Nespokojenost s mimibazarem a kupování věcí na inzerát

bramburka
12. únor 2008

Na mimibazaru jsem koupila komfortní nástavec na odsavačku, ale moc mi nevyhovuje, debil jsem se nechala zlakat cenou o 70 kč nižší než v krámě... no a tak jsem ho chtěla prodat dál, ale ta paní, ačkoliv psala, že je nástavec v záruce mi odmítá poslat účtenku a nařkla mě z toho, že to chci vrátit a na nástavci vydělat. Tak jsem jí řekla, že tedy chci vrátit peníze - to taky nechce... tak ona avízuje, že je to v záruce a nedá k tomu účet a ještě mi napíše:
Vaše chování se mi moc nelíbí. Nástavec jsem Vám prodala z druhé ruky a to velice výhodně. Kde mi zaručíte, že nakonec na tom celém já neprodělám a vy třeba vrátíte zboží a získáte zpět celou cenu? V případě, že si koupíte na mimibazaru nošené oblečení, tak také od maminek neobdržíte účtenku. Nejsem žádná firma, tudíž nejsem k ničemu takovému povina. Celý tento obchod je založený na důvěře a vy jste jí tedy moc neprojevila. Myslela jsem si, že tím, že nástavem prodám hodně pod cenou, přestože byl skoro nepoužitý, tak pomůžu nějaké mamince, která bude ráda - jelikož vím, jaké je to mít problémy s kojením. Vy máte od začátku nějaké problémy a neodůvodněné reklamace, přesto jsem se Vám celou dobu snažila vyjít vstříc.

V případě, že zboží prodáváte dál, je to čistě Váš obchod.

Ha ha výhodně... ha ha...já mám zájemkyni a té jsem řekla, že zboží je v záruce, tak asi potřebuju jí dát tu účtenku...co s tím???? Navíc mi od ní přišlo zboží o 14 dní později. Problémy mám proto, že mi nástavec opravdu došel až za hrozně dlouho, přitom jsem zaplatila předem. Paní jsem pak napsala, že už ho nechci at mi vrátí peníze... no a on najednou přišel, v poničený krabici ale naštěstí v pořádku. Moc mi nevyhovuje, protože sice dobře stimuluje, ale mín odsava...no konec. Navíc bych ho ani nemohla reklamovat, kdyby s ním něco bylo...

Jsem smutná, protože jinak mám jenom dobré zkušenosti s tímto typem prodeje.

Máte některá taky špatné zkušenosti? Ty dobré sem ani nepište, je mi jasné, že jich je více, sama mám taky za sebou víc dobrých než špatných obchodů....Mám 100 chutí tu zveřejnit její jméno!

aponchie
15. únor 2008

ja jsem nikdy pres mmb nekupovala ani neprodavala ale chtela bych pozdeji zkusit neco prodat az budu mit teda digi fotak 😀 ale obcas tam koukam o kdo zajimaveho ma a nekdy vidim ze nekdo prodava novou vec draz nez je v obchode to pak nechapu.

len
15. únor 2008

Pošta má povinnost balík doručit. Fakt je, že to téměř nikdy nedělá. Nicméně - na lístku ve schránce by mělo být razítko s kontaktem na poštu, kde je to uloženo - takže tam stačí zavolat, důrazně je upozornit, že udělali chybu, a oni to MUSÍ doručit při příští roznášce (obvykle druhý den) až ke dveřím.
A jinak - být otravný, volat, psát maily a stížnosti na všechny strany a čekat, že poštu to omrzí dřív (jako že vážně omrzí) - pak si sice vybudujete pověst nesnesitelného a otravného šťourala, nicméně si na vás dají propříště už vždycky pozor, aby vám náááhodou zase neuškodili - kdyby měli jít s jediným balíkem, bude to ten váš 😉
Vlastní zkušenost 😎

susik77
15. únor 2008

ahojte, my sme dostavali baliky a doporuc. dopisy vzdy az domov, ale ako sme sa teraz prestahovali, na novom mieste dostaneme vzdy len listok do schranky. bola som na poste a pytala som sa, preco nam aspon nezazvonili, ze sme boli doma, zvoncek funguje, aj mame napisane c. bytu...tak postarka sa ma len sucho spytala, ci sa chcem stazovat 😠 to ma tak vytocilo, ze som jej povedala, ze uvazujem nad zmenou posty...povedala mi, len, ze dobre...stazovat sa mi pripada zbytocne...chcela som volat na inform. na cesku postu ale nechali ma cakat na linke asi 15 minut, tak som to vzdala...asi si budem uz davat posielat baliky len cez obchody, kde dorucuju cez kuriera, nie cez postu 😎

alcatko.j
15. únor 2008

Souhlasim s Len.U nas bylo bezne, ze postacka vrazila do schranky listek, ani se neobtezovala zazvonit....Bydlime v panelaku, 8. patro.Tak jsme si to pozjistovali a udelali na poste curbes.Potom teda postacka zacala zvonit at si prijdu pro balik k hlavnimu vchdou..ja sice chapu, ze je otravny jezdit s vytahem,ALE je to jejich povolani, pokud se jim to nelibi, maji moznost to resit, hlavne ale nekde jinde, ne s nama!!!No a tak teda zazvonila a kdyz jsem ji pekne poprosila(ac nemusim)jestli by mi balik dovezla, ze mam male dite, ktereho nenecham sama doma a nebudu jej tahat sebou, tak se na me oborila a ze nee, ze dava listek do schranky!!!!!Tak jsme opet sli na postu, udelali jeste vetsi curbes a najednou to jde a jeste jsou postqacky mile!!takze holky, nenechte si to libit, to je jejich povinnost!!

bzuco
15. únor 2008

alcatko...a čo si na pošte povedala, ked ste tam narobili taký čurbes 🙂

lucenek
15. únor 2008

já s MMB a MMA jsem spokojená, ALE v poslední době se mi stává, že prodávající prodává věc, kterou prodává jako nošenou a tudíž používanou.Popíše sice vady...jakože oprání, žmolky atd...ale zaráří mě jedna věc, že daný produkt má obrázek stáhnutý z netu, kdesi z nového katalogu, kde jsou krásné flitry a tak a vše je krásně nasvícené....a pak mi přijde poštou něco....no neodpovídá to ...já osobně, když něco prodávám, tak si to sama nafotím, ale toto mě vážně štve, barvy vypadaj jinak.Máte taky někdo podobnou zkušenost???

majka07
15. únor 2008

já zatím mám jen dobré zkušenosti jak s nakupováním tak s prodejem. zatím se mi nestalo, že by byly klamné popisky spíš naopak vše souhlasí. Jen ta pošta a někdy seznam, kdy nedošlo pár mejlů 😠 ale nakonec jsme se vždy domluvily. Jinak balíky donesli domů to jo, když bylo něco těžší, tak na mě poštačka cinkla, že až v poledne pojede domů tak mi to hodí bylo to v pohodě, teď je tu ale nová doručovatelka a uvidíme jaké to bude, zatím se to zdá ok, ale ještě je brzy 😀

sisstin
15. únor 2008

alíku: tak donáška balíků až ke dveřím..to slyšim prvně..a holky..u nás balíky nenosí poštačky..ale jezdí služba s autem.. 😕 poštačky těžký balíky netahaj 😕

alcatko.j
15. únor 2008

Hoky, my jsme si jednak precetli postovni rad nebo jak se to jmenuje a pak rpo jistotu Jirka nekam volal, ted nevim presne kam, aby se informoval, jak je to s tou donaskou az ke bytovym dverim apod, zjistili jsme ze jsme v pravu, tak jsme sli na postu, kde jsme rekli kdy a v kolk jsem byla doma, ze listky automaticky ve schrankach, ze to nebylo jednou, ale vickrat, byli jsme teda slusni, ale docela neoblomni, s tema balikama, no sak u nas taky jezdi autem, ale automatika listek a pak odmitnuti donest to az nahoru, tak jsme se vytasili s papirem, kde je jasne receno, ze musi to donest az k bytu...no na poste se nam omlouvali...

aponchie
15. únor 2008

me vsecko donesou ke dverim pac pani postacka uz vi kdy a jak sme zhruba doma a jina vetsi veci vozi postacke auto a neni zadnej problem.kdyby byl hned udelam peklo pac moji svagrove manza dela nejake vetsi zvire na poste 😀

sisstin
15. únor 2008

alíku: tak tady zvoní..ale nahoru nejdou..a já se na to někde ptala..že oni to ani nesmí, že je lidi napadli a okrádali..přijde mi to jako blbost..ale takhle mi to řekli na poště 😕

majka07
15. únor 2008

sis tady tedy taky ne, ale ono to bylo ještě jako doporučený psaní, na té jejich hranici 😒 su to blbě napsala, ale zase to tak těžké nebylo, mohla to vzít, bydlíme třetí barák od pošty, ale bála se, že nebudu doma, tak to dělala tahle

terra
15. únor 2008

Kočky tak já na bazaru či aukcích také nakupuji hodně.
Vesměs úspěšně,občas se zklamáním. Když už je to moc,tak se ozvu a záleží na prodejci, jak se k dané situaci postaví.

Co se týče ilustačních fotek v nabídkách - v popisu sice na vady může být upozorněno,ale já pokud mám o danou věc zájem,vždy se dožaduji fotky s aktuálním stavem věci a nafocením detailů. Fotkou nové věci,když je prodávána věc nošená či použitá, mě nikdo neohromí. Prostě trvám na svém - jinak nekupuji.

No a pošta? Tak to je případ sám pro sebe!!!!Hrůza a šílenost 😠
Ale také druhá stránka věci - způsob zabalení posílaných věcí. Někdy si říkám,že ta ženská,která věc prodává a zabalí,musí být padlá na hlavu. Nebo jí prostě už o nic nejde - prachy má na účtě,tak má nějaký pečlivý zabalení doslova na háku.

Shrnuto a podtrženo - i přes špatné zkušenosti na MMB nakupuji i nadále,protože těch dobrých kšeftíků bylo podstatně více 😉

janickabez
16. únor 2008

s poštou to je boj, dokonce mi v létě jako těhuli pošťačka řekla, že mi nic tahat ve vedru nebude ať si dojdu sama....a při stěžování na poště mi nejednou řekli, že za ty peníze, kdo by to chtěl dělat...a na Vánoce se zase vymlouvají že toho mají moc, takže dárek co jsem si sama sobě nadělila pod stromek se mi někde 14 dní flákal a došel až po vánocích

já jsem podala 2xstižnost prostřednictvím e-mailu na jejich stránkách, ale nezaslouží si nic jiného než pokutu od antimonopolního úřadu ☹

maca793
16. únor 2008

ja s mimibazarom nemám problém a dokonca aj cez nho predávam. zatiaľ mi prišli všetky veci, čo som si objednala. len s katalógami ako Neckerman, Quelle, nemám dobré skúsenosti, lebo čo som si odjednávala, tak mi prišli veci o 4 čísla väčšie ako som chcela.

gedren
16. únor 2008

Nam postacka doporucene dopisy (tj. i malinke balicky poslane jako dopis a ne jako balik) nosi az ke dverim a super.

Velke baliky rozvazeji zvlast, vetsinou zvoni, chodim dolu, predpokladam, ze nemaji klice od vnitrnich dveri. Driv to tak nebejvalo, furt papirky, ale ja jsem trpelive zaskrtavala na zadni strane, ze jsem byla doma, a kupodivu to asi melo efekt...

maca793
16. únor 2008

mne tiež poštárka donesie balíček vždy domov a keď je väčší, tak nechá oznam. veď nie je prolém ísť po to na poštu.

arietiska
17. únor 2008

bramburka: Sorry, ale koupit něco takového jen o 70,- kč levněji, mně přijde jako pitomost, tak bych se s tím skoro ani nechlubila. Každodopáně když někdo tvrdí, že je zboží v záruce, měl by k tomu poslat účtenku pro event. případnou reklamaci u výrobce. Myslím, že záruka je hlavně kvůli tomu a ne kvůli dalšímu prodeji na MMB.

Kupovaní na barazu je vždy trochu risk a člověk s tím musí počítat, přijde mně zcestný tady zakládat diskuze o paní, která se k tobě zachovala divně ... Kdyby to dělal každej, to by dopadlo ...

Měla bys změnit název místnosti, leč nechápu proč si nespokojená s mimimbazarem, když si jen byla nespokojená s prodejcem. No, ale když bychom to brali jako reklamu tak proč to tak nenechat, že ...

bzuco
17. únor 2008

baby, ešte v pondelok som zaplatila korunky cez IB za vestičku pre malého a dnes mi prišiel mail od tej maminy, že koruny jej stále neprišli. skontrolovala som č.ú na ktoré som koruny posielala s č.ú. ktoré mi poslala ona je to to isté, teda na iný účet odísť nemohli 😒
jedine, že by sa ona pomýlila a dala mi zlé číslo 😖
neviem, kde je chyba
stalo sa niekomu, že koruny šli tak dlho?

karamelinka
17. únor 2008

bzuco ja mam zatial dobre skusenosti s mimibazarom ale vies ono to je stale risk na koho natrafis..tiez som sa uz zoparkrat bala ze korunky nepridu ale nakoniec dorazili skus este pockat zo dva dni a uvidis...drzim ti palce... 😉

tamarka_laura
17. únor 2008

Ahojte babenky!! a nie je to najjednoduchsie platit cez dobierku, ak mam vec v ruke, na poste zaplatim za dobierku odosielatelovi. Ja som kupovala kociar z Ciech a nebol v tom problem,tak tiez som niekolko kuskov predavala a kupovala cez bazar a platbu som realizovala cez dobierku. Zatial soms tym nemala problem a aj s vecami som bola spokojna, dufam ze aj druha strana.
😉

sisstin
17. únor 2008

tamarka_laura: ona dobírka je drahá jak pes 😉 a taky to můžeš poslat a ten člověk si to nevyzvedne 😉

tamarka_laura
17. únor 2008

zatial som nemala zlu skusenost, zda sa mi ze cena za dobierku je podla vahy.

tamarka_laura
17. únor 2008

A este som riesila predaj veci v ramci mesta kde byvame a hlavne tych vacsich co sa zle balia.

sisstin
17. únor 2008

tamarka: JJ..je to podle váhy..ale když posíláš balík a balík na dobírku..tak je mezitím i 50 Kč rozdíl..což se mi zdá dost..když něco prodávám za 200...a 80 Kč z toho dělá dobírka 😉

tamarka_laura
17. únor 2008

jasne, ja som to riesila hhavne s kociarmi, autosedackou a pod. Nejako sa mi nedari zbavit saticiek, mam komu nechat.

sisstin
17. únor 2008

tamarka: no já se zbavim všeho..ale holt je to za směšnou cenu oproti tý pořizovací..ale tak lepší, než aby se mi to válelo doma 😔

tamarka_laura
17. únor 2008

este jedno riesenie, odlozit pre druhe babo??? 😉

sisstin
17. únor 2008

tamarka: no to u mě nepříchází v úvahu 😅

zanett
17. únor 2008

sis, ty uz druhy mimco neplanujes? 😉