Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

vorllinka
7. lis 2010

Jolana je krásné jméno 😵

vorllinka
7. lis 2010

My kdybychom druhou měli holčičku tak bych chtěla Doru nebo Alici.

karmenta
7. lis 2010

Agáta byla u nás favorit č.2, okolí smečovalo nepříliš populární modelkou.. Johana není špatné, ale okamžitě mi hlavou proletí "pavouk", což při mé arachnofobii.. 😒
Potom se mi ještě líbí Magdaléna.

abecedka
7. lis 2010

Diana?

nunacek
7. lis 2010

@vorllinka Alice i Dora je moc pěkné 😉

nunacek
7. lis 2010

Koupili jsme kalendář na příští rok a je tam jméno Galina. Taky docela netradiční bych řekla.

karmenta
7. lis 2010

@nunacek znám jednu, říká se jí Galinko, Gali.

A dnes má svátek Saskia, to taky není moc obvyklé

nunacek
7. lis 2010

@karmenta To máš pravdu, Saskie/Saskia je taky neobvyklé.

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
petja
8. lis 2010

@lenkabu Tak to sou pěkní trotli,co zamění Vandu za Vanessu?! 😕

petja
8. lis 2010

@zet83 na profil.fotce vypadáš,že zrovna dumáš nad jménem 😀 😉

aja123
8. lis 2010

Nejvíc netradiční jméno, které znám u konkrétní osoby, má dcera mojí známé. Je to Aisha (Ajša). Ze začátku mi to připadalo hodně zvláštní, ale s odstupem času se mi začalo i líbit. 😉

jijitka
8. lis 2010

@aja123 s holčičkou Aishou chodí jedna maminka ke stejné doktorce jako já. Není tvoje známá z Havířova?? To jméno je opravdu netradiční a taky se mi moc líbí.

nika
8. lis 2010

plno krásných jmén holky, já už taky někdy v hlavě uvažuji jaké jménu pro další dítě, až jednou bude, aby to trochu sedělo k naší Berince. zvažuji Brigitu, ale i jiné, Lada, Vanda, Bára,..... kdyby to byl kluk tak určitě už původní výběr nebudeme brát v úvahu, tam vůbec nevím.

krásné jméno je i Tamara ( Tami, Tamarka, Tamuška,....) - dala ho teď moje kolegyně z práce své dceři, která se narodila na den 1 narozenin mé Bereničky 😀

a co se týče četnosti mám to štěstí znát jak Jolanku tak i Vandu, obojí dospělé ženské.

petja
9. lis 2010

@nika Já znám 2 Vandy,maminku a dceru 😉
Ajšu a žádnou z těch cos vyjmenovala bych nedala 😅 😉

innes
9. lis 2010

My máme Marinu a pro okolí je to dost netradiční, i když je v kalendáři a v okolí se to hemží Vaneskami a Sophinkami 😀 Ajša se mi taky nelíbí, ale hlavně, když se líbí vám 😉

petja
9. lis 2010

@innes Jo,Sofie a Sophie jedou.Hlavně k českýmu příjmení 😕
Marina se mnou pracovala na recepci,ale ona měla ruské předky.Ale to jméno se mi líbí moc

kristi
9. lis 2010

znala jsem dvojcata - Berenika a Dora

ivetka85
9. lis 2010

my máme Elizabetku:o)

petja
9. lis 2010

@ivetka85 Jo,já řešila taky,ale českou Alžbětku 😉

ivetka85
9. lis 2010

taky pěkné jméno:O)

nunacek
9. lis 2010

@innes Marina je super 😵 Ale manžel mi to neschválil 😒

innes
9. lis 2010

@nunacek No my se zas na ní jako na jediný shodli, ale to je i tím, že tatínek není Čech 🙂

lenkabu
9. lis 2010

Marina nebo i Marika je super 🙂 mně se líbí i Dita nebo Gita

lenkabu
9. lis 2010

Mně u jmen záleží na tom aby byla použitelná v původním tvaru.......nechci řešit "jak jí budeme říkat"....jasně že holkám řeknu i jinak než Vando a Alice ale chci aby se prostě daly oslovit v původním tvaru jména.

nunacek
9. lis 2010

@lenkabu Marika je možná ještě o chlup hezčí než Marina. Ale ani Marika mi doma neprošla 😒 😀 A Ditu jsem taky navrhovala, ale taky bez úspěchu 😒 A souhlasím s tvým "požadavkem" na jména, že jméno musí být použitelné v původním úředním tvaru. Líbí se mi když je to jméno v tom původním tvaru nejhezčí.

fangi
9. lis 2010

@ivetka85: Jak máte Elizabetku zapsanou, jestli se můžu zeptat? Elizabeta jako máš v profilu? A jak jí říkáte, jestli nevadí, že se ptám? 🙂 Ještě jsem neviděla napsáno Elizabeta, jen Elisabeth apod, tak mě to zaujalo. 🙂

lenkabu
9. lis 2010

já se na Marinu narodila 😀 známí mají Elisu (teď si nejsem jistá jesli Elisa nebo Eliza),to je taky dobrý

fangi
9. lis 2010

@nunacek,@lenkabu: Máte pravdu s tím, že nejdůležitější je základní tvar, protože v dospělosti bude všemi, kteří nejsou vyloženě nejbližší rodina nebo kamarádi, oslovován/a základním tvarem. Třeba v zaměstnání mi spousta lidí vyká, ale jménem, mám na mysli "Kateřino, prosím Vás,...(jen příklad 😀 )", stejně tak všude s cizími lidmi se představuje každý základním tvarem, píše se v základním tvaru atd atd. Takže to, že v dětství je holčička Kačenka ..a s přáteli Káča ...je tak nějak méně důležité 😉 Navíc z každého jména se dá udělat nějaká zdrobnělina pro miminko a nějaký domácký tvar 😉 A myslím, že hodně maminek opravdu vybírá podle zdrobnělin a domáckých oslovení, přitom jak dlouho jsme děti a jak dlouho dospělí, že? 😉

hanka.knizkova
9. lis 2010

Já chtěla vždycky Rozárku,ale jelikož přišel dřív do rodiny pes,než dítě tak sem tak pojmenovala psici 🙂 Dcera je Sofie-vybíral manžel,kdyby bylo po mým-já vybírala pro kluka tak bych chtěla Dorotku nebo Agátku,ale to celá rodina zatrhla ☹
Jo a vedle v baráku mají holčičku Angeliku .. 😉