Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

kristi
17. čer 2011

@marketnieuw to bylo na fangi,vid? 😉 jinak ja za svobodna byla Kristyna Valterova, mne to teda vuuuubec nevadilo

kaculetka
17. čer 2011

@princeznal Je tam 🙂

marketnieuw
17. čer 2011

@kristi jj 🙂

fangi
17. čer 2011

@kristi @marketnieuw Možná je to tím, že nám to příjmení na R začíná, tak potom jasně Viktor atp. nejde vůbec, ale ani třeba Laura R... je to moc blízko u sebe, tím to asi bude. Pže už třeba Karolína R.... zní lépe...Ale prostě jméno úplně bez R mi k našemu příjmení jde mnohem mnohem líp. A asi je to i o tom, že se mi to prostě víc líbí, měkčí jména 🙂

simcza
17. čer 2011

😀 @lucisa Tak Magdalena je už mimo hru. Dneska ji taťulda vyřadil. A byŤ mu pořád varianty opakuju, dneska se divil že chci Maya a ne Maja. Chjo, už abych měla po porodu a dítko pojmenovaný. To se mi pak uleví.

sylvar
17. čer 2011

Před čtyřma rokama jsem dala Sofii...no a myslela si, jak to bude ,,jiné,, než Adélka, Kristýnka,Anetka...no a není, bohužel. Ale co, už je to tak 😵 Původně jsme chtěli Beátu, pak já Beatrice(neprošlo))
Kdybychom ještě někdy měli mít holčičku, tak Valerii nebo Viktorii 😵 😵 😵

lucisa
17. čer 2011

@sylvar njn, jsou to módy. Já když byla s druhou dcerou v porodnici, tak hned den po porodu se vedle na posteli "ubytovala" maminka s chlapečkem a doma s holčičkou Sofií, tehdy se mi to strašně líbilo, dokonce jsem nadhodila manželovi, abychom ještě změnili jméno z Nathalie Anne na Sofie Anne, ale protože jsem Aničku chtěla já a manžel Nathy, nemohla jsem to nakonec realizovat. Takže dalších 6 let jsem to jméno nosila v sobě a doufala, že ho ještě jednou použiju a taky jsem netušila, jak se stane hitem. No co už, za chvilku budou zase jiné........ 😉

red.miky
18. čer 2011

Ahoj holky!
My sice ještě máme hodně času na promýšlení jmen, navíc už jsme měli s manželem dvě jména (holčička a chlapeček) vybraná. Jenže jsme včera zjistili, že čekáme jednovaječná dvojčata, tak teď uvažujeme nad druhým jménem pro každé pohlaví. Pro holčičku zatím máme Amálie a pro kluka Tobias. No a teď hledáme druhé k těmto jménům. Napadá vás něco? Příjmení máme bez háčků a čárek, začíná na M. A jména chceme taky bez háčků (čárka nevadí).
Předem díky za jakékoliv nápady.

sylvar
18. čer 2011

Amálie-Natálie
Tobias- Lukas

jinak to mě napadlo hned 😎

eloana
18. čer 2011

@red.miky Ahoj me se osobne libi kdyz zacinaji na stejne pisnemo-- mame dvoje sousedy a ti maji dvojcata holcicky -jedny jsou Nikolka a Natalka, Ema a Eliska

helloise
18. čer 2011

@fangi ještě mě napadá Bella , ale v okolí neznám nikoho , komu by se to líbilo, tak nevím, jestli to není příliš netradiční ...

helloise
18. čer 2011

@lucisa no právě, dříve to bylo víc netradiční ... dnes už ani ne ... ale díky !

takyja
18. čer 2011

@lucisa A dáváš to v tom odkazu jako kombinaci nebo samostatně?

dendisa
18. čer 2011

@helloise já znám, asi tři psy jménem Bela ☹. Taky jsem to jméno chtěla použít (portugalsky a španělsky znamená totéž co Linda - moje první dítě). Ale u nás je to vnímáno jako typicky psí jméno a to mě dost odradilo. Ale chtěla jsem s jedním L uprostřed.

marinka
18. čer 2011

@red.miky Záleží, jestli chcete u holčičky stejnou koncovku..Jestli jo, tak třeba ta Natálie, Lucie, jinak to může cokoli, dej aspoň nějaké vaše favority 😉
K Tobiasovi se mi hodí třeba Sebastian, Samuel, Alex, Nicolas..

red.miky
18. čer 2011

@marinka: no my máme právě rádi jména, která nejsou příliš obvyklá, ale zase aby to nebyly takové ty americké typu Benjamin, Matthew atd. Natálka je sice krásné jméno, ale je jich v našem okolí tak moc, že Natálku nechceme. A Lucie je moje sestřenka, tak to taky padá.
Sebastian se nám líbí, ale nevíme, jak bychom mu říkali a "Sebe/o" se nám moc nelíbí. Tak nevíme... Je to zatím jen takové předběžné, možná časem na něco přijdeme. Ale Amálku a Tobíka chceme určitě. 😉

marinka
18. čer 2011

@red.miky Tak k Amálce by byla hodně pěkná i Mia, Jasmína, Liliana, Julie..

sichatka
18. čer 2011

@red.miky Sebastianovi můžeš říkat Bastík, ale taky se mi to moc nelíbí. Amálka je hezké jméno. Teď záleží, jestli chcete, aby obě jména končila stejně nebo je vám to jedno. My máme Jennifer a Nicol a známá zase Tobiáš a Matyáš.

simcza
18. čer 2011

@red.miky taky jsem slyšela říkat Sebastianovi Sebík, Sebíku. Ale taky se mi to zdrobněle moc nelíbí. Já osobně bych asi nedala Amálie-Julie/Natálie a tak podobně. Myslím, že by se mi to asi pletlo, kdybych honem chtěla na některou zavolat. Navíc nejsem moc zastáncem např. stejného oblékání dvojčat a tak podobně, proto i jméno bych volila odlišné. Byť by k sobě hezky zněla. Ale to je otázka vkusu.

red.miky
18. čer 2011

@simcza: já taky dvojčátka oblékat stejně nechci, každý člověk je originál a podle toho si troufám říct, že tím, že rodiče oblékají děti do stejného, tak nějakým způsobem degradují jejich vlastní ego. Nevím, jak přesně to vyjádřit, ale snad to chápeš. Neřeknu do roku, kdy je fakt jedno, jestli mají stejné oblečky, ti malí to ještě moc nevnímají, ale potom už bych je oblíkala určitě jinak. Nemusí za každou cenu vypadat stejně. Stačí, že vzhledově už se tak děje, nemusí se to zveličovat tím oblečením. Ale taky je to jen můj názor.
Díky za vaše tipy se jmény, my s manželem ještě popřemýšlíme a jestli se pro něco rozhodneme, tak vám zase napíšu, ok? Fakt moc díky! 😉

lucisa
18. čer 2011

@simcza jména se pletou stejně, i kdž znějí jinak 😀 a vůbec když se rozčílím, adrenalin letí, tak vyjmenuju všechno, než se trefím 😀 😀
@takyja co myslíš, jaký odkaz?

ani3012
18. čer 2011

@lucisa tak mne sa už niekoľko krát stalo,že som na Evičku (2 roky) zakričala Patrik (7,5 roka) 😀 😉

lucisa
18. čer 2011

@simcza ,@red.miky je mi úplně jasné, jak to myslíte s oblékáním dvojčat, ale přidám i zkušenost z rodiny. Švagrová s bráchou čekali dvojčata a předem mluvili o tom, jak je nebudou stejně oblékat. Byli navíc dvojvaječní, takže úplně stejní nebyli, a do cca roku, roku a půl švagrová poctivě oblíkala jinak. trochu v tom sehráli roli i finance a praktičnost, protože já i její ségra už jsme měly děti větší, tak podědila spoustu jedno-oblečků a navíc, když se jeden upatlal, nemusela převlíkat 2x, aby byli stejkní.
Ale od toho roku a půl se to zlomilo a musela je začít oblíkat stejně. Prali se vždy o jednu a tutéž věc, o stejnou hračku, kravál a rvačka takového kalibru, že opravdu musela celá rodina začít vše kupovat stejně 2x, jen byl rozdíl ve velikosti, jeden je drobnější.
teď jim bude 5 a pokud není něco stejné, nesmíme jim to ani ukázat, oni na sebe žárlí a jen pokud dostanou spravedlivě každý stejnou věc, je spokojenost.

takže předsevzetí pěkné, jen malé varování, že se to může proti vaší vůli vyvinout i jinak, děti jsou děti a nikdy nevíte, jaké budou povahou. 😅

takyja
18. čer 2011

@lucisa Ten od Kristi, ale už mi došlo, žes tam poctivě napsala obě jména, jinak by Ti to nevyhodilu tu jedinečnost. 😉

lucisa
18. čer 2011

@takyja jo aha, ty myslíš ten odkaz na jména a příjmení...... jj vypsala jsem obě 😉

marketnieuw
18. čer 2011

@helloise Bella ted straaasne leti v USA ... jedno z nejdavanejsich jmen (myslim, ze diky Twilight 🙂)

red.miky
19. čer 2011

@lucisa: díky za zkušenost, už jsem to taky od jedné maminky slyšela. Ono je to tak se vším, člověk kolikrát něco plánuje, ale realita je pak naprosto odlišná. Takže jsi napsala správně, že předsevzetí je hezké, ale ... 😉 Uvidíme, jak to budeme mít my... Děti opravdu mění životy svých rodičů, i když se kolikrát rodiče snaží o pravý opak. 🙂

mamkamarketa
19. čer 2011

@marketnieuw a taky Maci desne leti v USA (ale to je zase teen mom)

martinka87
19. čer 2011

Taky přihodím naše nápady... teda ty jsou jen pro holčičku... líbí se nám Stella nebo Linda... a chlapečka nevíme, líbí se mi Aleš, ale tak se jmenuje manžel a my nechceme stejné jméno po rodičích... 😉

nunacek
19. čer 2011

@red.miky U dvojčat mě hned napadla samá jména od stejného písmene:
Amálie a Alice
Amálie a Adina
Amálie a Ana
Amálie a Alexandra
Amálie a Apolena
Amálie a Agáta
Amálie a Adriana
Amálie a Alžběta
Amálie a Anita

Tobias a Thomas
Tobias a Teodor
Tobias a Tibor