Nespokojenost s mimibazarem a kupování věcí na inzerát

bramburka
12. únor 2008

Na mimibazaru jsem koupila komfortní nástavec na odsavačku, ale moc mi nevyhovuje, debil jsem se nechala zlakat cenou o 70 kč nižší než v krámě... no a tak jsem ho chtěla prodat dál, ale ta paní, ačkoliv psala, že je nástavec v záruce mi odmítá poslat účtenku a nařkla mě z toho, že to chci vrátit a na nástavci vydělat. Tak jsem jí řekla, že tedy chci vrátit peníze - to taky nechce... tak ona avízuje, že je to v záruce a nedá k tomu účet a ještě mi napíše:
Vaše chování se mi moc nelíbí. Nástavec jsem Vám prodala z druhé ruky a to velice výhodně. Kde mi zaručíte, že nakonec na tom celém já neprodělám a vy třeba vrátíte zboží a získáte zpět celou cenu? V případě, že si koupíte na mimibazaru nošené oblečení, tak také od maminek neobdržíte účtenku. Nejsem žádná firma, tudíž nejsem k ničemu takovému povina. Celý tento obchod je založený na důvěře a vy jste jí tedy moc neprojevila. Myslela jsem si, že tím, že nástavem prodám hodně pod cenou, přestože byl skoro nepoužitý, tak pomůžu nějaké mamince, která bude ráda - jelikož vím, jaké je to mít problémy s kojením. Vy máte od začátku nějaké problémy a neodůvodněné reklamace, přesto jsem se Vám celou dobu snažila vyjít vstříc.

V případě, že zboží prodáváte dál, je to čistě Váš obchod.

Ha ha výhodně... ha ha...já mám zájemkyni a té jsem řekla, že zboží je v záruce, tak asi potřebuju jí dát tu účtenku...co s tím???? Navíc mi od ní přišlo zboží o 14 dní později. Problémy mám proto, že mi nástavec opravdu došel až za hrozně dlouho, přitom jsem zaplatila předem. Paní jsem pak napsala, že už ho nechci at mi vrátí peníze... no a on najednou přišel, v poničený krabici ale naštěstí v pořádku. Moc mi nevyhovuje, protože sice dobře stimuluje, ale mín odsava...no konec. Navíc bych ho ani nemohla reklamovat, kdyby s ním něco bylo...

Jsem smutná, protože jinak mám jenom dobré zkušenosti s tímto typem prodeje.

Máte některá taky špatné zkušenosti? Ty dobré sem ani nepište, je mi jasné, že jich je více, sama mám taky za sebou víc dobrých než špatných obchodů....Mám 100 chutí tu zveřejnit její jméno!

scai
13. únor 2008

poupe, vždyt u nás je to stejné. Mě přišel taky balík, byla jsem na nemocenské celý den doma a odpoledne koukám ve schránce papír, že jsem nebyla zastižena a mám an poště balík a po třetí si ho můžu vyzvednout. Tak jsem tam naštvaně šla,protože oni se ani nenamáhali zvonit a co balík tam nebyl, je prý ještě někde v tom autě na cestě! 😠 Takže oni ho vozí,ale stejně nezvoní a jen píšou papíry...nechápu! Takže jsem musela pro něho až další den!

minda
13. únor 2008

Tak já mám zatím dobré zkušenosti s MMB u nových věcí, u prodávajících se vždycky nejdříve podívám na hodnocení, než u nich něco objednám. Zatím největší kup byl kočárek, ale ten mi poslali přes PPL a paní, která mi ho poslala ještě volala, jestli nám ho doručili.
Sem tam mrknu na MMA a tam mě zarazila jiná skutečnost, některé prodávající dají vyvolávací cenu za zboží úplně stejnou, za jakou můžu stejné zboží koupit v obchodě. Např. 2x body z C&A, vyvolávací cena je 98,- Kč, ale ty 2 ks body se v C&A normálně dají za 98,- Kč koupit. Logicky bych čekala, že vyvolávací cena u dražené věci bude nižší. Ale to je samozřejmě hlavně věc kupujících, jestli to koupí nebo ne, výsledkem může být celkem předražená věc (cena + poštovné).
Použité zboží jsem si také už koupila, ale vždycky jsem si je osobně převzala v rámci bydliště.

petrusam
13. únor 2008

Na MMB už nakupuji dlouho a nikdy jsem žádný problém neměla, prostě je to o lidech .. a pošťačky, to nemám slov 😕 😒

otrivinkajanka
13. únor 2008

ja som na mmb kupovala len par krat a to som si bola niektore veci alebo topanocky pozriet osobne ak bola mamicka z bratislavy inak som doteraz mala asi stastie,lebo co simce alebo sebe objednam je to vzdy pekne a je to dobre aj na velkost len si vzdy vyziadam detaine foto veci a dam si to premerat a co sa tyka posty radsej sa s predavajucou dohodnem na poisteni balicku a priplatim si za dobierku a balik mi dosiel vzdy v pohode

lefika
13. únor 2008

minda s tymi aukciami som to videla uz velakrat. treba davat pozor a overovat si skutocnu cenu v obchodoch alebo na internete. dokonca som videla aj take, ze nieco bolo v tescu za 69sk a baba to drazila s vyvolavacou cenou 99sk 😕 ale kto napr. byva na dedine a nema prehlad, moze sa lahko nachytat, bohuzial.

monkula
13. únor 2008

Ja osm si síce objednávala z MMB len raz, nálepky pre syna, ale tie mi prišli v poriadku, hneď ako som zaplatila...
Ale k tej pošte, ako píše scai, aj ja som celý deň doma, som na MD a bývam na prízemí a vždy si v schránke nájdem oznam o doporučenom liste, alebo balíku a najviac ma vie vytočiť, keď je tam ako dôvod nedoručenia adresát nezastihnutý 😠 😠 😠 😠

sisstin
13. únor 2008

holky..ale tu cenu si určujou sami lidi..to tam i ty holky píšou, že věc není nová...cenu si určujete sami..abyste pak nebyli zklamaní 😉

dadulka19
13. únor 2008

..mne chodí veľa balíčkov z MMB a poštár mi ich vždy donesie,aj ked má plnú tašku len mojou poštou 😉

monkula,na tvojom mieste by som tie oznamy riešila na pošte u vedúcej.Ak nepomôže,kľudne na riaditeľstve.Stačí im napísať mail 😀

lefika
13. únor 2008

este k poste, ked sme este byvali na dedine, raz som nasla v schranke listok, ze mame na poste casopis, co si manzel predplatil 😕 ked som tam isla, ze to ma co znamenat, dostalo sa mi odpovede: ale viete, pani postarka toho ma vela, musela by ist na dvakrat. ma skoro vystrelo. inak som si vystala radu, kde vacsina ludi si vyzdvihovala casopisy. ale bolo to len raz, vacsina ludi im vynadala, asi chceli skusit, co to spravi, ked postarka bude roznasat vylucne len listky 😕

dadulka19
13. únor 2008

no a už sa stalo,že mi prišli napr hnusné tepláčky pre malú a predávajúca písala v super stave... ☹ ..možno pre ňu... 😠

sisstin
13. únor 2008

dadulka: no to bych se asi ohradila..věc vždy musí odpovídat popisu 😔

dendisa
13. únor 2008

na těch oznámenkách, co vám přijdou do schránky, je zezadu položka, kam můžete napsat, jestli jste byli v době dodání zastižitelní, přestože vás pošťačka doma "nezastihla". My to tam poctivě psali, od té doby nemáme problém 😉. Takže to na poště fakt čtou. Jinak, taky už mi párkrát přišel "načatý" balíček, určitě jsem to nepřešla ignorací. Nejspolehlivější je podle mě PPL.

A na MMB jsem nakoupila snad všechno pro malou i pro sebe v těhotenství a neměla jsem žádný problém. Když to bylo akutní, šlo se domluvit na dobírce (aby balík přišel co nejdříve), přestože inzerentka uváděla, že na dobírku zásadně neposílá. Taky se docela divím, že i když jsem všechno platila předem, normálně mi to pak opravdu přišlo 😀 . Ale svině člověk se určitě najde. Radši s tím trošku počítám, když převádím prachy úplně cizímu člověku, proto bych nekoupila přes internet nic dražšího, než je pro mě DRAZE. To si radši zajdu koupit do obchodu.

monkula
13. únor 2008

dadulka, mne zase tak veľa tých balíčkov nechodí...

Ale raz sa nám stalo , že sme vyhrali tisíc korún s polievkami Carpathia a manžel si išiel po výhru a tam mu ju nedali, že vraj v OP má trvalé bydlisko v RS, a teraz mu to poslali do MA a priste nám ich nedali 😠 😠

tak ta mmanžel musel volať, aby mu to poslali na RČ, ani tak mu to nechceli, zase začali s tou pesničkou, o trvalom pobyte, tak jej manžel vynadal, že tam je aj rodné číslo...
Ale keď idem platiť šeky, tak im je jedno, či tam je adresa v RS, alebo nie...

otrivinkajanka
13. únor 2008

inak s postou su problemy stale co mi aj hovoria moje zname ktore predavaju cez inzeraty ved by sa s tym malo nieco robit to nie je normalne,ze kolkym ludom nedojde balik,alebo dojde roztrhany chyba tovar a podobne to neexistuje ziadna institucia,ktora by im klepla po prstoch,ze poskodzuju ludi?ved sme spotrebitelia nie?

monkula
13. únor 2008

jani, kým to spotrebitelia budú trpieť a nebudú sa chodiť sťažovať, tak sa to nevyrieši...
Nám chodievali balíky od švagrinej z Londýna, posielala veci pre deti a pravidelne bol roztrhnutý roh balíku, aby bolo vidieť, čo je dnu... 😠 😠 😠

otrivinkajanka
13. únor 2008

no je to svinstvo minule som pozerala v telke tiez sa jedna kocka stazovala,ze jej dosiel balik roztrhany z londyna a posta sa ohradila tym,ze oni maju pravo otvorit balik ked sa im zda podozrivy to je ok,ale mali by ho aj zabalit naspat a dat tam listok,ze bol otvoreny lebo ake svinstva uz oni robia to nie je normalne ako to tak citam

sisstin
13. únor 2008

tý jo..tak to já si n emůžu na poštu stěžovat vůbec..a že mi těch balíků chodí 😅 😅 😅

zdenka26
13. únor 2008

Já mám taky s poštou dobré skušenostia to mi chodí co druhý den balíček 😉 jsem blázen do nakupování

otrivinkajanka
13. únor 2008

ved aj mne vzdy pride balik ked si nieco objednam ale si to aj priplatim ale ide o druhe mamicky co s tym maju problemy

ella1
13. únor 2008

tak ja si cez MMB neobjednávam.bála by som sa risknúť to,ale čo sa týka tej pošty....to je hrúza!!!!!!!
takisto,lístočky v schránke,aj ked som doma.počkodené balíky,stratené listy a raz nám stratili peniaze,hľadala ich aj sesterka,čo ich posielala,už podala reklamáciu a nakoniec sa zázrakom našli na našej pošte! 😠
po troch týždňoch!ani lístok sme nemali v schránke.!tak som tam začala robiť poriadok,prišla vedúca,ospravedlnila sa za tú poštárku,lebo tá tam nebola a že si to s ňou vybaví.
takže baby,ktoré dávate zlé hodnotenia mamičkám,čo predávajú a príde vám poškodený balík,nie vždy za to môžu. 😉

scai
13. únor 2008

Mě zas na mimibazaru třeba překvapilo, že tam někdo prodává třeba benefibru za 199, já dělám v lékárně a mám ji za stejnou cenu, takže když se k tomu dá poštovné... Musíte asi pořdáně koukat a u těch léků a přípravků,bych určitě prvně doporučovala zeptat se v lékárně,protože to tam může být i levnější. 😅

grettka
13. únor 2008

a mna zas na mmb vedia dorazit inzeraty typu "robila som poriadok v lupelni a predam balicek kozmetiky".. a tam su takme vypotrebovane sampony, kremy alebo ruze ci ceruzky na oci.... alebo tam bol minule inzerat "je to vsetko sice po zaruke, ale mne je to luto vyhodit" a tam kopka kremov a dalsej kozmetiky... tak toto naozaj nemusim, ja osobne by som to, co je po zaruke bud vyhodila, alebo v pripad kremov pouzila na topanky, ale urcite by som nepredavala...ved by som sa musela hanbit

kristi
13. únor 2008

mne dneska prisel balicek, krasna vesticka...jsem fakt spokojena, co se tyce obleceni pro malou

lendy1
13. únor 2008

tak já na MMB nakupuji o 106, nikdy jsem s ničím neměla potíže,na malého kupuji jen tam (kromě některých věcí jako body, ponožky...) kupovala jsem tam i židličku, drahé značkové věci pro sebe s dodací lhůtou 1měsíc...atd. Oblečení vždy super, většinou ještě dostanu malý dáreček nebo nějaké to oblečení navíc.
Pošta - naše pošťačka je super, vždy mi vše předá osobně, potkávám ji i na procházkách, takže mi často předává balíčky na ulici, pokud je to něco většího, vozí se to autem a ty už mě taky znají a jsou ochotný, klidně počkají 10min. než se třeba dám ráno do nějakého normálního stavu, když vyspávám...

s Aukrem už tak dobrou zkušenost nemám, moc tam nenakupuji, většinou jsou tam na děti hrozné hadry, spousta padělků oblečení pro dospělé...atd...
a nejvíc mě tam doraží, když někdo prodává prošlou kojeneckou výživu, mléko...atd. a ty maminy to kupují!!!! - nechápu...už jsem takhle několikrát těm lidem psala, jestli si uvědomují, co kupují pro své děti...
anebo taky "super" - ochozený, špinavý a děravý boty, které bych já vyhodila se tam vesele prodávají...

no a kosmetika na MMB typu: je mi to líto vyhodit, ještě to někomu poslouží...atd a jsou to poloprázdné věci, i třeba rtěnky...na tak to je taky děs...

scai
13. únor 2008

to mě příjde taky trapný, když třeba nějaká mamina prodává půlku krému (původní cena 200 ted za 100,-) V tom žádnou slevu nevidím to zaprvé, za druhé může tam byt klidně už jen třetina těžko říct, že jo a hlavně za třetí!!! Já bych se toho štítila, nevíte jestli si třeba myla ruce před krémováním a do toho krému se může cokoliv zaníst (myslím nějaké bakterire..).a pak taky třeba to mohla mít sluníčku nebo při topení a už může být zkažený... prostě nikdy bych použitou kosmetiku od někoho cizího nekoupila a hlavně ani sama bych ji nenábizela. 😀

grettka
13. únor 2008

lendy, scai.. presne to s tou kozmetikou som mala na mysli.... vidim, ze aspon nie som jedina komu to vadi.

moncicak77
13. únor 2008

Ahoj,tak s postou mama i ja spatne zkusenosti,posilala jsem o vanocich mame vanocni napecene cukrovi,podavam balik zenske na poste a rikam ji at tam nalepi vse co se da krehke atd.a ona ho vzala a zacala s nim trepat,no ja myslela ze me odvezou,tak jsem se ji zeptala proc s nim trepe a delala ze me neslysi,tak jsem ji rekla ze je kr...a,samozrejme cukrovi doslo totalne polamane.......taky jsem koupila na bazaru klokanku a nejsem spokojena,chtela jsem pro maleho az bude vetsi,aby se tam vesel a hlavne aby ho to udrzelo,jeste jsem psala zda to neni mini klokanka a pry ne,no a kdyz dorazila tak samozrejme ze je mala a hlavne nestabilni,mam strach ze nekde maleho ztratim ☹

sisstin
13. únor 2008

ty úklidy koupelny atd. jsou fakt drsný 😅

otrivinkajanka
13. únor 2008

ja nechapem,ako mozu dat do inzeratu,ze predaju kozmetiku po zaruke ved nech si to ona natrie na tvar take po zaruke a este je fakt sila ked predavaju pouzite kremy ruze atd ved by som sa to hambila aj dat ako inzerat radsej to vyhodim a mam pokoj

sisstin
13. únor 2008

janka: no ale kolik je lidí, co si takový věci koupěj 😉 mrtě 😉