Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

bocinka
6. únor 2012

@verusa.j a jak se bude jmenovat???? ani nevím, jestli mám kalendář, kde je Sofie.....

Jéé, tak teď koukám, že nemáme kalendář 2012 😀 😀 😀 koupíme a podíváme 😀 😀 😀

lucisa
6. únor 2012

@bocinka Já tam mám Sofii vedle Žofie i Amelii, v jednom kalendáři je jen Amálie a ve druhém mám Libuše, Amálie, Amelie... fakt záleží na vydavateli 😉
Snad jich bude čím dál víc tisknout kalendáři s rozšířeným jmenným seznamem, jak po nich bude poptávka.... 🙂

lucisa
6. únor 2012

@bocinka A dokonce na začátku kalendáře je takový seznam všech možných jmen, které v kalendáři dál ani nejsou, takže tam mám i nejstarší Noemi, u které jsem brala svátek 22.4., který uvádí Knappová ve své knize podle maďarského kalendáře a v tom mém je až 21.8. s Johankou 🙂

bocinka
6. únor 2012

@lucisa jéééé, jsem zvědavá, jestli někdy ta Amélie bude.... 😵 😨 Slaví tvoje holky dva svátky???? 😀

bocinka
6. únor 2012

@lucisa tak to máš teda super kalendář, napiš mi vydavatele prosím.... 🙂

verusa.j
6. únor 2012

@bocinka - Theodora

lucisa
6. únor 2012

@bocinka já už to tu myslím někde dřív psala, název je Krásy Čech a Moravy, s fotografiemi Jiřího Morávka, vydavatel Prescogroup publishing, www.pg.cz. A přímo na úvodní straně je vlevo dole červené logo s nápisem Rozšířené jmenné kalendárium schválené Akademií věd pro JČ.
Zkus se v papírnictvích poptat, protože na jejich stránkách je teď nikde nevidím.....

lucisa
6. únor 2012

@bocinka ne, ale asi by se jim to líbilo, první dcera slaví hned 2.2. na Nelu, i když jsem chtěla na Noemi, ale spíš kvůli narozeninám, má je v listopadu, jenže znáš to, první vnouče, všichni přiletěli hned v únoru, tak jí to zůstalo. Druhá dcera na Annu, to jsem musela hned po porodu dostatečně nahlas říct, protože je taky listopadová a Natálka je hned v prosinci, kdežto Anna v létě a poslední dceru jsem chtěla původně slavit na Sofinku, ale moje mamka je Olga, teta Libuše a ta jména jsou hned za sebou a s Amelií, tak jsem byla nějak přehlasována, že se udělá společná oslava. 😀

bocinka
6. únor 2012

@verusa.j taky zajímavé 😉 😉 neznám žádnou 😝 😀

bocinka
6. únor 2012

@lucisa to víš, že líbilo, komu ne??? 😀 My teda svátky extra neslavíme, ale i tak nějaká drobnost proběhne vždy... 🙂 🙂

bocinka
7. únor 2012

ještě se mi líbí Jasmína, ale asi jen pro dospělou, kámošce říkají Jašo a to je divný.....
pak taky Nikita 😵 😵 😵
Patricie....
znám i Kornélii

romcovaklarka
7. únor 2012

@lucisa Ahoj, ty máš Noemi, že? Můžu se zeptat, říkáš jí tímhle jménem a jestli jsou u něj nějaké jiné podoby na oslovení? Dík 🙂

lucisa
7. únor 2012

@romcovaklarka jj, máme Noemi, říkáme ji i tímto jménem. Pak Noemko, Noem, když byla malá a neuměla vyslovit ani Noemi ani Nela, začala si sama říkat Nena, Neny, takže dodnes používáme i tohle.
A prý se dá říkat i Emi, Emo, ale to se u nás nějak nevžilo......

marketa137
7. únor 2012

Tak nás ted taky čeká výběr jména. Chceme málo dávané a aby mělo i nějaký význam. manžel prý žádné nevymyslel 😀 . ted jsem našla stránky kde je i četnost v republice tak může hledat zatim moje nápady moc nebere prý jestli si z něj dělam srandu 😀

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@marketa137 také jsme hledla jméno dcerce tak aby nebylo jich 10 ve školce 😀 a má i význam je naslouchající což se ji bude v životě hodit😀

marketa137
7. únor 2012

@brusinka.pusinka 😀 no právě, tchýně nám vypsala nejpoužívanější dle statistiky, prý snad zase nechceme být extra 😀 . A právě je super že první syn je Viktor a ve školce je jediný a ředitelka mě říkala že žádnýho Viktora ještě neměla, spíš holky Viktorky a tak to se nám povedlo a ted chci taky něco méně častého. Před 4 lety se mě líbila Sofie jenže to byla na 150 místě a ted je na 16 a už bych to nedala protože se rodí jen Sofie, natálie a pod 😝

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@marketa137 My máme Simonku a je jediná v okolí a když jsme byla v porodnici tak se mě ptaly kde jsme to krásné jméno vyhrabala 😀 zatím v okolí ani ve školce či v herničkách jsme nenatrefili😀

marketa137
7. únor 2012

@brusinka.pusinka a o tom to je vybrat nějaké jméno které neslyšim všude. To je stejný že bych nedala ani po nikom z rodiny 😉 , manžel že tentokrát se chce podílet na výběru a nakonec řekne že nic nevybral, ale možná je to lepší protože s čim chodil minule a i ted na začátku 😝 ale s čim přijdu já tak prý je to divný tak aby chudák vůbec měla nějaké jméno 😀

brusinka.pusinka
7. únor 2012

my máme čerstvě Olivi je to moje neteřinka také nezvyklé a krásné.... a také není moc dávaná alespoň tady u nás 🙂

mamkamarketa
8. únor 2012

vcera v noci se mi narodila neter- Andessa Grace 😵
To Grace se mi moc nelibi ale Andessa je hezky a fakt neobvykly

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@mamkamarketa Gratulujeme a mě se líbí jména ae zvlášť 😀 obě jsou pěkná

mamkamarketa
8. únor 2012

@brusinka.pusinka dekuju 😵 mam fakt radost, je to tak krasne miminko 😵

ejulka
9. únor 2012

mám dceru Galinu,Zoru a vnučku Noru,vždycky jsem chtěla když zavolám ve školce přijdou jen mé děti,

petja
11. únor 2012

Naše milovaná holčička je nakonec Alžběta.Jsme spokojení 😉

stepanka17
24. únor 2012

ahoj holky, líbí se vám Justýnka?( Nebo Justina). Když už probíráte ta zvláštní jména, tak naše pošťačka se jmenuje Kazi 🙂 Pohůnková.
taky chceme něco jiného než Natálku,Nikolku atd. Ale zase ne uplně extravagantní. Kluk bude Adam, Šimon,jinak nevíme, je to tentokrát nějak těžší než před třemi roky,tam bylo jasno hned.

lucisa
24. únor 2012

@mamkamarketa krásné jméno má neteřinka, Andessa jsem ještě neslyšela, asi nežijí u nás, že?

@petja jé, já tě prošvihla a malá už je na světě, gratuluji a jméno má pěkné, Betynka malá 😅

lucisa
24. únor 2012

@stepanka17 pošťačka má teda dobré jméno, náš je zase příjmením Šášek a když ho oslovuji, musím se držet - pane Šášku 😀 😀 😀
Justýnka/Justinka je moc pěkné, podobně se mi líbí i Johanka 🙂 😉

petja
24. únor 2012

@stepanka17 Justýna se mi líbí hodně,kamarádka má a říká ji i Týno,Týnko

stepanka17
24. únor 2012

@lucisa Johanka je taky na seznamu, ta se líbí i prarodičům, nad Justýnkou se zděsili :( ještě mám čas a taky nevím pohlaví,tak je to otevřené 🙂
U Johanky mě zrazuje jen " Johana s dlouhejma nohama..." 🙂

petja
24. únor 2012

@stepanka17 Mi přijde Johana takový tvrdý,Johanka je pěkný,ale to Johana se mi nelíbí