Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

karina1
25. čer 2013

@derjaaa Annabel je super, ale zavisi od primenia..

petrajurinova
26. čer 2013

Narazila jsem na dalších pár zajímavých jmen (jmenují se tak reálné postarší ženy trvale žijící v ČR): Alfia, Dragica, Jalna a Maryna

petrajurinova
28. čer 2013

Další krásné jména českých důchodkyň - Priska a Aurélia

yanna81
28. čer 2013

My mame holcicku Elise Maya, a moooc se nam to libi

petrajurinova
5. črc 2013

A další české babičky 😎 Patimat, Eugenie, Lila, Natascha, Elfrieda

karina1
30. srp 2013

@petrajurinova nahodou krasne mena, paci sa mi Aurélia, Eugenie, Rút (osobne poznam dve, ale myslim, ze sa pisu Ruth - babicka a jej vnucka 😉 Nezvycajne mena tu boli vzdy, neviem co sa dnes vsetci tak ohanaju tym, ze tie "moderne" mena su otrasne.. ak sa to krasne zladi s primenim, tak je take meno nadherne..

koberie86
10. zář 2013

Zdravím maminky, mě se líbí Tea snad i bez h dovolí, ale máme typické české příjmení.
Co myslíte Tea Trávníčková? Už máme Milánka po otci a obdivuhodně se mu Tea líbí.Jen zda to jde k příjmení od někoho nestranného, díky 😉

suki
10. zář 2013

@koberie86 popravdě mi to k sobě moc nepasuje,ale asi je to všechno o zvyku, když se Vám to jméno líbí,tak ho klidně dejte 🙂

janapavlik
18. zář 2013

Mě se líbí Zita 🙂 Krátké jména jsou fajn a hlavně se zbytečně nekomolí 😉

elastiq
18. zář 2013

Nám se líbí celkem klasická česká jména, Karolína, Kristýna, Veronika, Tereza, Kateřina,Klára, ale kdybych moc chtěla a hodilo se to i k příjmení, zvažovala bych Justýnu, Emu, Vanesu, líbila se mi i Melanie /kterou zrovna znám, malou i dospělou/
🙂 🙂

ined77
4. lis 2013

Dobrý den milé těhulky a maminky 🙂 ,

v naší Wiki knihovničce byl právě napsán článek https://www.modrykonik.cz/jmeno-pro-holcicku/.

Byla bych moc ráda za vaše zkušenosti, postřehy a rady, které můžete psát pod článek do okénka Má zkušenost s ...
Vaše rady, jak nejlépe vybrat jméno pro holčičku, ocení jistě i další těhulky a maminky 🙂 .

Mockrát děkuji a přeji všem krásný den 🙂 .

@janapavlik @suki @petrajurinova @karina1 ...a další 🙂

spodhorska
15. lis 2013

@koberie86 Tea Trávníčková samozřejmě jde, lépe by se ale hodilo delší jméno jako např. Eleonora Trávníčková atp. K dlouhému příjmení se hodí dlouhé jméno.

yellowbanna
15. lis 2013

prave naopak - dlouhe prijmeni --> kratke jmeno, kratke prijmeni --> dlouhe jmeno. 😉 Tea Travnickova nezni uplne obvykle, ale myslim, ze to neni nic proti nicemu a ze to k sobe docela jde. A muzu se zeptat, proc nechcete verzi s "h"? Thea?

koberie86
26. lis 2013

Tak jsem tady dlouho nebyla a holčička bude po mě Markétka aspoň se nebudou hádat, syn po tátovi a malá po mě🙂 Měli jsme nějaké potíže a nevypadalo to nejlépe,ale testy zatím jsou dobré a tím jsem se utvrdila ve jméně🙂

sapfo
27. lis 2013

Diskuze o jménech mám moc ráda. Poslední dobou se mi líbí krátká holčičí jména. Třeba v Anglii jsou prý oblíbené domácké podoby klasických jmen http://svatky.centrum.cz/clanek/anglicka-jmena/42/

nikolmonika
20. led 2014

Ahoj, hledám opět jméno k srbskému příjmení Vasiljevič nebo Vasiljevičová. Ale netuším jaká jména ted dáme. Chtěli jsme pro holčičku Mija, ale jestli to není moc podobné když už máme Mišu. Možná by bylo hezké Ester (říkat se jí dá Terka, Terinka) , pro kluka jsem ale víc bezradná. Dříve jsme chtěli Danko ale jestli to není příliš měkké. Nemáte někdo nějaké typy co by se hodily k příjmenní ? Díky za vše i za názor. 🙂

nikolmonika
20. led 2014

Také se mi líbí jméno Erin.

petrajurinova
20. led 2014

@nikolmonika tak mi osobně se používání názvů předmětů nebo zeměpisných názvů (jmen měst, jezer, států, ostrovů....) jako jméno pro dítě nelíbí vůbec (Erin je staroanglický název Irska). Takže dát dítěti jméno Erin mi přjde stejně divné, jako pojmenovat dítě Bohemia, Mähren, nebo Dlouhá Lhota. A to přitom sama mám jedno z nejprofláklejších používaných jmén, které bylo původně názvem jordánského města vybudovaného ve skále.

K jménu Vasiljevič by se mi hodilo Saša (dá se použít pro holku i kluka), nebo klasické dneska méně používané Marie/Maria, Anna nebo Johana. Z chlapeckých Daniel, nebo Stanislav (Standa, Stanko).

evita_ij
18. únor 2014

@nikolmonika mně se Erin líbí moc 🙂

pokud u nás bude třetí, tak pro holčičku budu zvažovat právě Erin 🙂 a dál taky Rozárii, Justýnku, Jasmínku 🙂 a líbí se mi i další, ráda si tady pročítám a nechávám se inspirovat 🙂

radasarka
25. únor 2014

Maminky, je tu některá, která má doma Rozárku -RozáRii?

bobo1
10. kvě 2014

Ahoj holky, já přemýšlím o Viktorce, přítel ze začátku moc nadšený sice nebyl 😀 ale taky vymýšlím ještě nějaký jiný, který ještě nemáme v rodině..možná Natálka.. jedna kamarádka má Stellu, jiná Lauru (a chlapečka Olivera) a kámoš Justýnku

bobo1
10. kvě 2014

Mám kamarádku jménem Zoja... a ještě jsem si vzpomněla, jedna kamarádka má holčičku Marlen

zamilovanost
15. kvě 2014

Ahoj....Nám se za dva měsíce narodí holčička a já nechala jméno na manželovi, vymyslel jméno Agnes.....co na to říkáte? 🙂

evita_ij
22. kvě 2014

@radasarka náš Vládík měl být Rozárie 🙂 😉 😵 😵
@zamilovanost mě se to líbí! 😵

jitulka188
30. čer 2014

Ahojky , sice jsme teprve ve fázi snažení . Ale už teď blbneme s jménama . A pro kluka máme snad 5 jmen . A pro holku nemůžeme najít žádné na kterém se shodnem a ještě se hodí k příjmení.
Mě se líbí buď staročeská jména nebo jména cizí ....Ale to naše přijmení ....🙂))
Co byste dali za jméno k příjmení Žižková ?? 😉 jména tipu Anička, Lucinka , Kačenka atd... určo ne .
Děkuju za rady 🙂 Ikdyž je dost brzo já vím ... 😉

jitulka188
30. čer 2014

Ahojky , sice jsme teprve ve fázi snažení . Ale už teď blbneme s jménama . A pro kluka máme snad 5 jmen . A pro holku nemůžeme najít žádné na kterém se shodnem a ještě se hodí k příjmení.
Mě se líbí buď staročeská jména nebo jména cizí ....Ale to naše přijmení ....emoticon))
Co byste dali za jméno k příjmení Žižková ?? emoticon jména tipu Anička, Lucinka , Kačenka atd... určo ne .
Děkuju za rady emoticon Ikdyž je dost brzo já vím ... emoticon

kriza1
30. čer 2014

Mě se líbí Beáta nebo Magdaléna. Nejsou to zrovna běžná jména, ale hezká

alt
20. črc 2014

co se hodí k příjmení Liška.. Tomáš Liška už máme, Veronika Lišková už máme 🙂 a dál? nějak tomu dalšímu prcku říkat musíme.. 😉 , za mě Kryštof, Samuel, Lucie, poraďte, třeba se mi něco zalíbí..nějak se mi nic v kalendáři nelíbí nebo už to máme v rodině viz( Jan,Jakub,Adam, Tereza, Aneta, Adéla, Kristýna, Klára,- tyhle už dávat určitě nebudem a některá se mi ani nelíbí 😒 )

nefertiti7
23. črc 2014

ja mám Deanu a tu je to netradičné meno a všetkým sa páči...🙂

helcenka
28. črc 2014

@alt - Mně by se líbilo u kluka Filip Liška, Štěpán Liška, Ondřej Liška a z holčičích pak Kateřina Lišková, Zuzana Lišková, Nela Lišková 😀 .
Jinak jak jsi psala, tak Lucie Lišková je taky fajn a Kryštof Liška taky. Jen Samuel Liška se mi nelíbí, a když si to řekneš nahlas, tak je to i obtížně vyslovitelné, jak jméno končí na L a příjmení začíná taky na L...