Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

sarkoc
22. črc 2018

Mě se docela zalíbilo Arieta...ani nevím, zda to jméno existuje, ale moje sestřenice Aneta tak byla před 25 lety málem pojmenovaná, když paní z matriky nepřečetla to, co napsala sestra v porodnici...tetu málem trefilo, když místo Aneta viděla na rodném listu Arieta :D Ale ještě to nepodepsala, tak jim to opravili 🙂 jinak jsem tedy zásadně na klasická jména, takže nic dalšího, co by se mi líbilo, neporadím, spíš mi z těch modernin naskakuje husí kůže, ale chápu, že jsou lidi, co se jim to líbí, proti gustu...ještě možná Bianka se mi líbí

babanci
22. črc 2018

@frndafrrr Zatím jen Violko. Nikdo jí zatím neřekl jinak. Až bude puberťačka,třeba si bude říkat Vilí nebo Via.

babanci
22. črc 2018

@frndafrrr Zrovna jsem jí ušila triko a nažehlila jí tam to její krásné jméno.

babanci
15. bře 2022

Tak koukám, ze ta diskuze už je letitá. Naše Violka už jde do školy a má sestru. Ta má hodně netradiční jméno. Je to Odetka.

sarkoc
28. dub 2022

@babanci znám dvacetiletou Odetu, jinak jsem to jméno taky neslyšela 🙂

colik
30. dub 2022

Zaira