Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

lenkabu
21. pro 2009

alčátko má recht též bych mohla vyprávět...................a začalo to po porodu když došla dětská sestra,sklonila se nad postýlkou a říká.........B.....á(příjmení)......co to je?............a pak váhavě "jo Vanda........" 😅 Její trapas,ne můj 😀 A ještě je dobrá otázka jak jí budete říkat.............doporučuju odpovídat že jménem,zavře jim to pusy.

mmmk
21. pro 2009

Alci, kdyz jsem cetla zpravu, ze se Theunka narodila, vyrazilo mi to jmeno dech. Ale v tom dobrym slova smyslu. Prislo mi krasne a neobjevene. Hned jsem koukla, co znamena (Bozska) a jsem z nej doted nadsena 😵 Na lidi kasli, neni moc jmen, nad kteryma by se nepozastavovali. Vsak ono to na sebe neda moc dlouho cekat a bude se po vas spousta lidi opicit! 😉

Lenkabu, co je prosim te na Vande tak divnyho? 😕 Ja mela na zakladce uzasnou ucitelku Vandu a to jmeno se mi od te doby libi a mam k nemu pozitivni asociace 😵 Si myslim, ze stejne jako u kluku, tak i u holek jsou jmena, co jsou uzasny na malych detech a trapny na dospelych a prave jmena jako Vanda nebo Thea mezi ne nepatri 😉

zlatka
22. pro 2009

Alči, hoď na to bobana- Thea je krásný jméno, moje kamarádka ji má taky. My máme Berunku a všude, kde se představí, tak se ptají "Verunka?" , když někam píšu, tak si myslí, že to byl překlep a je to Barunka, holt někteří to jméno v životě neslyšeli, tak se není čemu divit. Ale jako ani v nejmenším nelituju, že jsme to jméno dali, je krásný-stejně jako to Tvoje. A taky měli sestry kecy a babičky si ho musely napsat na kus papíru, aby si ho zapamatovaly🙂

zlatka
22. pro 2009

Vanda mi přijde taky O.k,ale zřejmě jsi narazila na sestru, které se nelíbilo, ale myslím, že je i známější, vždyť je v kalendáři, ne?

lenkabu
22. pro 2009

Mně to taky nepřijde jako nějakej úlet, je v kalendáři(i když tchyně tomu nevěřila 😀 ).Ale lidi se mně pořád ptají 2x jakže se to jmenuje a pletou si ji s Vanesskou 🙄 😝

beranek
22. pro 2009

Ahoj 😉
Mně se jméno Thea líbí moc. Nepřipadá mi to jako žádný úlet. Mužská jméno je Theodor nebo Teodor, a taky to nikomu divné nepříjde 😉

raduzkaaa
22. pro 2009

Jo, jo někteří lidi jsou omezení, fakt bez fantazie 😎 , my chtěli kluka Alberta nebo Teodora, pak nám řekli, že mimís nemá camprdlíka, ale pipku 😀 , tak to bude Teodora, Ester, Hedvika, Ema, Bibiana, případně Klára 😀 (Nejlépe všechna jména dohromady 😀 ). Je fakt, že na Teodoru lidi reagují úplně nejdebilněji, ale je mi to šumák, mně přijde nádherné. Jinak Vanda je naprosto pohodové jméno, to nechápu v čem je problém. K těm reakcím ostatních - taky nekritizuji a nehodnotím stopadesátou Natálku, Nikolku nebo Terezku, jsou to krásná jména, ale proč nevystoupit z davu 😀. Ať si každý vybere co se mu líbí....

lucisa
23. pro 2009

Ahoj, kolega v práci má 2,5 letou dceru Lindu a minulý měsíc se mu narodila Vanda. A libují se, jak si holky krásně sladily - Linda a Vanda.

lucisa
23. pro 2009

Moje holky mají pro jistotu každá dvě křestní jména, protože se nám líbilo tolik dívčích jmen, že nám bylo líto dát jen jedno (už jsem to psala na jiné diskusi Noemi Nela a Nathalie Anne). A i tak se spousta lidí diví a občas nechápe, přesto, že holkám už je 7 a 5 let. Teď čekáme třetí miminko a zase bude mít dvě jména a ne úplně obvyklá, resp. častá.
A můžu říct, že i prababička si u první pravnučky jméno napsala na papír, aby je nezapomněla, ale vůbec nijak je nekomentovala, prostě jsme jí dali ta, která se líbila nám.

xaverov
23. pro 2009

Nechapu, jak si nekdo muze plyst Vandu s Vanessou 😀 To je jako kdyby se nekomu pletl Jirka a Jindrich, asi stejna podobnost to je...Na Theu jsem narazila az tady, v 1.moment se mi to az tak nelibilo, ale v 2. moc 🙂 No a jestli to v prekladu znamena "bozska", tak je to fakt bozsky.
"Nezaznela" tu jeste Valentýna/Valentina. Co vy na to, pripomina vam to jen kosmonautkuTereskovovou? Mne se to libi, ostatni, ze je to jmeno jako ze SSSR. A nenasla jsem ji v kalendari, takze snad je tim netradicni
dost 😉
A co rikate na divci jmena, ktery nekonci na -a, ani na jinou samohlasku (Ester, ALex, Nikol, Anabel..). Mam obavy, ze Cesi si pri osloveni neodpusti nesklonovat.. I kdyz "Estero" by oslovil asi jen blbec. 🙄

mmmk
23. pro 2009

Holky, co rikate na jmeno Lilith? Mne se zacalo v posledni dobe libit az neumerne moc, manzel neni vyslovne proti. Spis nam jde o tom, jestli by to v Cechach nasi pribuzni vydychali 😅 😀 Je to moc velky ulet? 😕

nika
23. pro 2009

Valentýnku neznám ale dva chlapy Valentýny jo, a nezní to zle. říkáme jim :Valjo

zlatka
23. pro 2009

mmmk, říkali byste jí Lili, že? No, tak problém bude snad jen ve psaní, že když někde nahlásí svoje jméno, tak bude muset říkat hlásku po hlásce-to jméno jsem ještě neslyšela.Vyslovuje se tak, jak se píše?
Můj názor na Theu: když jsem slyšela poprvý, že ji bude dávat kamarádka, tak mě to taky zarazilo, ptala jsem se jí, jestli je jen Thea nebo teodora(ta mmch mi taky přišla nic moc) a te´d se mi obě tato jména líbí strašně moc, jak se dostala víc do uší......
xavi: jj, mně se taková jména líbí moc, oslovení Estero mě ani ve snu nenapadlo🙂
Raduz. dokonce se může dát jen krátka varianta heda, jsem se dívala.

ilci
23. pro 2009

s Ester mám dobrý trapas 😀
před pár lety se narodila Zoře Jandové Ester a já říkám v práci - Ester, kde na takové jméno přišli?
a šéfka : Moje dcera se taky jmenuje Ester 😀

pojmenovali ji významově po babičce Astrid

gucci
23. pro 2009

Thea je naprosto božské jméno....u nás ho vymyslel manža, jenže bohužel má svátek v lednu a my čekáme mimi každým dnem, tak si ho necháváme pro druhé 😉

xaverov
23. pro 2009

Mmk: predpokladam, ze se budete pohybovat i v ceskym prostredi a z praktick.duvodu bych to jmeno nedala. Nedala bych zadny jmeno, kde by dite muselo stale spelovat svoje jmeno. To h na konci by mohlo bejt opruzovy. Jinak jsi urcite v dobrym tematu, jmeno je netradicni dost a je pekny. A Cesi by ji rikali Lilinko, coz vlastne asi ale neni od veci, prot.vy taky 🙂
No cim vis si ho opakuju, tim je hezci. 😅

ryangi
23. pro 2009

Valentýnku znám a je to moc hezké jméno, škoda že jí má známá.

mmmk
23. pro 2009

Mne to jmeno Lilith (vyslovuje se lilit) prislo divny. Muj byvaly sef ma dcerku tohoto jmena. No a kdyz jsem o ni docela casto slychala, dostalo se mi to do usi a zalibilo. Pak jsem z prace odesla a zapomnela na to a minuly tyden jsem prohlizela fotky z Provence, kde jsem vyfocena u kavarny Lilith's 🙂 A docvaklo mi to, ze se mi to jmeno libilo a manzelovi taky 😀

Vyznam toho jmena "noc" a (verici holky, nebo znajici bibli me jiste rady doplni) byla to prvni Adamova zena - demon 🙂

Xaverov, my vlastne vsechna jmena, co mame, mame nejaka neobvykla a tak polovinu z nich by dite muselo spelovat 😅 Mne to neprijde nejaka tragedie. Tu v Nemecku je normalni rict kresni jmeno a doplnit treba, ze se zdvojenou souhlaskou nebo s "h." S CR nebude mit nase dite krom obcanstvi nic spolecnyho, do skoly tam chodit nejspis nebude.

angetha
23. pro 2009

Ne tak časté jsou i Renata a Radka, Simona, Věra...

zlatka
23. pro 2009

mmmk:aha, vy bydlíte "v cudzině", tak to jsem si nevšimla, to potom joo.

zlatka
23. pro 2009

Jo a taky jsem se setkala s holčičkou, co se jemnovala Alexia.

xaverov
23. pro 2009

Mmk: o tragedii nebyla rec, ale opruz by to pro dite vyrustajici tady byl. Pokud sem bude jezdit jen na navstevy, tak by mi to bylo asi jedno, to je fakt.

Nika, Valentyna teda neznam osobne zadnyho a ty rovnou dva 🙂 Zni to jako z filmu pro pametniky, ale proc ne.
Ryangi, vsak je to jedno. Ja se na tohle az tak neohlizim. Preci vase deti budou vyrustat v jinym prostredi, nebudou chodit do stejny tridy (a i kdyby, tak co) atd. Zase tak neobycejny jmeno to neni, aby jsi mela mit pocit, ze jsi jim ho vzala.

mmmk
23. pro 2009

Xaverov, ja to hlaskovani mivala s rodnym prijmenim a to se jeste polovine lidi nepovedlo napsat dobre a ta druha polovina to blbe vyslovovala 😅 Novym prijmenim jsem si pomohla, potkavam lidi, co se s nim uz setkali a vedi, jak ho napsat 🙂 Takze krestni neni uz takovy problem. Tu se davaji takovy jmena, ze to je sem tam fakt narez. Krom toho, ze ve skolce u nas za barakem je tak 5 holcicek Jennifer, pak je tam jedna Blossom, znam taky Marilyn, Hazel a 2x Shiloh 🙄 Podotykam, ze ta Blossom ma maminku Polku, ostatni deti maji oba rodice Nemce. Takze pochopitelne je pro mne Lilith nebo Evelina velice prumerne nevycnivajici jmeno 😀

marinka
23. pro 2009

Alči, nic si z toho nedělej, u nás jsou reakce na Leontýnku taky dost různé, hlavně v rodině teda, tchýně to nerozdýchala do teď, radši malé vůbec neříká jménem 😝 A reakce dalších příbuzných: no je to vaše rozhodnutí, my vám do toho mluvit nemůžeme.. 😝 Líbí se to jenom mojim rodičům a ségře 😅

mmmk
23. pro 2009

Marinko, vzdyt Leontynka je takovy krasny princeznovsky jmeno 😕 Znam v Cechach jednu a mam pocit, ze ji v rodine vzali v pohode. Ale muzu se ti poptat 😉 Neboj se, oni to zkousnou, nic jinyho jim nezbvya 😀

xaverov
23. pro 2009

Tyjo, Nemci a daji jmeno Shiloh? To jsem prekvapena. Ja je mam porad za suchary a nacionalisty 🙄 Tyjo, Hazel je krasny jmeno. Uz ale vidim Cechy jak volaji [Hejzl!] 😀

Marinka: nechapu, co je pro pribuzny na Leontynce zvlastniho 😕 Navic ma to jmeno dost oslovovacich variant...

marinka
23. pro 2009

holky, já taky nevím, co se na tom lidem nelíbí ☹ Asi že si mysleli, že dáme k Aničce něco víc českého, třeba Marušku 😅 U nás v rodině jsou samá taková jména u menších dětí - Martin, Lucie, Zuzana, Ondřej.. Takže Leontýna je pro ně holt už moc netradiční 🙄

luciebx
23. pro 2009

marinka.. nahodou leontynka je krasny jmeno.. kamaradka ma taky malou leontynku... .my budeme taky davat trosku neobvykle jmeno.. takze se tu k vam asi pripojim jak rozbalim darecky hrozne sem chtela knizku o mimi jmenech.. zatim vede vanessa

mmmk
23. pro 2009

Xaverov, Nemci prave nacionalisti vubec nejsou. Tu ti nikdo nerekne ani, ze je hrdy na to, ze je Nemec 😅 Jmena davaji casto takova ujeta. Samo zalezi na urcite urovni rodicu nebo jak to nazvat. Ale takovy ty -nactilety matky davaji naprosto bezne klukum Justin a dokonce jsem slysela ve meste, jak vola mamina na asi rocni holcicku Rihanna 😅 Je to holt urcita sorta lidi, co davaji jmena podle deti celebrit, taky casto podle detskych jmen odhadnes, kdo v dobe jejich narozeni bodoval v hitparade 😀 Na druhou stranu ani Clemetniny a Josefiny tu nejsou vyjimka 🙂 Jo a treba takova Natalie jim zni rusky 😅

Marinko, oni si zvyknou. Nemaji na vybranou, ale je to pekne blby od nich, ze vam tak kali radost z miminka! 😠 Marusku ma k Anicce kazda druha. Navic Anicka mi prijde docela neutralni jmeno, k tomu se toho hodi hodne.

marinka
23. pro 2009

mmmk, právě, Aniček je teď hrozně moc, my jsme si Aničku vymysleli pro naše dítko už když jsme se s manžou seznámili, před 7 lety, to se ještě vůbec nedávaly a od té doby jsme o budoucím mimču mluvili jako o Aničce (nějak jsem věděla, že to bude holka 😉 ), takže pak už jsme to neměnili, i když se Aničky začaly hodně dávat, ale štvalo nás to dost, že jich je tolik,proto jsme chtěli u druhého jméno, které se nedává tolik..
Jasně,že si zvyknou, ale myslela jsem, že když jim jméno prcka řekneme až po porodu, že si nikdo nedovolí mít blbé připomínky,ale spletla jsem se bohužel 😒