Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

petrajurinova
22. dub 2012

@camelinka jo hezké je, ve spojení s holkou mi to připadá takové "vznešené" - trošku jako jméno pro princeznu nebo nějakou pohádkovou bytost.

camelinka
22. dub 2012

@petrajurinova jojo prave, treba u kluka bych nedala ani jedno,ale u holek se mi moc libi obe,ale holt se to musi hodit k tomu zbytku 😉 😉

lendulka007
3. kvě 2012

Já mám dceru Ellu (Elík, Elíšek, Elinka) a nyní čekáme druhou holčičku a mně se moc líbí jméno Stela a řeším jejich podobnost. Co si o tom myslíte? Ono je moc jmen Ele podobných (Nela, Lea, Ema). Sofie je taky fajn, ale je jich moc. Hledám krátké jméno, protože máme dost dlouhé příjmení a ne česky znějící. Nebo napadají vás nějaká krátká jména?

zuzik28
3. kvě 2012

@lendulka007 Stela je opravdu krásné jméno, ale musím říct, že k Elle se mi moc nehodí, resp. přijdou mi dost podobná. Takže bych do toho nejspíš nešla.
Kamarádka má holčičku se jménem Kira (taky se mi to líbí) a moje sestra ma holčičku Abigail (na to si pořád nemůžu zvyknout a to malé budou dva roky 😀)
A ještě mám známou a ta má holčičky Nancy a Tracy, ale to už je dost "exotika" 🙂

kristi
3. kvě 2012

@lendulka007 napada me Mia, tu mam doma.....popravde jeslti nekdy budmee mit dalsi dceru, prvni co me napadne je Ella 😉

lendulka007
3. kvě 2012

@zuzik28 Právě, že mi ty jména přijdou také dost podobná, tak to řeším. Nancy a Tracy jsou fakt už velká "exotika". Manžovi se líbí Mia, ale ta se mi taky nezdá a zvlášť, když dcerka takhle volá na kočku. Ještě se mu líbí Sára, za tím zase vidím psa. Celkem se mi líbí Ester, ale je to dost tvrdé.

kristi
3. kvě 2012

heee,to jsme se krasne neshodly 😀

lendulka007
3. kvě 2012

@kristi tak to je vtipné, že jsi napsala Miu, já si na to jméno nějak nemůžu zvyknout. Manžovi se moc líbí, ale mně to čím dál víc nesedí.

handm
3. kvě 2012

@lendulka007 U nás v rodině jsou Kristina a Berenika, ale to bude pro vás asi dlouhé, jak si psala...

lendulka007
3. kvě 2012

@handm Příjmení má 13 písmen 😀 , což je fakt dost.

kristi
3. kvě 2012

@lendulka007 mne se to moc libi - no jeste aby ne, ze? treba by sis taky zvykla, v cem tam vidis zasadni problem?

handm
3. kvě 2012

@lendulka007 Hmmm, to než by se podepsala, byla by v druhé třídě 😀😀 Ale někdy to prostě "sedí" i s dlouhým jménem🙂

lendulka007
3. kvě 2012

@kristi nic zásadního, ale nějaký vnitřní pocit, ....okolí, rodiče, ...a jak dcerka volá na kočku, musím se v duchu prostě strašně smát. Jakmile uvidí kočku, volá - mio, mio.

zmuzle
3. kvě 2012

@lendulka007 A co Ida?

kristi
3. kvě 2012

@lendulka007 to je skoda, hodilo by se....napadla me jeste Zoe, Lea, Nina, Nora, Ava?

lendulka007
3. kvě 2012

@zmuzle dík za tip.Špatné to není, ale když si řeknu Ella a Ida, tak mi to taky nesedí. Ach jo.

lendulka007
3. kvě 2012

@kristi asi máš pravdu, hodilo, ale....Lea se mi taky líbí, ale k Elle je to blbý. A Zoi mě taky napadla. Když stále hledám nová jména, zase se vrátím ke Stele, příp. Sofii.

kristi
3. kvě 2012

@lendulka007 Sofie je super, ale je jich moc

lendulka007
3. kvě 2012

@kristi I když v okolí já zrovna žádnou nemám, ale manža mi na Sofču řekl - Sophiina volba. Spíš všude slyším Elu, Elišku, těch mám nějak v okolí moc.

leryl
3. kvě 2012

a co Emily?

lucyda
3. kvě 2012

Ja chci Bereniku 🙂) Snad to vyjde

lendulka007
3. kvě 2012

@leryl Emilyl je buď jako Ema, nebo Ameli (tu mají sousedi) a Ema je podobná Ele. A zase jsem tam, kde jsem bylav 😒 . Holky, jste moc hodné. Pokud vás něco napadne, pište.

kajovaevicka
3. kvě 2012

@lucisa nejmenovali se náááhodou Tomešovi?🙂 S Julinkou jsem chodila na gympl🙂 Oni se pak přestěhovali k nám🙂 A Jordán hraje v kapele, co s klukama založili🙂

cervena_vila
3. kvě 2012

Já chci Carmelu a neprojde mi to 😀

kleik
3. kvě 2012

Holky, mě se líbí Izabela. Jenže zkráceně by to byla Bela, Belinka a to je u nás v okolí každý durhý pes 😠
@lendulka007 Sofie mi přijde, že se rozmáhají až teď. Dřív ani nebyla v kalendáři, letos nám v práci dali "kalendář včetně nových moderních jmen" a už tam je. Ale ze svých vsrtevnic jsem žádnou Sofii nikdy nepotkala.

lucisa
4. kvě 2012

@kajovaevicka jj 🙂 ty jo, svět je malý. Chvilku jsem koukala, jestli by už mohli být tak velcí, ale je to opravdu už roků. Měla jsem jej jako faráře moc ráda, škoda, že u nás byli tak krátce. Svět je malý 😉

petrajurinova
4. kvě 2012

@lendulka007 krátké jméno, které není podobné Elle? Co takhle Gita, Rita , Anna, Dita, Erin, Nina, Olga, Soňa, Sonja, Sára, Zina, Zoe ....

@kleik My Isabellu oslovujeme - Isi, Isinko a ona sama si říká Sisi. Na Belu neslyší.

zmrzlinka
4. kvě 2012

mne se libi Ester 😉

aguaverde
4. kvě 2012

@kleik jelikož ze Sofie je převzatá Žofie 🙂 😉 dřív tedy byli Žofky 🙂
My máme Sofie Charlotta ... a ač se Sofie rozmáhá zatím sme žádnou nepotkali (myslím v reálu zde jich je dost) 😕 Charlottku (nebo Šarlotu) už vůbec 🙂

kajovaevicka
4. kvě 2012

@lucisa No jo, Julinka maturovala před čtyřmi léty, Ráchel teď nevím, buď loni nebo letos a Jordán tam taky nastoupil jako docela prcek...:D Myslím, že je to šest let, co přijeli k nám... letí to, letí🙂