Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

martulka6188
4. čer 2018

@jana_vondruskova Tak to je dobry 😃

lenouch211318
5. čer 2018

@codal Jasmínu jsme taky měli v seznamu, ale nakonec byla vyřazena. Nelíbí se mi ten tvar Mína :D

kassandra1
5. čer 2018

@snowbee Tara je přece řeka v Černé hoře....Nebo to už někdo používá i jako jméno pro holku? 😕

snowbee
5. čer 2018

@kassandra1 jj znami kdysi prijeli z Dominikany a dali toto jméno dceři

lennus
5. čer 2018

Co Viola či Violeta, Mate, Malvína

misellkamb24
5. čer 2018

Olívie

zelenaesmolda
5. čer 2018

@kassandra1 nebyl Tara nahodou kun v dostizich?

babanci
5. čer 2018

@lennus Viola se jmenuje moje vnučka. To jméno nám natolik učarovalo,že jsem zvědavá,pokud budou mít mladí ještě dceru,co nás tak vezme za srdce.

lennus
5. čer 2018

Matea jsem myslela, ne Mate 😀

bayt
5. čer 2018

@snowbee Myslim, ze Tara nebo tak nejak byla ta cernoska z True Blood

demukla
5. čer 2018

Já mám holčičku a jmenuje se Adina 👍🏻....

babanci
6. čer 2018

Zeť je Josef,navrhovaly jsme s dcerou Josefínu a to nechtěl vůbec. Antonie zase prý byla místní blázdnivka...

babanci
11. čer 2018

Ještě jsem si vzpomněla na nezvyklé jméno, co dala moje kamarádka svojí dceři, jmenuje se Maya.

dolly82
21. črc 2018

Holky, když je jedna holčička Stella Emily, co by se hodilo druhé ke jménu Sofie? Sofie Ellen? Prosím nějaký nápad 🙂

semmi
Autor odpověď smazal
Zobraz
semmi
Autor odpověď smazal
Zobraz
frndafrrr
21. črc 2018

@semmi Taky máme a u nás je Adinka, Aďka, Áďa, jsem zvědavá jestli se dozvím něco nového. 🙂

frndafrrr
21. črc 2018

Mně se moc líbí Viola, Lada, Meda, ale u chlapa by prošla asi jen Lada, doma máme Adinu. 🙂

natlinka27
21. črc 2018

Mě se začalo hrozně líbit Leontýnka

lenouch211318
21. črc 2018

Tak my nakonec mame Auroru 🙂 sestricky v porodnici byly trochu vypleskle, a ptali se, jak jsme na to dosli 😂

demukla
21. črc 2018

@frndafrrr
@semmi my jsme měli vybranou ještě Antonii, ale nelíbilo se nám skloněni Tonicka - to je proste klucici jméno... Adina vznikla nějak náhodně a jsme za to jméno strasne šťastný , ze jsme ho dali 😉 ... Akorát tedy mi přijde, ze predtim jsem vůbec žádnou Adinu( krom Mandlove ) neznala a teď je jich kolem mě nějak moc ! No jinak ji říkáme Adinko, Adí , Áďo - Aďuláku ( když zlobí 😂)... příjmení máme Šediví - takže Adina Šedivá ... já bych neváhala a jméno holčičce Adinka dala ... jak oslovujete Ninu ? Mě nepřijde , ze je to jak Adina 🤔...

knoflikarka
21. črc 2018

@dolly82 V tom případě - a když chceš, aby to pasovalo s první - bych dala spíš asi Sophia, ať to máte všecko anglicky 😉

begavan
21. črc 2018

Mě se líbí Inna, Andrea, Monika, Simona, Dita.

lenkamor
21. črc 2018

Adina je TOP. Máme doma Emu a Stelu. Pokud bude někdy třetí miminko a narodila by se holčička, tak by to určitě byla Adina. Líbí se mi prvorepubliková jména 🙂

terez07
21. črc 2018

@codal presne tak to mala s menami kamarátka,v pôrodnici sa dohodli,že meno holcicky zvolia až na sále. Keď jej malú dali do náručia hneď vedela ako sa bude volať. U nás priateľ chcel vždy Izabellu,ja som pozerala po iných menách,ale keď nám potvrdili holcicku,Izinka bola jasná. A ja som rada,to meno patrí k nej.

babanci
21. črc 2018

@frndafrrr Tomu rozumím. Máme Violku - vnučku a je naprosto boží.

semmi
21. črc 2018

@demukla Mně se to také moc líbí a je pravda, že jde ted více do obliby. Tak snad jich nebude az tak moc. Nině říkáme Ninuš, Ninočka, Ninule, Ninka, Nuny, Ninušo- když zlobí. Příteli vadí, že je tam stejná koncovka ina. Nina a Adina, ze je to blby a zni to hodně podobně. Ale ja si ho zpracuju. Nina měla byt taky původně Viktorka. Ještě v autě cestou do porodnice, jsme se handrkovali. A přítel, ze určite nebudeme nic měnit, že už jsme se na necem shodli. Ale ja vnitřně citila, ze to neni to ono jmeno... Nakonec jak se malá narodila, tak přítel rekl, at ji pojmenuji jak chci. No a úplně to k ni sedi. Je to blondýnka s velkyma modryma ocima. A taky pěknej zivel 😃 Akorát prarodiče to dlouho vstřebávali. Že prej proc jsme dali ruské jméno. Přitom vubec není ruské. Puvod má perský. Moje babička než si zvykla, tak se vždy sekla a rikala malé Nelinko 🙈👌😂

victress
22. črc 2018

@dolly82 Sofie Ellen je super, taky jsem to chtěla, bohužel neprošlo

@lenouch211318 ty jo, Aurora je pecka👍

rsr
22. črc 2018

Radana, je to slovanské jméno a znamená "radost přinášející".

frndafrrr
22. črc 2018

@babanci Jak jí říkáte,jestli se můžu zeptat?