Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

petja
19. zář 2011

@lucisa jak vidim tvůj nick,jen tak mě napadlo jméno Luisa,taky pěkné

simonnes
20. zář 2011

@lucisa tropické..............hahaha, teď jsem se pobavila 😀 Představa - spíš kratší jméno a hlavně, aby se hodilo k "tropickému" příjmení Laštovková (strašný) 😀 😀 😀

kristi
20. zář 2011

@simonnes co Nina?

simonnes
20. zář 2011

@kristi hmm.........to není špatný.......už si to zapisuju 🙂

lucisa
20. zář 2011

@simonnes to mi zase tak tropické ani tragické nepřijde 😀 Máš termín na narozeniny mé mamky 😉
Napadla mě třeba Lea, Leona, Tina, u holky bych to "hodilo se k příjmení" až tak neřešila. Mě by se líbila třeba i Laura, je to takové zpěvné LaLa 😀 😀

mamkamarketa
20. zář 2011

@simonnes je to je jeste dobry 😉 moje prijmeni je tragicky 😀 ☹
co monika?

simonnes
20. zář 2011

@lucisa Ne? Já jsem z něj nešťastná, přijde mi, že se k tomu nehodí skoro nic ☹ Fakt? Datum by to bylo pěkný, snad to klapne. Jenom ať to není proboha dýl, už teď jsem jak dinosaurus 😀 Laura je super, ale taky mi to přijde takový zpěvný 😀 Tina taky pěkný, začnu si dělat seznam, aby měl manža z čeho vybírat 🙂

simonnes
20. zář 2011

@mamkamarketa .......neznám tragičtější příjmení 😀 jak se jmenuješ? 😨

simonnes
20. zář 2011

@mamkamarketa jo a Moniku má brácha 😢

mamkamarketa
20. zář 2011

@simonnes poslu IP je to tragedie ☹

simonnes
20. zář 2011

@mamkamarketa to je to fakt tak strašný??? 😀

kristi
20. zář 2011

@mamkamarketa a mne to posli taky, jo?

simonnes
20. zář 2011

@kristi no, fakt chudák 😢

kristi
20. zář 2011

@simonnes tak jsou i horsi,mnohem horsi

simonnes
20. zář 2011

@kristi ještě horší??? 😨 😨 😨

lucisa
20. zář 2011

@simonnes Monika není špatné, ale vzhledem k tomu, že už příjmení má 4 slabiky, tak jméno s delšími jak dvěma slabikami by asi bylo složitější, ale není to podmínka, jméno jako jméno, já měla spolužačku, která se jmenuje Michaela (4 slabiky), příjmení další 4, dlouhé všechno jak šlak, těšila se, že se jednou provdá a bude na tom líp - provdala se a příjmení má 5 slabik 😀 a taky v pohodě.
Trojslabičná je pěkná třeba Beáta, Agáta, Anita, Aneta, Johana, Patrika, Rebeka, ......
Dvojslabičná třeba i T(h)ea ......

A narazila jsem na úplné obludy (s prominutím, pokud někdo má):
Aglaja, Božetěcha, Brunhilda, Břetislava, Čistoslava, Česlava, Desideria, Dionýzka, Dobřena, Dobruše, Duchoslava, Ernestýna, Eulálie, Gražina, Gudrun, Gvendolína, Gustýna, Hvězdoslava, Hyacinta, Hostislava, Honorata, Chranislava, Jaruše, Kolombína, Konzuela, Krescencie, Kunigunda, Křišťana, ....... atd. atd.
myslím, že tato jména by teprve zvedla příbuzenstvo ze židlí 😀 😀 😀 😀

lucisa
20. zář 2011

@mamkamarketa , @kristi , @simonnes vy mě napínáte...... 😅 Fakt je to tak hrozné?

mamkamarketa
20. zář 2011

@simonnes
@kristi
ja vas varovala 😀 sice Pindak by byl asi horsi,ale tohle neni daleko 😔

simonnes
20. zář 2011

@lucisa proboha, kde jsi narazila na ty hrůzy .......... no to je fakt strašný! 😀 😀 😀 Thea jsem doma už zkoušela, ale neprošlo to ☹ Tak já mu řeknu, že to bude Gražina a hotovo, toho povezou 😀

lucisa
20. zář 2011

@simonnes To je všechno čerpáno z knížky dr. Knappové, oficiálně povolená a dávaná jména v ČR, je fakt, že spousta z nich je v hooodně staré generaci, něco je spíš historické, hlavně z doby obrození, kdy se všechno šíleně počešťovalo, jako klapkobřinkostroj a nosočistoplena, ale klidně to dát můžeš - zrovna ta Gražina si myslím, že přišla odněkud z Jugošky 🙂

mamkamarketa
20. zář 2011

Grazina s mym prijmenim no MASAKR 😀

simonnes
20. zář 2011

Ona ani ta Kunigunda Laštovková by nebyla od věci .................... no já chcípnu 😀 😀 😀 Už aby přišel z práce, dneska bude zábavné odpoledne 😀

simonnes
20. zář 2011

@mamkamarketa hihihi, no to každopádně 😀

danielita7
20. zář 2011

Ahojky holky, nevíte jestli je jméno Sarah v knížce od Knappové? Nebude s tímto jménem problém na matrice? Děkuji moc za info 😀

lucisa
20. zář 2011

@simonnes Abys z toho předčasně neporodila, nebo chlopka netrefil šlak 😀 😀 😀 😀
nebo třeba Condoleeza ......hahaha

lucisa
20. zář 2011

@danielita7 nebude, je to v pohodě, je tam 😉

danielita7
20. zář 2011

@lucisa no tak supr, děkuij ti moc 😀

simonnes
20. zář 2011

@lucisa dávám mu 5 minut a uteče 😀 neblbni, ještě nemůžu rodit, protože bych si na sále vzpomněla jenom na tu Kunigundu a to by mi asi jednou poděkovala 😀 😀 😀 😀

lucisa
20. zář 2011

@danielita7 třeba tady:
http://krestni-jmena.cz/vyznam/index.php?name=S...
I když tam není myslím všechno 😉

lucisa
20. zář 2011

@simonnes to bys hlavně pobavila porodníky a odpadly by i oni. 😀 😀 😀