Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

melca
2. říj 2011

@radushka To je těžko říct,ale myslím,že ve třídě bude jediná,to yb byla moc velká náhoda,aby tam byla ještě i jiná Melisa věkově jako naše 😉 Nebo kamarádka tvoje,je ze Zlína a má stejně starou dcerku jako je naše? 😎

radushka
2. říj 2011

@melca stejně stará je (myslím, že má teda přes půl roku, ale na třídu by to vyšlo 😀 ) ale je z Ostravy. No ale co ty víš, třeba se sejdou na VŠ 😀

marcelkap
2. říj 2011

Ahojky, jen jsem zběžně četla pár příspěvků, někdo psal, že se mu líbí Linda - my jí máme 🙂
Pro druhou holčičku u nás zatím vede Nina a mě se ještě tak "potají" líbí Isabela. Přišlo mi to ale moc exotický.
Dneska jsme byli na hřišti a byli tam starší děti a slyšela jsem se, jak se oslovujou a úplně jsem čučela, jaký jména se vyskytujou. A že vlastně my rodiče vymýšlíme, aby jména našich dětí nebyli moc obyčejný, moc exotický, aby se hodili k příjmení a já nevím kdesi cosi. A těm dětem je to úplně jedno a nemaj žádný předsudky - ve finále si stejně řikaj debile 😖 No a mezi těma dětma byli: Standa, Honza, Tomáš, Igor, Pepa a Apolena, Adriana, Alena, Karolína, Eliška. Takže takovej mišmaš 🙂

lucisa
2. říj 2011

@marcelkap wau, až tak? Ale to bylo už hřiště pro nějaké větší děti, ne? 😀 😀

melca
2. říj 2011

@radushka Tak věkově by do třídy by jim to vyšlo 😀 Víš jak pořád bych byla happy, i kdyby byla na škole další Melisa ,lepší jak dalších x holčiček co mají stejný jméno 😅

marcelkap
2. říj 2011

@lucisa Těm dětem bylo od 2 do 12 let. Byly to různý skupinky...
A jako ty starší děti...no hrůza jak oni se chovaj. Jsme se tam semkli maminy od těch nejmenších dětí a pustili jsme se do nich, protože tam házeli kamínky po menších, běhali po lavičkách a tak. Jsem se chvílema bála, že po mě taky něco hoděj. Dneska jedny rodiče co tam byli s asi 5letou holčičkou, tak museli odejít pryč, jak tam ty starší sprostě mluvili, aby to taky nepochytila.
Omlouvám se, že mimo téma, jsem z toho úplně naštvaná ale 😖

lucisa
2. říj 2011

@marcelkap ani se ti nedivím, taky to nemám ráda, nevím, jestli jsem tak prudérní, ale já si teda nepamatuju, že bychom mluvili až tak sprostě a ještě k tomu před dospělými. 😒

marcelkap
2. říj 2011

@lucisa NO my si s manželem řikali, že tolik sprostých slov jsme ani neznali. Dřív, než jsme měli malou, tak jsem sice byla extrovert a nebála jsem se někde promluvit, ale teď, jak jsem máma, tak jsem se změnila, že si nenechám všechno líbit, otevřu si pusu a nebojim se propagovat svůj názor. A mez to patří, že s klidem seřvu "parchanty" na hřišti, když tam dělaj bordel. To se mi na sobě fakt začalo líbit a dělám to moc ráda 🙂

radushka
2. říj 2011

@melca jj, chápu 😉

melca
3. říj 2011

@marcelkap No teda,to je děs co z některých děcek roste,bohužel to vidím i kolem sebe. Např sedíme u baráku kolem lítali dvě děcka kluk a holka odhadem 10 let a holka an toho kluka polohlasem,zeptej se ji jestli nemá cígo,sem vytřeštila oči co to jako? Zašli za roh a pořád vykukovali,jak kdyby čekali zda se mají zeptat mě nebo někoho okolo 😒 To je vidět,v čem asi vyrůstají,jak se o ně rodiče starají 😕 Taky nemám problém seřvat ty větší děcka když něco na písku když jsem tam se synovcem nebo jedu v troleji,já byla vždycky rázná,nebojím se ozvat 😀

zrinka
5. říj 2011

@melca nedávno jsem taky tak potkala takovou malou holku, bylo jí možná 8 nebo 9 jela kolem mě na kole, všimla jsem si že měla něco v ruce jsem si říkala co to má tyčku od lízátka nebo co.. zdálo se mi to vcelku moc hrubé na lízátko, na konci takové oranžovo béžové.. projela kolem mě, já se otočila a takový modro černý dým od ní!!! no celkem jsem taky vytřeštila oči říkám co to jako je?! takové děcko a už to kouřilo....

marcelkap
5. říj 2011

NO ale jinak, zpět ke jménům, ať se nerozčilujem 😵
Dneska jsem potkala maminku, která měla holčičku, asi 5 měsíců, a řikala jí Larinko. Tak jsem nejdřív myslela, že to je Laura, ale ona pak řekla, že se jmenuje Lara. No a mě hned napadlo Lara Croft 😀 Jako asi by to bylo hezký jméno, kdybych si to hned takhle nespojila...

irriss
5. říj 2011

@marcelkap
Jenze takhle si muzes spojit kohokoliv..staci davna protivna spoluzacka a jmeno "Simona" (priklad 😀 ) bys taky nedala...a pritom se nejedna o postavicku z TV... 😉

marcelkap
5. říj 2011

@irriss Jasně, to máš pravdu. Ale ta protivná spolužačka (například) se dá ještě jakoby zapomenout.
Ale Lara, to pro mě bylo, jak kdyby se kluk jmenoval Harry 😀

irriss
5. říj 2011

@marcelkap Chudak britska Kralovna, kdyby Te slysela 😉 😀 🤐

marcelkap
5. říj 2011

@irriss To je něco jinýho, princ byl první 😀

irriss
5. říj 2011

@marcelkap
Jenze ten druhy je BOHATSI..(koncime jsme mimo tema 😀 🤐 )

miluska14
7. říj 2011

ahojky já bych dala jméno Patricie,Romana,Sandra,Martina,Simona,Helena,Lenka,Natálie,Renata,Monika,Tereza,Veronika,Sabina,Kateřina,Mery.....atd..to jsou moc heké jména ale záleží na vás tak si můžete vybrat tak se zatím měj te a přemejšlejte zatím papa Míla 🙂 😝

miluska14
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
28marci
9. říj 2011

Já jsem chtěla Justinu, mužem bylo zavrženo jako nejprotivnější jméno na zemi a tak budeme mít Ditu 😉

smardik
9. říj 2011

netradiční jméno mi přijde Eunika - má ji spolužačka ze střední školy

@28marci Justina je krásné jméno, Justina je moje babička 🙂 🙂 a my o něm uvažovali pro holčičku, ale máme 2 kluky 🙂

petja
10. říj 2011

Justýna se mi taky hodně líbí a dnes sem slyšela pěkné jméno Tula 😵

germaine
11. říj 2011

Tak já jsem chtěla, pokud bych čekala holčinu dala Rozárku (jako sova z Tří oříšků pro Popelku myslím) přijde mi to hrozně roztomilý 😉

lucisa
15. říj 2011

Právě jsem slyšela zajímavé a pěkné jméno pro holčičku - Tayah (čteno teja). Slyšela jste to někdy některá?

kach82
15. říj 2011

Justýna je moc krásné jméno, jen nevím, jak jí říkat. Týno se mi nelíbí a jinak nevím. Nevíte?

petja
18. říj 2011

@kach82 kamarádka má a říká Týno,Týnko,Justy,Justýnko,jak jinak.Mě by to Týno ani nenapadlo,než jsem ji slyšela tak na ni volat 😉

bocinka
19. říj 2011

@kach82 já mám tetu Justu, říkají jí Justo, Justi, Týno, Justýno, Jusťulo.... 😉

@smardik Eunika je nějaká postava z knihy, ne???

dana3262
19. říj 2011

Me se libi jmeno Lota, ale mame 2 kluky 😀 a kdyby nahodou byla jeste holcicka, chtela bych Otýlii.

smardik
19. říj 2011

@bocinka já vůbec nevím, já jméno Eunika neslyšela nikdy, až u té spolužačky

bocinka
19. říj 2011

@smardik já už nevím, buď to byla postava z knihy, nebo autorka.... 😕 🙂