Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

nunacek
24. kvě 2011

@marinka To si právě nejsem tak jistá 😀 Ten by mi Stelu nepovolil asi ani jako mega dojatý 😀 To spíš já se bojim, že ustoupim 😀 😀 😀 u klučičího jména už jsem ustoupila i bez dojetí 😀

nunacek
24. kvě 2011

@kristi Tak nám by se to hodilo naopak 😀 Bitka kvůli holčičímu jménu a kluk snad už je jasný 😀 a proto si myslíme, že to bude jasná holka 😀

marinka
24. kvě 2011

@nunacek 😀 😀 A Stela je tak krásné jméno přitom! 😉 Ach ti chlapi..

nunacek
24. kvě 2011

@marinka To je 😵 My říkáme ach ti chlapi a oni říkají ach ty ženský 😀 Já nemůžu pochopit, jak se mu nemůže líbit Stela a on zas nechápe, proč nechci dát to, co vybral on 😀

kristi
24. kvě 2011

prakticky nic.....vsechny nam blizka jmena si vybalo okoli.....nevime a nedokazeme se shodnout, muz se nehodla opicit, a ja to chapu.....Laz bude mit Maxe, nase druha kamoska uz ma Alexe, takze docela se zamlouva Timon, Natan mi neprosel

kristi
24. kvě 2011

@nunacek a muzi se furt libi ta Edita nebo jak to byla ta jeho ex?

mv
24. kvě 2011

@nunacek já k Stelle došla přes Ellu,což se mi sice líbí snad ze všeho nejvíce,ale už jich je nějak moc na mě.A ta Stella mi připadá podobná,ale u manžela též narážím... 😠 jednak prý kvůli pivu... 😀 a pak to pro něj zní, jako moc klidné jméno a to by prý naše zlatíčko holka nikdy nebyla...
Jo a Kryštof mi u něj neprošel ani na porodním sále a že jsem hodně žebrala.... 😀 😀 ,takže chápu

kristi
24. kvě 2011

@mv si nemyslim,ze jich je moc, bylo tak pred 3-4 lety, ted pohoda...

marinka
24. kvě 2011

@kristi Hm, a k Mie by se zrovna ten Max i Alex hodili, co? I ten Timon se k ní hodní dost..
Tak to zatím nechte, třeba bude druhá holka 😉 Necháte si to pak říct?

marinka
24. kvě 2011

@kristi Já neznám vůbec žádnou Ellu 😉

nunacek
24. kvě 2011

@mv To pivo mám mooooc ráda (nealko) 😀

mv
24. kvě 2011

@kristi jenže my bydlíme v buranově a sem na vesnice to jméno teprve dorazilo a je děsnej hit... 😠
My se jedině jinak shodneme právě na Editě a to u nás zase vypadá, pokud teda vše dobře dopadne, že by měla svátek a narozeniny skoro stejně,tak nevím...

kristi
24. kvě 2011

@marinka to vis, ze nechame, nejlepe kdyby to slo nejak predem..jakoze dneska na holcicku, tak to by bylo super 😀 🙂

marinka
24. kvě 2011

@kristi Jéé, to by se mi taky líbilo 😀

nunacek
24. kvě 2011

@marinka @kristi Já znám snad jen jednu Ellu a jednu Elenu, víc ne.

@mv Edita je pěkné jméno 😉 Nám na termínech svátků nezáleží, takže ten bych neřešila...

kristi
24. kvě 2011

@marinka jenze to by pak matka priroda byla as nevyvazena....coz by bylo blbe....

marinka
24. kvě 2011

@kristi No a představ si ty hádky, ženské by chtěly holky a chlapy kluky 😀

kristi
24. kvě 2011

@marinka tak ja znam i holky, co vylozene chteji chlapecky i chlapi, co chteji maly princezny, ale tak neni treba se branit nicemu, oboje jsou krasny deti a je potreba z nich mit radost

marinka
24. kvě 2011

@kristi Jj, ale je dobře, že si nemůžeme vybírat 😉

mv
24. kvě 2011

@nunacek jako kdyby to bylo alespoň 14 dní mezi sebou, tak to vůbec neřeším, ale já při svém štěstí, kdy je syn na přestupnej rok, tak by to vyšlo svátek i narozky v jeden den...

nunacek
24. kvě 2011

@marinka To už by bylo mooooc proti přírodě, kdybysme si mohli vybírat pohlaví dítěte 😅 Takhle je to lepší, že to člověk prostě nijak neovlivní 😉

@kristi Taky znám ženské, co chtějí syna a chlapy, co chtějí dceru 😉

@mv To by náhodou bylo hezký narodit se na svůj svátek 😉 Moje mamka má narozky a svátek ob 1 den 😀

marinka
24. kvě 2011

@nunacek I když se trochu bojím, že jednou to možné bude 😅

kristi
24. kvě 2011

@marinka tky si myslim, ale pak to bude jeden velkej prusvih

mv
24. kvě 2011

@nunacek manžel to tak zhodnotil, že pokud to bude holka, tak si přece sama vybrala, kdy se chce narodit a musí jí být jasný, že bude mít oboje blízko sebe a je s tím hotovej.

Ty děti to berou jinak, než dospělej.Synovi pořád říkám, jak je to fajn mít narozeniny jen někdy, jak bude dlouho mladej 😀 a nějak to nezabírá.A to má svátek ještě o Vánocích, jak sám říká,jsme se na něm prostě vyřádili... 😀

nunacek
24. kvě 2011

@marinka Taky si myslim, že jednou to možné bude... 😒 Ale přínos v tom vůbec nevidim... 😔

@mv Tak to manžel zhodnotil dobře 😀 😀 A syn už bude za chvíli dospělej, tak to bude vidět jinak 😉

cathy11
24. kvě 2011

Nejraději mám taková neobvyklá jména,třeba z angličtiny. Zkusím manžela přemluvit na ' Mia Veronika ' ,zní to krásně, ale i ' Merliah NIna ' ... Taky by se to mělo hodit k příjmění, z českých jmen je nádherné Sára, nebo Vendulka, Rozárka a Viktorka. Příjmení ' Raymondová ' je samo o sobě dost zvláštní, takže jsem pro Sáru nebo pro Miu. Co myslíte?

fiallinka
24. kvě 2011

@cathy11 k tomu příjmení jsou obě jména krásné 🙂

cathy11
24. kvě 2011

Má to být Merliah Nina.. 😅

cathy11
24. kvě 2011

@fiallinka Pak je tu také možnnost, že to bude kluk, ale Radek mi asi neprojde..Prý nechce iniciály RR, přitom by to bylo tak pěkné!

nora777
24. kvě 2011

Šmankote!!Představte si,že by ste dali někomu jméno NORA!!!Co,kdyby jste se třeba příjmením jmenovala Zajícová! 😀 NORA ZAJÍCOVÁ -> ZAJÍCOVA NORA?! No neni to strašný? 😅 Všichni by se chudince holce smáli! 😢 ☹ Ale pěkné je Stella.