavivost co by nas nenapadlo

dedulka
26. říj 2008

Docela se mi líbí jméno Maxim - co na to říkáte?! 🙂

xena22
26. říj 2008

Ja mam Samuela a volame ho Samo,Samko,Samusko ale v skole a medzi detmi je Samuel,tak mu hovoria aj hovorime mimo domu 🙂 ... pravda je,ze obcas ked nieco vyvedie tak povieme "spravilo sa to Samo" ale morbidne veci ako samovrazda to sa mu este zatial neuslo 😀

Maxim je krasne meno a v poslednej dobe dost oblubene 😉

menny
28. říj 2008

ahojky
Už před pár týdny jsem vás pročítala a hledala
inspiraci. Mám syna Davídka a čekáme druhé dítko.
Pro holčičku jsme měli vybrané jméno Nikol, ale pro kluka
jsme nemohli nic vymyslet.
Podle amniocentézy máme jasný, že budem mít dalšího
chlapa v rodině a né a né vybrat jméno které by se líbilo všem
třem. Chtěli jsme Alexe, ale máme klasický český příjmení, tak
se to k sobě vůbec nehodilo. Nakonec jsme rozhodovali mezi
Vojtou, Jonášem a Matoušem. Matoušek to vyhrál. Spokojenost u všech
🙂
Chci všem popřát zdravá a spokojená dítka 😵

pikusa
30. říj 2008

Ahoj holky,tak jsem taky pročetla pár stránek a koukala na jména.
Můj přítel má 2 děti,holky Anetku a Elišku.No a spolu čekáme miminko.A jména 😀 boj 😀
Přítel je Josef,no tak by chtěl pepíčka...........já jsem teda zásadně proti 😠
No a nakonec jsme se zatím dohodli že kluk bude Matyáš a holka Sára.
Ale včera mě zase přemlouval na Pepíka 😝 😀

sayast
30. říj 2008

ahojky,
procetla jsem kousek diskuze a taky se pridam. Jeste nevime pohlavi, ale dozvime se snad zitra 🙂.
Pro kluka "musi" byt po tatinkovi Eduard a pro holcicku zatim mame Rosalie nebo Sandra. Jeste se rozhodujem. Ale libi se mi spousta jmen, jen se shodnout s manzou 😀. treba driv se mi hrozne libila Viktorie, ale pak se zacali moc davat,tak uz jsem ji nechtela 😅

monkula
30. říj 2008

pikuša, nedaj sa..... nič v zlom, ale je to meno, pri ktorom mi nakakuje husia koža... 😅 😅 😅

konja
30. říj 2008

menny: Matouš je krásné jméno. Kdyby byla naše Blanka chlapeček, měi bychom už doma také Matouška 😀