Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

mignona
28. pro 2016

@jesca Nenapadá mě nic, co by se úplně rýmovalo tím -ára, jen ta Sára, ale v podobném stylu jako máte jména a trošku se rýmující, mě napadla Šárka 🙂

misina01
8. led 2017

Holky,máte někdo doma holčičku se jménem Melánie? 🙂 díky

karina1
12. únor 2017

@misina01 Co ste nakoniec vybrali.. kamosi na zabitie, ale toto sa stava bohuzial uplne pravidelne.. Niekto písal tak zo 4 stránky dozadu, ze pozná 2 Melánie..

verunnies
12. únor 2017

@misina01 Melanie je nádherné jméno, máme vybráno pro případnou druhou holčičku 😉

luciza
12. únor 2017

@jesca Lara?

mlledq
14. dub 2017

Ahoj holky,tak my čekáme druhatko a doufame,ze bude holčička. Už máme Jonáše, kdyby byl holka,byla hy to Johanka a furt se nam to jméno libi,ale bojím se,aby se mi to nepletlo,Jonasovi rikam Joný a Johy (se mi teda ani moc nelibi) by se pletlo. Nemáte tu někdo takovou kombinaci?
Jinak se mi hrozně líbí Selma (mam zakazano), Jasmina, Mia, Zora. A druhyho kluka mame Metoděje 🙂

chauvia
8. srp 2017

Holky a co takhle Mia?? Povoli mi to na matrice?

krachken
8. srp 2017

@chauvia Samozřejmě, není to žádná divočina a hlavně už se tak spousta lidí jmenuje, takže žádný strach 😉 krásné jméno 🙂

chauvia
8. srp 2017

Krachken : jupiiiiii, udelala jsi mi nesmirnou radost 😉

angel99
25. bře 2018

Ahoj 🙂 oživim diskuzi: Co říkáte na jména Eleonora nebo Elisabetta? Nemůžu se rozhodnout, libi se mi obě. Dodám ze žijeme v itálii a příjmení je cizi.

nijij
25. bře 2018

@angel99 eleonor se mi líbí ale je to dost krkolomné na vyslovení. Elisabetta je děs teda aspoň takto psané nam se líbí Elisabeth

verunka045
25. bře 2018

@angel99 Eleanora je pěkný 🙂
Jeste se mi libi Lóra.

adusch12345
25. bře 2018

Eleonora byla moje babička a mě se to jmeno také moc líbilo 🙂 (ale to jmeno má karmicke zatizeni) jsme vybrali pro dceru jiné .

vevi1
25. bře 2018

@angel99 a my Elisabettku presne takto psanou mame a jsme spokojeni.mame taky cizi prijmeni.prvni dcera je Violetta😁

olusik87
25. bře 2018

@angel99 mne sa páčia obe. Eleonóra už od školy, ale nedali sme že nenapadá má nejaká zdrobnelina a potom som chcela Sarah Eli... Ale v rodine už máme Laru Eli .., tak sme vymysleli iné originálne mená.😊

angel99
25. bře 2018

@adusch12345 co to přesně znamená?

odula
26. bře 2018

Mně se hrozně líbí jméno Leila (Layla, Laylah)

hlasimse
26. bře 2018

@adusch12345 kde se to zjistí, to zatížení?

terezs2716
26. bře 2018

Holky vy co máte holčičku jménem Mia,jak třeba skloňujete toto jméno? Hrozně se mi to líbí a zatím je to můj favorit pro druhou holčičku,nemáme typicky české příjmení,takže se i tak hodí.

adusch12345
26. bře 2018

@hlasimse
ja mela knihu Jméno je vas osud
ale možná to bude i někde na netu taky 🙂

monkay
26. bře 2018

My mame Elenu,ale kolem nas se začíná rozmahat Ellen 😉

chauvia
26. bře 2018

Chtela jsem pro holcicku Miu, narodil se chlapecek Oliver,a ted ulitavam na Malvine😊

mazeret
26. bře 2018

http://www.kdejsme.cz/
tenhle web mi pomáhá v tom, jak moc je to fakt neobvyklý jméno 🙂

svetlunda
26. bře 2018

Tak přidávám troškou do mlýna. Mám Tři holčičky, první se jmenuje jednoduše Ema ( dali jsme na řeči babiček) dál už jsme se s babičkama neradili a jméno oznámili až po narození. Druhá je Agnes- říkáme jí Nessí, Nesinko. Třetí je Tea, říkáme jí Teuško, Iško.

smisha
26. bře 2018

@terezs2716 My máme doma oficiálně Mariannu, ale pro mně a okolí je Mia, Miuška, Mijka, Majuška, Mišička, ale už jsme slyšeli jí říkat Mari, Maruš, Ria, samozřejmě i Marianka. Synové jí říkají, když zlobí Maluchandra🙂 (ale tato varianta ale má za sebou malinko příběh) Variant je podle mně celkem moc🙂

chumovic
26. bře 2018

Máme Annabel a Elizabeth.

mr_falko
26. bře 2018

@terezs2716 mám Miu, je jí 11 a skloňujeme klasicky - Mio, Miuško, Miunko (babičky když byla malá), Miušáku, Miuš, Miuno když zlobí. Ale nejčastěji fakt jen Mio, nemám ráda zdrobněliny

mon_88017
26. bře 2018

Neberte to jako rýpání, je to jen moje soukromá úvaha: za jak dlouho myslíte, že po vlně Sofií, Em, El a Mií přijdou do módy Boženky, Blaženky a Věrušky? 🙂

mr_falko
26. bře 2018

@mon_88017 myslim, ze neprijdou.....vetsina rodicu, co daji mezinarodni jmeno, ho dava z duvodu, aby diteti do budoucna ulehcila zivot v cizine napr. Blaženka je sice roztomila, ale to je asi tak všechno..

mignona
26. bře 2018

@mon_88017 Vlna těchto jmen, pro odlišení mezi Sofiemi apod, už přišla... hodně na vzestupu jsou jména Františka, Josefína, Antonie, Alžběta, Rozálie, Anežka...je jich spousta.