Nespokojenost se vzhledem. Má někdo také takový problém?

20. kvě 2022

Ahoj holky, nevím jak tohle téma úplně,, nadepsat,, 🙂 Asi jako každá ženská se setkáme s tím, že nejsme úplně spokojené s něčím na našem těle. U mě je to větší nos, pohled ze předu ok, ale z boku je prostě velký a je jak skoba. Nikdy mě to nijak netrápilo až na jednou situaci když mi jeden kluk řekl, že mám nos jak Adéla Banášová. Od té doby sem na něj úplně zaměřena a poměrně nešťastná. Příteli můj nos nevadí, miluje mě s ním už 14 let 🤗 Občas přemýšlím o zmenšení nosu, ale úplně na to nejsou finance (jsem na mateřské) a trochu se i bojím toho výsledků a vše okolo, jak by to vypadalo, probíhalo. Na druhou stranu si říkám, že to jsem prostě já 🙂 Že bez toho nosu by to byl někdo jiný. Má někdo taky takový problém? Jak to berete,přemýšleli jste nad operaci, smál se vám někdo? Děkuji a přeji hezký den

dianemash
20. kvě 2022

Mám na nose skobu, v pubertě jsem měla obrovskej mindrak a operace byl můj cíl jakmile dospěju. V dospělosti jsem to nějak časem přestala řešit a beru to jako svojí součást, akorát si často dávám pozor, abych nebyla na fotkách zachycena z profilu 😃 samozřejmě, že když mě občas nějakej "dobrák" na nos upozorní, tak se často cítím nepříjemně. Po operaci už ale netoužím, protože znám osobně holku, co na plastice nosu byla (a že to teda u ní zrovna potřeba nebyla), dokonce dvakrát, protože po první byla nějak nespokojená (vlastně i po tý druhý, ale to už nic nenadeláš) a od doby, co má "novej" nos vypadá nepřirozeně a přitahuje pozornost mnohem víc. Sama říká, že dneska už by do toho nešla, protože nos je zkrátka střed obličeje a přestože ti ho udělají dokonalej jako knoflíček, trvá dlouho, než si zvykneš na nový vzhled a mnohdy se s tím ženský vlastně ani nespokojí. A pak jsou tu samozřejmě opačné případy, kdy se operace povede, ani to nepoznáš a člověku to vážně zvedne sebevědomí, prostě buď a nebo 🤷‍♀️ Já půjdu radši na kozy, s těma budu spokojená 100% 😃

autor
20. kvě 2022

@dianemash Díky za komentář 🙂 To je právě to... Na jednu stranu vlastně nevíš, jak budeš úplně vypadat a taky to ve finále nemusí dopadnout podle toho, jak si vlastně představuješ. Ono prý trvá snad rok než si to úplně sedne. Občas si přijdu,, hezká,, holka a občas mám depku z toho mého nosu 😁

konidana
20. kvě 2022

asi mám kliku, ale nic podobného jsem nikdy moc neřešila. Ano mám krátké nohy, křivé prsty, jsem moc vysoká (na táborech jsem vždy vyfásla přezdívku žirafa nebo taky popelnice, neb v pubertě jsem měla velký apetit), atd... ale já se sama sobě prostě líbím taková jaká jsem. Být tebou bych zkusila jít směrem smíření se sama se sebou a mít ostatní a jejich názory víš kde ... Každý jsme jedinečný a krásný přesně takový, jaký jsme🙂 Já osobně bych radši investovala do nějaké psychoterapie tímto směrem než do jakékoli operace která není zdravotně nutná.

ondul
20. kvě 2022

Myslim, ze kdyby si "vyresila problem s nosem" ze za cas se ti zacne nelibit neco jineho na sobe, zacnes byt nespokojena kvuli necemu dalsimu. Tzn. neni to problem nosu, ale vlastniho smysleni o sobe.
Taky mam po tatovi velky frnak a je muj a mam se rada.

autor
20. kvě 2022

@konidana To mi asi moc nejde no. Já jsem člověk, který asi řeší názory ostatních. Přítel mi to kolikrát ne že úplně vyčítá, ale říká, že mám na to kašlat co si myslí ostatní. A asi má pravdu,přesně jak píšeš. Zas pokud mám fakt kamarády, tak si myslím, že se posmivat nebudou a ostatním to může být jedno. Vždycky se najde někdo, kdo si nějak rypne, jakože setkávám se stim málo, ale když to zazní, mrzí mě to a asi to moc řeším

konidana
20. kvě 2022

přítel má pravdu, zkus se zaměřit tímto směrem. Ono to bude větší fuška, než se nechat zkrášlit, ale rozhodně to bude mít pro tebe větší přínos😘

autor
20. kvě 2022

@ondul je možné, že problém je trošku někde jinde. Já nejsem moc sebevědomí člověk, možná to je i tím...

autor
20. kvě 2022

@konidana To asi ano, děkuji za milý komentář 😘

andrea93133
20. kvě 2022

Ahoj, já mám z nosu taky mindráky a až se vrátím do práce chci si na něj našetřit. Mě ale i "vadí" po zdravotní stránce, mám skřivené nosní přepážky že v noci nemůžu dýchat to bych se udusila, takže musím pusou a zas to odnáší zuby 🤦‍♀️ na fotkách si dávám pozor na profil z leva jelikož tam mám hrbol a to dost výrazný, ale zprava ne (je to divný ale je to tak 😂) prostě ho mám celej pochroumanej a štve mě to 😂 manžel mi řekl že jsem krásná a nikdo není dokonalý, ale můj pocit to teda není, já bych se i ráda volně nadechla nosem a moje sebevědomí na tom hodně trpí 😉

camelinka
20. kvě 2022

Ahoj, ja mela odmala mindrak z nosu a malych prsou, kor, kdyz na to nekdo hodny upozornil, vycpavani podprd a takovy veci tez probehly...
Pak ty moje lentilky pod kobercem uzivily zravy dite skoro rok a mindrak byl v trapu😎.
Rada chodim nahore bez, nebo jen s lambadkou, vycpany podprdy sem vyhodila a neresim, sem rada, ze me nikde nic neplanda, nepoti se atd.
Obcas me zachvati napad, obzvlast kdyz zahlidnu kocicku @vlaxyz 🤗 a mrknu na stranky plast.chir, ale porad sem vic posera, nez se do toho fakt pustit😅...
Uvidime🤷

vlaxyz
20. kvě 2022

Taky mám strašnej nos. Ale mnohem víc se bojím, že bude ještě horší 😀 Prsa schováš, ale nos ne. Já bych do něj nešla. Jednoduše jsem se s tim smířila. Ale! Pokud si uděláš prsa, rozepneš knoflík od košile, nikdo si ani nevšimne, že nejsi namalovaná. Natož tak nějakýho velkýho nosu 🙌🙌😀😀

codal
20. kvě 2022

Spolužačka si nechala v osmnácti vyřešit předkus a musím říct, že jí to hrozně změnilo, byl to hrozný nezvyk pak.. a já si vždycky vzpomenu na Baby z Hříšného tance, té plastika vyloženě ublížila, už to nikdy nebyla ona..

autor
20. kvě 2022

@vlaxyz též je ve mě obava, aby to nebylo ještě horší. Klidně by se to mohlo stát. No podle fotky vypadáš jako milá a hlavně hezká ženská, u které bych neřekla, že má strašný nos 🤗

codal
20. kvě 2022

Já mám mimochodem velký nos a ještě zahnutý do práva, zvykla jsem si.. co nemůžu ovlivnit neřeším, teď spíš bojuju se svými kg, tam něco udělat můžu 😉.

autor
20. kvě 2022

@codal děkuji za komentář a přeji ať se ti z kg daří, myslím si, že to taky řeší hodně z nás. Ať se daří

evawest
20. kvě 2022

Mne se uz tak dlouho nelibi moje prsa. Uz od puberty. I kdyz jsem nekojila, po porodu jsou jeste horsi. Nechci je vetsi, chtela jsem jen uplift. Ale za operaci se mi nechteji dat takove penize a nechci vypadat umele. Manzel nikdy nic spatneho o nich nerekl, je to jen muj pocit. A pak si rikam, na co hezky prsa, kdyz ten zbytek nevypada nijak valne, takze by to byly vyhozeny penize uz tuplem 🤣

rebe
20. kvě 2022

Celý život mě trápil můj nos. Je hodně výrazný a uprostřed špičky má takovou čárku, dolíček. Úplně upřímně, občas mi připadalo, že špička mého nosu vypadá jako penis. O operaci jsem přemýšlela hodně, ale ten nos je tak výrazný, že be něj bych to opravdu nebyla já. No, a pak se mi narodila dcera. Není mi moc podobná, je celý manžel. Ale má můj nos s tou čárečkou uprostřed. Má nádherný nos a nádhernou čárečku uprostřed, miluju ji a jsem šťastná, že ji má. Vlastně nevím, co přesně se změnilo, ale připadá mi nádherný její nosík a nějak se mi začal líbit i ten můj. Je fajn mít výrazný nos, který obličeji dává osobitost. Škoda, že jsem to nechápala vždycky.

nicollbc
20. kvě 2022

Nechte si svůj nos 👃! Dělá z vás toho, kým jste. Každý má něco, co se mu na sobě nelíbí, malá prsa, velký zadek, splihlé vlasy, křivé zuby... Když bychom byli všichni perfektní, byla by to nuda. A pokud máte někoho, kdo vás má rád i s "frňákem", tak co víc řešit? Kamarádka, vždycky krásná, taky věčně nespokojená s nosem si ho nechala udělat a skoro nikdo to nepoznal a snad už je spokojená 😌. Mějme se rády takové, jaké jsme 😊

autor
20. kvě 2022

@nicollbc To máte pravdu. Člověk asi, nebude nikdy úplně se vším spokojený a jak píšete. Pokud mě přítel a lidi kolem mě mají rádi i s velkým nosem, tak co víc si přát 🤗

autor
20. kvě 2022

@rebe to je moc hezký 😍Nám na screeningulekar řekl, že syn 15 měsíců, bude mít velký nos. Ja z toho zbytek těhotenství byla,, špatná,,. Mezi prvníma slovama po porodu bylo, jeee nemá velký nos a jaký je hezký 😍 porodní asistentka se docela smála 🙂

gracinka7
20. kvě 2022

Kamarádka si před lety nechala dělat nos a měla s tím akorát trápení. Musela na tři reoperace. Teď ho má pěkný, ale říkala, že znovu už by do toho nešla.

autor
21. kvě 2022

@gracinka7 to je nepříjemné a jsou to další starosti navíc no. Toho bych se upřímně taky bála, stát se může cokoliv

ronyx
21. kvě 2022

@ondul já si nemyslím, že pokud by si nos dala zmenšit, začala by být za chvíli nespokojená s něčím jiným. Naopak spoustě liden to opravu pomohlo k zbavení se mindráku. Já osobně jsem v dětství měla uši jako Lopuchy. Opravdu hooodně odstávající a vypadala jsem jako malý šimpanz. Měla jsem z tohoto mindráky a tak mě rodiče v 11 letech poslali na plastikou operaci. Neskutečně mi to pomohlo. A jsem si jistá, že kdyby mě tenkrát neposílali, šla bych v dospělosti sama. A rozhodně na sobě nehledám další chyby a netoužím po dalších úpravách. Takže za mě, co si to zažila, někdy prostě nestačí, se s tím naučit žít, naučit se mít to ráda ( což většinou ani nejde) . Pokud jde, je člověk šťastlivec, pokud to nejde a jsou k úpravě prostředky,směle beze strachuje do toho. Zrovna úprava nosu není až tak šílený zákrok a přináší obrovské pozitivní výsledný lidem s mindráky. 🍀

ondul
21. kvě 2022

@ronyx Ahoj!
No, ja sem to psala na zaklade toho, ze autorka rika, ze ji to nevadilo, dokud ji nekdo nerekl, ze ma ten nos takovy jako ma. Sama pise, ze ji to nikdy netrapilo a ze od te doby je na to zamerena.

autor
21. kvě 2022

@ondul tak, tak. Za celou dobu se mi vysmalo nebo upozornilo má nos pár lidí. A od té doby to tak nějak mám v sobě a furt se jakoby zkoumam 🙂 Včera mi ségra říkala, že sem asi neviděla někoho kdo má fakt velký nos. Teď jsme byli na nákupu s přítelem, vedle nás v autě byla ženská a já příteli říkám, tyjo ta má též ten nos, ale vlastně mě se ta ženská líbila, Ikdyz ho měla též větší, tak si to fakt seklo

ronyx
21. kvě 2022

Tak evidentně problém máš, když řešíš a zkoumáš lidi kolem sebe, jaký mají nos, zda jsou hezcí i s takovým nosem. A působí to jako mindrák, když potřebuješ uklidnění od okolí, že je tvůj nos ok. Navíc sama píšeš, je jsi nešťastná a o operaci občasné uvazuješ. I když tvůj partner s tím nemá problém a neřeší. Sama jsem zvědavá, zda se s tím popereš a naučíš se to neřešit. Držím pěstí 🍀

autor
21. kvě 2022

@ronyx Mindrák jak kdy. Někdy to je v pohodě a někdy to nějak řeším. Je fakt, že asi na nos u cizích prostě koukám, někdo kouká na prdel, nebo na prsa a já na nos, asi taková moje,, deformace,, 😁

daasqua
21. kvě 2022

Kamarádka měla klasický orlí, byla na operaci a od té doby se mi vůbec "nelíbí", není to ona.
Já mám plno "vad na kráse", ale kdo určuje, co je krásné a co ne? Mám obří dlouhý nos, řídké vlasy, tlusté nohy, křivé zuby a po dvou dětech i prsa až na zem 😀 No a co? Nezavřu se doma na samotku 😀 Svět se musí užívat. Když má někdo problém, ať se nedívá - a je to jeho problém, ne můj, že se mu nelíbí můj nos. Hlavní je zdraví a nic jiného, to ostatní jsou jen "rozlišovací" znaky mezi jednotlivými lidmi.

autor
21. kvě 2022

@daasqua zdraví je nejvíc, to máš pravdu! Jako asi člověk nebude úplně 100% spokojený. Se zuby si pobavila, já mám trojky nahoře jak upír 🙂 Zubař mi kdysi dávno radil rovnátka, ptala jsme se jestli je to třeba kvůli zdravotní stránce a on, že ne, že kvůli estetickému vzhledu. Já si je nedala, moje upíří zuby se mi líbí 🙂 a máš pravdu, jako asi bych to úplně nebyla já. Dneska všude vidíš, jak jsou ženské, dokonalé,, možná i to trošku dělá

zanett
21. kvě 2022

@dianemash No to promin, ale chapu tvuj prispevek jako nadsazku, protoze 1) neni treba, aby delali z nosu 'knoflicek'. Sestra na plastice nosu taky byla, mela skobu, 'odhoblovali' jen to zakriveni kosti a ted ma dlouhy stihly nos, bez skoby. Zadny knoflicek. Vubec netrvalo dlouho nez si zvykla, ze predu nebyl videt rozdil, jen z profilu proste zmizela skoba. Takze zadne dlouhe zvykani si. Ale zalezi na doktorovi. Jestli je tvoje znama nespokojena po dvou plastikach nosu, tak si asi nevybrala spravneho chirurga.

2) prsa - o tech jsem zase uvazovala kdysi ja. Ale kdyz jsem si zjistovala informace, narazila jsem na spoustu zmrvenych operaci a postoperacnich problemu atd atd atd, ze jsem operaci zavrhla, prave proto, ze jsem si rikala, ze je velka sance, ze bych nebyla spokojena.