Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

kristi
16. led 2011

@jasekd svatky neresime 🙂

jasekd
16. led 2011

@xaverov U dospelyho o nic nejde, ale jako deti jsme byly rady za darecek 🙂 My jsme pres rok nedostavaly skoro nic, dlouho ani kapesne, ale narozky, Vanoce a neco malo i na svatek vzdycky bylo a moc jsme se tesily. Tak prave nevim. Ja bych chtela Zuzanu, ma svatek v lete, ale manzel ne a ne.
K tem nadavkam, libi se mi jmeno Michal, kdyby ho nemela sestrenice, mozna bych ho idala, a manzel hned: "Michal kozu pichal", nadavali tak spoluzakovi na zakladce 😅 A Zuzanu "cte nemecky", cili ze by ji rikali Cucana...

mamusa1611
16. led 2011

@marketnieuw neříkám že je to urážlivé, je fakt, že na každé jméno se něco najde, děti jsou fakt tvořivé.. Jinak jméno je to pěkné..🙂

xaverov
16. led 2011

No jo, to vis, pokud si dite chce najit nadavku, najde si ji v cemkoli. Kdo chce psa bit, hul si vzdycky najde a a muze to byt klidne roztomila holcicka s krasnym jmenem , vzezrenim, prospechem atd. Na svatek bych se fakt vykaslala, to mozna resili nasi rodice, kdyz tady byl MDZ a jiny ptakoviny, tehdy se na to bral ohled a svatek Josefu v Cr vypadal jako na Prvniho maje. Darek ji muzes dat i na jinou prilezitost, nebo si muzete ustanovit nejaky specialni rodinny svatek apod. Michal je hezky, nezny jmeno a v soucasnosti asi dost malo davany.

marooshka
16. led 2011

my taky svátky neřešíme, máme Šimona a má dva dny před vánocema svátek a narozeniny v únoru. Nechtěla jsem kvůli tomu vybírat jiný jméno.
Jinak k těm nadávkám, to vůbec neřešte, naši kluci choděj do 7. a do 5. třídy a nikdy se nesetkali s tím že by děti vymýšleli nadávky na jméno. To si myslím že už dnes moc není, je tolik různých i divných jmen že pochybuju že by někdo říkal Michalovi - Michal kozu píchal 😀 atd. No a i kdyby, tak na každý jméno se dá něco vymyslet. Já jsem Marie a teda byla jsem jako dítě uplně nešťastná z toho jména, jsem se bála že si mě nikdo kvůli tomu nevezme a jediná útěcha pro mě byly hlasatelky Marie Retková a Tomsová, že i s tak hroznym jménem se dostaly do televize a maj manžela 😀 😀 😀 no konec. A nadávky mi ségry (Zuzana a Eva) vymyslely i na Marii - Mařáta pařáta. Takže vymyslet se dá fakt hodně.

mv
16. led 2011

Už takhle bych měla velký problém si jméno vybrat a ještě koukat na svátek, to fakt nee.Asi je to tím, že svátky nijak neslavíme, jen drobnosti si dáváme,nejsem slavící typ.A u syna to vyšlo i tak, že má narozky ne každý rok, takže jsme se mu i se svátkem kolem vánoc a narozkama jednou za 4 roky pěkně pomstili... 😀
A vždy se dá, když už někdo trvá na svátku stanovit své datum slavení...

tasmailla1
16. led 2011

mv:no jo mít narozky 29 února,je fakt dobrý.... 🙂

mv
16. led 2011

@tasmailla1 že jo... 😀 synovi to ale dobrý moc nepřipadá... 😀

tasmailla1
16. led 2011

mv:no to dostává dárky k narozeninám jenom raz za 4 roky?pokud jo,tak se mu nedivím........ 🙂 nebo mu dáváte 28 dárky?? 🙂

mv
16. led 2011

@tasmailla1 ne, to mu vždy jen z legrace říkám, že letos nemá nárok nic dostat, když nemá narozky... 😀

lulii
17. led 2011

Holky, moc se mi líbí jméno pro holčičku Thea. Jde nám to i k příjmení, ale jak byste jí říkaly?

jasamin
17. led 2011

Ahoj holky
@lulii - nádherné jméno. Jestli se ti hodí k příjmení tak do toho. Variant je spousta: Thei, Theo, Theuš, Theinko, Theuško, Theunko atd. atd.

lulii
17. led 2011

@jasamin Spoustu variant, který jsi napsala mě ani nenapadlo, moc děkuju 😉

jasamin
17. led 2011

@lulii - vůbec není zač. Je to jméno, které se hodí jak pro malou holčičku, tak i pro slečnu a dospělou ženu. Lepší je ale jak píšeš ta varianta Thea. Můžeš dát i Tea, ale ta první možnost je lepší. A svátek slaví 15.10 na Terezku. Ale to asi víš.

lulii
17. led 2011

@jasamin No abych se přiznala, ještě jsem se na Theušku nekoukala, přitom mám doma i knížku Knappovou 😅 😀 Jdu to pořádně pročíst, co se o tom jméně píše. A moc se mi líbí, že jde takhle říkat jak miminku, tak i dospělé ženské, nebo aspoň mi to tak přijde, snad si to jen nenamlouvám 😀 😀 😀

jasamin
17. led 2011

@lulii - tak to si přečti. Význam jména je úžasný 😀

staninka77
18. led 2011

Znám Lidičky co jejich holka dala jméno pro Holčičku Tessa a je to docela moc pěkné jméno. 😉

nunacek
18. led 2011

Thea/Tea je zajímavé jméno. Předtim se mi moc nezdálo, přišlo mi, že byla "vlna" Theušek 😅 ale poslední dobou se mi to líbí mooooc 😵
Narazila jsem na jméno Melánie, to je taky hezké a ne moc obvyklé 🙂

marketnieuw
18. led 2011

Thea je urcite lepsi nez Tea (tam to svadi trochu k caji 😀 ) ....
a nad Tessou jsem take premyslela (respektive Tess - ale to se nam moc nehodilo k prijmeni, protoze konci take na S) a Tessa nechtel dat manzel (on je interierovy architekt a Tessa je pry znacka lepici pasky 😀, tak mu to nejak nesmakovalo)

apollo11
20. led 2011

Co říkáte na jméno Maya? (nevím teda, jestli je u nás povolené, ale někde jsem to zahlédla)

lenkabu
20. led 2011

@apollo11 víc se mi líbí verze Maja,ale jméno hodnotím jako mooc pěkný

pepibubu
20. led 2011

kamarádka bude dávat jméno Winona...

marooshka
20. led 2011

apollo11: nejsem si jistá, ale myslim že Mayu má Sabina Laurinová. No každopádně se mi to líbí.
pepi: no Winona je pěkný, ale tady bych to jméno nedala 😉

pepibubu
20. led 2011

@marooshka oni mají takové cize znějící příjmení, Lenka si ho ani nepřechýlila, takže k nim to půjde. A kluk měl být Cedrik. (Navíc jsou trefený trochu pohanstvím atd). Nejsou to žádní Novákovi, to by fakt byl maglajz 🙂

kristi
20. led 2011

@apollo11 Mayu ma Cindy Crawford, v pocestene verzi Maja ji ma Laurinova.....mne se to vic libi v te "indianske" verzi

Winona je pekne, snad maji podobne prijmeni jako Rider 😉

apollo11
20. led 2011

@kristi Taky se mi to zalíbilo právě kvůli té "indiánské" příchuti, ale myslím, že tady by se spíš uchytila asociace na včelku Máju 😅 Jinak se mi líbí i podobně znějící Freya, ale to už je hodně exotické (severské), dítěti bych to nedala, ale psovi-fence klidně 🙂

rioko
20. led 2011

ahoj já teda jméno teď neřeším, ale kamarádka má Celestýnu a Abigail 🙂 taky neobvyklá jména

kamilka007
21. led 2011

My jsme se dohodli na jménu Sofie Anna. Mně teda nepřipadalo moc zvláštní, ale rodina se koukala dost překvapeně, když jsme jim to řekli.

skorn
21. led 2011

Moje kamaradka zijici v USA ma holcicku Tiannu Esther..moc hezke 😵

kristiluky
21. led 2011

@nunacek niekto tu kedysi písal že Melánie je v dnešnej dobe otrepané ale mne sa to meno tiež velmi páči a nikoho takého v čechách nepoznám.....moooc pekné