Nespokojenost s mimibazarem a kupování věcí na inzerát

bramburka
12. únor 2008

Na mimibazaru jsem koupila komfortní nástavec na odsavačku, ale moc mi nevyhovuje, debil jsem se nechala zlakat cenou o 70 kč nižší než v krámě... no a tak jsem ho chtěla prodat dál, ale ta paní, ačkoliv psala, že je nástavec v záruce mi odmítá poslat účtenku a nařkla mě z toho, že to chci vrátit a na nástavci vydělat. Tak jsem jí řekla, že tedy chci vrátit peníze - to taky nechce... tak ona avízuje, že je to v záruce a nedá k tomu účet a ještě mi napíše:
Vaše chování se mi moc nelíbí. Nástavec jsem Vám prodala z druhé ruky a to velice výhodně. Kde mi zaručíte, že nakonec na tom celém já neprodělám a vy třeba vrátíte zboží a získáte zpět celou cenu? V případě, že si koupíte na mimibazaru nošené oblečení, tak také od maminek neobdržíte účtenku. Nejsem žádná firma, tudíž nejsem k ničemu takovému povina. Celý tento obchod je založený na důvěře a vy jste jí tedy moc neprojevila. Myslela jsem si, že tím, že nástavem prodám hodně pod cenou, přestože byl skoro nepoužitý, tak pomůžu nějaké mamince, která bude ráda - jelikož vím, jaké je to mít problémy s kojením. Vy máte od začátku nějaké problémy a neodůvodněné reklamace, přesto jsem se Vám celou dobu snažila vyjít vstříc.

V případě, že zboží prodáváte dál, je to čistě Váš obchod.

Ha ha výhodně... ha ha...já mám zájemkyni a té jsem řekla, že zboží je v záruce, tak asi potřebuju jí dát tu účtenku...co s tím???? Navíc mi od ní přišlo zboží o 14 dní později. Problémy mám proto, že mi nástavec opravdu došel až za hrozně dlouho, přitom jsem zaplatila předem. Paní jsem pak napsala, že už ho nechci at mi vrátí peníze... no a on najednou přišel, v poničený krabici ale naštěstí v pořádku. Moc mi nevyhovuje, protože sice dobře stimuluje, ale mín odsava...no konec. Navíc bych ho ani nemohla reklamovat, kdyby s ním něco bylo...

Jsem smutná, protože jinak mám jenom dobré zkušenosti s tímto typem prodeje.

Máte některá taky špatné zkušenosti? Ty dobré sem ani nepište, je mi jasné, že jich je více, sama mám taky za sebou víc dobrých než špatných obchodů....Mám 100 chutí tu zveřejnit její jméno!

otrivinkajanka
13. únor 2008

sisstin to ano ale robia zle len sebe taketo inzeraty by mali zakazat a aj take co sa tyka predaja liekov ktore su len na recept ved to si ludia neuvedomuju ako riskuju svoje zdravie?to je hazard

sisstin
13. únor 2008

janka: no to jsem si všimla, třeba prodej HA 😠

otrivinkajanka
13. únor 2008

a keby len to aj inych liekov sa cudujem ludom,ze to kupia takto cez net

scai
13. únor 2008

jojo těch léků jsem si všimla taky,ale nechtěla jsem to tu psát první, jelikož dělám v lékárně. Ale prodej léků mimo lékárnu takhle je vyloženě protizákonný, jelikož prodávající rouzzhodně nemůže zaručit jakost,bezpečnost a účinnost. V lékárně musíme mít přesně dané skladovací podmínky,nesmí být ani zima ani teplo, svítit sluníčko na léky nesmí.... prostě když to koupí někdo takhle tak rozhodně neví kde to ta ženská nosila,taky to může být prošlé... Hlavně je to určitě postižitelné 😒

xsipm04
13. únor 2008

Holky, které přes MMB i prodáváte, chci se jen zeptat, máte zaplacené nějaké to členství (to nejlevnější???). Chtěla bych taky pár věcí prodat, ale připadá mi, že pokud si nezaplatím členství, tak se tam ty věci si nezobrazí ve vyhledávači, takže nemám moc šancí je prodat. Pochopila jsem to správně? nebo je to jinak?? Díky za rady 😉

Jinak s nakupováním na MMB zatím spokojenost, ale většinou kupuju pořád od těch samých prodávajících. Ale ta pošta je děs. Mě teda pošťačka balíček nepřinese NIKDY, když se sní náhodou přímo i potkám, tak už mi hlásí, že mi na poště nechala balíček neb ho nepobrala. Blbý je, že já ji docela chápu, neb má plnou brašnu dopisů a nemůže se ještě tahat s kdejakou bednou. Na druhou stranu mi přijde, že to má pošta fakt blbě zařízený, že balíčky do 2kg má nosit pošťačka, protože to je snad jasný, že sice by ho možná unesla, ale objemově to není dopis, takže asi těžko ponese pět balíčků pod paždím. Takže už jsem si zvykla pro všechno chodit na poštu 😒

gedren
13. únor 2008

Kdyz si das zobrazit od vsech inzerentu a ne jen od hvezd (to je bohuzl default), zobrazi se vse.

Ja zadne clentsvi nemam a koupila a prodala jsem tam uz ledacos, je fakt, ze v tech nejzasekanejsich kategoriich (detske obleceni..) clovek moc s prodejem nema sanci, protoze toho tam jsou mraky, ale v jinejch kategoriich pohoda..🙂

gedren
13. únor 2008

A teda proti tem mrakum obleceni by sis asi ani s hvezdou nepomohla 🙂

lendy1
13. únor 2008

xsipm04, já členství mám, to nejlevnější, myslím, že to má pár výhod...a hlavně to není tolik peněz, když to porovnám třeba s Aukrem. Ale musím říct, že na MMB je taková konkurence, že se mi tam neprodává nejlíp, na to je skvělé právě Aukro, kde, když vystavím něco hezkého, tak to vydražím i třeba za jednou tolik než jsem koupila na MMB, ale zase na Aukru nikdo nekoupí drahé věci od Nextu.
Takže je nakupuji vše na MMB, dražší věci prodávám tam a jinak vše ostatní prodávám na Aukru...

naše pošťačka je fakt skvělá, když má pro mě větší nebo těžší balíček, tak si ho nechá někam přiblížit (do nějaké jejich schránky na balíky nebo co to je...) a donese mi opravdu vše nebo to nechá u mé sousedky, co taky nakupuje jak divá...

kristi
13. únor 2008

jj, taky jsem nemela problem prodat sedatko do vany, prebalovak atd...to bylo v poho. Clenstvi nemam

sisstin
13. únor 2008

já jsem na to členství koukala..ale pro mě to nic výhodnýho nenabízí 😕

leva
13. únor 2008

vitajte v klube kocky,tiez som nezastihnuta aj ked so cely den doma 😠 Inak co sa tyka zasielky,ako list to mi zvoni a vola ma z 11 poschodia dolu na podpis,kamoska pracuje na poste a ona je povinna ho doniest hore,ak by nesiel vytah tak do 6 posch peso,viac uz nemusi.Sice to neni k teme,ja len pre info 😉

mathilda
13. únor 2008

bramburko, napiš jí to do hodnocení. Pokud napíše, že je to v záruce, má ti k tomu dát účtenku, proto to tam snad píše. Jinak ti je záruka k ničemu. Já na MMB kupuju i inzeruju, ale tohle je síla 😀

dadulka19
13. únor 2008

...tie použité rúže,krémy to je fakt sila 😝 ..ako to môže niekto použiť po niekom??fuj 😝
a tá aukcia,kde bola väčšina po záruke,to som teda zírala 😕

xsipm04
13. únor 2008

Holky, díky za rady s tím prodejem přes MMB, já věděla, že tady se dozvím, jak to chodí 😀 Lendy, díky za tip na Aukro 😉

schnek
13. únor 2008

já jsem si pořídila to nejlevnější zatím na 3 měsíce a uvidíme. Výhodu vidím v tom, že co 3 dny si dám aktualizovat a moje zboží poskočí na začátek a nemusím se s tím trapně přepisovat 😝

ta paní, co mi prodala tu jetou vkládačku byla Světlana M. (maminkamiminka) ID 2737

schnek
13. únor 2008

zkušený prodávající, poraďte mi, kde nejlíp prodat kočárek? marně se snažím už od podzimu 😅

andira
13. únor 2008

Na MMB a MMA spíš prodávám, ale občas i něco nakupuju a zkušenosti zatím super. Chce to trochu selského rozumu, podívat se na hodnocení prodávajícího, fotky rodiny atd, a když to všechno na vás působí dobře, tak proč neprojevit trochu důvěry. Zatím jsem prodala úplně všechno a skoro všechny maminky byly opravdu hrozně milé i spolehlivé. 🙂 😉 Když jsem nakupovala, tak zatím s výjimkou jedné aukce jsem byla taky spokojená 🙂
Ale jsou věci, které bych tam asi nekoupila, prostě chce to trochu přemýšlet dopředu 🙂 A uvědomit si, že MMB má své výhody i nevýhody (viz ta příhoda s odsávačkou), no a podle toho se zařídit 😉

andira
13. únor 2008

jo a k dotazu na placené členství - mám 2hvězdičky, protože mohu pak dělat týdně až 3 aukce a to je pro mne tak akorát 🙂

dannynka
13. únor 2008

schnek nevies mi prosim ta poradit ako sa to da v albumceku aktualizovat??ja som na to zatial neprisla 😅 😅

bramburka
autor
14. únor 2008

jo andi, dyk já s tím tak trochu počítám, proto tam nekupuju nic drahýho abych neplakala, ale není na škodu se svěřit... 😉

schnek
14. únor 2008

jj, to je pravda, s 1hvězdičkovým členstvím můžu dělat jednu aukci týdně 😉

dannynka, když si najedeš na svoje fotografie, tak tam máš řádek upravit/smazat a pod ním je aktualizovat a jde to vždycky jednou za tři dny, i se ti tam ten čas odpočítává 😉

janickabez
14. únor 2008

tak mě dovedou vytočit lidi, kteří prodávají NOVÉ ZBOŽÍ, které nové není ☹ , většinou šmejdím jen pod touto kolonkou a narazila jsem na krásný setík ružová sukýnka+ bílé tričko+ barevné svetříkové bolerko od cherokee pro malou cca 370,- prodávané jako NOVÉ NENOŠENÉ ZBOŽÍ. Fotka setu vypadala moc dobře, pravda nebyl u toho detail.

Když jsem ho objednala , tak mi paní napsala, že si vzpoměla, že ho měli 1x na sobě 😒 ...tak jsem si říkala 1x??? no to snad přežijem... tak jsem ho koupila. Domu přišlo zašedlý triko, vyšisovaná sukně a vyžehlenej svetr 😖 😝 😝 😝 , tak jsem psala paní, nejdřív interně, že tohle přece není věc kterou měli 1x na sobě a co to má znamenat...... paní byla taky velice neochotná a o vrácení peněz nemohla být ani řeč....nakonec jsem ten set prodala hluboko pod tím zač jsem jej koupila, ještě před porodem malé, nemohla jsem se na to ani púodívat, vždycky mě to total vytočilo 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Jediné co jsem nakonec mohla..napsat jí špatné hodnocení..... 😒

jinak ostatní věci nikdy žádný problém....

natalien
14. únor 2008

Schnek, já jsem velmi výhodně prodala kočárek na MMB. Dokonce se o něj skoro dvě zájemkyně popraly a předháněly se s cenou, kdo dá víc. Dopadlo to výborně, pro obě strany. A že byl v záruce jsem uvedla a paragon o koupi jsem ji samozřejmě přidala k tomu.

natalien
14. únor 2008

Jo a s nákupem mám taky dobré zkušenosti, většinou si hlídám maminky, co jsem od nich nakupovala a byla jsem spokojená. Naposledy jsem byla velice překvapená, že jsem si myslela, že kupuju super overal na spaní a on to byl šílenej hadr, kterej je použitelnej akorát na okna, ale neřeším to. Hold to jednou muselo příjít. Příště už od té paní nic nekoupím. No a co se týká pošty, tak máme strašně nesympatickou pošťačku 😝 a vždy když na mě zvoní ať si jdu dolů, tak ji se slušností řeknu, že mám malé dítě, ať mi to doveze nahoru. Vždycky přijela ale nasr... že vypadala že praskne. A s doručováním balíků totéž. Je to jejich povinnost, pokud ty nemůžeš, tak oni musí za tebou 😉

dendisa
14. únor 2008

já to dělám tak, že si balík nenechávám většinou poslat domů, ale manželovi do práce, a když už domů, pak pouštím jenom bzučák do vchodových dveří a neozývám se do zvonku. POšťačka pak musí vyjet až k bytu 😝, protože ví, že jsem doma a nemůže mi říct, ať si pro to jdu, hehe. Jsem vychcaná, no. Ale je fakt, že nám ty telefony občas nefachají.

janickabez
14. únor 2008

jo o doručování balíku mi něco povídejte, tady to automaticky navezli na poštu a nikdo nikdy nic nedovez a ještě si na netu napsali, že tu byli a já jsem nebyla doma, na poště to řešit nechtěli, prý to vozí z balíkové pošty, dali mi číslo na reklamace, tam to paní řešit nechtěla, prý mám zavolat vedou doručovatelů, ale ta to nikdy nezvedala, tak jsem musela poslat ofic stížnost, po 1 stížnosti nic a po 2 stížnosti přišel omluvný dopis od ředitele a poťák s balíkem tu najednou zvoni 😀 😀 😀 ale to je naprosto mimo téma 😎

betule007
14. únor 2008

Já teda na MMb nikdy žádný problém neměla,ale na Aukru jsem dopadla mizerně.7.1. jsem zaplatila žídličku pro malou a dodnes ji nemám. 😠 😠 😠 Napsala jsem prodávajícímu už hafo mailů,včera konečně napsal,že mi vrátí peníze,tak mi držte palce.

bzuco
14. únor 2008

maminy, ako mám zariadiť, aby mi poštárka nosila vecičky objednané z netu domov?
chápem, že balík nebude so sebou trepať, ale veľkú obálku, v ktorej je 1, či 2 veci, to by mi hádam mohla doniesť
🙄 alebo si myslí, že budem s malým každý deň behať na poštu? 😠 😠
kvôli tomu objednávam cez net, že sa s malým nemusím trmácať po obchodoch a aj tak mi to je prd platné, ked musím do mesta na poštu kvôli balíčku 😠

masinka
14. únor 2008

my sme mali zlatu tetu postarku, nosila mi balicky az ku dveram, dokonca aj doporucene listy mi hadzala do schranky ked ma nezastihla a (s mojim suhlasom) to podpisala za mna. teraz mame takeho chalana leniveho.
v utorok som bola doma a nasla som si listok ze som bola nezastihnuta...v stredu som si cestou z domu na postu nasla v schranke dalsi listok ze som bola nezastihnuta. utorkovy list som dostala, ale ten stradajsi mal postar este u seba. ked som sa pytala kde sa mozem stazovat, zasmiala sa mi dievcina za prepazkou do tvare ze mam ist na Vlastenecke namestie...tak tam zajtra pojdem, drzte mi palce.

lucinda7
15. únor 2008

ja nakupujem cez MMB dllllho a 😵 veeela 😵
predávajúci sú rôzni..... 😅 záleží na koho natrafíte.....najradšej nakupujem u už overených mamín 😵

mne nosí moja poštárka tiež všetko domov,lebo vie že som tou dobou väčšinou doma lebo malý spí....ale ked zastupujke niekto iný,je to hrôza....hodí oznam a hotovo 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠