Nepřipoutané dítě v autosedačce, pohybuje se volně v autě

simona299
15. črc 2014

Holky mě je toto téma jasné. Poutame dceru si syna pokaždé. Jsem na tohle dost přísná....
ALE jela jsem se známými v autě. Kamarádka má dvouletého syna. On po pul. hodce v aute začne brečet, hrozně. Prostě se kroutí atd....Když nám tohle dělali děti zpívali jsme, pustili dětské písničky atd......
Jasně některé děti jsou opravdu neklidné, ALE kamarádka malého odpoutala a ona prostě vzadu lezl , na zemi, koukal mezei sedačkama dopřeu. Při rychlosti 110 km.
Mě to vytočilo, jsme jí řekla at ho připouta, a ona ne, lepší než abzyřval. A sedačky jsou prý na nic....Ja vim je to jeji věc. Musela jsem to sem napsat, jak je někdo opravdu hloupej a nezodpovednej.

tulikiss
15. črc 2014

@simona299 ber to tak, je to jeji vec. ona se bude muset pripadne jednou vyrovnat s tim ze svym chovanim zabila sve dite, protoze ji obtezovalo poslouchat jak rve.
Ja osobne bych takovy rodice propleskla, aby se vzpamatovali, ale to asi stejne nepomuze.

simona299
autor
15. črc 2014

tulikiss jak pises, ono to nepomuze. Je to jeji vec. Ja s tim asi nic neudelam.
Ja z toho byla fakt hotova ☹

rioko
15. črc 2014

Je to její velká nezodpovědnost a pokud se dítěti něco stane, nikdy si to neodpustí. Mladší syn - 6 týdnů taky v sedačce hrozně pláče a vím, že by se v náručí uklidnil, ale nikdy,ani na velmi krátkou vzdálenost bych ho bez sedačky jet nenechala, to radši budu trpět a poslouchat jeho pláč, i když mi to drásá srdce

stavba
15. črc 2014

@simona299 ahoj, tvoje kamarádka by si měla uvědomit, že tím, že nepřipoutá dítě, ohrožuje nejenom zdraví a život jeho, ale i ostatních cestujících v autě, protože v případě nárazu se dítě stane docela těžkým "předmětem", který může vrazit do někoho v autě a velice ho zranit. Já osobně bych odmítla s takovou nezodpovědnou ženskou jet v jednom autě. Je to fakt na pěst. 🙄 😖

pavlapl
15. črc 2014

je to kačena až dítě zabije tak si to bude do smrti vyčítat.

mafeska
15. črc 2014

"Sedačky jsou prý na nic", to snad nemyslí vážně. Mám z případných následků husí kůži a opravdu tohle nechápu, když jí nepomáhá domluva, do auta bych s ní nesedla, nemohla bych se na to dívat nebo nedej bože být u nějaké tragedie.

gwennie
15. črc 2014

spíš nechápu, proč nám to tu jako píšeš. to, že ti tu řeknem ano, máš pravdu, to je ale hloupá kamarádka - tím tomu dítěti moc nepomůžeš. radši si rozumně promluv s kámoškou, ať začne používat mozek.

kataol
15. črc 2014

O tom by sis měla promluvit s ní..možná to bere tak, že to, že se nabourá, je menší pravděpodobnost, ale kdykoliv ji do cesty může vběhnout dítě, nedat přednost auto, přeběhnout zajíc, srnka..prostě se může stát cokoliv, co ji donutí hodně prudce zabrzdit...zastaví, ona připásaná bude v pohodě a dítě bude zkroucené řvát pod sedačkou třeba s namoženou rukou, klidně ale i se zlomeninou...v takových případech je potřeba použít mozek, oni to všichni berou jakože nenabourají, ale ty pásy se nedávají jen kvůli nějakým bouračkám..nechápu ten názor, že autosedačka je na nic, pokud je dítě připásané, je malá pravděbodobnost, že při nárazu vyletí a přeletí ji kolem hlavy přímo do předního skla..pokud tě to štve, měla bys jí to tak nějak podat..klidně si vymysli příběh, že teď nějaká tvá známá nebo že jsi četla nedávno v novinách, že se něco stalo, přibarvi si to, aby jí to vyděsilo a třeba to pomůže

stavba
15. črc 2014

Já osobně jeden příběh i znám, kdy to dopadlo tragicky. 😔 Nikdy by mě ani nenapadlo jet s nepřipoutaným dítětem a nejen dítětem. Každý, kdo sedí v autě, by prostě ten pás mít měl. Denně je na silnici tolik nehod, na to není třeba si nic vymýšlet, to je prostě smutný fakt.

missymici
16. črc 2014

Ještě jsem se s něčím zakoým nepotkala a ani bych nchtěla,to bych do auta k takobemu nezodpovednemu řidiči nebo odiči nesedla,abych se na to koukala.Vrchol nezodpovednosti.At Buh da,at na to jednou nedopaltí to dítě.Ale prosím Boha,at jeho mamu neco osvítí,aby dítě poutat začala a nechala ho pripoutaneho celou jízdu...

hanih
16. črc 2014

Pamatuju si, že pár let zpátky probíhala nějaká kampaň, myslím, že to bylo od BESIPu, a v rámci ní běžely v televizi i různé spoty. Jeden byl o tom, že rodiče nasedají do auta s miminkem a matka si ho nechá v náručí s tím, že jedou jen kousek, tak ho do sedačky dávat nebude... konec je docela drsný, viděla jsem to jednou, pak jsem to vždycky přepnula, protože mi bylo na omdlení a špatně, jen jsem viděla ten začátek... Nevím, jestli jdou tyhle spoty ještě někde najít, ale pokud ano, zkus kamarádce poslat odkaz...

hanih
16. črc 2014

@simona299 Jo, ta kampaň se jmenovala "Nemyslíš, zaplatíš!". A přímo na stránkách besipu se dají nějaká videa najít, ale nevím, jestli je mezi nimi i tohle...

trab1
16. črc 2014

Dost dobře nechápu. Proč takovou zcela zásadní věc řešíš tady a ne s ní, když je to tvoje kamarádka. Nehledě na to, že mně ta story přijde přijde tak trošku přitažená za vlasy.