Nespí. Mám ji nechat vyřvat? Přenést zpátky k nám?

adelajnka
28. zář 2011

Prosím Vás maminky potřebovala bych poradit.Naše Adélka je nespavec od miminka,byly lepší doby i horší.už má svůj pokojík,spávala dobře i celý noci,teď se to pokazilo,do toho ještě nemoc a já místo abych spala v ložnici spím u ní.k tomu se u ní těď objevily histerické záchvaty pláče,že chce houpat a tulit se,opakuje se to i 5krát za noc.musela jsem s ní pod proud studené vody,aby se uklidnila.přítel říká zavřít ji do pokoje a nechat vyřvat,tak jak tak stejně řve,moje máma zase,že ji máme vrátit zpět do ložnice do postýlky,ve svém pokoji už spí na vélké posteli.čeká nás svatba a chtěli bysme druhé mimi,ale kdyby to tak mělo pokračovat tak radši zůstanu jen u Adélky ☹ prosím poraďte,budu ráda za jakékoliv příspěvky,vaše zkušenosti.děkuji

berenika39
28. zář 2011

Kdyby tu nebylo pravidlo diskuse neurážej, neprovokuj, napsala bych ti, že nejlépe pomůže ledová voda, dítě ještě mokré nechat vyřvat v zavřeném pokoji a kdyby lezlo ven, za vámi do ložnice, jak píšeš v blogu, a spadlo, tak ho ani nesbírat. Ono se podvolí, ve dvou letech stejně nemá z ničeho rozum.

Ale to odporuje pravidlům...
Tak vážně: opravdu tě nenapadlo, že jediné, čím se to dá změnit, je být s malou? Sakra ona vás potřebuje, nic víc, nic míň.

ivasad.
28. zář 2011

Když se chce k tobě tulit, tak jí jdeš sprchovat ledovou vodou? Třeba se jí zdají ošklivé sny a bojí se... Když se sama v pokoji nevyspí, tak proč nejste všichno v ložnici... Já bych to zkusila, vrátit jí zpět, pokud předtím spala líp.

hasky24
28. zář 2011

@adelajnka prostě se jí po Vás stýská nic víc nic mín

luciana43
28. zář 2011

@adelajnka A ty hysterické záchvaty pláče se objevily poté co s te jí přendali nebo už v pokojíku spí sama delší dobu?

crca
28. zář 2011

Hysteráky má dcera a to do teď-někdy i 6x za noc,spím s nima v pokojíku a nekdy si i vlezu k ní-nebude to věčně a pro klidný spánek dítěte udělám vše,pak jsem i já vyspalá a nejsem nervozní 😅 A pokud má aftíky v puse tak ani nemluvím,měli jsme to nedávno a představa,že bych běhala sem a tam co půl hodinky....manža to chápe a rodinný život nám to nekazí 😉

kris2008
28. zář 2011

az ti bude smutno a budes chtit s nekym byt s kym se citis v bezpeci,taky bych ti zkusila dat studenou sprchu 😠 😖 😔 😕 jezismarja.

rozarka65
28. zář 2011

Aninka má teď taky hysteráky,když se v noci vzbudí a já tam nejsem...ale je to od té doby,co se narodila Eli,tak si myslím,že se to snad brzy zlepší...koupila jsem ji i světýlko,aby se nebála a nechávám rozsvíceno na chodbě,když jsem s Eli v obýváku.....u Aninky pomůže nechat ji a když se trochu uklidní,tak se obejmeme, dáme si pusu a během vteřiny spí...🙂

rozarka65
28. zář 2011

a z ložnice uděláme pokojíček,až ji to přejde a bude zase spát celou noc bez probuzení nebo až pro ni nebude problém bez pláče za námi přijít,když bude něco potřebovat...🙂

ined77
28. zář 2011

@adelajnka ...náš malý spinká se mnou dodnes a to má 3 roky.je tak zvyklý, sám se v pokojíku bojí...tak chrupeme spolu všichni tři.
rada tu není žádná...malá musí vyrůst a až se na to bude cítit, řekne sama, že už je velká na spaní s maminkou 😉 .
tohle jsem nikdy neřešila, byla jsem ráda, že se vůbec trochu vyspím, když byl matyášek v postýlce, vstávala jsem k němu i 20x za noc.takže pro mě to společné spaní byl oddych 😉 .
občasné hysteráky ze spaní má synek taky...asi má divoké sny 🙂 .

adelajnka
autor
28. zář 2011

@ivasad.
@luciana43
@kris2008 je zajímavé,že trocha vody jí uklidnila.a spala.holky vy nemáte rozškrábané ruce a prsa jak se po vás dere.a z různých ostatních diskuzí sem se dočetla že na tyto záchvaty je to nejlepší,a nepsala jsem že sem jí sprchovala.v ložnici sme se rušilipři každém odchodu na toaletu,nebo přítelovo chrupkání ji to budilo,a když sem ji dala do sveho pokoje spavala cely noci.už spi v pokoji skoro rok.chapu ošklivé sny,vždy když v noci plakala,šla jsem za ní,pomazlila,pohladila.Ada řekla mami ne ukazala na dveře ze mam jít pryc a pak usnula.ale nechápu to,proč těd takove hysteraky a nemoci to nezačalo.nejsem z tech co dite zavre do pokoje a zustan tam,ale něco stím udělat musím,

adelajnka
autor
28. zář 2011

@luciana43 v pokojíku spí skoro rok,je to otázka dvou měsiců co se rapidně horší a horší.

adelajnka
autor
28. zář 2011

@crca nám to kazí rodinný život ☹ a sem z toho nešťasná

neu.sona
28. zář 2011

Já teda taky nechápu takovéto za každou cenu naučit dítě spát samo někde, jenom aby měli rodiče klid. Sorry, vím, že Tě to asi otravuje, ale proč si pořizovat teda další dítě, když Ti vadí jedno, které je hysterické, když chce být s Tebou?
Náš malej s náma spí v ložnici ve svojí posteli. Ta je vedle naší. Zhruba do 22 měsíců spal a usínal naprosto sám. Od této doby vyžaduje uspávání tím stylem, že chce, aby tam někdo byl, tak mu vyhovím. Usne během chvilky.
Nenapadlo Tě někdy, že tím, že budeš dělat takové věci jako jí polívat studenou vodou atd. jí vlastně ubližuješ v psychice?
Promiň, vím, že si čekala asi radu a né, abych Ti něco vyčítala, ale jsme mámy a to pro nás nekončí tím, že večer dítě položíme do postele a ráno ho zase najdeme. Dítě je malé jen pár let, vyroste a pak Ti bude smutno po spoustu věcech, co jste neudělali, tak proč si to rozumně neužít zavčas.
Jenom upozorním, že nejsem nějaká rozmazlovací máma, naopak, ale důvěra dítěte a láska je pro mě nejvíc a kašlu na řeči babiček a jiných lidí.

lenulka20
28. zář 2011

@neu.sona velice dobre napsana a uplne souhlasim🙂

lenulka20
28. zář 2011

ne tohle je na me vazne moc v zivote bychj dite nedala kvuli tomu pod studenou vodu!!!!!!a doporucuji pri tvem jednani s adelkou si NEPOŘIZUJ dalsi!!!to dite by asi trpelo!!!promin neber to nejak osklive ale proste kdyz si nevis rady s adou tak se na druhe vykasli

kjajule
28. zář 2011

Asi bych hledala příčinu těch hysterických záchvatů...pokud chce i 5x za noc tulit a pochovat, něco se jí v hlavince jistě děje a to bych ji tedy nenechala vyřvat samotnou v pokoji ani náhodou natož jí sprchovala studenou vodou...moc dobře vím co je to hysterický záchvat ale tohle by mě tedy nenapadlo...dává ti najevo že chce být s tebou, dopřej jí to ...Do maličké hlavičky nikdy nevidíš...

Zkus se vžít do její kůže kdyby jsi měla z něčeho obavu,strach, nebo se jen chtěla pomazlit, chtěla by jsi být zavřená v pokoji s vědomím že nikdo nepřijde? A nebo přijde ale bude nepříjemný ,co to zase chceš a tak tě šoupnou pod sprchu.....myslím že asi nee...

Rada zkus si s ní před spinkáním popovídat , že vždycky přijdeš kdyby něco že tu seš pro ní, nech pootevřené dveře , a řekni že to je proto aby jsi jí slyšela, dej jí do postýlky plyšáka nebo oblíbeného muchláčka a řekni že nikdy není sama, že je tam s ní vždycky někdo...Určitě to bude težké a vyčerpávající to neříkám že ne, budeš třeba vstávat i víckrát za noc, ale ujištění dítěte že není samo je podle mě důležitejší...

Zkus ty hysteráky "léčit" pochopením, obejmutím a v klidu 😉

vojtisek2007
28. zář 2011

@adelajnka
Elišce už je přes tři a zatím asi nebyla jediná noc, kdy by nebyla vzhůru...☹řeším to tak, že máme v dětském pokoji (kde jsou sami asi rok) válendu - někdy stačí když přijdu a pomuchlám jí, někdy tam musím zůstat do rána na válendě a průběžně na ní dělat psss a mluvit na ní, někdy je na té válendě se mnou....jak dlouho to ještě bude netuším, ale studená sprcha nebo nechat v pokojíku vyřvat - to bych asi nedělala, dokud bude potřebovat mě v noci mít u sebe, budu to tak dělat

berenika39
28. zář 2011

@adelajnka trocha vody ji uklidnila - co myslíš, že by s tebou udělala? normálně se lekla, šok, nic jiného to nezpůsobí. moc prosím, zkus si představit sebe na jejím místě. tebe někdo polívá, když brečíš? tebe někdo zavírá, nechává samotnou? ne. tak to nedělej ani dítěti.
vždyt přece existuje variant xxxx, můžeš spát ty sama s ní v jejím pokojíku, může být ona s váma zpátky ve své postýlce ve vaší ložnici, můžete si jí vzít k sobě na letiště...vždyt je to jenom na chvíli, snad by se dalo na čas slevit ze svého pohodlí, ne? To, že spávala celý noci sama neznamená, že se to nemůže ve dvou letech změnit, ještě mockrát to bude všechno jinak.
Snad si proboha dvouletý dítě, který všechno vnímá, spoustě věcí rozumí, zaslouží trochu důstojnosti. Přitulit, pohladit, ujistit, že je všechno v pořádku.

Jinak petrovi už byly tři, a chodí běžně v noci k nám, i se někdy budí, i někdy v noci brečí....a můžu tě ubezpečit, že rodinnému životu to jenom prospívá - neřešíme hysterii, nehádáme se jestli vodu nebo zavřít, letiště je otevřený🙂))))

reruna
28. zář 2011

každé dítě prochází různými obdobími, to že chvíli spí celou noc a potom najednou se budí je normální, to zase přejde, a může se to kdykoli objevit zase znovu, obecně se spaní dětí zhoršuje vždy, když prochází nějakým vývojovým skokem, ať už je to psychomotorický vývoj (dítě např. hůře spí, když se naučí sedět, lozit, chodit, atd.) tak i vývoj psychický... samozřejmě každá nemoc či nepohodlí dítěte mu taky ruší spaní. Překonat se to dá jedině tím, že rodič prostě je k dispozici a v noci to dítě uklidní. Mám dvě děti, každé z nich mělo už pár období, kdy prospalo klidně celou noc a každé mívá taky období, kdy se několikrát budí, někdy oba a samozřejmě každý v jinou dobu.... prostě přijdou do ložnice a já to řeším - staršího se ptám, co je, když potřebuje na WC či měl zlý sen, tak s ním jdu a znovu ho uložím, ten už naštěstí řekne, co potřebuje, když přiběhne mladší - někdy i 3X za noc, tak jdu s ním, lehnu si k němu a odejdu až zase usne. Někdy usnu s ním, takže mm je v noci v ložnici sám, ale že by nám to ničilo rodiný život???? to ne, někdy jsem i ráda, že nemusím poslouchat chrápání 😅 a mm se aspoň vyspí, když pak jde do práce....

adelajnka
autor
28. zář 2011

@berenika39 samozřejmě chápu,že každý máme jiný názor,ale svou dceru znám a nemyslím si ze bych ji ublížila tím,že sem ji polila studenou vodou.při afektivních záchvatech,které běžně měla(příklad,spadla na zem,začala brečet a došlo to tak že se dusila,šup,polit vodou a nadechla se,byly sme i u neurologa,a právě mi to i doporučil,že to dítě se probere a uklidní,v tom záchvatu neví o sobě)a v tu noc nebrečí,ale vzteká se,kdyby plakala,byla vystrašená,tak nemám absolutně námitku ji pochovat potulit se,je to moje první dítě a dám ji vše,ale všechno má své meze.a mě ti rodinný život ničí,přítel má práci-je 14dní pryč a přijede na vikend a já se ani nedostanu do ložnice.chtěla jsem slyšet ruzný názory,ale nečekala jsem že mě tady bude někdo"drtit" že jsem polila ditě vodou

kris2008
28. zář 2011

@adelajnka promin,ale nikdo ti nemuze rict nazor na to co vlastne od nas chces ?! 😕 pises,ze se nedostanes k pritelovi do loznice a to te jediny stve 😀 ono je to vlastne dobre,aspon nemuzes mit druhe dite 😀 nejak asi nedavas jen to jedno. a nevim kdo by si zaslouzil tu sprchu!!...ja fakt enchapu,ze dite polejes studenou vodou aby se uklidnila to je proste kravina.proste si dej postel k sobe do loznice a muzes si uzit i tak a nepotrebujes k tomu takovy drastaky!!!!!! skoda,ze nemuzu rict svuj nazor z plnych plic..a nebo je to vlastne dobre 😎

berenika39
28. zář 2011

@adelajnka nemám co dodat. dělej jak myslíš. svůj názor jsem řekla, jak by se to dalo vyřešit jsem ti taky navrhla.
další přesvědčování je zbytečné.

rrk
28. zář 2011

@adelajnka taky jsme mívali takový vzteklý záchvaty, vyložěně si dcera vynucovala naší pozornost. Vždycky jsme jí nechali chvíli vyvztekat a pak jsme šli k ní a znovu, chvíli nechali vyvztekat a znovu k ní.... Zabralo to ona poznala, že nepřijdeme pokaždý když se vzteká a je klid. Samozřejmě, že má občas špatný sen a pláče, stačí když přijdeme a uklidníme jí a ona usne. Poradila mi to i doktorka. Pokud hodně visí na Tobě, tak ať jí chodí uklidnovat manžel. Dcera u mě poznala, že jsem slabej článek a dělala mi neskutečný scény u manžela si to nedovolila. Držím palce ať to zvládnete, věřim, že jsi z toho vyřízená, ona povyroste a bude to taky lepší 😉 .

camelinka
28. zář 2011

ono na urcity druh zachvatu opravdu byva nejrychlejsi a nejucinnejsi reseni ta studena voda, staci namocit ruku a jakoby "caknout" do tvare a dite se opravdu zarazi a pak uz se s nim da rozumne komunikovat, otazka je jestli je tohle ten pripad, ale spis tak u vzteklyho ditete,ktery sebou haze na zemi u pokladny se sladkostma.
Tohle vypada spis na nejaky hodne zivy sny, nebo neco noveho s cim se mrnousek nedokaze najednou vyporadat, preju vam at to prejde a hlavne ji mazlete co nejvic, mrnous to potrebuje a za par let budete rada kdyz se prijde pomazlit 😉

berenika39
28. zář 2011

@adelajnka ještě čtuu ten poslední příspěvek - když je přítel 14 dní pryč, jaká noční dobrodružství ti to ruší? proč ty dny , resp. noci, nemůžeš spát u malé? možná by po čtrnácti dnech byla už úplně v klidu a dočkala ses i té ložnice 😝

adelajnka
autor
28. zář 2011

@neu.sona
@lenulka20 mě,ale přece nejde o můj klid,já si na to zvykla,ale Adélka je věčně nevyspaná a protivná.musím to udělat pro ni.radím se s dětskou psycholožkou,neurologem,takže píšu znovu,že dítě při afektivní záchvatu o sobě neví,tou studenou vodou se probere a uklidní.a člověk když o tom nic není asi by do toho neměl zasahovat.ja nepsala že Adu necham vyrvat v pokoji,ale ze je to jeden z navrhu ktery mi byl porazen.ani sem nepsala nic o tom ze se sní nemazlím.je pravda,že sem chtěla poradit ne odsoudit

adelajnka
autor
28. zář 2011

@camelinka děkuji,tohle je první příspěvek,který mě nezadupal.opravdu při těch záchvatech nejdek jen o vynuceni pozornosti,ona se mi "klátí" v naručí.a nejde sni nic udelat.když má sny tak proste place,toto je jiny.to vite ze u toho brecim,adelku miluji a kdyz vidim ze by klidne mohla spat,trha mi to srdce

lenulka20
28. zář 2011

Já napsala pouze svuj nazor tak neodsuzuj me za muj nazor........nebylo to myslene zle.....ale chtela si ditko??ditko mas a musela si cekat ze budou nejake problemy...

adelajnka
autor
28. zář 2011

@rrk děkuji,právě ze skoro manzel(bereme se za par chvil) je porad na cestach,sem sni porad sama,cely dny cely noci,a tak proste uz bych potrebovala vypnout.vim ze sem matka,a vsichni mi zase napisou ze sem si nemela porizovat dite,ale jsem taky jen clovek

camelinka
28. zář 2011

@adelajnka : neni zac, predpokladam ze svymu diteti umyslne neublizujete 😉 , je to obcas na nervy a na kazde dite plati neco jinyho, snad s psycholozkou prijdete na to co ji trapi, tady se asi zadny rady nedockate, tohle vypada radeji spis na pomoc odbornika.