Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

michaela2310
3. čer 2011

ahojky, nám se líbil Nicolas ale máme české příjmení tak musíme vymyslet jíné ☹ dále se mi líbí Daniel, Mikuláš, Štěpán, Adam a David ale všichni mají svátek v prosinci a já mám začátkem ledna termín a nemůže mu udělat že by měl za sebou svátek, Vánoce a ještě narozeniny ☹ pro holčičku se nám líbí Diana, Kateřina, Stella, Leontýna, Laura a Sylvie 🙂 tak uvidíme, co vymyslíme 😉

kalo
4. čer 2011

@evena Tamara se mi taky líbí!! Pak jsem měla v záloze ještě Taru...

evena
4. čer 2011

Tara je dost zvláštní, nebyl to jeden z koní ve hře Dostihy a sázky? 😀

petulka12
4. čer 2011

ahoj mam taky jeden navrh, kamaradka mela vybrane jmeno Malvína, nakonec ho nedaji nehodi se jim moc k prijmeni, ale me to prijde jako zajimavy jmeno 🙂

syll.
4. čer 2011

@michaela2310 jé Sylvie jsem já, moc pěkné jméno 😀 😀 😀

crca
4. čer 2011

Já mám sice klasická jména jelikož mám české příjmení,ale kamarádka má holčičku Karin 😉

lucisa
4. čer 2011

@kalo , @evena Tara není zase tak neobvyklé jméno, dceru s tímto jménem má třeba Eva Vejmělková, druhá její dcera je Rita a mě se zdá, že Tara a Rita k sobě pasují pěkně. Je fakt, že k tomuhle jménu se třeba moc nehodí zdrobněliny, ale někdo to má radši, když se říká základní tvarem a zdrobněliny mu třeba vadí.

lucisa
4. čer 2011

@michaela2310 jj, to znám, jsem Lucie, takže svátek mám 13.12., pak jsou Vánoce a hned 17.1. mám narozky, jako dítě jsem tím hodně trpěla, teď už mi to nepřijde. 😉

lucisa
4. čer 2011

Ještě k Taře - psáno s "á" - Tára je indické jméno.

kristi
6. čer 2011

tohle je super http://www.kdejsme.cz/

nunacek
8. čer 2011

@evena Ano Tara byl kůň ze hry Dostihy a sázky 😀 😉

@lucisa Taky myslim, že Tara a Rita se k sobě krásně hodí. A nejhezčí jsou ta jména v tom základním tvaru, žádné zdrobněliny bych moc nepoužívala.

@kristi Na tyhle stránky jsem taky koukala, jsou super 😉

nunacek
8. čer 2011

Co říkáte na jména Salma, Selma, Salome?

evita_ij
8. čer 2011

My máme Johanku, křtěnou JOHANA, a na druhou holčičku budeme mít ERIN nebo LILIANU 🙂

fangi
8. čer 2011

@evita_ij Jak víte,že bude zase holčička chi chi 🙂 🙂 Jinak Erin je krásné jméno, taky už jsem ho někde viděla a říkala si,že je to moc pěkné 🙂

petkave
8. čer 2011

@nunacek Selma by mohla malej neskôr robiť problémy. Napríklad v škole... určite by si ju spolužiaci vytypovali na posmešné hlášky... šelma? 😀 Salome je fajn, ale ako by si ju volala zdrobnene? Salomka? Z týchto troch sa mi asi páči najviac Salma... ale to je iba môj názor... Dievčatko zatiaľ nemám... A chlapcovi vyberal meno môj priateľ... 😝 Tak sme sa dohodli... Chlapcovi vyberie on, dievčatku ja... ak sa nám teda podarí dievča, výber si vychutnám... 😵

nunacek
8. čer 2011

@petkave Díky za názor 😉 My nevíme, co čekáme, takže musíme mít obě jména. A na holce se pořád ne a ne shodnout, tak už házíme takové "divočejší" nápady ze zoufalství 😀 😀 😀 Tyhle 3 jména objevil manžel, ale přijde mi to už dost úlet 😅 Tak jsem chtěla znát i názory jiných. Salome se dá říkat Sal, Salinka, Sali... Selma = Sel, Selinka, Seli...Salma by byla v podstatě to samé, co Salome...

rychetkami
8. čer 2011

Někdy se stane, že člověk míní a život mění, vždycky jsem chtěla, aby moje dcera měla jméno, které se tolik nedává, líbila se mi Dora, Žofie( ne Sofie, ale hezky česky), Justýna, Linda...ale před třemi týdny tragicky zemřela naše kamarádka Míša. A tak, pokud se nám narodí někdy dcerka, možná nakonec budeme mít naprosto tradiční Michalku.

romcovaklarka
8. čer 2011

@nunacek Z toho se mi nejvíc líbí Salome, pokud nemáš "echt" české příjmení 🙂 Jinak my to máme to samé, máme "slibovaného" chlapečka, ale musíme vyplnit jméno i pro holčičku, tak jsme si dovolili úlet a dali Samanta Elen. Pokud to fakt bude nakonec náhodou holka, tak budu dost váhat, jestli to nemám ještě změnit 😀

kammka
8. čer 2011

@petkave 😀 😀 😀 "A chlapcovi vyberal meno môj priateľ" 😀 to se nadřel, než to vymyslel, viď Peti 😎

nunacek
8. čer 2011

@romcovaklarka No sice echt české příjmení nemáme, ale kdyby si Salome vzala pana Vopršálka, tak by to asi to pravé nebylo 😅 😀 Samanta Elen se k sobě hezky hodí, ale a tou Samantou bych taky váhala, jestli to do Čech už není přespříliš 😅

brusinka.pusinka
8. čer 2011

Holky a co tak se třeba i inspirovat židovskými jmény 😉 jsou nezvyklá a některá jsou překrásná 😉

Abigail, Avigail (otcova radost, pramen radosti)
Adina (smyslná, citlivá, jemná)
Alžběta, Alžbeta (bůh je moje přísaha, bohu zaslíbená)
Aneta = francouzsksá podoba Anny
Annika = švédská podoba Anny
Anita = španělská podoba Anny
Anna (milostná, líbezná, milá)
Ava (živá, život)

Bashe (Baše), Batyah = dcera Jahveho... Ve Starém zákoně to byla dcera Faraonova.
Batel (dcera Boží)
Baila (bílá)
Bluma (květina)
Breindel (brunetka)

Delila(h) (něžná, jemná, štíhlá)
Dana (soudkyně)
Daniela (bůh je můj soudce)
Debora(h) (včela)
Davida (miláček)
Dina(h) (rozsudek, ortel; popř. pomstěná)
Dalia (větev)
Dara (moudrá)

Eliana (můj pán je bůh)
Elisheva, Elisheba, Elisabet
Emmanuella (bůh s námi)
Eva (živá, život)
Freyde (radost)

Gabriela (silák boží)
Galia
Gilah (radost, štěstí)
Golda (zlata)

Hannah (milostiplná, půvabná)

Channah
Chava, Chaya, Chaja
Chesed

Isabel (bůh je moje přísaha)

Jana, Johanna (bůh je milostivý)
Jessika (bůh uzří, spatří)
Judita (Židovka)
Jordan(a) (stékající řeka)
Josefina
Juta
Jemima (holub)

Karmel (zharada, vinohrad)
Kelila (vavřín)

Lea (gazela, antilopa)
Lilith
Liron
Liora (moje světlo)
Líba, Leeba (milovaná)

Mayim (voda)
Magdalena (pocházející z Magdaly)
Malka (královna)
Maayan (jaro vody)
Maria, Miriam (milovaná bohem)
Marianna
Marika
Michaela (kdo je jako bůh; podobný bohu)

Naomi, Noemi (radost, půvab, slast)
Nahal (potok, běh)
Nava (krásná)
Nessa (zázrak)
Neta (rostlina, křoví)
Nissa (znak)

Ofra, Ophrah (srna)
Ora (Světlo)
Ori (moje světlo)

Rachel (ovečka)
Ruth (přítelkyně)
Rivka, Riva, Rebeka
Rani (moje radost, moje píseň)
Ravid (ornament)
Raziela (moje tajemství boží)
Rina (radost)
Roni (moje radost nebo moje píseň)
Raisa (růže)

Salome (mír, klid)
Samuela (jméno boží)
Sára, Sáráh (kněžna, princezna)
Sharon
Sava
Šachar, Shachar (holub)
Šamira, Shamira (strážce, pchránce)
Šani, Shani (červená)
Šai, Shai (dar)
Shiphra, Šifra (krásná)
Shir, Šir (píseň)
Shira (básnicí nebo zpívající)
Shiri, Širi (moje píseň)
Shohanna(h), Šošanna (lilie)
Simcha (štěstí, radost)
Šimona, Simona (slyšící, naslouchající)
Suri

Tabitha, Tabea (gazela)
Talya, Talja (rosa)
Tamara (palma datlová)
Tehila (chválená, chvála)
Tikva (naděje)
Tova(h) (dobrá)
Tovia

janneke
8. čer 2011

@nunacek Selma .. musela bych pořád myslet na tu příšernou tetu s cigaretou:
http://www.google.nl/search?hl=nl&biw=1072&bih=...

nunacek
8. čer 2011

@janneke Vidíš, teta mě ani nenapadla 😀 😀 😀 😀

@brusinka.pusinka Některá z těch jmen jsou fakt nádherná 😵

petkave
8. čer 2011

@kammka No ale kým prišiel na toho Leona!!! Však vieš, že som chcela dievčatko Leu??? 😀 😀 😀

romcovaklarka
8. čer 2011

Jo teď jsem si ještě vzpomněla, při těch židovských jménech, manželova sestřenice v USA má holčičku jménem Aviva, což mi připadá jako fakt krásný jméno. Jenže je to taky pojišťovna a to mi přijde fakt blbý, jak kdybych ji pojmenovala Kooperativa 😀 Tak nic, no...

lucisa
8. čer 2011

Potvrzuji, že židovská jména jsou krásná, máme Noemi. 😉

lukajda
8. čer 2011

@brusinka.pusinka naprostý souhlas, nádherná jména 🙂 ...mimochodem, jedna Adina mi zrovna spinká v kočárku 😀

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@lukajda
@romcovaklarka
@lucisa jojo jsou krásná a netřeba se jich bát 🙂 a pokud někdo hledá netradiční jméno. i klučičí jsou skvělá

lucisa
8. čer 2011

@lukajda Maminka ze školky mé dcery má Tobiáška a Adinku. Skoro jste se trefily 😉

lucisa
8. čer 2011

A ještě - hodila jsem jména na stránku, co tady dávala odkaz @kristi a docela mě to překvapilo. Nejstarší dcera má své jméno jediná v republice, prostřední dcera se o své jméno dělí s jinou holčičkou a nejmladší je v tom seznamu dokonce 3x, a to bez ní, protože ten stav je k lednu 2010 a malá se narodila až v březnu 2010.
A to jsem si myslela, co jsem nevymyslela, někdo měl podobný nápad 🙂