Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

beranek
18. črc 2008

Kristi, mě taky 😉

beranek
18. črc 2008

My máme dlouhé příjmení, tak potřebujeme kratší jméno, aby nás děti neproklínaly 😀

krispule
18. črc 2008

jenže já jsem už načatá těmi řečmi "že je to pro ní pomsta" - že je to hrozné jméno ☹

jak poznám že skutečně "je hrozné"?

přeci různé přezdívky jdou vymyslet skoro na vše...
přeci když se jméno říká ošklivě, je ošklivé a naopak...
prostě jsem z toho rozhozená a trápí mě blížící se termín ☹

gucci
18. črc 2008

kris a jak se jmenuje tvoje máma?

beranek
18. črc 2008

a taťka holčičky na to má jaký názor?

krispule
18. črc 2008

mamka je Jitka

taťka není vysloveně proti, ale taky ještě hledá...

vlastně celé těhotenství jí už Toničko říkáme...

zany
18. črc 2008

Krispule: Já bych se na okolí taky vykašlala, protože vždycky se najde někdo komu se jméno líbit nebude!!! 🙄
Důležité je, že se jméno líbí vám, vy to dítě budete hlavně oslovovat a trávit s ním nejvíce času! 😵 Ne ten kdo má námitky!!! 😒

gucci
18. črc 2008

být tebou nechám Toničku...a jestli nemáte super vztahy, tak ti to vlastně může být jedno ne co si mamka myslí 😉

beranek
18. črc 2008

Já bych si taky pojmenovala dítě, jak chci. Fakt se vždy najde někdo, komu se nelíbí, ale to je jeho problém, ne tvůj...

zany
18. črc 2008

Je fakt, že každé jméno se dá říct hezky, ale i ošklivě!!!
Pokud nejsou super vztahy v rodině už teď, tak tím, že dáš jméno podle jejich vkusu, tak se jim asi nezavděčíš 😒

joseline3
18. črc 2008

Ještě máme čas na jména, ale nedá mi to a pořád hledám co by se mi líbilo: zatím vede Oliver, Bruník https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Berta a Ema

krispule
18. črc 2008

no mamka mi řekla spoustu ošklivých věcí - jako třeba že Toničce tak říkat nebude..tak jsem jí holt řekla že to taky pro ní nebude "babička" (kterou máma ani být nechce) ale holt paní XY...
mám s ní trable no ☹

nejraději bych se vás zeptala co si o tom jménu myslíte vy - ale zase píšete že na okolí nezáleží...
ach jo...ale moc vám děkuji, jsem trochu klidnější

joseline3
18. črc 2008

Ale jak říkala myslím"Beránek" : už se mi ani nechce o těch jménech informovat rodinu, protože když jsem řekla u skoro tchánovců že se mi líbí Oliver tak tchán říká: to je hnusný jméno a hned mi tím zkazil náladu. Jak může říct že je hnusný, žádný jméno není hnusný

beranek
18. črc 2008

Mně osobně je to jméno líbí, stéjně jako teď je hodně Toníčků, kluků, a jméno je moc pěkné 😉

heresta
18. črc 2008

Tonička je pěkný jméno,a je to tvoje vec.. Mama zmekne uvidis, a kyz ne tak na to prijde sama ale pozde

beranek
18. črc 2008

My jsme fakt řekli, že je to tajemství a dozví se to, nikdo ani v nejmenším netušil, protože jsme všem řekli, že máme jméno na M 😀 Všichni jsou nakonec spokojení a v pohodě 😉

joseline3
18. črc 2008

Krispule, nečetla jsem to tu všchno ale pochopila jsem správně že chceš Antonii? Jestli s eVám to líbí tak proč ne? Nevím proč ti to mamka takhle znepříjemnuje, přeci se má těšit na vnučku a uvidíš že časem jí vlastně bude úplně jedno jak se jmenuje protože si ji malá určitě omotá kolem prstu 😉

krispule
18. črc 2008

jj, byla chyba to říkat dopředu - možná i prozrazovat zrovna rodině pohlaví ☹
ale "myslela jsem" že budou mít všichni radost...

joseline3: Oliver je krásné jméno!! Měla jsem ho vseznamu pro chlapečky (celkem jsem jich měla 9 🙂)
pro holky jsem měla jen dvě..tuToničku a ještě Justýnu

beranku: mockrát ti děkuji za názor, radu i uklidnění 🙂

všem děkuju!

misa84
18. črc 2008

krispul, tonicka je vazne krasne jmeno! 😵 jake mate prijmeni jestli to neni tajne? 🙂

gucci
18. črc 2008

jo jo, rozhodně neříkat dopředu pohlaví, jméno a vůbec nic o snažení 😉

krispule
18. črc 2008

misa84: Bürgerovi

gucci: no ponaučení jako blázen!! 🙂

misa84
18. črc 2008

gucci, nerikat o snazeni je zaklad, paxe kazdy vyptava kdyz uz to bude....na klidu to neprida 😔

beranek
18. črc 2008

Gucci, moje řeč 😉 Z nás nakonec vytáhli pohlaví, ale stéjně si všichni do poslední chvíle mysleli, že budeme mít kluka, tak nějak ho víc tipovali 🙂

misa84
18. črc 2008

Antonie Burgerova...parada...bude z ni spisovatelka nebo tak neco 🙂

beranek
18. črc 2008

Krispule, myslím, že k tomu příjmení se Antonie krásně hodí 😵

gucci
18. črc 2008

jo, taky mi to k tomu příjmení sedí
Justýna Burgetová je ale taky dobrý 😉

beranek
18. črc 2008

Jojo, obě jména by se hodila 😉

krispule
18. črc 2008

tak to jste mne opravdu potěšily 😵

moc moc děkuju!!!

heresta
18. črc 2008

hlavně pevný nervy s mamou ☹

katwind
18. črc 2008

Ahoj holky, krispule, prosímtě, na mamku se fakt vyprdni! Antonie je nádherné jméno, kór pokud ho máte v rodině, pro mě je to taky jeden z favoritů🙂
Jinak k Tvému příjmení jde, ale já sama bych řekla, že máš dost tvrdé příjmení a snažila bych se ho jménem spíš zjemnit (jméno s š, č, j), ale zase nijak hrozné to taky není a navíc holka se vdá 😀