Nespokojenost s mimibazarem a kupování věcí na inzerát

bramburka
12. únor 2008

Na mimibazaru jsem koupila komfortní nástavec na odsavačku, ale moc mi nevyhovuje, debil jsem se nechala zlakat cenou o 70 kč nižší než v krámě... no a tak jsem ho chtěla prodat dál, ale ta paní, ačkoliv psala, že je nástavec v záruce mi odmítá poslat účtenku a nařkla mě z toho, že to chci vrátit a na nástavci vydělat. Tak jsem jí řekla, že tedy chci vrátit peníze - to taky nechce... tak ona avízuje, že je to v záruce a nedá k tomu účet a ještě mi napíše:
Vaše chování se mi moc nelíbí. Nástavec jsem Vám prodala z druhé ruky a to velice výhodně. Kde mi zaručíte, že nakonec na tom celém já neprodělám a vy třeba vrátíte zboží a získáte zpět celou cenu? V případě, že si koupíte na mimibazaru nošené oblečení, tak také od maminek neobdržíte účtenku. Nejsem žádná firma, tudíž nejsem k ničemu takovému povina. Celý tento obchod je založený na důvěře a vy jste jí tedy moc neprojevila. Myslela jsem si, že tím, že nástavem prodám hodně pod cenou, přestože byl skoro nepoužitý, tak pomůžu nějaké mamince, která bude ráda - jelikož vím, jaké je to mít problémy s kojením. Vy máte od začátku nějaké problémy a neodůvodněné reklamace, přesto jsem se Vám celou dobu snažila vyjít vstříc.

V případě, že zboží prodáváte dál, je to čistě Váš obchod.

Ha ha výhodně... ha ha...já mám zájemkyni a té jsem řekla, že zboží je v záruce, tak asi potřebuju jí dát tu účtenku...co s tím???? Navíc mi od ní přišlo zboží o 14 dní později. Problémy mám proto, že mi nástavec opravdu došel až za hrozně dlouho, přitom jsem zaplatila předem. Paní jsem pak napsala, že už ho nechci at mi vrátí peníze... no a on najednou přišel, v poničený krabici ale naštěstí v pořádku. Moc mi nevyhovuje, protože sice dobře stimuluje, ale mín odsava...no konec. Navíc bych ho ani nemohla reklamovat, kdyby s ním něco bylo...

Jsem smutná, protože jinak mám jenom dobré zkušenosti s tímto typem prodeje.

Máte některá taky špatné zkušenosti? Ty dobré sem ani nepište, je mi jasné, že jich je více, sama mám taky za sebou víc dobrých než špatných obchodů....Mám 100 chutí tu zveřejnit její jméno!

lucka23
12. únor 2008

ja som mala tiez doteraz iba dobre skusenosti ale po poslednom obchode som sklamana. kupovala som pouzivane choditko a nakolko bolo pisane ze po jednom dietati a v super stave tak som nevahala. ale ked prislo a uvidela som ho tak som povchopila ze toto nemoze byt choditko po jednom dietati. total znicene, doskrabane, sedacia cast totalne spinava /a to sa da snat a vyprat/. dokonca mamicka si nedala ani len tolko namahy aby kolieska vycistila od vlasov a spiny a z pod hracieho pultika povyberala omrvinky. proste totalny sajrajt. 😠 😖

kristi
12. únor 2008

ja nevim, tak jsou veci, ktery bych pres MMB proste nekupovala. Napr. to choditko, to bych radsi brala od nekoho znamyho atd.

Pro malou jsem kupovala hraci deku -100% stav, zadny problem. Nakupuju tam obleceni, mela jsem i avivaze, cajik atd. Nikdy zadnej problem.

bramburka
autor
12. únor 2008

a napsala jsi jí to do hodnocení? Já o tom teda přemejšlim, aby si na ní maminy davali pozor, já bych to asi chtěla příště vědět od koho kupuju....

kalo
12. únor 2008

Nákup na MMB je o dobrém slovu a důvěře. /někdy bohužel a musí se počítat i s tím,že na co si nesahnete nebude takové jako na fotce ☹ /
Já jsem na MMB pečená vařená, spíš prodávám a koupím něco sem tam. Hlavně pro malou. Pro sebe jsem se párkrát sekla u nákupu kalhot a ty bez vyzkoušení nekoupím.

bramburka: to hodnocení ji klidně napiš a neber si servítky. Od toho to tam je. Spíš ale počítej, že ona ti do tvého hodnocení taky něco blbého napíše. Ale když do odpovědi přesně vypíšeš, jak to bylo, tak každý, kdo si to přečte bude vědět, že pravda je na tvé straně....

poleva
12. únor 2008

daj jej meno
aspon si dáme pozor
nech sa hanbí 😀

bramburka
autor
12. únor 2008

Ještě počkám, napsala jsem jí svuj názor, tak uvidím jak se k tomu postaví... ale jelikož už se to táhne.... pak napíšu její jméno. Třeba si to tu přečte a zalekne se... je z Prahy a jmenuje se Lucie 😉

ladunka
12. únor 2008

bramburko, jestliže paní prohlásila, že je nástavec v záruce a nedala Ti k němu účtenku, abys mohla případnou záruku uplatnit, dodala Ti vadné zboží. Máš v tom případě právo, aby Ti vrátila peníze: její argumenty, že bys mohla na její úkor vydělat, když nástavec reklamuješ, je zcestný. Máš právo obdržet buď účtenku, nebo peníze. Jelikož je vina za zmařený obchod na její straně (zboží nemá deklarované vlastnosti), máš právo i na úhradu nákladů, tj. poštovného.

aknela75
12. únor 2008

Já jsem prodávala přes net šátek na nošení dětí a byl v záruce, tak jsem té paní samo účtenku poslala k šátku. Paní Ti měla 100%ně poslat účtenku, pokud mluví pravdu.

mikca
12. únor 2008

Paní ti píše že je to o důvěře a nevím tedy jestli z ´její strany šlo o důvěru, když ti sice napíše že je zboží v záruce a nepošle ti učtenku...i na MMB je černá listina kam jí můžeš uvést..myslím že když jí pohrozíš tím, tak obrátí...ikdyby jsi nástavec přece nechtěla prodat dál..no a iikdyby jo, tak dotyčné to přece může být už jedno ne, své peníze má...

haluskacz
12. únor 2008

napis ji to do hodnoceni, to je na mmb jedina paka - a rekla bych, ze fungujici. Kdyz si chci neco poprve od nekoho koupit, tak si nejdriv prectu hodnoceni.

Ja mam bohuzel problemy spis s mailem, casto odpovedi hazi do spamu a ja jsem pak za nespolehlivou ☹

bramburka
autor
12. únor 2008

tak to je zajímavé, jestli je to touto diskuzí, ale z ničeho nic se paní ozvala, že mi fakturu pošle...??? 😉 No hrůza. Díky holky, určitě je to i vaše zásluha 😉 díkes

alcatko.j
12. únor 2008

😵

andrea73
12. únor 2008

Brambůrko já taky když napíšu, že je něco v záruce, tak automaticky posílám paragon a je mi jedno, jestli na mém zboží pak někdo vydělá. Pokud ano, je chytřejší než já i zdatnější obchodník. Pokud paní píše, že je zboží v záruce naláká tím více zákaznic, než kdyby to zboží v záruce nebylo. Takže bych si za svým stála a každopadně paragon požadovala. Já teda ještě píšu, že paragon dodám se zbožím...tak nevím, jestli to paní taky uváděla nebo ne, každopádně si myslím, že i kdyby to neuvedla nic nemění na tom, že Tě defacto podvedla 😝

lindda
12. únor 2008

ja som tiez po posldnom nakupe dost sklamana veci stare spinave zavalene v obalke ktora bola derava no proste humus 😢

alena22
12. únor 2008

ahojte tak ja som mala doteraz len dobre skusenosti s kupou ale stalo sa mi bohuzial ze jedna pani odo mna kupila kolotoc ktory som poslala a on jej prisiel v dotrhanej krabici a ona ho prebrala a az doma rozbalila a motorcek vraj vrcal aj ked kolotoc siel bol dost hlucny,len problem bol v tom ze bailk prebrala a my sme boli prave prec a mail som nasla az po par dnoch a balik uz by sa na poste vyreklamovat nedal.A teraz ako mam jej verit ze ci chce kolotoc aj prachy nazad alebo jej zaplatit polku a nech vrati kolotoc alebo ako?....nakoniec si kolotoc sice nechala a mne ostali peniaze ale bolo mi to neprijemne a bola som z toho smutna pretoze som kolotoc ktory sme mali asi 4 mesiace predala za polovicnu cenu a stal dost lebo maleho uz nebavil ze potesi ine babo ☹ a nejaky pako asi kopal do balikov a znicil ho ale zasa urobila chybu aj ona ja by som zasadne spinavy a dotrhany balik ktory prisiel o dost neskorej ako bol poslany ani neprebrala 😠

nikka.vo
12. únor 2008

alena22 - to je její problém že takový balík převzala 😉

je to sice hnusný, ale je to tak ... nebo když viděla že ten balík je poškozený, tak měla říct, že si to před doručovatelm rozbalí a vyzkouší. Tak se to dělá.

kdyby paní měla problém, tak bych se jí zeptala, co by dělala ona v tvém případě 😉

schnek
12. únor 2008

já mám negativní zkušenost z MMA, vydražila jsem vkládačku žirafu, že je to nové zboží, tak to ani omylem 😒 a ještě chyběly vkládací kostičky, paní jsem napsala, ještě se urazila, že jsem na ní odměřená a že m i to vymění nebo vrátí peníze a už se neozvala 😠 jinak s MMB mám źkušenosti zatím dobré 😉 ale česká poště mi pije krev, každý balíček je otevřený a zkontrolovaný 😠 😠 😠

kupinka
12. únor 2008

Před těhu jsem dělala na poště a pokud balík neoznačíte-za poplatek-KŘEHKÝ-tak ani radši nechtějte vědět,jak tam s balíkama zacházeli 😖 😖 😖 😖 pokud je balík jakkoliv poničený,nepřebírat a reklamovat,nemají s tím házet atd...A každý rozumný člověk to myslím udělá,tak si z toho aleno22 nedělej těžkou hlavu,ty za to nemůžeš.... 😉

krista
12. únor 2008

Ahojky, musím zaklepat, že s MMB a MMA zatím zkušenosti dobré 😉

Ale ta pošta?! 🙄 No je to síla, nejen že na mě pošťačka jednou ani nezazvonila, ale vůbec mi nevhodila výzvu do schránky, takže já pani podezřívala, že mi balík neposlala, nakonec jsem zjistila, že se přes týden válel na poště 😠
Další balík to samý, šel ke mně strašně dlouho a nakonec jsem zjistila, že se 4 dny válel v našem městě na jiné pobočce, už jsem to nevydržela a poslala tam pro něj manžu, druhej den přijedou pošťáckým autem s tím že tam mám balík tak jdu dolu a řidič zírá jako puk, že ale ten balík nemá a já ještě na jeden čekala, tak jsem nevěděla jaký myslí, no bordel nehoráznej, zdražujou a služby jsou horší 😖 A já potom vypadám jako pitomec když těm prodávajícím pořád píšu o číslo balíčku, kdy to posílali ap. 😖

anney
12. únor 2008

Já kupovala prckovi na MMB kočár, krmící židli, dvě lehátka a hafo hadrů.Nikdy, opravdu nikdy ani malej problém.Naopak, kočár mi paní poslala ještě dřív než jí došly prašule na účet.napsala mi , že jsem jí už ted sympatická a normálně ho poslala.Odvaha, ale jí peníze hned druhý den ode mě přišly.Takže já opravdu nemám ani zbla k maminkám od, kterých jsem nakupovala.Naprostá spokojenost, ale tohle kdyby se mi stalo, tak by mě to taky pěkně rozhodilo.Čekat na zboží 14 dní, to se mi nikdy nestalo, vždycky všechno obratem přišlo.Je to individuální a to hodnocení bych jí klidně napsala, nikdy nevíte jestli to nedělá schválně a tak.At si dají ostatní pozor a ona obchody nebrzdí. 😉

Kristo, jsem na MD pošťanda a já teda doporučuju balíky posílat jako obchodní, dají se sledovat přes net a bývají druhý den na místě.Ale je blbý, že se dají poslat jen z větších pošt a poštovný je taky pěkná pálka.Ale ty dražší věci mi takhle přišly a fakt druhý den jsem ho měla vždy doma.orší jsou malý obálky, to je fakt děs a máš naprostou pravdu s těma doručovacíma službama.Vím , jak to chodí i z druhý strany a někdy ty lidi opravdu lituju. 😕

bramburka
autor
12. únor 2008

za těch 14 dní asi nemohla, to ta pošta, i zničila balík a on se jí vrátil, já jí pak napsala, že už ho nechci, ale nezájem .

No jinak dobrý zkušenostui mám. Koupila jsem od jedný mamči supr oblečení Mothercare a pak kojeneckou váhu, a nikdy žádnej problém. No ale chybama se člověk učí, až vám budou psát v záruce vždy se ptejte na paragon... no mě to přišlo logický...

iza
12. únor 2008

schnek : a jak se ta paní jmenovala?mám podobnou zkušenost 😉

leva
12. únor 2008

Ja som kupovala iba 2 krat,no prvy balicek poslal predavajuci nie na dobierku ani doporucene,postarka mi ho narvala do schranky,zmestil sa tam na stvrt a tristvrte trcalo vonka,tak ma to nahnevalo,keby ho niekto vzal,mame problemy a nedorozumenia medzi predavajucim a mnou,postarka by mala,ked balicek pretrca polovinou von,dat papierik na postu.

leva
12. únor 2008

A co sa tyka nespokojnosti,ze ked mi dosla ta teplakova bundicka,bola uplne mala,maly ju mal raz na sebe a mohla som ju odlozit,no teraz sa uz pisu aj miery rukavov,dlzka a pod.Tam boli len mesiace,no a to je moj maly chuducky,tak nechapem ako to mali zmerane 😅 No druhy krat som bola spokojna.

lefika
12. únor 2008

ja som s predavajucimi problemy nemala, ale ako pisete, s postou to je otras, uz nejeden krat som predavajucu otravovala, ze ci to poslala a potom sa dozviem ze: postarka bola leniva zazvonit lebo dufala ze aj tak nebudeme doma, listok hodila susede, ta si to vsimla az ked bola na poste, alebo listok nevypisala vobec, ved naco, ze 😠
raz mi prisiel total dotrhany balicek, ako keby sa on bili psy, proste katastrofa a hodene v igelitovom sacku 😠 😠 😠 😠 ja neviem, co na tej poste robia. zo srdca im prajem, aby im zrusili monopol a oni skrachovali, ved to je uplne neuveritelne 🙄

masinka
12. únor 2008

no ,ked spominate tu postu - mala som predplateny casopis a prisiel mi s uz vylustenou krizovkou 😒 a naposledy dnes som sa rozculila ked som vysla okolo okbeda s malou na prechadzku a v schranke papierik ze adresat nezastihnuty... a vyzdvihnut si to mozem az zajtra
na MMB a podobnych bazaroch som sa este neodvazia nic kupit, ale mam blbu skusenost s Neckermanom. Objednala som si tam bledomodre tricko - prislo sice bledomodre, ale uplne ine ako na obrazku a navyse so zazratymi skvrnami od potu pod pazuchami, no proste grc.... poslala som im ho pekne naspat, stalo ma to "iba " 2x postovne....

aletka
13. únor 2008

Ja sa pripajam k staznostiam na postu,len posledne dva mesiace nedoruceny dolezity list,spat odoslany balicek zo zahranicia ako adresat neznamy, dalsi balicek mi nedosiel uz dva mesiace, platime telefon u starkej cez trvaly prikaz, raz prekrocila suma o 2 SK stanoveny limit, tak faktura nebola uhradena a telefon vypli, faktura visela dva mesiace, lebo list o moznosti vypnutia telefonu dosiel az po dvoch mesiacoch ani sme o tom nevedeli, stalo nas to 300 Sk za znovuzapnutie telefonu.Postarka mi ani nezvoni, ked mame doporucene, len listok hodi do schranky, co sa bude zdrzovat 😠 Uz aby ich zrusili, otras, cim dalej tym vacsi.

uhlikova09
13. únor 2008

Ja mam zle skusenosti s Neckermanom a s inymi zasielkovymi spol. objednala som si nohavice a vyzerali ako z kontajnera,teraz som objednala kociar v piatok ma dojst tak som zvedava ako bude vyzerat...

poupe
13. únor 2008

mate nejaky divny slovensky postacky,tak si stezujte. 🙂

lefika
13. únor 2008

poupe, my sme sa boli stazovat: u veducej pobocky. a myslis ze sa nieco zmenilo? ani nahodou 😠