Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kacerka
15. srp 2009

svoja, tak dejte Barbara 😉 , ať nemáte stejná jména se známými 🙂

kacerka
15. srp 2009

akorát si říkám, co když potom budou mít Vaši známí samí kluky a na Barborku u nich nedojde 😕

kacerka
16. srp 2009

tajenka je rozluštěná - koukaly jste??? Malá alčátková se jmenuje Thea 😵 😵 😵

marinka
16. srp 2009

kači, konečně to všichni ví a nebudou mi psát to IP 😀 Ale já jsem vydržela, jsem na sebe hrdá 😀 Artuše si to tipla správně 😵

martulikk
16. srp 2009

svoja: taky bych neřešila, kdo chce případně v budoucnosti dát jaké jméno 😉 něco jiného je, kdyby už čekali a věděli, že budou mít holčičku, ale co když to opravdu bude nakonec chlapeček? my jsme také pár let chtěli Terezku a nakonec jí nemáme 🙂 toto jméno má každá druhá, tak jsme si to nakonec rozmysleli a to samé se může stát u tvé kamarádky... takže jestli se vám to tak moc líbí, jděte do toho! 😉

mobina
16. srp 2009

Já myslím tipovala spíš tu Rút, ale Thea byla taky v užším výběru. Bezva volba 😵
Mému tátovi jsme trochu netradičně po smsce oznámili, že bude zase děda a víte, co mi přišlo jako odpověď, tedy až po gratulaci? Že by se mu líbilo jméno VIncent nebo Teo. Takže máme prvního příznivce Vince v rodině 😀

kacerka
16. srp 2009

mobi, artušin příspěvek ze 20:28 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😀

svoja
16. srp 2009

Holky diky...asi to stejne dopadne, protoze uz ji tak rikame ted....a proste me to jmeno tak nejak sedi. A o tom to asi je. Spousta jmen se me libi, jakozejsou hezky, ale nejak si je treba neumim predstavit...ale s Barou uz jsem takova szita🙂 A Barabara je dobry....poradim se s muzem🙂

Mmch Thea je kraaasny!!!

Jo a ta kamaradka, co chtela Baru me rikala, ze ji to nevadi a navic...uz maji jednoho kluka a mysli si, ze to druhe bude taky kluk🙂 Asi mate pravdu....

reni7
16. srp 2009

svoja-máte úplně stejný jména jako mi 😀 nemohly sme se dohodnout přítel chtěl Báru a já Emu ale mě se nelíbila Bára a mu Ema,tak týden před porodem sme udělali kompromis a máme nakonec Karolínku,a to je jméno který mě se nikdy nelíbilo,tak by mě nenapadlo,že nato přistoupím,ale už sem si zvykla 😵
jinak Báru bych dala myslím,že známí to ochopí a hlavně si myslím,že než otěhotní tak třeba to mockrát změní,soudím podle nás,dyť sme se nemohli rozhodnout celých 9 měsíců 😀

marinka
16. srp 2009

svoja, jak píše reni, když kamarádka ještě ani není těhotná, je velká šance,že dají nakonec úplně jiné jméno, nebo budou mít chlapečka 😉 A když říká, že jí to nevadí a ty cítíš, že je to to pravé jméno, určitě bych neváhala 😉

samsa
16. srp 2009

Ahoj holky, tak před nedávnem jsem tu řešila jméno na holčičku, tak navrhovaná Nina mi abolutně neprošla. Tak jsem se naštvala a včera jsem donutila manžela, přečetla mu celý kalendář a zaškrtávala to, co se mu líbí. A s hrůzou jsem zjistila, že se mu líbí úplně jiná jména než mně. A zrovna ta nejdávanější jako Anetka, Terezka, Nikolka. A to já nechci, protože stačí, že je přenelinkováno a já bych chtěla něco krátkého, ne moc dávaného, ale zase ne nějaký vyložený úlet. Tak bude ještě boj, ale Nikolku, Terezku ani Anetku nepovolím. 😀
Btw. Alčátkovic Thea je moc pěkné jméno.
Líbí se někomu Zoe? Mně se to začíná líbit čím dál víc, a možná bych manžela i přemluvila.

kristi
16. srp 2009

samsa: libi se mi Zoe, ale verim, ze se ji bude rikat Zojo

marinka
16. srp 2009

samsa, mně se víc než Zoe líbí Lea, Mia nebo právě ta Thea. Ty varianty, jak říkat Zoe mi přijdou takové zvláštní..

samsa
16. srp 2009

Tak to mě nenapadlo, že by jí někdo říkal Zojo, to se mi nelíbí. Mně právě přišlo, že ta Zoe se nedá moc zkomolit ani zdrobnit, prostě by to byla Zoe. Ale zase si říkám, zda to není moc velký úlet, aby mě dítě jednou neproklínalo.

joseline
16. srp 2009

Holky a kde jste došly na to že Alčátkovic druhé bejby bude THEA? Jméno moc hezký, taky se mi líbí Theodora, protože u toho bych mohla používat jak Thea tak i Dora, která se mi taky moc líbí..

Dneska jsem se zrovna dívala na film, kde se jedna holčička jmenovala Zoe, říkali jí teda "Zouí". Nevím jak se to "správně" říká v ČR..Zoja, Zoji..?

marinka
16. srp 2009

Joselina, Thea se včera v noci narodila, mrkni do dubňátek 😀

samsa, no já myslím, že by se jí určitě říkalo Zojo, Zojinko..

artuse
16. srp 2009

ahoj holky,

samsa: mně se Zoe líbí, ale asi to bude opravdu svádět k tomu oslovení Zojo...museli byste zavést, aby se oslovovala "Zouí", tak se to jméno tuším vyslovuje v zahraničích zemí...

jééééééééééééé a všimla jsem si, že mi vyšel můj tip na jméno alčátkovic holčičky 😵 😵 😵 mám radost 😀 Thea je bezva výběr 🙂 gratuluju alčátku k holčičce 😵

joseline
16. srp 2009

Tak jsem si dočetla na Dubnátkách Acatkuv porod online 😀 a mooc gratuluji. Holcicka je krasná, taky má být po kom 😉 Jména Thea a Nela..jednička s hvězdičkou.

marinka
16. srp 2009

Nela a Thea se k sobě fakt hodí parádně 😵 Alči se bála, jak na to bude reagovat rodina, tak jsem zvědavá, co pak napíše 😀

Artu, třeba ti Alči pošle nějakou cenu za správný tip 😀

samsa
16. srp 2009

V zahraničí se Zoe vyslovuje "Zouí", ale u nás jsem myslela, že se čte, jak je psáno 😕 nebo se mýlím. Přiznám se, že Zoja ani "Zouí" se mi nelíbí.

alexandrah
16. srp 2009

ahojte, mne sa Zoe paci, ale ani bara, ani anicka ani maruska ... v SR by jej hovorili zoe - normalne ... asi ... thea je pekne.

sannka
17. srp 2009

mozno napriklad na inspiraciu sara, noemi

nunacek
17. srp 2009

Nela a Thea se k sobě krásně hodí 😉 Mě osobně přijde Thea jako úplně normální jméno, tak bych ani nečekala nějaké "divné" reakce rodiny 😅 😉

hathor86
17. srp 2009

Ahojte holky, my meli vybrany jmeno pro kluka Jakub, ale s tema se jaksi na nebesich roztrhl pytel, takze nakonec asi Frantisek nebo Mikulas

lucik26
17. srp 2009

Ahojky holky 🙂 My mame vybraneho Jiricka po tatinkovi..tam to vlastne bylo dany,pac vsichni ze strany pritelovyho tatinka se jmenovali Jirici 🙂 Zitra mame termin 😀 ..Pro holcicku do budoucna by to bylo jmeno Dominika a kdyby zase klucik tak to bude Filipek 🙂 ...ale to byly dohady nad Dominikou,nakonec me prekvapil milacek a ze si v praci psal ruzny jmena a ze ta Domca se mu zacala opravdu libit 🙂

artuse
17. srp 2009

hathor: František i Mikuláš jsou prima jména 🙂 klidně bych šla do Mikuláše 🙂

zdenik89
17. srp 2009

alčátko: gratuluju k holčičce 🙂
artuše: vyhrálas typovačku 😀

svoja: jdi do tý Báry 😵 jsou to prima holky.
samsa: líbí se mi Zoja i Zoe, přemýšlela jsem nad jménama od Z. (po sobě nechci, ale tak se srandy jsem se koukala po jménech od Z.) a jak by se jí říkalo tak to asi jak zavedou rodiče hlavně nejdřív a vždycky někdo příjde s něčím novým.
Theu ani Zoju neznam. Tak to jsou pro mě neobvyklí jmena. asi bych nedala. Mě se líbí Jířík a Kristýnka.

Mikuláš je pěkný, Miky se mi nelíbi.

Kdyby kamaraduv Otík nebyl kluk tak to je prý Emilka.

Přeju hezkej sluníčkovej den. Dneska to zas pěkně praží.

alexandrah
17. srp 2009

hathor 86 - kasli na ostatnych, jakub je krasne meno!!!!!!! krajsie ako frantisek a mikulas (ked uz tak mikulas ...), je dolezite, ako bude meno sediet tvojmu synovi ...
lucik - aj mne sa Filip strasne paci, dominika sa zase paci mojmu muzovi 😀

garicka
17. srp 2009

hathor
ja som tiež mala meno Jakub v ponuke pre nášho drobca, ale nakoniec mužíček povedal že bude Michal lebo Jakuba máme suseda chlapca....

alexandrah
17. srp 2009

gari - aj michal je velmi pekne, a byvaju to uspesni chalani, hlavne tych co ja poznam ...
baby, ja by som sa neohliadala na rodinu, susedov, keby som chcela dat meno, co sa mi najviac paci, co tvoj syn bude cely zivot s tym susedom? mozno jak na potvoru bude byvat niekde na intraku s 2 michalmi ... tymto sa nenechajte ovplyvnit ... moja sesternica ma syna richarda, a aj ja davam ... to neni dovod, aby moj syn nedostal podla mna najkrajsie meno ... inak, poznam jednu kuriozitu, 1 moj kamarat michal mal otca, a 2 nevlastnych bratov - kazdeho od inej matky, a vsetci 3 sa volali michal ... ako otec!!!! sranda, ze?