Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

marooshka
8. srp 2011

@daniela_v mně se teda taky líbí kombinace Agáta a Beáta 🙂 Byly to sestry ve filmu Výchova dívek v Čechách 🙂 Kdybych měla holčičku, byla by to Beáta. Ale když se to manželovi nelíbí....pusť mu ten film 😀 😉

ryangi
8. srp 2011

Taky jsme vybírali jméno tak aby neměly holky svátek blízko narozenin, obě mají svátek v dubnu a narozeniny jedna červen na konci a druhá červenec na začátku, Wandu s dvojítým W jsme dali jen proto aby se lišily monogramy 😉

michaela_2
8. srp 2011

@bohuli Moje švagrová má půlroční holčičku Doru a všichni jí říkají Dorinko - to je moc pěkné 🙂.

Jinak my - pokud to bude holčička, chceme Adrianu...

daniela_v
9. srp 2011

tak jsem včera s manželem řešila jména a říkala mu názory od vás tady a Beátě se tolik nebrání, tak uvidíme, co vybereme. Třeba to nakonec budou dva kluci a bude vystaráno. Uvidíme... Jinak termín porodu máme v říjnu takže když to bude Agáta a Beáta tak budou mít narozky i svátek v jednom měsíci, to už ale neřešim, protože bych se z toho taky mohla zbláznit. Chtěla bych aby dvojčátka měla svátek v jednom měsíci a pokud možno jindy než narozky, no jo jenže všechna jména, co se mi líbí jsou právě na podzim, takže musím z něčeho slevit. Stejně ty svátky tolik neslavíme.

daniela_v
9. srp 2011

@simcza ahoj, já jsem hned na začátku, co se mě zeptali na jména řekla že se mi líbí Zoe a tchýně byla nejdříve proti a teď se jí to líbí, že žádná v okolí není a chce jí. Manželovi jsem Zoe naservírovala už před lety, ještě když jsem spolu chodili a jemu se také líbí. Takže naše dvojčátka, pokud to budou holčičky budou nejspíš Beáta a Zoe.

simcza
9. srp 2011

@daniela_v tak to bude krásné. To vám ty holčičky přeju. Mě se líbí i ta Beáta. Ale 2 už v okolí jsou, ikdyž jedna už je 16tiletá slečna a druhá chodí do druhé třídy. Ale prostě už tu to jméno proběhlo, tak jsem ho nechtěla. Líbí se mi zkrácenina Bea. A když starší je AndREA a BEAta by byla mladší ... moc by se mi to líbilo.

lucik...
9. srp 2011

Ahoj holky 😉

My máme doma holčičku Viktorku a druhé miminko zatím nečekáme, ale i tak přemýšlím o jménech 🙂
Na klukovi jsme se shodli - Šimon.. Mě se líbí teda víc Kryštof ale to manžel ne e 🙂
A na holku se mi líbí jmen víc, jenže manželovi ne 😀 Mě se moc líbí Leontýnka, Liliana.. Muž by chtěl Sáru.. To se mi líbí taky, ale ne tolik 😀

lucik...
9. srp 2011

A jinak jste měli vidět ty pohledy babiček a dědečků když jsme říkali že to bude Viktorka 🙂 A jak se jim to teď líbí

daniela_v
9. srp 2011

@lucik... tak dejte Sarah, to je hezké Sára je takové dost dávané i na psa. Já mám tedy neteř Sáru ale kdyby záleželo na mě tak bych dala Sarah, to mi přijde hezčí.

daniela_v
9. srp 2011

Jinak tedy s výběrem jmen je to hodně složité. Pro kluky máme Jáchym a Matouš. Ale ty holčičky nám dávají zabrat a navíc musíme mít varianty tři, jelikož nechcme znát pohlaví našich dvojčátek. Takže musíme vybrat možnost i pro páreček. A pro holčičky se mi také líbí jmen víc. Momentálně tedy vede ta Beáta a Zoe. Ale taky je v návrhu Tea a Zoe, nebo Ema, ale těch je hodně a tak jsem to zavrhla. Dále přemýšlím o Dorotce a Johance.

lucisa
9. srp 2011

@daniela_v 😀 😀 😀 tolik krásných jmen, škoda, že nečekáte šesterčata, že? Tak dejte dětem dvě křestní jména a máš hned čtyři favority a neusíte se dohadovat, každému dvojčátku vymyslí jedno jméno maminka a druhé tatínek, jako u nás 😅

marketnieuw
9. srp 2011

@daniela_v Dorotka a Johanka krasny
Tea a Zoe se mi taky libi, ale bojim se, aby se z toho nestal jazykolam...az na ne v rychlosti budete volat (misto Teo, Zoe!) - Zeo, Toe! Zee Teo! atd... 😀

daniela_v
9. srp 2011

To je pravda s tou Teou a Zoe, že až na ně budeme volat můžou nastat problémy, tý jo to mě nenapadlo, díky za upozornění. No právě, že se mi najednou začalo líbit tolik jmen, že si říkám, že by chtělo mít více dětí. Ale ještě máme 6 zmrzlíků v Sanusu a možná v budoucnu se ještě pro jedno miminko rozhodneme. Zatim jim místa v mrazáčku ještě zaplatíme. Díky moc holky za vaše názory

michaela2310
9. srp 2011

@daniela_v mám se taky líbí víc jmen 🙂 ale to by jsme museli mít tak 10 dětí aby jsme všechny použili 😀 😀 tak dáme každému dvě jména 😵 😵 😵

sarkachmelova
10. srp 2011

Ahoj holky,
ráda bych se k Vám přidala 🙂 vymýšlíme s manželem jména pro další miminko a strašně se nám líbí Evelína. Ale máme Anežku a jsme Chmelovi 😀 myslím, že se to k tomu moc nehodí.. A ráda bych slyšela na to i názor od někoho jiného. Co si o tom myslíte ? Děkuji Vám 🙂

fangi
10. srp 2011

@sarkachmelova Vůbec bych neřekla, že se jméno k příjmení a ke jménu dcerky nehodí, nenapadá mě fakt jediný důvod, proč by se nehodilo, zní mi to úplně normálně, hezky. Proč vám přijde, že se to nehodí? Pokud se vám jméno tak moc líbí, tak bych to vůbec neřešila a dala ho, opravdu to podle mě k příjmení i jménu Anežka jde! 😉

vorllinka
10. srp 2011

@daniela_v Mně se moc líbí kombinace Dorota a Johana 😵

vorllinka
10. srp 2011

@sarkachmelova no mně se to nějak nehodí, nevím proč ale nějak mi to nejde přes pusu Evelína Chmelová. Ale asi to bude spíš tím, že se mi nelíbí jméno Evelína, než že by to nešlo k sobě..

sarkachmelova
10. srp 2011

@fangi no nám přijde, že jak Anežka, tak Chmelová, je prostě typicky české, hodně české, Anežka jsme podle příjmení i vybírali 😀 a že Evelka je z úplně jiného soudku 😀 ale každopádně moc děkuji,protože si mě velice mile potěšila 🙂

sarkachmelova
10. srp 2011

@vorlinka my to řešíme kvůli tomu, že Anežka i Chmelová je takové hodně typicky české a Evelka, že je z úplně jiného soudku 😀

fangi
10. srp 2011

@sarkachmelova Je to těžké, to asi záleží na pocitu každého, ale mně to opravdu nepřijde, Evelína Chmelová, možná tam trochu slyším to "el" - "el", ale to je fakt detail, to bys našla v každé kombinaci pomalu něco 😉 Rozhodně mi ale nepřijde jméno Anežka a Evelína z jiného soudku. Aspoň mně osobně ne, možná budou mít ostatní jiný názor. Jaké se vám líbí případně jiné jméno?

sarkachmelova
10. srp 2011

@fangi Barborka, Madlenka a také Matylda, ale s tou moc nevím, jak bych jí říkala, protože Maty mi přijde klučičí (Matěj, Matouš, Matyáš..) ale Evelka je prostě takové jiné.. Takové, které skoro nikdo nemá 🙂

petsil
10. srp 2011

@sarkachmelova Evelína Chmelová mi přijde moc hezké, zdá se mi, že se to právě k sobě dost hodí! Jinak Anežka je náš favorit pro případnou druhou holčičku 🙂

luca18
10. srp 2011

Ahoj, my máme dvě holčičky se jmény Alžběta a Dorota. /Alžbětka,Bětuška,Bety,Bětka, Bětulinka...Dorotka,Dorča,Dorčí, Dorinka,Dori Jinak náš další výběr na holčičku by byl Magdaléna /Madlenka, Majda, Mája atd./ Máme rádi staročeská jména 🙂

sarkachmelova
10. srp 2011

@petsil jo ? tak to jsem moc ráda, děkuji 🙂 jinak Anežka je pro mě to nejkrásnější jméno 🙂 je to prostě Anežka, nikdo ji jméno nemůže moc komolit (například u mě Šárko - Šárino) toto jde skoro s každým jménem, ale s Anežkou ne 🙂 líbila by se nám Anežka a Eliška, ale Elišku má ségra 🙂

sarkachmelova
10. srp 2011

@luca18 krásná jména, všechna !!! 🙂

luca18
10. srp 2011

Evelína 🙂 🙂 Jo to je také můj vkus.Mám ráda neotřelá jména.Z vlastní zkušenosti.Byly jsme ve tříde čtyři Lucky a často to byl fakt zmatek. 😉 Ne že by se mi nelíbily jména z top 10, ale proč stále stejná jména, když se najdou tak hezká už jen v našem českém kalendáři.

sarkachmelova
10. srp 2011

@luca18 🙂 tak jsem ráda, že se líbí 🙂 nám se opravdu líbí moc, ale pravdou je, že to není tak typicky česká jako naše Anežka.. ale tak co 🙂 Evelína je úžasné, takové vznešené 🙂 malá může být Evelka, v pubertě prostě Evel 🙂 také se mi líbí jména z top10, ale přesně jak píšeš, dají se najít i další krásná jména,neobvyklá a přesto krásná 🙂 jen aby nám pak jednou nevynadala, že není třeba Terezka 😀

lucik...
10. srp 2011

@daniela_v Tak ono je vcelku jedno jestli to bude Sarah nebo Sára, stejně jí budou všichni říkat Sáro 🙂 Ale uvažovali jsme nad Sarah, jen nevím, jestli to jde k jménu - Sarah Malečková.. To mi to Sára Malečková zní možná líp..
Ale včera jsem manželovi řekla že když budeme mít druhé mimo holčičku tak ať si vybere jestli to bude Leontýna nebo Liliana a on zdvihl oči a řekl že když už tak radši pohádku, že Liliana je hrozný 😀 😀

daniela_v
10. srp 2011

@lucik... To je pravda, že jí budete říkat Sára, ale Sarah je takové vznešené, tedy mě se to líbí více. Ale pokud zvítězí Leontýnka tak to bude prima.