Neštovice. Jak dlouho být doma?

sylvar
7. únor 2011

Chtěla bych se zeptat maminek dětí, co chodí do školky a přinesly si neštovice, jak dlouho vám doktor řekl, že mají být děti doma?
Naše Dr. Sofinku ani neviděla, řekla, čím mazat, že dávat Fenistil...a že tři týdny doma...no tak jsem si vzala ošetřovačku a co? Dnes šel přítel k ní, že potřebuju ještě ošetřovačku a ona jak to, že už není Sofi ve školce...na neštovice jsem přišla 25.1. 😅 Sama mi řekla tři týdny a teď najednou toto, Sofi je ještě nemá ani vylouplé všechny...nicméně ošetřovačku mi napsala, ale o to nejde...
Jak tedy dlouho mají být děti doma?
Díky Sylva

jitta
7. únor 2011

@sylvar Ahoj, Adélka dostala neštovice minulé úterý, volala jsem dr. a řekla,že týden nesmí ven a týden do kolektivu. Takže to nám zítra izolace končí. Do školky ale půjde až příští pondělí, jsem na mateřské, tak je mi to jedno.

neumisa
7. únor 2011

@sylvar mně doktorka říkala, že do zaschnutí posledního pupínku a pak týden klidnější režim - celé to trvalo i s rekonvalescencí 14 dní.

kikimaruska
7. únor 2011

My jsme měli být doma 4 týdny. První dva určitě, pak, když se začal vylupovat, kolem 3 týdne, tak též doma a pak nám řekla, že můžeme ven-po třetím týdnu, ale kdyby chodil do jeslí či školky, což v roce nechodil, tak aby další týden do kolektivu nechodil... 😉

sylvar
autor
7. únor 2011

díky holky, jsem si opětovně udělala obraz o paní doktorce... 😝 😔

aja123
8. únor 2011

Neštovice jsou infekční 10 dní od objevení prvního pupínku. Ale Dr. nechává doma těch 14 dní 😉

sylvar
autor
8. únor 2011

No a může do školky když je nemá vyloupnuté?to asi ne,nemyslím poslední neštovice zcela nezahojená, to by mohla být doma dva měsíce třeba,ale nevylouplé neštovice by snad do kolektivu i kvůli zahojení neměly...

aja123
8. únor 2011

@sylvar neštovice usychají a zůstává stroupek, který se může držet dlouho a hojí se jako každé jiné poranění. A pokud dodržíte tu infekční dobu, tak do kolektivu pak už jít určitě může.

zany
8. únor 2011

@sylvar - obě děti teď také měli neštovice a Honzíkovi jsme je objevili ve čtvrtek 13. ledna a 14 dní byl ze školky doma 😉 31. ledna už šel do školky. Stroupky úplně vyloupané neměl, ale to nemá úplně ani teď, kdy je skoro měsíc od prvního pupínku 😝 Třeba v hlavě se mu vylupují špatně. Dodrželi jsme tu infekční dobu, pak jsme začali chodit ven a po těch 14 dnech a kousek jsme šli už do kolektivu...
A Eliška je má ještě kolem pusinky nezahojené, protože si pořád olizuje pusu 😒 Takže je přesně vidět kde neštovičky měla 😒

spaagetka
8. únor 2011

@sylvar My měli být doma, dokud se vysévaly, takže cca týden, pak jsme mohli ven, ale malej je měl v létě, takže na sluníčko stejně nesměl 😒 Stroupky měl cca měsíc, pak ještě červené flíčky. Kamarádka měla dát děti do školky po 14 dnech a obě měly ještě stroupky a učitelka jí řekla, že je to OK 😉

silvik
8. únor 2011

Ahojky.. tak naše Marki přinesla neštovice ze školky v polovině ledna, když jsme prišli za 10 dní na kontrolu, mudr ji nechal ještě další týden doma. Nám to nevadilo, protože je v té době chytla i ta starší, takže jsou doma obě doteď 🙂 Takže u nás tři týdny.... 😉 Ale přesně proč tak dlouho, nevím, na kontrole s ní byl manža a ten se na nic neptal 😅

sylvar
autor
8. únor 2011

díky díky, tento týden ji ještě nechám, ve středu už půjde, zatím mám hlídání,tak neřeším...a co nemoci pak, nemají děti oslabenou imunitu?mají se dávat nějaké vitamíny na imunitu, ze školky nic moc netahá, jen rýmu...to je asi normální, jinak je zdravá

aja123
9. únor 2011

@sylvar dávám imunoglucan a laktobacilky, ale ty jsem dávala i před neštovicema. Jinak žádné spešl opatření jsme neměli 😉

zany
9. únor 2011

@sylvar - já jsem dětem koupila gumové Marťánky... Bylo to v době, kdy strašili chřipkou, takže jsem si říkala, že aspoň nějaká malá prevence, když byli oba oslabení... 😉 Eliška teď teda pokašlává, ale nic hroznýho.

jitta
10. únor 2011

Já dávám Adélce už 2,5 měsíce preventan junior na posílení imunity a žádné posílení se nekonná, rýmu a kašel měla normálně a navíc před 14 dny antibiotika ☹

lusi80
10. únor 2011

tak my měly neštovice před 2 roky na Vánoce,moc si to už nepamatuji,ale doma byl 14dní asi,pak šel do školky,na kontrole jsme byly,ale mudr.nám řekla,že s neštovicema se na kontrolu nechodí,tak s mladším jsem pak nešla,ten to chytil kolem Novyho roku,jen že se nemá válet ve vaně,opláchnout a vylíst,zbytečně nevysušovat 🙂 ten starší je měl v 5ti letech takže potom nemoci dobry,jen nachlazení a kašel,nic vážnyho,mladší měl 15 měsíců,a měsíc na to,co vyskočil první pupínek,jsme skončily v nemocnici s podezřením na zápal plic ☹ mudr říkala,že je malej,tak proto,a bude trvat i 3 měsíce než se z těch neštovic pořádně dostane a zlepší se mu imunita.
@jitta -jinak vitamíny se prý musí dávat pravidelně,a zaberou až za dloooooooooouhou dobu,což je rok i víc 😖 😲 já je dávám klukům ob den,nebo dva,snažím se celou zimu,samo jí taky ovoce a myslím si že je to lepší,ale je to i tím,že jsou už větší,s kolektivem seznámení,a může za to taky jejich imunita samo,někdo chytne všechno,někdo je imunní a nechytne nic kromě běžnyho nachlazení,každej je jinej,já byla třeba jako děcko na hromadě každej rok minimálně 2x na antibiotikách do 20ti let 🙂 🙂 takže asi tak no 😉

zany
10. únor 2011

@lusi80 - to válení se ve vaně vám nedoporučovala dr. kdy? 😕 Vždyť při neštovicích se nesmí vůbec koupat, aby se to vodou neroznášelo!!!

lusi80
10. únor 2011

@zany -no až při té kontrole,dostal je na Vánoce,to jsme jely druhej den na Pohotovost,tam nic neřekly,a až po Novym roce mi to řekla,koupat se prej může,setkala jsem se i s maminkama co jim mudr řekla,že ani nemusí mazat pudrem,on to jenom zakryje ale svědí to dál,my mazaly asi jenom 4 dny,potom taky ne,a nevadilo to 😉 😉

zany
10. únor 2011

@lusi80 - to je divný, protože nám sestra říkala, že nemáme 10 dní (po dobu výsevu) koupat! A říkali to i švagrové na pohotovosti...

jitta
11. únor 2011

@zany nám dr. řekla,že se má Adélka jen sprchovat, pudrem jsem mazaly,ale jenom první dva dny,pak už vůbec,dávala jsem adélce homeopatika proti svědění a paráda, některé malé neštovice úplně zmizely,aniž by se nalily a teď je to týden a tři dny a má už jen pár pupínků 😉 u kterých čekáme na vyloupnutí

sylvar
autor
11. únor 2011

Já sprchovala obden...a natírala první dny teda asi 4-5 a pak už ne, teda dávala jsem fenistil a dáma si asi na něj zvykla...a teď vyvádí, ono se některé ještě doloupávají,tak to možná svrbí...

zany
11. únor 2011

Ty jo, tak nám teda říkali, že nesprchovat 😕 No beztak je to jedno, už to máme za sebou 😅
Na svědění jsme nic nedávali, jen jsem je matlala pudrem 😅

lusi80
11. únor 2011

my mazaly taky jen pár dní,účinek to stejně nemá,koupal se taky tak že se ponořil a vylezl nebo jsem ho jenom osprchovala,jinak mladší dostával Fenistil na svědění,s tim starším to bylo lepší,mohl už Dithiaden 3x denně 🙂 jinakk si myslím že to kluci zvládly dobře,jizvy nemají,jen pod pažemi,není to vidět a každej má jednu malinkou na spánku 😀 😀

skurinka
11. únor 2011

My jsme byli doma 14dni ,,,,v pondeli uz jdou do skolky oba 🙂

sylvar
autor
14. únor 2011

dnes první školkový den...

mesunshine
25. bře 2012

Manža si večer po koupání všiml pupínků ve čt, ale první pidi nepodlitý pupínek už možná týden předtím, tak jsem to ničemu nepřičítala, ptže má dost citlivou pokožku a ono ejhle... Chtěla jsem se zeptat na to sprchování, od kdy...a když je teď sluníčko tak ani po těch infekčních 10 dnech nebudeme moct, že? Také mám půlroční holčičku, kterou sice´kojím ale stejně se bojím, aby se nepřidala :o(((( A jedna maminka psala, že dávala homeopatika, mohla bych se zeptat jaká? díky moc za pomoc

akdar1
5. dub 2012

Syn má neštovice 3. den.Chtěla bych se zeptat...
1) z každého pupínku se musí utvořit puchýřek?!? - některé začínající pupínky jsme hned mázli pudrem a ony se ztratily!?!
2) pár pupínků si stihl v počátku rozškrábnout a teď je kolem nich červená skvrna - co s tím?!?
3) za týden máme jít na kontrolu - kdy ho mohu již osprchovat?!?

Děkuji.

slundo
12. dub 2012

Pokud jste některé pupínky chytli včas, tak se asi puchýřek vytvořit nemusí. To škrábání se bohužel vždy neuhlídá, sama jsem měla neštovice v pozdějším věku a někdy to nešlo vydržet ! Natož pak u malých dětí. Hrozí jen, že si tam zanese infekci a bude mít jizvičky. Asi bych to kontrolovala, aby to nějak moc nerudlo a nezanítilo se to, ale jinak už s tím nic nedělat. Pokud už tam je velký flek, brnkla bych Dr. co se na to může dát. Zkusila bych třeba heřmánek, ten hojí a zároveň vysušuje, což je na neštovice dobrý. Klidně bych synka vykoupala, ale jen ve vodě, žádný drhnutí, jen oplachovat , popřípadě přidat malinko hypermanganu. A lehounce osušit a zas vše namazat. To by snad uškodit nemělo 🙂 Tak ať jste brzy zdravý 🙂

wacata37
12. dub 2012

Dobry vecer, u nas jsem prinesla domu nestovice ja, prestoze jsem je jako mala uz mela. U mne to bylo komplikovane, ani me netrapilo svedeni jako zanet prudusek a vysoke teploty. Nemela jsem to jak vylezet tak doted mam nabourany immuni system. Dcera (4 leta) to zvladala pomerne dobre na to ze u nas v Anglii se na nestovice nic nedava. Vse se tu leci paralenem. Jeste z domu jsem mela Imazol Krem (bila tuba se zelenym pruhem) a tim jsme ji to natiraly na noc, padly dve na celou nemoc. Davaly jsme ho na noc protoze je dost silny, dost zapacha a chtely jsme aby usla a nesahala si na oblicej a neolyzovala si ruce, taky jsem ji ty prvni 3 dny davala cipky Panadolu. Lip spala a nebudila se kvuli drbani. A pres den jsme to nechaly dychat a davaly na to jenom pudr ale hodne slabou vrstvu. asi kdybych mela tak bych zkusila i ten Fenistil ten krasne chladi. Misto skrabani jsem ji pres obleceni masirovala kuzi a kazdy vecer jsem ji koupala. Deti se poti, ty kremy a pudry se osoupou oblecenim taky jim to podle me ulevi, kdyz nedate varici vodu a date do ni mejaky koupelovy olej (divala jsem se ze v cr se prodava neco specialne na kozni problemy) tak to rozhodne neni na skodu. Do 3 dnu od prvniho pupinku zacaly vsechny rapidne schnout a odchazet. z vetsiny byly takove vetsi mokvajici puchyrky. Kdyz zacaly schnout tak jsem zacala zase pouzivat saponaty na myti (Welledu) protoze stahuje male jizvicky. Mely jsme je v Prosinci a jeste ted ma brisko samou tecku a par na obliceji presto ze se neskrabala. Pry to vytahne slunicko tak me to moc netrapi.
Clovek se lekne ale male deti se s tim opravdu umi krasne vyporadat. tak at jste brzi zdravy. 🙂

wacata37
12. dub 2012

Jeste jsem zapomela rict, ze v Cr se hrozne prehani takze 3 tydny doma to opravdu nechapu. Dcera a ostatni co znam byly do tydne super fit. Sice jsou pak jeste trosinku unaveni ale skola je rozhodne neporazi proste omluvit z telocviku.
A co se tyce koupani a roznaseni to ve vode co to je za kravinu? leda ze by se nekdo koupal ve stejne vane a ani to si nedovedu predstavit ???

Tady vas ani doktor nechce videt kdyz vam to zacne, jenom vam po telefonu rekne dokavad se vam delaji nove a nove pupinky tak zustat doma jakmile zacnou schnout tak uz muzete mezi lidi. infekcni jste totiz v tom obdobi pred tim nez se vam vubec nejake pupinky udelaji.

slundo
13. dub 2012

To, že se doporučují zhruba 3 týdny na léčbu není kvůli samotným neštovicím, ale kvůli tomu, že je pak snížená imunita. Takže se doporučuje začít pomalu chodit ven, ale nenamáhat se a být v klidu. Dítko po neštovicích je náchylnější k nemocem a když by ve škole někdo kašlal apod., je velká pravděpodobnost, že děcko onemocní. Proto je lepší nespěchat a nechat tělíčko, aby se dalo dohromady a bylo zase silný 🙂