Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

gaudi
23. zář 2011

@lucisa o knapove sem cetla na internetu, je to dobra kniha? kolik je v tom jmen?

gaudi
23. zář 2011

@luuciee83 me se Alzbetka taky hrozne libi, ale bohuzel u muze to vubec ale naprosto neproslo... tak skoda...

lucisa
23. zář 2011

@gaudi já mám už hodně starou verzi z r. 1996, takže v novější budou zase další a další inovace, vidím ji v knihkupectvích celkem často.
U nás doma je to putovní knížka, půjčují si ji ode mě příbuzní i kámošky, je fakt hodně jetá. I já si tam ráda čtu, jména mě moc baví a zajímají.
A jmen je tam šíleně, českých cca 1700 + nejčastější orientální (evropská jsou zohledněna v základní části knihy přímo u českých nebo počeštěných verzí) - arabská, indická, íránská, afghánská, africká neislámská, turecká a albánská.

gaudi
23. zář 2011

@lucisa to zni na typ pro pristi navstevu knihovnictvi🙂

gaudi
23. zář 2011

@lucisa ...knihkupectvi... myslim ze uz bych mela jit spat🙂

iluss
24. zář 2011

Tak to je super, tak už to aspoň nemusím řešit 🙂

michaela2310
24. zář 2011

@luuciee83 ani u druhého neprojdou, to vím už teď ☹ leda, že by jsi ho zkusila přemluvit 😉
@lucisa to jí máš docela novou, my máme r.v. 1985 a stála 22Kčs...co ale takhle koukám, co píšeš, tak to většinou sedí, jen oblíbenost se liší.....

melca
24. zář 2011

Pro mě je netradiční jméno naší dcerky,teda ještě jsem ho nikde okolo neslyšela. Máme doma Melisu 😵

lucisa
24. zář 2011

@melca Známá má podobné pro dceru - Melánie. 🙂

melca
24. zář 2011

@lucisa Taky jsme o něm uvažovali,ale Melisa nám sedla víc, vím,že ve škole bude jediná no ve třídě určitě 😉 Ještě byla ve hře Sarah,ale to se mi znelíbilo,že v sms je to zdrobněle Sarinka jak Šárinka 😅

lucisa
24. zář 2011

@melca no vida, jak chybějící diakritika ovlivní výběr jména a hlavně změní význam. 🙂

achina
24. zář 2011

Ahojte, mne se hodne libi jmeno Olívie, ale nevím, jak by byla zdrobněle, pak by z toho vyšla Olinka a to se mi nelibi. Jinak manžel by chtěl Evelýnu, ale to já teda odmítám. A překvapivě jsme zjistili, že se nám líbí Adrianka, ale to už zas není žadná "exotika" 🙂

lucisa
24. zář 2011

@achina Opět cituji Knappovou - domácí podoby Olivie (asi nic moc): Ola, Olivka, Livie, Olivuška ........

achina
24. zář 2011

@lucisa - no právě, z toho si moc nevybereš, přitom Olívie zní tak hezky. Jak říkám, asi zůstaneme u nějaké klasiky.. 😵 A navíc, to ani nemusí být holčička 🙂

marketnieuw
24. zář 2011

@achina Liv, Livvie, Ollie, Livy

hojda
24. zář 2011

@lucisa Melanie se jmenuje moje kolegyně z práce, je to napůl Němka🙂

fangi
24. zář 2011

@melca Jméno Melisa je moc hezké 🙂 , taky mě jednou napadlo, napiš pro zajímavost, jak malé vy říkáte 😉

melca
24. zář 2011

@fangi Díky 😉 Meliska,Meli, Melča,ale i jiné klasické zdrobněliny ne se jménem 😵

fangi
25. zář 2011

@melca Děkuju za odpověď. Napadlo mě totiž, jestli Melise neříkáte i Lisa - počeštěně třeba i "Líza", jen mě to napadlo 🙂

melca
25. zář 2011

@fangi Lisa jí neříkáme,mě se víc líbí používat to s počátečním písmenem M 😵

luuciee83
25. zář 2011

jo, holky, ještě jsem si vzpomněla, kdysi se mi moc líbila Luisa 😵 a popravdě, když nad tím tak přemýšlím, stále se mi líbí 😉 🙂

zrinka
28. zář 2011

když tady mluvíte o Melise, vzpoměla jsem si, že známí mají Vanessu 🙂 taky celkem pěkné jméno, nicméně moje tipy jsou Zrinka a Mario 🙂

verbalinka
29. zář 2011

@achina a co Ariana? Znami maji Arianku a je to moc pekny a lehce nezvykly 😉
My cekame holku a je to narocny vybrat holcici jmeno. Je jich tolik peknych... Od vcera se mi libi Laura, pak Ella, Nina atd atd. 😀

achina
30. zář 2011

@verbalinka - to je teda nahoda, ze reagujes na tu "Adrianku" , zrovna tuhle jsem manzelovi rikala, ktere jedine holcici by si opravdu vybral a on ze prave tu Adrianku, tak mu zkusim nabidnout i Arianku, ale jak ho znam, tak se mu to libit nebude ☹ A je vubec v kalendari?

verbalinka
30. zář 2011

@achina v klasickem kalendari urcite neni (myslim), ale to neni ani Mia apod. Znama se provdala do chorvatska, ale jestli je tam obvykla nevim. Ale Adriana je hezka a pokud se shodnete 🙂 Je jeste fura casu a vzdycky to muzete nechat az na porod, az ji uvidite nazivo - jmeno samo naskoci 😉

achina
30. zář 2011

@verbalinka - to je pravda, casu dost, a navic stejne ani nevime, co to bude, takze to muze byt kluk a je vymalovano. To by byl vetsi problem, na kluka uz druhe opravdu nevymyslim ☹ ...Jinak Laura a Nina se mi moc libi, Ella je jako Eliška a těch je moc, ale jinak taky pekny...Laura je takovy tvrdsi, ale Laurinka to uz je neco jineho.. 🙂

lucisa
30. zář 2011

@achina není problém, že Ariana není v kalendáři. Je to jméno řeckého původu - variantou je i Ariadna - znamená "velmi se líbí, vážená, ctihodná". Ariadne se jmenovala dcera krétského krále Minose. Domácí podoby: Ara, Arka, Arika, Arianka, Riana, Ariadka, Arida apod. Jmeniny má podle franc. kalendáře 18.9. (dle knihy Knappové)

lucisa
30. zář 2011

A moc pěkné jméno je třeba i Linda 🙂

verbalinka
30. zář 2011

@achina jojo, pro kluka to je oříšek 🙂
Mně se Laura dřív vůbec nelíbila, ale před pár dny mě to najednou napadlo a přijde mi to pro malou moc hezké 🙂 Tak jsem zvědavá, jestli to vydrží až do porodu 😀 A máme měkké příjmení (bez R), tak jméno s R to hezky vyváží. i když jsem původně chtěla bez R, aby to bylo podobné jako William.

radushka
2. říj 2011

@melca Melisku má kamarádka. omentálně nevím, jestli ji náhodou nemá se dvěma L. Takže jistota , že bude ve třídě sama určitě není 😉