Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

lenkabu
9. lis 2010

Agátu mám taky v užším výběru

@fangi naprostý souhlas.........já si vyslechla řečí že nemůže přece říkat děcku Vandou že je to moc tvrdý apod........ale ona bude dítě jen chvíli,horší verze mi přijde třeba taková Angelika nebo Natálka ve 40ti letech

fangi
9. lis 2010

Nevím, jestli je to nějaký zákon schválnosti 😅 , ale mně se třeba líbí spousta jmen, ve který je R, ale protože naše příjmení začíná na R, tak to ani v jednom případě nejde, takže mám smůlu a závidím všem, co jim jméno nezačíná na R 😀 , přestože se mi naše příjmení jinak moc líbí 😵 Nechci psát naše příjmení, ale je to něco jako Rychetská pro příklad, no a třeba Laura Rychetská mi osobně přijde, že se nedá ani vyslovit 😅 Podobně Rozárie Rychetská, Tereza Rychetská....atp. Nic moc, že? 😝 Takže výběr je potom značně zúžený 😒 (Podobně u klučičích, líbí se mi třeba Teodor 😝 )

fangi
9. lis 2010

@lenkabu: Já zatím nemám vyloženě vybraná žádná jména, není to aktuální, jen se mi některá líbí, některá ne a těch co se mi líbí je pořád opravdu hodně, ale třeba jméno Rozárie, které jsem zrovna psala, vlastně taky není nejlepší, protože si myslím, že všem se nám líbí právě Rozárka, ale Rozárie/Rozálie už zas tak ne...Takže to je vlastně Ok, že nám to k příjmení nejde 😀

Natálie dospělá mi ale přijde v pohodě, jen je jich prostě hrozně moc...

lenkabu
9. lis 2010

upřímně dospělá Rozárka je zvláštní taky,jedině Róza...............mně se líbila kdysi i Viktorie ale zrušila jsem to taky protože Viktorie bych jí neříkala

ivetka85
9. lis 2010

Ahojky má me ji zapsanou jako Elizabeta říkame jí Elí, Elíčku, Elínka 🙂

lenkabu
9. lis 2010

jo a jak stárnu tak se mi přestávají líbit jména s interpunkcí,většinou 😀

fangi
9. lis 2010

No mně se třeba Rozárka docela líbila, ale nelíbí se mi ani Rozárie, ani Róza....tak nevim, co blbnu, se mi to vlastně nelíbí 😀 Hlavně já jsem typ nerozhodného, co to změní v těhotenství tak 20tkrát, jsem o tom přesvědčená 😀

@ivetka85: Děkuju za odpověď. Zajímalo mě, jestli jí třeba říkáte i Beti nebo tak a koukám, že asi ne 🙂

@lenkabu: Mně se jich líbí tolik a pořád to měním, že těžko říct, jestli je to kategorie s interpunkcí nebo bez, dost se to mění 😀 Spíš řeším to příjmení, je hezké, ale jsou tam háčky, zaříná na R....zjišťuju, že to není jen tak 😅

sayast
9. lis 2010

@fangi my nejdriv rozarku chteli (ale cele tehu jsme si to porad opakovali az se nam to zprotivilo 😝 ), ale nechali bysme ji psat rosalie-kratce,presne jak je to psane. je to mozne podle knappove. tak treba ti to pomuze 😀

fangi
9. lis 2010

@sayast: Děkuju, jsi hodná 😵 Ale ještě to není aktuální a Rozárka to nebude, nejde nám to k příjmení a zase taková favoritka to není, ale děkuju 🙂

fangi
9. lis 2010

Říkám si, že ono taky ladit holčičí jméno k příjmení....někdo má zahraniční příjmení, jméno dá v tomto stylu...a slečna se potom vdá, bude mít tak české příjmení, že víc už to nejde 😀 , takže ladit to stejně nebude a to většinu života 😅 Jenže to bychom museli zůstat u dívčích jmen tak trochu neutrálních a to je teda docela nuda 😅 Je to věda 😕

karmenta
16. lis 2010

ahoj, a co Josefa, Josefka? Koukala jsem na film Otec Kondelík a ženich Vejvara a tam to bylo 🙂 Říkali jí Pepi, Pepinko, Pepičko..
Netradiční to je, ted jen nakolik je v dnešní době použitelné.. 😒

petja
16. lis 2010

@karmenta mě se Pepina líbí.Tak se myslím jmenuje dcera Svtlany Nálepkové...

nunacek
16. lis 2010

Pepinu má i Saša Rašilov s Vandou Hybnerovou a myslim, že i David Prachař s Lindou Rybovou 😉 Mezi slavnýma jsou řekla bych hodně moderní "stará" jména.

petja
16. lis 2010

@nunacek
@nunacek ale třeba Kordule se mi opravdu nelíbí.Hlavně pro dospělou ženu pak...

jasekd
16. lis 2010

@petja Kordule je fakt ulet...

nunacek
17. lis 2010

@petja Kordula se mi taky nelíbí 😅

romcovaklarka
17. lis 2010

Ahoj, jestli se můžu zapojit, ségra má Viktorii a říká se jí Viki (je jí 7). Mám známou Antonii a říká se jí Toňa. U nás teď vítězí Samanta Elen, protože přítel se zamiloval do Samanty a já chci Elen.

janetka84
17. lis 2010

když přítel přišel s tím,že malá by se mohla jmenovat Rebecca všichni na něj koukali jak na něco co domu přinesl pes 😀 dnes si okolí zvyklo a já to jméno miluju 🙂 malé říkáme Beky,Bee,Rebí... 😉

petja
17. lis 2010

Tóňa je super,ale Samanta neé 🙄

bluemchen
17. lis 2010

My budeme mit 100 % Evelyn 😉

mirunda
17. lis 2010

@janetka84 Rebecca je kráásný, to si musím pamatovat, to by nám šlo i k příjmení, líbílo by mi i po česku Rebeka.. 🙂 Je to v kalendáři? A kdy má svátek?

janetka84
17. lis 2010

@mirunda my máme Rebeccu,v kalendáři není v českém ani Rebeka,ale podle cizího kalendáře slaví buď 19.10. nebo 9.3. 😉 my budeme slavit v březnu 😉

mirunda
18. lis 2010

@janetka84 júú, 9.3. se mi narodila Lilianka, tak to by se mi i dobře pamatovalo 🙂 Jenže manžel měl hafo keců 😝 😒 😠 Jinak se nám líbí Rozálie a Sára - na těch se shodnem..

el267
18. lis 2010

Čekáme holčičku a vybrali jsme EMILY. A dost se setkávám s přiblblejma výrazama ve tváři anebo s otázkou jak jí budeme říkat.
Moje mamka při každý návštěvě nešťastně říká. takových pěkných jmen je a vy chcete dát Emilku ☹ Na to jí říkám, že to bude Emily a tak jí budeme říkat, nebo Emi.
Emily se mi líbí už dlouho. Taky Stella, ale máme Elišku a říkám jí Eli, tak by se to pletlo. Ještě máme ve hře Anežku.

marooshka
18. lis 2010

el267: mně se Emily moc líbí, ve tvaru Emi boží. To si nenechte znelíbit 🙂

pepita
18. lis 2010

Mně osobně když už netradiční tak je hezké jméno AMELY 😀

pepita
18. lis 2010

@janetka84 Rebecca je krásné jméno ... škoda, že nemáme alespoň Rebeku v kalendáři ... my jsme chtěli Rebeku, ale když nebyla v kalendáři tak nás to trošku odradilo 😀 😀

el267
18. lis 2010

@marooshka dějuju 🙂 aspoň někdo mě potěšil.

jen bych potřebovala zjistit, kdy má v cizím kalendáři jméno. A nevím kde, neporadíte? Aby ta naše Emily neslavila svátek na Emíli 😉
@pepita Amely se mi taky líbí, ale manžel nechce

pepita
18. lis 2010

@el267 hmm proč ved je krásné ... jen mně se více líbí ty obyčejnějším jména 😀 😀 😀 😀

pepita
18. lis 2010

@ivetka85 to je také pěkně jméno ... a bývá i Elizabeth🙂 😅