Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

nanda26
5. srp 2011

Kamarádka má Grétu a musela s tím jménem manžela hodně přemlouvat. Teď jsou nicméně všichni moc spokojení.
Jiná kamarádka (manžel cizinec) zase pojmenovala dcerku Chloe, což se u nás taky často neslyší. Tam bych se třeba trochu bála, že to bude hodně lidí chybně vyslovovat, ale zatím s tím prý žádné extra problémy nejsou.
Takže se jménem by měli asi být spokojení oba rodiče a ostatní (včetně dotyčného dítka 😉 ) si zkrátka zvyknou

hehena
5. srp 2011

@leonka24 a to prohodila ona, nebo tvůj přítel?

michaela_2
5. srp 2011

@jasekd aha............no, my tady máme něco jako Venuši nebo tak nějak 😀 ..........v okolí nebo přímo v Praze jich myslim zase tolik není, většinou jsou to takové víc cizojazyčné názvy...........tak nevím

michaela_2
5. srp 2011

@leonka24 to by se mi teda nelíbilo, názor si klidně poslechnu, ale svoje děti by si měl každý pojmenovat sám - podle mě 🙂

@hehena - to je úplně úžasný, kolik chlapů napadnou asociace na tyhle věci 😀 teď mám na mysli tu Leu

hehena
5. srp 2011

@nanda26 téééda ... Gréta je krásný jméno....
včera jsem ve zprávách zaslechla Maja (krátce), taky fajn... lepší než Mia, máme známou a většinou jsme na rozpacích s oslovováním...

Já pro kluka chtěla jméno Jakub snad už od střední, neposlouchala jsem, že je přejakubováno... a teď mě to dost štve, že kdekoliv slyším jen Kubooo, Kubíkuuu... :(

leonka24
5. srp 2011

@lucisa musím říct, že nám hodně pomohla, když se zařizovala hypotéka na barák, bez ní bychom nic nedostali... Ale už stačí to že naše Evička se jmenuje po tetě a babičce 😅 . JInak jména které jsme společně sepsali : Vendulka, Charlota, Noemi, Klára, Lili, Isabela. Aneta ,Sofie - vůbec jich není moc 😅

hehena
5. srp 2011

@michaela_2 jsem mu říkala, že to teda bude Leontýna, ať si pak v dospělosti používá zkrácenej tvar sama, když bude chtít...

leonka24
5. srp 2011

@michaela_2 to si taky myslím 😉

lucisa
5. srp 2011

@leonka24 aha, jinak z vašeho seznamu mám doma Noemi i Sophii 😉

leonka24
5. srp 2011

@hehena mi se nikdy nikdo naštěstí nesmál, jen jsem nesnášela a nesnáším do teď když mi můj otec říka Leo 😅

leonka24
5. srp 2011

@hehena přítel 😠

hehena
5. srp 2011

@leonka24 no vidíš a mě se to zrovna líbí a moc! 🙂
a přítel to asi nemyslel vážně ne? já jsem žena emotivní a kdyby tohle z pusy vypustil ten můj a mínil to vážně, tak ho beru pánví po hlavě!

jasekd
5. srp 2011

@leonka24 Jinak my mame taky Vendulku, ptala ses nekoho, jak se ji rika. Takze my rikame Vendula, Vendulka, Vendy, Venous/ek, Dudula, Dudulka (ale to jen ted, ze je mimino a ma dudlik 😀 ) Je to pekne jmeno a pritom ne moc obvykle dneska. Nejdriv mi vadilo, ze je vylozene ceske a taky aby si nekdo nemyslel, ze se jmenuje Vaclava. Ale libilo se mi a manzel ho moc chtel, ja si vicemene prosadila jeno syna, tak jsme ho dali a jsem moc spokojena. Moje top bylo Zuzana.

leonka24
5. srp 2011

@hehena no ještě, že jsem neměla tu pánev poruce 😀 , oslovovaní od mého otce se mi nejspíše zhunilo jakým tonem to říkal, sem si připadala trapně, ale mé jméno taky není časté a tady kde teď bydlím jsme jen dvě 😝

leonka24
5. srp 2011

@jasekd o Vendulce jsem taky přemýšlela, ale jakmile ji navrhul přítel tak jsem ji zamítla nejspíše ztrucu, že vyhraje zase jeho návrh 😅 no nevím nevím jak se rozhodnu 😢

michaela2310
5. srp 2011

@hehena mně se Leontýna líbíla snad už od základky (podle Ať žijí duchové) a když jsme se o tom bavili s manžílkem tak souhlasil(to jsem ještě nebyla těhotná, jen jsme si tak povídali) no a teď když už je to aktuální, tak jsme ho vyřadily.... a budeme mít Lauru Nelu, Leontýnu si asi necháme na druhý 🙂
@leonka24 a ty jsi Leona a nebo Leontýna??? 🙂

leonka24
5. srp 2011

@michaela2310 já jsem Leona 🙂

hehena
5. srp 2011

@michaela2310 v mým okolí má Leontýnku známá. Úplně by mě to jméno nebralo, právě kvůli tý pohádce, ale moc se mi právě líbí ta Lea, Leuška....

podobně se mi líbí i Thea, Theuška, ale na naše poměry mi to jméno příde až moc exotický ... a Teodora se mi zase jeví strašně tvrdý... a pojmenovat dítě jen zkráceně Tea 😀 no aby na ní pak děti nepokřikovali čajíčku, nebo tak něco 😀, ale kdybych opomněla výsměch dětí tak i Tea se mi líbí velice!

jinak jedna kamarádka má Zoru a jedna Stelu (taky můj favorit, ale to už jsem psala), ostatní jména jsou ty v podstatě klasický.

tákže si to sepíšu: 😀 Lea, Tea, Stela, Ela, Maja... Elu jsem sice chtěla moc, ale je přeeliškováno i přeelováno a jméno Elena nechce zas muž, neb tomu jménu prý někdo ukradl H 😀 navíc to neřeší tu častost toho jména, ať už v jakýkoliv podobě.

lucisa
5. srp 2011

@hehena Jedna kámoška má Stelu, druhá Adinu a spolužačka má Leontinu a Stelu. 🙂

@jasekd Nelka má ve třídě spolužačku Vendulu, říkají jí nejčastěji Vendy nebo Vendo 😉

petja
5. srp 2011

Leontýna je super,též uvažuju

petja
5. srp 2011

dneska sem zrovna četla žebříček jmen a vede Tereza.To je pěkné ale nedala bych už pro tu šílenou početnost

ryangi
5. srp 2011

@leonka24 říkáme jí různě a záleží i na situaci Vendulko nejčastěji, jednu dobu byla i Vendelín 😀. Vendy, Vendul, Vendulinko, Vendýsku, a ona sama si začala říkat Donda 😀

simcza
5. srp 2011

@leonka24 kamarádky švagrová se mě tuhle ptala jaké máme vybrané jméno, tak jí říkám asi Valerie, a ona na to: jo tu dejte, já jí moc chtěla, ale u manži mi prošla jen Viktorie. Jsou to asi hodně podobná jména.
Lili by asi musela být psaná jako Liliana, ale vyjímka potvrzuje pravidlo, třeba ne. 😉
Zoe taky není špatné jméno, ale doma jsem se o něm ani nezmiňovala, to by mi zavrhli všichni jednohlasně. Jsou v tomhle ohledu dost konzervativní. Hlavně babi-tchýňka.

simcza
5. srp 2011

@hehena tak já jsem měla v předběžném výběru Stella, Thea a Maya. Neprošlo ani jedno. 😖 🙂

leonka24
7. srp 2011

@simcza Valerie je taky krásné jméno a Viktorie se mi taky líbí, včera´jsem oznámila že bud´ Charlotku nebo Lili a přítelk mi na to odpověděl že by chtěl jméno začínající na V když nechci Vendulku, ale mi to příjde divné Vendula Vlčková... Zoe se líbí švagrové 🙂

sipkova
7. srp 2011

ahoj a co třeba Ladislava??? 😀

ajina17
7. srp 2011

Mě se líbí Naila Ela, Amy Emily, Christine Ellen 🙂

ryangi
7. srp 2011

@leonka24 mymáme také příjmení na V. a holka se ti třeba jednou vdá a získá jinak začínající příjmení tak bych to zas tak neřešila 😉 a mě se to líbí máme VV a WV 😀

blueapple
7. srp 2011

moje favoritky pro inspiraci : Linda, Dominika, Leontýnka, Sandra, Tina, Justýna a Erika 🙂

simcza
7. srp 2011

@leonka24 A co třeba Vanes(s)a? To by se ti nelíbilo? My ho měli ve výběru při prvním těhu. Nedávno jsme se o tom bavily s kamarádkou a jejím manželem. On je Vladimír a chce samo taky Vladimíra a holčička by se mu líbila taky na "v". Tak se toho hned chytla ta kamarádka, že se jí to líbí. Nejdřív se mu to nezdálo, ale pak to akceptoval. Ale mají ještě dost času, teprve se snaží a kamarádka má endometriózu (sice v začátcích, ale přeci), takže to bude ještě běh na dlouhou trať a do té doby to určo ještě milionkrát změní.
Pak se mi líbila i Vanda a zmiňovaná Veronika. Valentýna už ale ne e.
Chtěla jsem taky Em(m)a, byla by Em(m)a Dubinová. To se mi líbilo, že je to skoro jako Ema Destinová. No, neprošlo.