Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

adusch12345
28. bře 2018

@snahnah
Alžbětu Máme doma my , ale je ji teprve rok a půl tak moc nevím kolik jich bude v dětském kolektivu az bude chodit do skolky a školy. Doufám že moc ne 🙂

evusk
28. bře 2018

Noemi

angel99
28. bře 2018

Agnese, Emilia, Miranda, Isabella, Federica,Aurora, Ella, Chiara, Arianna

properjoey
29. bře 2018

@angel99 frederiku jsme chtěli taky,ale neni tu uznana,tak jsme to vzdali...

angel99
29. bře 2018

@properjoey Frederica nevím, italská je Federica, to by meli uznat

babanci
29. bře 2018

@petpokr Mě taky skočilo do srdce okamžitě. Nemohla jsem z toho ani v noci usnout, jak jsem hned věděla, že jo...to je to správné jméno pro mou vnučku. A tak k ní pasuje, je to nádherná holka. Má oči jako koláče. 😀

bekyc
29. bře 2018

Nám se s manželem líbí Žofie. Syn měl být původně Stella, ale to už začíná být čím dál častější.
Líbila by se mi i Evelína, Agáta nebo třeba Vilma.

babanci
29. bře 2018

@petpokr My zatím moc nezkracujeme. Říkáme jen Violko, vyjimečně Violí. Možná, že bude chtít být v pubertě třeba Vivi nebo Vili.

saoirse
29. bře 2018

@luciza Rozumím myšlence🙂) Holka má jméno tak na cca pětadvacet let (plus minus), pak může dopadnout všelijak. Ale i tak myslím, že by tam nějaká shoda být měla (ale třeba mě touha po jménu nakonec přemůže a vykašlu se na tyhle principy, uvidíme🙂

janik18
15. dub 2018

Ahoj holky,poraďte prosím.Řešíme jméno pro holčičku.Doma už máme tři treperendy se jmény Ellen,Nikol a Nella no a to čtvrté se nám nedaří vymyslet.Mě by se líbila Ema nebo Tea,ale to nechce manžel a já nechci Stelu.Byla bych ráda,kdyby se to aspoň trošičku podobalo a rýmovalo.Máte někdo nějaký návrh?

tymothy
autor
15. dub 2018

@janik18 Mia? Sice se to nerymuje, ale ke zbylym jménům mi stylove sedi.

luckapol
15. dub 2018

@janik18

Tina
Dita
Zora
Emily

xhex
15. dub 2018

@janik18 my teď máme ve výběru Elena, Nela, Nina a Ema 🙂

penelopaw
15. dub 2018

Mně se hrozně líbila Mia, ale ta i doma neprošla přes manžela, stejně jako Ida. Nakonec máme Andělu.

jbzirafa
15. dub 2018

@janik18 mně by sedělo třeba Linda, Gina, Isabela, anabela.

verunka045
15. dub 2018

Napadla me Lea 🙂

lenouch211318
16. kvě 2018

Zkusim zase ozivit diskusi 😊 taky tapeme nad jmenem pro holcicku. Mame par favoritu, ale nejak to ne a ne rozseknout a spis ta jmena, co se mi libila, se mi libit prestavaji. Odjakziva jsem pro holku chtela Isabel, a to se mi nejak okoukalo. A aktualne mame Zoe (cteno Zoui), Lily : u tech mi trochu vadi, ze nemuzu dojit na dalsi tvary, jak ta jmena rict jinak. A pak se nam libi Aurora (Rory). V diskusi me docela zaujala i Thea, Agnes, mozna Madlen. Jo zapomnela jsem na Jindrisku, ta se libi mne, ale doma asi neprojde.. Co myslite? 😊

zelenaesmolda
16. kvě 2018

@lenouch211318 Aurora je sice hezke jmeno ale musis k nemu mit odpovidajici prijmeni,nejlepe spanelske.Ono takova Aurora Novakova zni dost blbe.Zoe budou vsichni cist tak jak se to pise.Thea je hezke jmeno,Agnes taky i kdyz me se vzdycky vybavi muzikal Krysar 🙂 Jindriska neeee

ivuse20
16. kvě 2018

Tak jak chceš aby se to vyslovovalo tak bych spí dala Zoey a pak můžete říkat třeba Zo

esufi
16. kvě 2018

@lenouch211318 jako Aura mi víc sedne Aurelie. Zoe mi sedne tak jak je. Rory se mi teda vždycky vybaví Gilmorky - tam to byla ale zkratka pro Lorelai. Mně se líbí Mariana - to sice není taková exotika, ale zas ta četnost není velká. K anglickým/francouzským/španělským aj. cizím jménům to chce adekvátní příjmení, pokud budete žít v ČR - jak říká @zelenaesmolda Ono taková Francesca Pišlíková nebo Lucienne Pražáková zní fakt blbě 😀

denny27
16. kvě 2018

Nevím, proč mě napadla Vanilla😁😱 já osobně bych to ale dceři nedala

tymothy
autor
16. kvě 2018

@zelenaesmolda Je,jednu Auroru znam-kupodivu je to asi 80 leta paní, Česka jak poleno. Přiznám, že to jméno(byt je samo o sobe moc hezke) mi u ni vzdy připadalo divne. 😀 Tvar Madlen má mnohem hezci ekvivalent v češtině (Magdalena) - Madlen se u ni bezne používá jako oslovení. Jako jmeno mi prijde neuplne. Agnes je moc hezke a vznesene a dokazi si ji představit i jako Česku.

hojda
16. kvě 2018

Birgit Bibi Bibiána Darja

jupiter2013
16. kvě 2018

Lilly, Rut

lazuli35
17. kvě 2018

Nám se líbí Kaisa, nebo třeba Jasmína.

modraopica
17. kvě 2018

Ja mám dcéru Kláru..to meno sa mi veľmi páči..pekné je aj meno Nela a ak by som mala ešte dcéru, tak sa bude volať Sofia 🙂

renuliena
17. kvě 2018

@lenouch211318 mám neter Zoe, a opravdu ji nikdo kromě mě neřekne nijak než Zoe, zoinka, zojuska, já ji teda občas řeknu zoui ale nikdo vic, lidi by ji říkali tak jak se pise, Zoe 😉

codal
17. kvě 2018

Budeme mít Miriam... Není to žádná exotika,ale já ani nikdo v mém okolí nikoho s tímto jménem nezna...

ladyhacek
17. kvě 2018

Mě příjde zajímavé jméno Berenika nebo Bibiana (bibi) a jinak z již zmiňovaných se mi líbí ta Zoe 🙂 ale jak to tu již padlo budou jí oslovovat tak jak se to píše.

jodiddraselny
17. kvě 2018

My máme Stelu. Původně jsem chtěla Madlen nebo Alžbětu, ale to se nelíbilo manželovi. Ten chtěl Andělu, ale to jsem zvrhla hned, ptorože pevní Syn je Mikuláš. Řekněme si to na rovinu, že by se v našem okolí našli pitomci, kteří by při této kombinaci vyryvali.