Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

mpavlinka
15. črc 2011

@kristi ty bys chtěla Olivii, teď to čtu... 😅 Nad ní jsem přemýšlela! Plus ještě Adriana a Izabela. Ella se mi tak líbí.

kristi
15. črc 2011

@mpavlinka to mas fuk, ja hlasuju i pitomy cesky prijmeni - Handlova, Hadrlova, Hazlova atd......nespocetnekrat.....takze mi to fakt neprijde, ze by se tim neco pridelavalo....mozna i Nikolky se budou ptat, zda neni s C

kristi
15. črc 2011

@handm kluk nebude, neni na kluka jmeno......co jsem kdy rekla, tak mi nekdo "ukradl", takze az na neco prijdu, uz budu fakt drzet hubu

mpavlinka
15. črc 2011

@kristi jo budou, ptaj se i na Nikol, to právě kazej ty prdlý matky 😀 Dělám si srandu 😀

kristi
15. črc 2011

@mpavlinka a takze to mas skoro u vseho, no....si clovek pomalu nepomuze 😉

lucisa
15. črc 2011

@mpavlinka ale jo, já to beru, někdo třeba nechce mít v budoucnu případné komplikace se jménem.
Jen bych chtěla říct, že já mám jedno křestní jméno a vždycky jsem si myslela, že celkem jednoduché, i když ojedinělé, příjmení, v ČR ho má jen naše rodina, přesto jsem ho musela hláskovat. Časem si na to člověk tak zvykne, že křestní jsem řekla přímo vcelku a příjmení rovnou hláskovala a jako extra komplikace mi to nepřišlo. 😉
Záleží na každém.

@kristi Ella by pasovala s "ll" k Isabe"ll"e. 😅
Používáte pro Miušku i druhé jméno běžně nebo jen občas?

kristi
15. črc 2011

@lucisa bezne ne, ale posledni dobou si sama zacina rikat, ze chce abychom ji rikali Isabellko, takze ji Mia asi nudi

lucisa
15. črc 2011

@kristi 🙂 🙂 možná chce změnu, aby si naposlouchala, co se jí víc líbí. 😅 Já teda holkám říkám oběma, ale už jsem se jich víckrát ptala, jestli chtějí, abych jim říkala jen jedním jménem, které si vyberou a obě mi řekly, že nechtějí jen jedno, že mám střídat obě.
A když jsem z legrace kdysi navrhla nejstarší, že jí na matrice jedno jméno vymažu, pokud by chtěla a dělá jí to problémy třeba ve škole, byla rozčilená, že to teda ne-e, že jí to žádný problém nedělá a že jsou její, ať si beru svoje. 😀

kristi
15. črc 2011

@lucisa mas to super, no.....holky jsou sikulky...horsi to bude s klukama, teda u nas....i kdyz ja bych radsi chtela dopadnout jako ty a mit 3 krasny baby.....

mpavlinka
15. črc 2011

Moje mamka má ve školce Kryštofa Robina Haise. To je docela masakr. Ten to pak nebude mít lehký 😀
Jinak já mám tchána Josefa Václava a baví se tím celá rodina, páč když se blíží svátek Josefa tak mu máme říkat Josef a pak zase když se blíží Václav tak mu máme říkat Václav a hlavně nezapomneout na jeho druhý svátek 😀

lucisa
15. črc 2011

@kristi 😀 😀 😀 náhodou, je to fajn, praktické, nemusíš tolik nakupovat, holky to po sobě dědí a navíc, holky se dají víc čančat, já moc klučičích věcí nevidím.

@mpavlinka tak my na slavení svátku stanovili jedno jméno, aby to bylo spravedlivé vůči zbytku rodiny a není s tím žádný problém. 😉

kristi
15. črc 2011

@lucisa ano, presne jak rikas, i ja v tom vidim jen sama pozitiva 🙂

mpavlinka
15. črc 2011

@lucisa simtě on to má jako prču 😀 Vždycky důrazně chválí ty co nezapomenou na jeho druhý svátek, akorát jich teda moc není 😀

lucisa
15. črc 2011

@mpavlinka no jo, naše holky by taky byly tak vyčurané, ale holt mají smolíka, to můžou pak zkoušet na své potomstvo.
mmch, nedávno mi nejstarší dcera dost důležitě sdělila, ať se připravím na to, že od ní budu mít 10 vnoučat. Říkala jsem jí, že si to nahraju na video, abych jí to mohla za 20 let ukázat jako důkaz 😅

@kristi 😉 😀

mpavlinka
15. črc 2011

@lucisa ta je správná 🙂 To by bylo jmen krát dva 😅 😀

janca_dobi
15. črc 2011

@kristi Taky máme Ellu a spojení Ella Victorie se mi moc líbí 😵 , tak jsem to na manžela zkoušela, ale to mi neprošlo. ☹ Tak je jenom Ella. 🙂

lucisa
15. črc 2011

@janca_dobi a že si Ellinka pospíšila 😉 tak hlavně ať je zdravá 🙂

evita_ij
15. črc 2011

@yanish Johance říkáme JOHANY 🙂 nebo JOHANKO a sama sebe začla nazývat JÁJA, takže je to Jája, Jájinka 😉

handm
15. črc 2011

@kristi jo, to chápu, u nás byl taky zásadní problém vybrat pro kluka jméno.. málem byl bezejmenný.. hezkých klučičích je prostě jak šafránu anebo jsou vybraná v rodině anebo je jich 50 na jednom místě 😀

michaela2310
16. črc 2011

@handm přesně tak, pro holčičku máme vybraných dost jmen, že by nebyl problém dát dvě, ale u chlapečka jsme rádi, že jsme se dohodli na jednou, je to samej "Sláva" a "Míra" a nebo už jsou zabraný od přátel a cizí se nám zas nechodí k příjmení ☹ tak ještě uvidíme, zase je asi blbý aby holčička měla jména dvě a chlapeček jen jedno... Ne??

simcza
18. črc 2011

@kristi Olivie byla taky v mém soukromém výběru, příteli jsem to ani nenavrhovala, podobná jména se mu vůbec nelíbí. Ella Victorie mi ale k sobě sedí víc než Ella Olivie.

kristi
18. črc 2011

@simcza no me by se ta Olivie libila samotna, ne v kombinaci.....i by slo Olivie Ella, taky to nezni spatne.

michaela2310
18. črc 2011

ahojky holky, prosím o radu, trochu jsme s Vláďou řešili jméno pro holčičku.... líbí se mu Kateřina, ale teď je dost tak vymyslel Katrin, ale mě se víc líbí Katrina.... tak se nemůžeme dohodnout.... co myslíte vy???? 🙂 děkuji!!!! 😉

mandre
18. črc 2011

děvčata, Olívie moc pěkný jméno....teď jsem slyšela jednu maminku s Olívií, jak na ní volá Olivko...to zní hrozně. Asi začíná i u nás být v módě.
Co říkáte na Diana nebo Beáta? Chtěla bych k tomu ještě jedno jméno, ale zatím jsem nenašla vhodnou kombinaci.

jasekd
18. črc 2011

@michaela2310 Katrina je jak ten hurikan, to bych nedavala 😉 Takze pokud se hodi k prijmeni , tak Katrin, jestli jste Kropackovi, Slepickovi nebo tak podobne, tak Katerinu, ja treba bych si Katrin k nasemu prijmeni dovolit nemohla. Mne se libi i slovenska varianta Katarina, ale kdyz jsme Cesi, dala bych cesku variantu.
@mandre Diana se mi nelibi, pripomina mi to bordel 😅 Bohuzel, jinak to mozna ani spatne jmeno neni. Beata se mi libi, chvili jsem nad ni i uvazovala, kdyby ji treba manzel vylozene chtel, asi ji i dam. Druha jmena nevim, mne se to nelibi, tak me ani nic nenapada.

jasekd
18. črc 2011

@michaela2310 Jeste k te Katrine, ja to mela podobne se Zuzanou, kterou jsem moc chtela. Moc se mi libi Suzana (v Chorvatsku jsme potkali holku, co se jmenovala Suzana Dragisic, super jmeno) nebo i Susana, ale tady by to proste vypadalo zvlastne, s ceskym prijmenim, tak bych to nedala. Akorat by se to pletlo a stejne by kazdej psal Zuzana. Moje mama je Isabela a kazdej druhej ji napise Izabela. Mama teda vubec byla se svym jmenem za komousu za exota (ma to po sve prababicce na pamatku, ona spachala sebevrazdu jako mlada).

mandre
18. črc 2011

@jasekd bordel 😀 😀 , já to mám spíš asociované s princeznou Dianou. To s těma holčičíma jménama je těžké, to bychom museli mít hodně holčiček...s manželem jsme ještě říkali Violetta, Klaudie... u kluka to máme vyřešený už déle - Kristián příp. Adrian.

jasekd
18. črc 2011

@mandre Kdyz on je jeden nedaleko od nas, tak proto 😅 Nicmene ani princezna Diana by pro me nebyla duvod dat tohle jmeno. Klaudie je hezky, jeste se mi libilo Laura, ale jak rikam, mame trochu trapny prijmeni, tak si nevyskakujem, nakonec i ty obyc. jmena, co jsme dali, se nam libily nejvic 🙂 Violetta se mi nelibi, ale docela se ted dava Viola. Znami ji maji a kdyz jejich kamaradi cekali, tak se smali, ze "kdyz oni Violu, tak my Kytaru" 😀 Nakonec maji kluka, nastesti 😀

lucisa
18. črc 2011

@michaela2310 mě se taky víc líbí nesklonné Katrin, než Katrina, to mi přijde tvrdé, ale záleží, jak to zní s příjmením.

@mandre Beátka se mi líbí moc, jedna maminka z jiné diskuse ji má a říkají ji Bibi, Bibinka, Beátka. Já znala jinou Beátku a jí ještě říkali Bituš, Beuš......

jajina87
18. črc 2011

mě se hrozně líbí jméno Samantha 🙂