Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

petty
7. pro 2006

Elišku bych nevolila, ale moc se mi líbí jméno Ela.

a.janka: jméno Alois bych já osobně nedala...

baruna
7. pro 2006

A.janko, asi jsem divná, ale mě to zní docela hezky 😉 A Lojzíček je fakt roztomilý. Jsem hrozně ujetá na tyhle starý a zapomenutý jména. A co holčička?

qualka
7. pro 2006

a.janko:mě čeká stejný osud jako tebe.Manžel je Arnošt a u nich se to dědí.Já mu říkám Arny a už jsem si na to zvykla...

zrzecka
8. pro 2006

ahojky my se na jmenu pro holcicku dohodli hned David proste rekl co Leontýnka a bylo vymalováno,už se nám pak nic tak nezalíbilo...Chlapeček by byval byl Matyáš nebo Vincent..

iza
8. pro 2006

ahoj my jdeneme v jménech na J : Julie a Jáchym 😉

kristi
8. pro 2006

zrzecko, Vincek je fajn 😉

caira
8. pro 2006

teda ja jak tady ctu, ze do vyberu jmen,"kecaji" nejen rodice, ale i kamaradi..no to by me teda kleplo.. My se s Robem dohodli okamzite, ze kluk bude Jamie a holcicka Emily..a pokud by bylo jeste jedno, tak Riley pro obe pohlavi..a at si kazdy mysli co chce..bude to prece nase dite, tak si ho pojmenujeme jak se libi nam ..a komu se to nelibi at si.. trhne 😀

makak21
8. pro 2006

Vincent je fakt fajn jméno, i když já osobně bych raději brala toho Matyáše. 😉

a.janko: zkus udělat něco, aby jsi zabránila tomu jménu Alois. Jmenuje se tak můj otec a pro to dítě by to fakt nebylo nejlepší řešení. Je to přeci jen tvoje dítě, tak ti do toho tchán nemůže mluvit a ve spojení "Alois Abrle" je to dost divné. To je můj názor. 🙂

vedvies
8. pro 2006

zrzecka vincenta mam sefa 😀

makak21
8. pro 2006

caira: líp bych to říct nemohla 😀

groowy
9. pro 2006

No je to fakt děsný, jak do toho všichni kecaj. My jsme se proto rozhodli, že jména dopředu nikomu neřekneme, když se nás někde ptá, tak ze srandy říkáme, že to bude Josefína nebo Hubert a budem jim říkat Pepi a Hubi. No a manžel řiká, že to bude Azor nebo Květa 😀 . Jinak chceme dát pro kluka jméno Petr (po tatínkovi) a holčička bude Karolína nebo Terezka.

zavule
9. pro 2006

Ahoj všichni, já si na to pořídila knížku. Jmenuje se Jméno je váš osud. U jmen je vždy napsáno, jaký ten člověk asi je a k jakému znamení se hodí nebo ne. U mého jména to pasuje naprosto přesně. Pro naši holčičku jsme vybrali jméno Veronika, tak doufám, že s tím jednou bude spokojená.

zrzecka
9. pro 2006

jeee,s tema jmenama dle vykladu.. 🙂 nase Lea je panna jako znameni,ale jmeno ma zaklad Leo,t.j. lev a je to teda fakt lvice,jako panna se moc neprojevuje...tak si rikam zda na tom neco neni.. s tim vykladem.

r123
9. pro 2006

ahoj tak u nás to měl býtlukáš po přítelovy ale mě se to prostě nelíbilo a tak sme vybíraly a vybíraly padaly návrhy jako Robin,já chtěla Erika přítel pak přišel s Davidem.noděs tak sme se dohadovaly a jen tak občas Zaznělo Jméno Kryštof(což se mi moc líbilo,ale už sem se bála cokoliv říct aby se přítel zas nenaštval že vybírám ména jak hrom)no a až sme nakonec seděly na Matrice a hlásili sme že chceme aby se malej menoval příjmením po přítelovy tak se nás ptaly i na méno a já už smířená s tím že řeknu Lukáš najednou přítel vyhrkl Kryštof a bylo rozhodnuto!holčička měla být po mém Annamarie(anemari)nebo Valérie.přítel chtěl Krystínku takže u druhého dítětě rozhoduje přítel čili když bude holčička tak to bude Krystínka a když kluk tak nevím k tomu se zatím přítel nevyjádřil!!! 🙂

leniik1
9. pro 2006

Zavule tu knížku právě pročítám, je to zajímavé počteníčko, ale že bych to jméno opravdu vybírala na 100% podle knížky to ne. 😉 Třeba Lenka je vůbec nevhodné jméno jsem se dočetla asi by se mělo rovnou zakázat- lenka má celý život problémy ve vztazích k okolí..Nikdy prý nebude š´tastná..Myslím že zrovna to jméno štěstí nebo neštěstí neovlivní..Ale jen tak jsem se mrkla na naše vybraná jména a Ladík a Kubík by prošel. 😀 Tak jako Karolínka, záleží v jakém měsíci se ten jedinec narodí, také prý ovlivní příjmení které je u toho jména a jsou tam zajímavé vzorce v té knížce, kde se o sobě dozvíte podle jména různé věci. 🙂

zavule
10. pro 2006

To je pravda, že se jméno nedá vybírat jen podle knížky. Musí se taky líbit. Ale pokud se někdo nemůže rozhodnout mezi několika, tak to třeba pomůže. 🙂

paja2408
11. pro 2006

Ahojky holky myslím si,že česká jména tada nudné jsou!já bych chtěla jméno pro kluka Brooklin z cizých,ale z českých Erik no ,ale můj přítel nechce Erika!no a pro holku chce můj přítel dát Jessica,Melissa no uvidíme. 😀

kristi
11. pro 2006

pajo, kdyz uz Brooklyn...tak aspon s y

lejla77
11. pro 2006

paja2408:
Jessica ma meno u nas v SR kazde druhe ciganca.

baruna
11. pro 2006

Nemyslím, že česká jména jsou nudná. Jsou krásná - stačí jen pročíst kalendář. A třeba Brooklyn Nováček - to je něco příšernýho 🙄 Takže určitě vybírat i podle příjmení.
Kamarádce se teď narodila holčička a jmenuje se Anděla. Moc hezké jméno.

groowy
11. pro 2006

taky mi připadá dost divný dávat cizí jména, jednak kvůli třeba českému příjmení, ale některá ta jména pak působí spíš směšně. Taky máme v ulici jednu (romskou) rodinu, která se v nich vyžívá, mají Kevina, Esmeraldu, Lorenza apod. No děs.

lejla77
11. pro 2006

presne, podla toho, aka telenovela bezi v TV.

kocurek
11. pro 2006

Ruzna jmena si muzete vyhledat dle ZEMI PUVODU. 😉

http://www.babycenter.com/babyname/

lucinocka
11. pro 2006

tato tema tu uz raz bola ..ale keby daco ja by som chcela Lilly a Marco 😝

karotky
14. pro 2006

Ahoj holky!My se chystáme na svět 22.dubna a jelikož potřebujeme krátké jméno bez R,........,tak nemáme lehké vybírání.U kluka máme celkem jasno(Adam nebo Aleš),ale s holčitou to bude horší.Žádné krátké v období mezi říjnem a prosincem se nám nelíbí.Uvidíme,času je ještě celkem dost.

mmmk
14. pro 2006

karotky, proc se ohlizis na to, kdy bude mit svatek? To je prece jedno. Muj svagr dostal jmeno a az byl doma z pododnice, tak se tchynka podivala do kalendare a narodil se na svuj svatek. Ale vzdycky dostane extra darky i k svatku 😀

tribitka78
14. pro 2006

mne sa veľmi páči meno Ella...

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
iza
14. pro 2006

groowy : hm to asi ta rodina hodně kouká na filmy a telenovely co 😀