Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

ia.
26. črc 2011

@kristi tak já uznávám, že jméno Vojtěch je staročeské, zatímco Thea je původu balkánského, ale Vojtěch je "svatý", Thea je "božská", to už je lepší, ne? 😅
mám problém, že se mi prostě nelíbí Aničky, Haničky, Kristýnky a Klárky....ale naopak u kluků se mi nelíbí Nicolasové, Alexové a Damiánové....

innes
26. črc 2011

@ia. to je přeci každýho věc 😉 Ale je fakt, že bych na tvým místě uvažovala spíš o tvaru Tea bez H 🙂

ia.
26. črc 2011

@innes no když mě přijde ta Tea bez H taková obyč....ty jo to jste mě dostaly, to mě teda vůbec nenapadlo řešit kombinaci Vojty a Thei jako něco jakože úlet.....

fangi
26. črc 2011

@ia. Jen momentální nápad - jméno Nina se ti nelíbí? (Nic proti Thee, jen mě napadlo jméno Nina, že to také není klasika jako Anička, ale přijde mi, že k Vojtíškovi by se to hodilo více než Thea, nejde o okolí, na to bych se vykašlala, spíš bych se trochu bála, aby potom jedno z dětí nepociťovalo, že jeden mají jméno hodně časté a jeden naopak, víš. Přeci jen Vojtíšků je hrozně moc a Thea je ještě pořád hodně neobvyklé.)

innes
26. črc 2011

@ia. 😀 tak budeš mít úlet no 😀 Určitě nebudeš první ani poslední 😀 Mně se právě líbí víc Téa, ale to už je zas jak čaj, tak taky nevím 😀 Kamarádka má psa Coffe - tak bysme byli dobrá parta 😀

ia.
26. črc 2011

@fangi mě se líbí třeba Ida, ale to je zase problém pro manžu, ale já taky nemám moc časté jméno, zatímco brácha je v první pětce a nikdy jsme to neřešili jako problém, myslím že je mu to fuk, a to si myslím že bude i v případě Vojty, že mu bude v dospělosti fuk jak se jmenuje on a jeho ségra....Taky to Thea nemusí být, může to být Vítek, pohlaví jsem si totiž říct nenechala a možná to tady řeším zbytečně 😅

ia.
26. črc 2011

@innes 😀 😀 mě se třeba i líbí Lisa, pže miluju knížku Děti z Bulerbynu 😀

innes
26. črc 2011

@ia. u tý Idy si vybavím zas knížku - Petr, Ida a miminko - tím mě tetka předčasně zasvětila do sexu - myslela si, že to bude víc pro děti 😀

saronka
26. črc 2011

@fangi aaa koukám že se ti líbí stejné jméno jak mě.. Nina jsem se měla jmenovat já a chtěla bych ho pro druhou holčičku pokud bude hihi.. to je jediné co se manželovi líbí..mě se líbí dost neobvyklá jména jako je Audrey a tak 🙂)

ia.
26. črc 2011

@innes 😀 😀
ne, už jsem rozhodnutá, bude to Thea, navíc se to manžovi hrozně líbí a basta 🙂 problém s okolím bude, ale na to se můžu..... 😝

saronka
26. črc 2011

pardon, že jsem sem vlezla..ale občas nakouknu 🙂) Thea je taky krásný kamarádka byla Theodora (bohužel si myslela, že tady na světe není pro ni místo tak píšu v minulém čase ☹ ) byla úžadná a říkali jsme ji Theo nebo Dorko 🙂)

saronka
26. črc 2011

@ia. jasně u nás Sofie přitom to není zase tak exotické..máma v pohodě libilo se mi to už tak od 20let a tchýně.. ježiš co je to za jméno, dejte Terezka.. nic proti terezce ale každá druhé je Terezka.. tak jsem ji řekla, že mi do toho mluvit nikdo nebude 🙂)

fangi
26. črc 2011

@innes To neznám, Petr, Ida a miminko :D :D To bude asi poučný :D

fangi
26. črc 2011

@saronka Já nemám vybránu Ninu, u mě se favorit mění den co den (ještě to "naštěstí" není aktuální, protože opravdu nevím 😅 ) 😀 Ale Nina je pěkné, jen mě to napadlo 🙂 A Sofie se mi líbila hrozně moc asi před 5ti lety, kdy jsem neznala ani jednu, teď už je jich kolem mě moc, ale to už je spousta takových jmen, prostě se víc a víc dávají, když jsou to hezká jména... 🙂

ia.
26. črc 2011

@saronka no tchýně taky vyšiluje, ale přitom vím, že kdyby se narodila holka (po sto letech v jejich rodině), tak bude prdět maggi v kostkách a bude jí nějaké jméno fuk 😝
Sofie je taky hezký, taky balkánského původu 🙂 jezdíme do Chorvatska každý rok k jedné rodině do apartmánu a mají dcery Sophii a Theu 🙂

saronka
26. črc 2011

@fangi jojo bohužel to tak je..vůbec jména co se mi líbí x let jsou v modě..Emma atd.. ještě se mi líbí Emilie..vtipný je že tak byla prababička a říkala jsem si jako malá jaký má blbý jméno hihi..
já zase přemýšlím nad klučíčíma..aby se to hodilo k Sofii dát Sofie a František je divný.. a hlavně to nesmí mít R- můj Oliver je pasé..nebo Theodor.. ☹'(

saronka
26. črc 2011

@ia. jeee to je krásný ta Thea je fakt parádní a k Sofii se hodí.. jako ta Nina..to je taky řeckého původu jako Sofie.. ale je fakt, že jsem neznala nikoho Sofii a v novostavbě jsou 3 Sofie 🙂) jedna se už odstěhovala hihi

innes
26. črc 2011

@ia. sis to rozhodla a nakonec to bude Vítek 😀 Já si taky plánuju druhou dceru a beztak to bude kluk a to teprv bude oříšek vybrat mu jméno 😀

zuzik28
26. črc 2011

Holky, moje ségra má dcerušku Abigail, je teda rarita. Všichni hledí jako blázen 😉 🙂

marcelkap
26. črc 2011

Ahoj všem... jelikož se snažíme o mimčo a chtěli bysme opět holčičku, tak jsem k vám nakoukla. Ne že by se mi nelíbily klasický jména, ale už začínám pěnit, když mi nějaká těhotná kamarádka oznámí, že budou mít Terezku. To už je fakt mor. Ale ať si má, kdo chce, jaký chce jméno.

Mě se už dýl líbí Nina a teď jste mě tu nahlodali s Theou 🙂 Pokud jde soulad se jménem sourozence, tak to by se hodilo asi oboje a k příjmení asi taky. Jedno mám jasný - ve jméně nesmí být R a diakritika, který oboje je právě už v příjmení.

innes
26. črc 2011

@fangi ano velmi, navíc do detailu ilustrované 😀

innes
26. črc 2011

@marcelkap holky neštvete mě, jestli se Thea rozjede jak Terezky, tak už jí nechci 😀

fangi
26. črc 2011

@saronka Jj, zákon schválnosti 🙂 Zvláštní je, že to říká spousta lidí, že se jim jméno líbilo dávno a opravdu to tak bylo, ale až když ho chtěli opravdu dát, tak najednou je tak časté. Opravdu se mi líbila Sofie v době, kdy to bylo akorát město v Bulharsku, je to možná více než 5let, co se mi to začalo líbit. A teď - Sofinek jsou tisíce, hlavně i kolem mě jich je spousta. Tak už jsem to úpně vypustila z hlavy 🙂 Ale zase kdyby se mi to líbilo pořád nejvíc, tak to dám, to zas o to tak nejde, ale spíš už mě to přešlo 🙂
@saronka To je sranda, máme podobný vkus, taky se mi líbí moc Theodor, ale naše příjmení začíná na R, ach jo 😒 Co ale nadělám 😀

marcelkap
26. črc 2011

@innes Až bude častá Thea jako teď Terezka, tak bude zas exotická Terezka a můžem dát tu 😀

saronka
26. črc 2011

@fangi jojo já si řekla, že je to moje vysněné není to uplně exotické ale zase snad nebude ve třídě tolik..kamarádky mají jen Barborky a Terezky 🙂) jinak my máme dokonce dvě R 🙂

innes
26. črc 2011

@marcelkap ta se nám ale nehodí k první dceři 😀

fangi
26. črc 2011

@innes Myslíš, že i v mém pokročilém věku by mi to mohlo něco dát? 😀 😀 Dělám si legraci, opravdu to neznám a teta to asi taky moc neznala, co 😀 🙂

marcelkap
26. črc 2011

@innes Jak máte první?

innes
26. črc 2011

@fangi neznala no, o to víc pak koukala 😀 No nemůžu posoudit najaké úrovni je tvé vzdělání v tomto oboru 😀 třeba by tě tam mohlo i něco překvapit 😀 Je to fakt hezky vysvětleno, myslím, že pro děti je to v poho 🙂 Obzvlášť mi v hlavě utkvělo porovnávání velikosti Petrova penisu se sousedovic 😀

innes
26. črc 2011

@marcelkap Marina