Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mirrinka
27. únor 2009

nunacek: z chlapčenských - Adam, z dievčenských - Laura 😉

veverka83
27. únor 2009

nunacek: Adam a Laura

fedra
27. únor 2009

nunacek : Samuel a Alexandra
.... ja si nemozem pomoct, no mam pocit, ze teraz kazde druhe babatko co sa narodi je Adam a Laura

pipka
27. únor 2009

fedri...Adam a Ema 😅

bobicek5
27. únor 2009

my sme sa s muzom dohodli, ze dievcatam davam meno ja a on chlapcom. Nech mame rovnake sance 😵 .

Takze moje su Elena a Viktoria a muz vybral Martin/Matej alebo Tomas

deniska.a6
27. únor 2009

adam nebo dominik a z holek dominika

zlatka
27. únor 2009

Elena a Erik, i když v okolí je teď hodně narozených Elenek (i třeba jako Ellen), to jméno bylo mým favoritem pro druhou holčičku taky, ale už se nám do rodiny nedávno narodila, tak pátrám dál. Viky je taky pěkný pro holčičku. A co takhle Paula nebo Lada? Co se týče jména a příjmení, tak u hočiček bych to zas tak nějak nehrotila, stejně se předpokládá,, že se jednou vdají, spíš u kluků by to mělo krásně sedět k příjmení.

mirrinka
28. únor 2009

Paula je krásne meno.... tiež ho mám v zásobe 😉 😉 😉

blka
28. únor 2009

Mně se moc líb Lada 🙂

mona1111
28. únor 2009

My čakáme chlapčeka a s manželom sa rozhodujeme medzi dvoma menami. Samuel a Maroško

gimik
28. únor 2009

mona1111: Mě se líbí Samuel 😀

fedra
28. únor 2009

Paula je velmi pekneee ....
my sa rozhodujeme medzi Dorotkou a Tamarou

mona1111: u mna vedie Samuel

teessa
28. únor 2009

samuel je moc krásné 🙂

lenkabu
28. únor 2009

Mně se zalíbil Tadeáš,čistě hypoteticky jsem to řekla MM a ten se málem opupínkoval a sdělil mi že je to nejlepší způsob jak z něj udělat homosexuála 😅 😀 Má pár let na to aby si zvykl 🙂

poletucha
1. bře 2009

lenkabu-tak tohle samy mi rek muj manzel na Samuela 😀 ...jsou to prdlousi

nunacek
1. bře 2009

lenkabu: Tadeáš se mi taky líbí, když jsem to řekla manželovi, tak jediné, co na to řekl: To určitě, na to zapomeň 😀 😀 😀

judies
1. bře 2009

Ahoj holky no my s manželem máme vybranou Josefínu (pepičku 🙂 a pro chlapečka Jakuba nebo po manželovi Michal 🙂

nunacek
1. bře 2009

Jakub je hezké 🙂

petronelie
2. bře 2009

Ahojky, my máme Davida....přes to vlak nejel, shodli jsme se ihned. U holčičky bysme asi bojovali. Ale stejně by to byla Denisa 😀 😀 😀

pikusa
2. bře 2009

Tak u nás rozhodnuto....
přítel se toho Josefa nevzdal,takže to bude Matyáš Josef............

kay
2. bře 2009

my čekáme Stelu 🙂

evivka
2. bře 2009

Hezký večer 😉
Tak u nás máme taky jasno v Josefovi... 😅 Muž je třetí v pořadí a tak nějak to bere jako samozřejmost, což mě samozřejmě vytáčí... 😠 Tak to zkouším nějak uhrát, ale bojím se, že moc šancí nemám........
Já jsem třetí v pořadí Eva, tak jsme mysleli, že by holčička byla Eva, ale teď se mi to začíná nějak příčit.. Zalíbila se mi Magdlena, ale pak jsme si zvpomněla na jednu dávnou a divnou spolužačku s tímto jménem....znáte to 😀 😀
Takže vlastně moc nevíme.. Líbila by se mi moc Josefína, ale pokud bude ten kluk Josef a tatínek Josef, tak by to byl fakt blázinec, takže zavrženo 🤐

jalka11
3. bře 2009

Ahoj 😉
Potřebuji poradit... Rozhodujeme se mezi dvema jmenama Klara a Daniela (Koubková), spocatku jse mi strasne libilo jmeno Danielka, ale tchyne je Dana, a ponala to tak, ze mala se bude jmenovat po ni.. 😠 což vubec není pravda protoze Dana a Daniela jsou rozlišný jmena a ja ji to proste nemuzu vymlatit z hlavy... 😔 A vubec netusim jake zdrobneniny se muzu pouzivat k jmenu Daniela, Danielka... ??? Poratte ktere z tech jmen se víc hodi k primení??
Dékuji..

artepeli
3. bře 2009

Daniela je krasny jmeno. A rekla bych, ze se hodi k vasemu prijmeni vic, kdyz se rekne Klarka Koubkova, uz mi to prijde trosku krkolomne. I kdyz teda je to taky moc pekny jmeno. Jinak Daniela - Dada, Daja, Danielka, Danika..

andu
3. bře 2009

Jalka11, mě se víc líbí Daniela... A známí, co mají v rodině Danielu jí příkají Dany, Dančo, Dandyno a pohobně 😉

Jinak my máme pro holčičku Amélii (Sára mi neprošla a Melánii jsme trochu pozměnili😉) a pro kluka máme v záloze, kdyby náhodou, Filipa. Jinak mě nedávno napadlo ještě jméno Inna a Mia je taky moc pěkné. Jó a u kluka mi pro změnu neprošel Samuel 😉 Teda všeobecně mi byla zavrhnuta veškerá židovská jména... (Ester, Rút a tak podobně ☹ )

jalka11
3. bře 2009

artepeli - dík =) no je tam pak sami k k k k.. 😅

blka
3. bře 2009

Jalka, mě se k příjmení taky víc hodí Daniela 🙂

sisinka5
3. bře 2009

mne sa paci Luis ale nepreslo mi to u muza ☹

wacinka
3. bře 2009

ahoj my jsme se s manželem shodli hned od začátku pro holčičku chceme neobvyklé jméno ZOE (budeme jí říkat Zoují) a pro chlapečka máme Petr 😉

pikusa
3. bře 2009

Evivko,my byli na matrice kvuli jménům...teda hlavně otcovství a přijmení..nejsme oddáni....a už jsem měla v ruce podepsaný papír a tam jen Matyáš........no ale špatné moje rodné číslo....tak druhý papír.zase jen Matyáš.....a v tom přítel,že teda chtěl toto Josefa(taky 4.v pořadí)a jestli teda jdou 2 jména.
no a bylo to 🙂 a já se modlila celou dobu,aby ho to nenapadlo 😀