Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

saronka
29. bře 2012

já měla teď vybráno Melisa 🙂 má svátek v září dle SK kalendáře, chtěla jsem to taky kvůli tomu že je to taky řeckého původu jako Sofie, a Melisa znamená pylná 🙂) líbí se mi i zdrobněliny - Mel, Lisa, Elis, Isa

kulenka
29. bře 2012

@labell Jj, vím 😉

kulenka
29. bře 2012

@saronka Daniela máme pro kluka 🙂
Melisa mě nezaujala, ale ty zdrobněliny se mi líbí 🙂 A význam má hezký 🙂

petrajurinova
29. bře 2012

My máme holčičku se jménem Isabella a sama se představuje jako Sisi. Při výběru jsme zvažovali ještě Anastázie, Anabella, Elvíra a Marianna.

saronka
29. bře 2012

@kulenka my nemáme Daniela ale jen Dan ... jojo to chápu že ne každému se Melisa líbí..

kulenka
29. bře 2012

@saronka Aha, takže Dan 😉 Dan a Daniel mi přijdou docela podobné 🙂 A jak říkal manžel, je to takové kamarádské jméno 🙂

@petrajurinova Anabella se mi líbí 🙂

cervena_vila
7. dub 2012

Líbí se vám Ráchel? Manžel ji chce. Mně se zdá, že se jí to bude blbě vyslovovat, dokud bude malá.

lucisa
8. dub 2012

@cervena_vila znám dvoje známých, kteří dali dceři jméno Ráchel a myslím, že v pohodě, říkali jí Ráchelka a malí prcci si vždycky ještě najdou nějaký výraz pro sebe.
Jen tak mmch, obě rodiny měli dvě dcery Ráchel a Julii a ti jedni ještě navíc syna Jordana - to byla rodina evangelického faráře, proto ta hebrejská jména.

gumidek
8. dub 2012

@kulenka Adinu máme a manžel jí říká Dušinko😀

cervena_vila
8. dub 2012

@lucisa Já už mám Leu, takže to zavání základním biblickým příběhem 😉 Jordan je krásné jméno, čtou to anglicky nebo česky? (Znám Jessicu, co se čte normálně s J, líbí se mi to víc než džesika)

lucisa
8. dub 2012

@cervena_vila ano, říkali mu normálně počesku Jordan s J.

bocinka
8. dub 2012

@lucisa sestřenice MM má 4 děti, Ráchel - Rašenka, Anušu, Marušku a vymodleného kluka Georgije..... 🙂

lucisa
8. dub 2012

@bocinka nemají nějaké pravoslavné kořeny?

bocinka
8. dub 2012

@lucisa JEŽÍŠ, tak to chceš po mě moc.... 😀 😀 😀 Tatínek je bulhar a maminka normál češka.... 😅 Myslím, že nejsou věřící...

beajinka
19. dub 2012

NINA 🙂

petrajurinova
19. dub 2012

Teď u zápisu do MŠ jsme potkali dvě holčičky s u nás netradičními jmény - Stefanie a Hanako. Stefanie byla blonďatý modrooký andílek a Hanako poloasijská míšenka a oběma ty jména perfektně seděly - když je maminky oslovily, už jsem si k nim jiné jména nedokázala představit.

nynam
19. dub 2012

Timea

kulisatko
21. dub 2012

@musilka tak to je strašné!!!!! 😀 nev ím co je ted za novodobý boom, dávat cizí jména! já osobně mám na to alergii.

kulisatko
21. dub 2012

@gumidek Adinu bych chtěla taky, ale přes přítele to nikdy neprojde:-/ ale máme vybrané jiné, a jediné jméno. bohužel se jinak neshodnem🙂

gumidek
21. dub 2012

@kulisatko My měli v zásobě ještě Stellu a pak Olivii, na Adinu si muž zvykal postupně, chvíli mu to trvalo a nakonec je nadšenej🙂 Důležitý je, že jste se nakonec alespoň nějak shodli, i když po porodu mu to stejně bude jedno, jak malou pojmenuješ 😉

terkat22
21. dub 2012

Mam hned 2 ale urcite nebudu rikat aby sem tak za par let nejmenovalo plno holcicek 😀 😉

gucci
21. dub 2012

Já mám Leu a kdyby byl Max holka 😀 , tak je Zoe 😉

kulisatko
21. dub 2012

@gumidek nad Stelou jsem taky přemýšlela ale taky to neprošlo 😖 Olivie je taky nádherné, to mě vůbec nenapadlo.... přídívám do seznamu!!!!! 😉 😀 no to su zvědavá na odezvu přítele. No že by mu to bylo jedno, to fakt bych neřekla. Mě se právě líbí, ty netradiční nebo málo používaná jména, ještě lépe satrá jména. Přítelovi se líbí Nikola, Natálie, Monika, Tereza, Kristýna atd atd..... to je strašně fídní pro mě. není to ničím zajímavé 😒

camelinka
21. dub 2012

Me se strasne moc zacala libit Noel (Noell) ale ladilo by to leda s cizima prijmenima 😎

kulisatko
21. dub 2012

@terkat22 Neříkej, máš pravdu aby se tak nejmenovalo pak plno holčiček 😉 taky to zatím tajím. 😅

gumidek
21. dub 2012

@kulisatko No, jméno jsme změnila u prvorozeného na porodním sále, když jsem ho uviděla. A chlapovi to bylo těsně po porodu úplně jedno. Teda na jméno jsem zvědavá, když ho tajíte😀

petrajurinova
22. dub 2012

@camelinka ale Noel je přece mužské jméno 😲 Je to obdoba našeho Mikuláše.

camelinka
22. dub 2012

@petrajurinova i zenske stejne jako René 😉 😉

petrajurinova
22. dub 2012

@camelinka Hmm.. to slyším (čtu) poprvé, zatím jsem to vždycky registrovala jen jako mužské jméno - i v knížkách o významech jmen je to uváděné jako mužský tvar jmen Natálie nebo Noela.

camelinka
22. dub 2012

@petrajurinova tak asi je to uznavany jen v cizine,ale me se to pro holku strasne libi 🙂 🙂