Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lucuska
9. led 2006

ano ikke, je to ta knizka.

honzina
9. led 2006

Moni, tak to se ti bude dobře pamatovat, že? 😉

mnauu
9. led 2006

me vzdycky desi priklad pribuzenstva meho pritele, kdyz se sejdou, tak je pohromade hned 5 chlapu (kluku) uplne stejneho jmena - a to nejdu do nejakeho x-teho kolena, takze uz vim, jak se nase dite nebude v zadnem pripade jmenovat 😠 Ale holcicka bude nejpravdepodobneji Kara.

coxa
10. led 2006

Mnauu přesně tohle znám, u nás je 5 Jirků, takže to je taky síla! Dřív se mi to jméno líbilo, u nás byl jen děda a táta, ale co jsem vyvdala další tři... 😉 Je radost slavit svátek - dva dny je co dělat!

honzina
10. led 2006

A já mám zrovna ten den narozeniny!!! 😀

mnauu
10. led 2006

coxo oni maji vsichni stejne jmeno i prijmeni, strasny 😀 😀

len
10. led 2006

Mně úplně stačily letošní Vánoce - mám manžela i bráchu Honzu, každý mají jiné příjmení, ale stejně to bylo - můj Honza, náš Honza, pro kterého Honzu je tenhle dárek? Takže já definitivně nechci, aby se naše děti jmenovaly po nás, pak bych byla ta stará nebo velká, aby nás rozlišili a to by se mi teda nelíbilo 😉 Klidně podobné jméno, nebo stejné iniciály, ale tradice netradice, u nás by to skončilo 😉 Nechci být před třicítkou "stará" 😀

macinka
10. led 2006

tak já zaznamenávám pokrok,ještě tedy zjistím,jak to je se dvěma jménama,ale přítel se smířil s tím,že jméno po něm,pokud se narodí kluk,bude až jako druhé...jupppííí...dokonce to i veřejně prezentoval!!!!!!

coxa
10. led 2006

Mnauu u nás je to teda rozdělené do dvou příjmení! Můj táta a děda a druhé tchán, švára a manželův dědeček. A tam už pak opravdu nastává to ml. a nml. za jménem a já se tomu vždycky šklebím, vzpomenu si na junior, senior,.... 😀

honzina
10. led 2006

Len: taky nesnáším to rozlišení na "stará" a "mladá", to je děsný... Proto bych taky nechtěla pojmenovat holku po sobě. 😉

zirafka105
10. led 2006

Ja az budeme vybirat jmeno pro detatko, tak budu myslet jeste na jednu vec. Mozna totiz to mimco bude mit po mne problemy s vyslovnosti r a ř, takze predem zavrhuju vsechny jmena s ř a nad r budu hooodne uvazovat. Nechci, aby se memu decku okoli posmivalo za to, ze rika, ze se jmenuje Kalolina, Klalka, Petl a podobne. Vim, ze to vyber dosti omezuje, ale neda se nic delat, je to tak

katya
11. led 2006

macinka: U nás je možné mít dvě křestní jména, ale pak se musí používat obě. Myslím jako v úředním styku 😀 Na Slovensku je možné mít dokonce tři křestní jména, teda pokud to nezměnili...

consti
11. led 2006

Jé holky u nás se nříká starej a mladej, ale velkej a malej a to je přece jen trochu lepší, ne?Ale je pravda, že můj bratránek, kterýmu říkáme malej má už skoro dva metry, tak je to taky sranda 😀

macinka
11. led 2006

consti,jak Vy a jména pro miminka?

consti
11. led 2006

Jééé maci ahoj!ty jsi jště tady...kde já tě všude nepotkám 😀 .Už jsem to tu psala dřív, ale nám se nejvíc líbí Viktorie a Oliver.Ale jak nás znám, tak přijdou ještě změny.mě se například v poslední době moc líbí Ema 😎

kristi
11. led 2006

consti,to jsou super jmena, my mame Valerii a Alexe 😀

consti
11. led 2006

Kristi díky, taky máte hezká jména!já tu už dřív netypická jména kritizovala, ale ty naše a vaše jsou sice trochu netypická, ale není to extrém a navíc vím, že vaše příjmení je Ok.Naše už tolik ne, ale myslím, že to k tomu jde.Ještě se mi líbí Matěj 😀

mnauu
11. led 2006

consti mas vybrany hezounky jmena, ja bych jenom asi mela problem Viktorii zdrobnit, protoze kdyz si reknu Viktorka, tak mi to hned evokuje Viktorku u splavu - skolni leta 😀

consti
11. led 2006

No mě taky mnauu, to chápu.Ale zdrobnělina je taky Viky a to se mi líbí moc moc.Nebo Vikinka...(i když to mi zas připomíná vikingy 😀 )

mnauu
11. led 2006

Ta Viky me napadla hned jak jsem dopsala, ze to zni hezky 😉 Kdyz vidim prispevek kristi a jmeno Alex, tak tohle jmeno by se mi taky libilo jako zdrobnelina od Alexandra nebo Alexandry, ale zvyk zdrobnovat tohle jmeno na Sasu me desi 😒

consti
11. led 2006

Saša se mi taky moc nelíbí, ale je to o zvyku!Já třeba hlídala malého chlapečka, miminko, kterému se neřeklo jinak jak Sašík a bylo to fakt roztomilé!!

mnauu
11. led 2006

to jo, ale uz vidim, jak ucitelky apod. automaticky budou pouzivat Sasu, jedna znama si vzala cizince s timhle jmenem, syn se jmenuje po nem a kdyz zacal chodit do skoly v Cesku, tak nechapal, jak ho oslovuji a kdyz to ucitelce vysvetlovali, tak pry yvjela, ze jsme v Cechach, tak to je Sasa a zadne cizacke novoty se zavadet nebudou. Nevim, co je na jmenu Alex spatne..., ale to je hodne extremni priklad.

consti
11. led 2006

Tak to je fakt extrém, takové učitelky by neměly učit..no hrůza.určo jsi to tu už psala, ale jaká jména máte vybraná vy?

mnauu
11. led 2006

chlapecek nema jeste naprostyho favorita, tam je to o jmenech,ktera se nam libi, jako treba ten Alex, nevim, holcicka Kara

consti
11. led 2006

Kara?To je zvláštní jméno, to jsem ještě neslyšela, ale je to hezké.Hlavní je, aby se to hodilo k příjmení 😀

katya
11. led 2006

Kara se mi taky moc líbí, ale u nás to neprošlo ☹

mnauu
12. led 2006

consti, ac nejsem v zadnem pripade pro pojmenovavani deti po rodicich nebo podle rodinnych tradic, tak Kara se jmenovala moje praprababicka (takze zadne nove modni jmeno kupodivu 😀 ) a to jmeno se mi opravdu libi. Ze zvedavosti jsem se ptala pani na matrice a ta mi potvrdila, ze s tim neni zadny problem, je to normalni jmeno (byt nema v ceskem kalendari svatek). Je to pravdepodobne pry (nejen) ceska varianta napr. italskeho jmena Chiara. Nastesti pritelovo prijmeni ma vyhodu, ze si tahle jmena muze dovolit, jinak takovy pan Alexander Kotatko (nic proti Kotatkovym samozrejme 😉 ) by asi znelo prazvlastne...

dudulka
12. led 2006

kocky k tej Viktorii - spomenula som si na byvalu spoluziacku, volali sme ju aj Viky, ale aj Vika, Vikina...je to pekne meno a dlhe, takze moznosti je dost 😉

sonepka
12. led 2006

ahojky, přidávám swe... přítel ješitně trvá na Pavlovi po tatínkovi..... bééééé, nenechá si to vymlouvit, tak doufám, že budeme mít holčičku... hihi..... ale rozhodně nebude jménem po mě...... 😠

consti
12. led 2006

proč těm chlapům na tom tak záleží??Nevíte?Tomu mému naštěstí ne, naopak nechce,aby se naše dítě jmenovalo po něm...ale ti ostatní na tom většinou trvají, tak nevím proč.Chlapská ješitnost?? 😉