Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

tereke
14. led 2006

Jo jo, ono to tak občas funguje 😀 Ale není to nic složitého, jenom se už na porodním sále vypíše nový papír a je to. Ikdyž kéž by se některé mimina jmenovaly Evičky....
některá jména stojí opravdu za to! 😝

verusinek
14. led 2006

Tereke to jo no at ziji moderni rodice 😀

tereke
14. led 2006

No jo mě se taky líbí zajímavá jména, ale že bych se potřebovala jmenovat Esmeralda, Kasandra, Kevin, atd. 😝 😝 😝

verusinek
14. led 2006

tereke to jo no 😉 nektery jmena jsou vazne zajimava

tereke
14. led 2006

No tyhle jména se dávají jen někdy, ale je to teda bomba. Chudáčci děti 😅

verusinek
14. led 2006

Tereke no ale ono to je prave proto divny, kdyby pobihalo vic esmerald tak to neprijde pak tak divny ale kdyz je jedna z miliona

tereke
14. led 2006

No jo, to máš pravdu. Ale mě by se to jméno nelíbilo ikdyby se tak jmenovalo celé město 😉
Záleží na rodičích....

verusinek
14. led 2006

to mas pravdu 😉

tereke
14. led 2006

mě se totiž líbí klasické jména, spíš staročeské. Taková ta zajímavá ale ne "jihoamerická" 😀

verusinek
14. led 2006

tereke to jo no to me se livi normalni bezne pouzivana jmena

macu.k
18. led 2006

My jsme se s manzelem shodli na Barunce - moc se mi libi, protoze ma hodne hezkych tvaru - Baruska, Barborka, Barca... Manzel by chtel jeste Katerinu, tak kdybysme meli dve holcicky, nebo by chtel Marketku - po me. Moje jmeno se mi libi, ale moc se mi nelibi kdyz davaji rodice stejny jmena jako maji oni. No a kluka jsem chtela Mateje, jenze tech je ted vsude plno, takze se mi docela libi Matyáš - to je vlastne taky Matysek anebo Vojtisek.

alcatko.j
18. led 2006

Macu, libi se nam stejna jmena 🙂 Akorat manzel Barboru ne a ne skousnout, zna jednu protivnou 😀

bustik
18. led 2006

To já si furt trvám na své Kristýnce a manžel na své Bibianě. Teď jsme se ovšem shodli na Terezce, tak nám to snad vydrží do té doby než to bude aktuální 😀

clarca
18. led 2006

O víkendu jsem se se Zdendem bavila o jménech pro miminko, pro holčičku jsme se shodli na Veronice nebo Kateřině 🙂 . Pak jsme to povídali doma a moje mamka povídá: A jaký máte vybraný klučičí?
Na to Zdenda: To nemáme žádný, protože to bude holčička 😀 😀 😀 😀 . Pak jsem se s mamkou shodla, že aby byl klid a radost v obou rodinách, tak bysme měli mít dvojčata - kluka a holčičku (já jsem ze 3 holek a Zdenda ze 3 kluků) 🙂

coxa
18. led 2006

Alcatko, Macu jsem na tom stejně, Barunka je naprosto úžasné jméno, ale už teď vím, že mi neprojde. ☹ Manžílkovi se nelíbí a když se o něm zmíním, tak dělá bar, bar, bar, bar... 😠 Už jsem ji i zkoušela vyměnit za jméno pro kluka pro něj, ale neuspěla jsem. 😒
Matěj se mi taky líbí, stejně jako Matýsek, ale těch je u nás moc, Vojtíška neznám žádného, takže to možná ten Vojtíšek nakonec vyhraje. A nebo že by Kryštof? 😉

jajinka
18. led 2006

U nás se chystáme (teda až to bude aktuální 🙂 ) na jméno Šimon pro kluka a pro holčičku Anička nebo Kačenka. Ale Vojtíšek je taky moc pěkný 🙂

iris
18. led 2006

Jajinko,můj snoubenec chce taky chlapečka Šimona 🙂 Začínám si zvykat,já chtěla Robina nebo Martínka.A holčičku chci Kristýnku.

danielah
18. led 2006

Moni: mně se teď líbí snad každý jméno... ale manžel celkem nekompromisně trvá na Marii a Ondřejovi, to se mi líbí, ale ty hormony... 😀
Jo a jinak Klaudie se mi nejdřív vůbec nelíbilo, pak jsem si zvykla, ale docela mě zarazilo, že to znamená v překladu chromá...

ikke
18. led 2006

ozaj, ked chcu vasi partneri, aby sa synovia volali po nich, nestacilo by im, ze sa budu volat priezviskom po nich? 😀 ja viem, blbost.... ale mozno s tym niektora uspejete 😵
alebo ze, "zlaticko, nas maly bude mat priezvisko podla teba a meno podla mna", cize meno mu vyberiete vy (cim nemyslim, ze by sa vasi synovia mali volat prave Zuzan /zdravim priaznovcov simka a grosmana/, Monik, alebo veronik 😀 )
apropo, moj cesky strejda, ked ma v detstve oslovil "Terko" ja som zurivo nanho nakricala, ze ja nie som chlapec 😀 (v slovencine 5. pad nemame a vsetky mena konciace na o su chlapcenske)

nimmo
2. únor 2006

nevíte jestli se můžou dát dítěti jména dvě? mám na mysli i bez křtění? díky moc

mnauu
2. únor 2006

nimmo muzou 😉

nimmo
2. únor 2006

díky mnauu 🙂 jména co se líbí mně se vůůůůbec nelíbí mé drahé polovičce, tak mi je "povolil" jako druhý! 😀

katya
2. únor 2006

my se zas nemuzeme shodnout, jestli dve jmena nebo jedno... 🙂

tobiska
13. únor 2006

no tak u nás se shodneme pouze na Lindě a Davidovi.. mně by se ještě líbila Helenka a Jakub, ale zrovna toho Kubu nemůže můj přítel překousnout 😠 on by chtěl Veroniku a Radka a to zas nepřekousnu já 🙂 ségra se totiž měla jmenovat Radek a já jako šestiletá proplakala týden, protože se mi to jméno strašně nelíbilo, ale mamka byla neoblomná.. naštěstí je ségra Peťula 🙂

miau
13. únor 2006

my sme obaja presvedceni ze nase ratolesti budu Veronika a Marek az neskutocne rychlo sme sa na tom zhodli 😉 ale myslim ze ked to pride raz na svet sa to moze uplne pomenit a pri 1. pohlade na babatko nas mozno oboch napadne nejake meno nad korym sme vobec neuvazovali ale jednoducho sa nam bude prenho hodit 😀 a mozno pridu dvojicky(2 divecatka/chlapci), alebo trojicky...dalej uz radsej nejdem 😉

zuzule
13. únor 2006

Já bych chtěla holčičku Petru nebo Kačenku - na té jsme se dokonce shodli a pro chlapečka by se mi líbil Jakub, ale to nehrozí, protože přítel je Jakub - takže by se to pletlo a to nechci. Ale líbí se mi třeba Honzík... TAkže se ještě uvidí..Času je dost, třeba ještě vymyslíme úplně jiná a třeba i hezčí jména... 😉

marie_m
22. únor 2006

holky, my uz jsme se skoromuzem domluveny, ani to moc nebolelo, Kristynka, Jakub a David 🙂
Moc jsem chtela Barborku, ale to mi neproslo, stejne jako Daniel 🙂
i tak jsem spokoojena!
pekny den

meluzina
22. únor 2006

Ahoj, bohužel zatím nejsem ani těhotná, ale jména vymyšlená mám a manžel souhlasí 🙂
Holčička : Adéla nebo Markéta a chlapeček jasnej Filip 🙂

samera
22. únor 2006

My mame zatial na dievcatko, jednoznacne vyhrala Emma 😉

domka
22. únor 2006

Na začátku této diskuse jsem si přečetla názor někoho, že je málo mužským jmen. To přece není pravda! Těch je spousta, akorát některá jsou často dávaná - Jan, Jakub, Tomáš, Adam Martin.... Jsu nejdávanější za posledních 8 let. Jmen je opravdu spousta a spousta, akorát, že málo rodičů si troufá dát jméno, které nenajdou v kalendáři.

Já mám doma knížku "Jak se bude jmenovat", která je sice z roku "razdva", ale našla jsem tam moc pěkná jména, která se ale nedávají nebo málokdy. Jsem totiž zastánce jmen, která nejsou běžná. Dokonce jsem ustoupila ze jména, které se mi líbilo jen proto, že se začalo často dávat - Matyáš.

Takže, holky, nebojte se dávat dětem jména, která nejsou častá. Já jsem třeba moc ráda, že jsem se jmenovala jinak než ostatní stejně staré holky. To byly samé Kačenky, Terezky, Janičky a když maminky zavolaly "Janičko", zvedlo se z pískoviště 5, 6 holčiček........ Když zavolali "Dominko", byla jsem to vždycky a všude jen já. Bohužel, po výhrách hokejistů se toto jméno hodně rozšířilo... 🙂)

Další, co bych kromě dávaných jmen neudělala je to, pojmenovat dítě podle někoho v rodině - tatínka, babičky, dědečka.....

Padl tady taky dotaz, zda k dlouhému příjmení dlouhé nebo krátné jméno. Já jsem přesvědčená, že to záleží na tom, aby ty jména k sobě ladila. Zálečí na počtu slabik a jejich ladění. Na co bych ale odpověděla hned je to, že ke krátkému příjmení rozhodně dlouhé jméno. To proto, že když se někdo jmenuje např. Dan Hrad, tak je to hodně nevýrazné.

Jo, jména, to je moje!!!!