Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

nunacek
8. čer 2011

@brusinka.pusinka @lucisa Nevíte, kde bych našla nějaký komplet seznam židovských jmen (jak holčičích, tak klučičích)? Vždycky najdu jen pár...

romcovaklarka
8. čer 2011

@nunacek Týjo tak kompletní nevím, ale hodně jich je třeba tady http://www.hebrewbabynames.com/ nebo http://babynamesworld.parentsconnect.com/hebrew... 🙂

nunacek
8. čer 2011

@romcovaklarka Díky za odkazy 😉

poliana
12. čer 2011

no me se libí Žofie Juliána Laura a Leontýnka 😉

michaela2310
13. čer 2011

@poliana Naší favoritkou je Leontýnka 🙂

simcza
14. čer 2011

@evena Prosím tě, koukala jsem že máte doma Máju. To jako Marianna nebo prostě jen Mája? Mě by se líbila Maya, ale netuším, kdy slaví svátek, jestli na Mariannu nebo jindy?

ekarkulka
15. čer 2011

Mně se netradiční-zahraniční jména ať už pro holčičku nebo kluka líbí ... Dříve se my nelíbí netradiční jména s tradičním příjmením ... Znám jednu Jessicu Novákovou ... ale když i příjmení vyzní trošku netradičně tak si myslím, že tam netradiční jméno pasuje .... Mně se líbí jména: Melissa, Michelle, Lori, Cristen, Caroline,.... 😀
A Vám se jaké líbí? 🙂

lucisa
16. čer 2011

@simcza z knížky Knappové:
Mája, Maja - jméno nejednoznačného původu a významu. Spojuje se buď se jménem starořímského boha růstu Maja (lat. maius, odtud i název měsíce května - máj), nebo se staroindickým Maya, známým z indické mytologie. nevylučuje se ani původ slovanský. Domácí podoby: Májka, Májin(k)a, Majička, Majči(n)ka, Majena, Majuška ap., Slaví se na Marii 12. září, ale podle mě si můžeš zvolit i na Marianu 8. září). A dále jsou tady uvedeny podoby tohoto jména v okolních státech, přičemž ve španělštině je výraz Maya, což znamená, že toto jméno v této podobě existuje, takže ho můžeš bez problémů dát a na matrice nebude žádný problém. 😉

marinka
16. čer 2011

Ty jo, ty Leontýnky se nějak množí 😅

michaela2310
16. čer 2011

@marinka jéééé, koukala jsem,že máš Leontýnku 😀 mě se líbí už od základky 🙂 a jak jí říkáte? my plánujeme Týnka 🙂 a ještě kdy slaví svátek?? na Leonu?

marinka
16. čer 2011

@michaela2310 Mně to jméno napadlo, až když jsem byla těhotná 🙂 Týnko jí neříkáme vůbec, i když jsem myslela, že budeme 🙂 Říkáme jí nejvíc Leontýnko, Leli, Lelinko, Leuško, Lelíšku.. 🙂 Je spousta možností..
A slaví v březnu na Leonu 🙂

simcza
16. čer 2011

@lucisa jéé, děkuji za info. 😅 Měla bych rodit v říjnu, slíbeno mám ale pro komplikace na přelomu září a října. První dcera má svátek v září a tak mě právě zajímalo, kdy by slavila Maya. Takhle by to měla chudinka všechno během 1 měsíce... 😒 Ale někde jsem tu objevila odkaz na www.behindthename.com a tam jsem našla, že např. podle bulharského kalendáře Maya slaví 1.5. a myslím, že v polském 2.5. Tyhle datumy by mi vyhovovaly líp. Ve hře je ještě Stella, Valerie a Magdalena. Příjmení bude Dubinová, tak nevím, jestli Maya není moc velký extrém.

lucisa
16. čer 2011

@simcza nepřijde mi to extrém, navíc vzhledem k délce příjmení bych Magdalenu nebo Valerii nedala, buď Stella nebo Maya. Náhodou mi Maya přijde originální a svátek si klidně zvolte podle sebe, když není v kalendáři, je to jen na Vás. 😉

helloise
16. čer 2011

Teda holky , super diskuze, našla jsem tu spoustu krásných jmen ... jak se vám líbí Karin?

michaela2310
16. čer 2011

@helloise Karin je taky hezký jméno, taky se mi ze začátku líbilo 🙂 ale u nás to nejde, rodíme začátkem ledna a nechceme aby dětátko mělo svátek a narozeniny za sebou....

zuzik28
16. čer 2011

Moje sestra má Abigail a kamarádka Kiru 😀

lucisa
16. čer 2011

@helloise Já měla na základce dvě spolužačky Karin, na tehdejší dobu velmi nezvyklé jméno a ještě dvě ve třídě + Karmen, bylo to zvláštní, ačkoliv nám jako děckám to ani nepřišlo 😉

marketnieuw
17. čer 2011

Mayu jsem chtela, ale manzel mi ji zatrhnul 😀 - ma s ni spatnou asociaci - pry je to nejaka mistni lehka deva

on chtel Milla (Mila) - to jsem zase nechtela ja
ja chtela Greta, Tess, Lotte - to zas nechtel on

no, bylo to tezky 😅
nakonec me ukecal na Karu - ale chvili mu to trvalo 😀

kristi
17. čer 2011

@marketnieuw Milla je fajn, ale daleko hezci je Myla

a na Karu te ukecal hodne dobre, strane ji to jmeno sekne

marketnieuw
17. čer 2011

@kristi jj, jsem moc rada....
ono asi stejne, jak uz to jmeno miminku das, tak si nedovedes predstavit, ze by se jmenovalo jinak 🙂

handm
17. čer 2011

Tak si tady občas pročítám, tak nějak doufám, že druhé bude holčička ( i když za kluka budu taky moc ráda, hlavně když bude zdravej) a je tu spoustu krásných jmen!🙂
U nás je to s holčičíma jménama o moc jednodušší - tam vybereme snadno, bude to buď Stella nebo Julie/Julia. To s klukem by to byl zas boj, jak s tím prvním 😉

@marketnieuw kara je fakt moc pěkné, ale musím říct, že ta jména, cos psala, jsou taky super
@kristi mia je taky parádní, jen škoda, že se jich ted objevuje víc.. když jste ji dávali vy, asi jste byli jediní, co?!🙂

kristi
17. čer 2011

@handm no, zrovna v porodnici na pokoji byla jeste jedna 😀 😀 a ta pani mi to rikala s takovou pychou, co jako vymysleli a kdyz jsem ji rekla, ze nase je taky Mia, tak jsme se dost nasmaly 🙂 osobne z okoli zadnou jinou v jejim veku ale neznam 😉

handm
17. čer 2011

@kristi heee, tak to je dobré!🙂 To bych fakt nečekala! Asi jste koukaly na stejný film, nebo co 😀
Tak to je prima, že žádnou neznáte - mě vždycky hrozně žralo, když jsme byly tři ve třídě 😲

kristi
17. čer 2011

@handm myslim,ze ne...ona mela muze cizince, tak si asi vzali inspiraci odjinud 😉 ja jsem svyho casu byla jedina Kristyna na cely skole...nechapu

handm
17. čer 2011

@kristi No je fakt, že Kristýna u nás na základce snad byla taky jediná...🙂 Co vím, tak například u nás v ročníku žádná 🙂 Bylo to "tehdy" neobvyklé jméno, i když hrozně hezký.. mám neteř Kristinku 🙂 A abych přidala do těch netradičních jmen ještě jedno, tak druhá neteřinka je Berenika 🙂

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fangi
17. čer 2011

@princeznal Fotečka nádherná, takže hlasuju 😉 Na konkureční nekoukám 😀

fangi
17. čer 2011

@helloise Mně se jméno Karin taky líbí. Určitě by se dostalo do užšího výběru, ale máme v příjmení R a R i ve jméně mi k tomu nejde, takže jména jako Karin, Laura, Viktor apod., která se mi líbí apod. bohužel k našemu příjmení vůbec nejdou 😒 Ale jinak Karin pěkné 🙂

kristi
17. čer 2011

@princeznal mas to tam

marketnieuw
17. čer 2011

@kristi my mame v prijmeni dokonce dve R 🙂