Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

shaarka
22. srp 2009

baby, aku www pouzivate na inspiraciu menami? nielen ceske a slovenske, ale aj zahranicne.
jasne, ze na google ich najdem viac enz dost, len sa pytam, ci nemate nejaku oblubenu 😉

angel99
22. srp 2009

ja jsem nasla tohle : http://www.profi-jmeno.cz/

rora2
22. srp 2009

Ahoj,já jsem těhu sice jen chvilinku,ale s manželem už jsme měli jasno ještě před těhu. Emma a Matyáš,jen je mi líto,že Matyášek zatím nemá své místo v kalendáři a slaví se na Matěje ☹

basol
23. srp 2009

Tomášek a Terezka nebo Adámek a Anetka 🙂

joseline
24. srp 2009

taky dobrá stránka na jména http://www.maminka.cz/jmena/

mrs.bistra
26. srp 2009

u prvního těhu jsem měla vybraná jména Patrik a Nela,narodil se nám Patriček.Ted čekáme druhé mimi a máme jména Jakub a Vanessa,ale opět to bude klučina takže jméno je jasné 🙂

joseline
26. srp 2009

rora2: Emma a Matyěč je hezký, ale mě taky štve že nějaký jména nejsou v ČR kalendáři. Asi bych chtěla aby tam byl..Ale Emma a Matěj taky moc hezký..Nebo Emma a Mikuláš..?

joseline
1. zář 2009

Tak to tady nějak utichá..? Žádná jména na obzoru?

monika101210
1. zář 2009

ahojte viete mi niekto poradit ked dam dietatu dve krsne mena bude ich mat zapisane aj vo vsetkych dokladoch a tak?alebo len v rodnom.dakujeeeem

joseline
2. zář 2009

Já si myslím že pokud to bude uvedeno v rodném listě tak pak to bude všude..?

wsmoulinkaa
2. zář 2009

ahoj...já chtěla nejprve Melissu, pak Elizabethu a jmenujeme se Nella 😀 (vybrala dcera)

leopolda
2. zář 2009

Ahoj,pokud dáte oficiálně dvě jména a budou uvedena v rodném listě,pak je budou muset užívat na všech dokladech,úředních jednáních atd.

zdenik89
2. zář 2009

leopolda: bude to jeho celé jmeno, které se pak 100% pise na doklady.

mayla
2. zář 2009

Jestli jméno najdete tady http://krestni-jmena.cz/ tak vám ho zapsat povolí. Jméno Bára povolí, známi mají.

marcela22
2. zář 2009

Ahojte čo hovoríte na meno Felix? A čo je krajšie - Filip alebo Felix? 😉 Ďakujem za názory! 🙂

poletaem
2. zář 2009

Ahojte holky! Přednedávnem bydlim v Praze, jsem z Rusko, z Sibiří 🙂
Pomozte prosím, jak bude znít v češtine krátká verze mužského jména Konstantin? Libí se vam to jméno?
Děkuju za odpověď!

wsmoulinkaa
3. zář 2009

felix 😵

marinka
3. zář 2009

marcelko, obě jména jsou super, mně se trochu víc líbí Filip, ale Felix je zase víc origoš 😉

anysek1
3. zář 2009

ahojky tak my mame vybrano,chlapecek bude alexandr a holcicka viktorka.chteli jsme radecka po tchanovi ale mam synovce radu tak jsme od toho upustili stejne tak jsem chtela lukaska po tatinkovi ale lukasku je uz hodne.jinak je fakt ze jmena v kalendari by se meli obnovit je tam spousta jmen ktere nikdo nedava a jsou krapet za zenitem🙂

joseline
3. zář 2009

marcela: mě se víc líbí Felix
polataem: Není to tady tak obvyklé ale myslím že pokud pocházíš z Ruska a líbí se ti to jméno tak proč bys dávala typicky české..dokonce je to v kalendáři v Čr, ne? Asi mu tady budou říkat Konsti, Kosťo..Nebo bys chtěla i do RL zapsat zkrácenou verzi?

konja
3. zář 2009

marcela22: Filip je krááásné jméno 😀 😵 Ale Felix je zase méně časté a taky hezké 🙂

zdenik89
3. zář 2009

poletaem : jestli chces bydlet v ČR i nadale, tak bych ho nedavala, neni tu vubec obvykli tohle jmeno. Konstantin a Metodej :o).

poletaem
3. zář 2009

marcela22: mě se víc líbí Filip 🙂

zdenik89: myslím, že buděme bydlit v ČR, ale videla jsem "Konstantina" v sezname českyh jmen a byla jsem tomu moc rada, protože líbí se to jmeno ;)
Takže myslim že Jaroslav - hezke slovanské jmeno, ale to jmeno budeme používat v budoucnosti, když budu mit příštího chlapečka 🙂

joseline: děkuju moc! V Ruštine kratka verze bude - Kost'a (Kostya). Do RL by chtela zapsat plnou verze. Zeptala protože chtela bych vědět jak to bude znít v češtine.

Prominte holky za chyby, ješte špatne mluvim česke, ješte studuju tuto krasnou řeč 🙂

nunacek
3. zář 2009

Filip mi přijde možná hezčí než Felix. Ale Felix je víc originální, to je pravda.

konja
3. zář 2009

Dnes jsem potkala známou s miminkem a jmenuje se Klaudie. Co vy na to? Docela se mě to líbí 😵

marcela22
3. zář 2009

Holky tak ste tak pol na pol - to ste mi ale pomohli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale asi mi to s tým menom rozrieši manžel, pretože Felix sa mu moc nepáči...a aj priezvisko nám začína na "Zif" a nejako sa to pri výslovnosti "bije"...takže asi zostaneme pri Filipovi🙂 Ale aj tak tajne dúfam, že to bude dievčatko 😉

radka.k
3. zář 2009

Konja
Jméno Klaudie je super! Taky o něm uvažuji. Už v dětství mě to jméno uchvátilo - v jednom dílu Pana Tau byla malá Klaudie a krásně zpívala, od té doby to jméno obdivuju, ale nikdy jsem naživo žádnou neviděla. Znám jen cizinky typu Schiffer, Cardinal, atd...

radka.k
3. zář 2009

Poletaem
Konstantin je náhodou dobrý, sice neobvyklý, ale pro malého Rusáčka vhodný. Nenech se zvyklat Zdenikem, určitě to tady nikomu nepřijde extra divný. Prostě mu budou říkat Kosťa a pokud se ti jméno líbí, tak ho dej a nebudeš litovat. Když tu můžou běhat malé Esmeraldy a Brendy jako kopie hrdinů z přiblblých seriálů....to je mnohem horší a taky to maminky svým dětem daly, to je každého věc.

zdenik89
3. zář 2009

poletaem : Kosťa se mi ale líbí je to jako Rosťa... tak ho dej když se Ti líbí :o). Mě se to asi zdalo jako nezvykly vis, tak promin:o).
marcela22 : Hlasuju pro Filipa.

Konja : taky se mi Klaudie líbila díky Panu Tauovi:o)

radka.k:o) tak jsem o tom premyslela a musela jsem se vratit a napsat dalsi vzkaz . me to napadlo hned, ale bala jsem se co az bude Kostík velkej. ale na druhou stranu ten Kosta je pekny. fakt lepsi nez Esmeralda to mas pravdu :o)). A hlavne originalní. a dokonce tu ma i svatek. to je super.

ygreen
3. zář 2009

poletaem: každopádně je to nezvyklé jméno. A Kosťa je zdrobnělý (dětský) název pro kostlivce. Ale je to hezké jméno, i když neobvyklé 😉