Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

kammka
11. kvě 2011

@kristi jasně že se hlavně musí líbit rodičům... ale ten argument se zahraničím nasvědčuje tomu, že se půlka republiky chystá emigrovat 😀 😀 😀
přeháním jasně...trošku 😀 😎

kristi
11. kvě 2011

@kammka ja bych emigrovala hned 😉

guava
11. kvě 2011

A co, ze to neumi nejaky usislany spanel vyslovit? 🙂 Me je po nem putna napriklad... Ja si myslim, ze ty jmena co me osobne se nelibi, proste svetove nezni, ba naopak...
Jasne, mozna mam komplex, ze sve dite nemuzu pojmenovat hezky cesky, protoze na cem me opravdu zalezi je kontrast prijmeni a jmena. Ani se me nejedna tolik o cetnost jmena, pokud to neni opravdu tolik zminovana netradicni SOPHIE... Me nevadi, ze Anezka bude kazda pata, ale vzdyt driv to byla taky sama Marie a Anna a Jiri a Jan...je to ceske a to se me libi... A verte me, nejsem zadna vlastenka, to ani nahodou...me se ve statech libilo a dokazu si predstavit, ze by jsme tam zili , nebo treba nekde v thajsku a nastridacku v cechach 😵 porad, se me ty ceske jmena proste budou libit.. Kamarad z usa se jmenuje Bjorn...a co myslite , odkud je? No jasne ze to je Nor, mluvi plynule anglicky bez akcentu, ale je hrdy svym jmenem a puvodem.

guava
11. kvě 2011

@kristi me se Anezka taky az tak nelibi... o tom nemluvim, ja ji davam jako priklad 🙂 ja jsem chtela jen poukazat na to, jak nejake jmeno co nam se zda tolik netradicni ( koukala jsem ze tvoje dcerka se jmenuje Mia) zase tolik v budoucnu netradicni byt nemusi...uz mam kolem sebe minimalne 3 Mie, Mii? jak se to sklonuje? 🙂

kammka
11. kvě 2011

@kristi a já ne.. já jsem ten typ, co si stoupá při hymně i ve vlastním obejváku 😀 a při scéně z filmu Vesničko má středisková, kdy pan Hrušínský recituje Máchu slzím 😀
já jsem prostě nepoučitelný optimista, co si je vědom toho, že se lidi maj i hůř..mnohem hůř...

kristi
11. kvě 2011

@guava a vidis, ja neznam zadnouo jinou, ani na pisku jsem to neslysela, jen par pejsku jsem videla 😉 😉 Sklonujeme Mia, bez Mii, k Mie atd....

kristi
11. kvě 2011

@guava jasne, ja to chapu, kazdy mame nejaky srdcovky...ja od mala chtela Patricii, ale manzel zase ne...ono najit neco, co se libi obema, je to znele, hezke, dobre se to pise, vejde se to do vsech kolonek a navic to nema kazdy druhy dite v okoli je proste problem 😉

brusinka.pusinka
11. kvě 2011

@kristi můžu potvrdit kolem sebe nemám jinou Miu jen sebe 😉 😀

deniskka
11. kvě 2011

Ahoj náhodou jsem narazila na toto téma a asi se můžu přidat my máme Dorotku, ale v rodném listě není Dorota ale Dorotea 🙂))) strašně se nám toto jméno líbilo, ale Dorota zní hodně tvrdě, tak jsme se rozhodli takto.

kristi
11. kvě 2011

@deniskka mela jsem ve skole dvojcata, Doru a Bertu, super jmena 🙂

deniskka
11. kvě 2011

@kristi 😀 😀

fangi
11. kvě 2011

Byla jsem zvědavá na statistiku nejdávanějších jmen, jak se změnila, a nikde jsem žádnou novou nenašla 😒

vojtisek2007
11. kvě 2011

ahoj holky, u nás ve měste bydlí rodinka a ty mají dvě holčičky,dvojčátka - je jim tak 12let a jmenují se Háta a Cmunda 😉

@fangi http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/statistika...

brusinka.pusinka
11. kvě 2011

@vojtisek2007 to je supr naše Simča není ve statistikách a 36 místo z 50 je supr 😉

vojtisek2007
11. kvě 2011

@fangi nebo ještě tady jsou nějaké statistiky
http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijme...

vojtisek2007
11. kvě 2011

@brusinka.pusinka no zato ty moje kralují na vrcholných příčkách 😀 😀 😀 - žel bohu k našemu příjmení to jinak nejde - ale zase musím říct je naše Eliška je jediná v celé školce...Vojta ne - ty jsou tři na jednu třídu.....za mých mladých let neznám Elišku ani Vojtěcha ani jednoho....

brusinka.pusinka
11. kvě 2011

@vojtisek2007 no u nás to bylo tak že jsme daly jméno Dominik a za rok se to tak moc rozmoho že až hrůza ale náš byl a je Sám jak ve školce tak ve škole tak na gymplu 😉 a Simonku tady sice jedniu známe ale je o 2 roky starší takže také nic moc 😉, alespoň nebude mít učitelka problém si ji zapamatovat 😉 😀 😀 😀

vojtisek2007
11. kvě 2011

@brusinka.pusinka mimochodem co dnes vaříš ???

vojtisek2007
11. kvě 2011

@brusinka.pusinka taky jsem pro nejstaršího chtěla Dominika, jaxi to neprošlo u manžela

brusinka.pusinka
11. kvě 2011

@vojtisek2007 kuk do diskuze 😉vaření 😉 dneska nic zvlášního

fangi
11. kvě 2011

@vojtisek2007 Děkuju za odkaz,ale tam je právě stará statistika, normálně by tam už měla být za leden 2011, ale letos to někde vázne 😒

marketnieuw
11. kvě 2011

@guava ja nevim, mne to teda putna neni, ze v zemi, kde ziju, neumi vyslovit moje jmeno... dost jsem si uzila se svym prijmenim za svobodna - s hacky a carkami, porad jsem musela spelovat a pekne mi to lezlo na nervy, protoze to pak stejne vyslovili blbe ... 🙄
takze jsem se jmenem nasi holcicky chtela tomuto vyhnout... at to ma jednoduche v obou zemich

lenya79
17. kvě 2011

my jsme se s manzelem shodli na Klaudii pro holcicku, jenze to bohuzel budeme muset zmenit ☹ Dneska jsem totiz zjistila, ze to znamena neco jako kulhavy/pajdavy 😠 A jeste k tomu ma svatek okolo Vanoc a ja mam TP 23.12., takže to by se nam ditko peken podekovalo slavit Vanoce, narozeniny a svatek najednou 😖
Tak premyslim nad Mia, Nelly nebo Lilly, ale myslim, ze to se manzelovi libit nebude 😒 pro chlapecka jmeno mame, ale pro holku je to orisek.

nunacek
17. kvě 2011

@lenya79 Tak to jsme na tom podobně, pro kluka je jméno poměrně hračka, ale pro holku to je mega oříšek a čím víc se to blíží, tím víc nevíme 😀 😀 😀 😀

lenya79
17. kvě 2011

@nunacek no taky jsem bezradná, snad to bude ten vytoužený kluk. Naštěstí my máme na rozhodování ještě plno času. A máš už aspoň něco v merku? My jsme se právě s manželem shodli na té Klaudii anebo ještě Denisa či Sabina anebo Natálie, ale mám tetu Natašu a to mi dost to jméno připomíná, takže to asi neee.

ia.
17. kvě 2011

holky nevíte některá, kdy slaví svátek Thea?

nunacek
17. kvě 2011

@lenya79 My vytoužené pohlaví nemáme, je nám jedno, co se narodí a v merku samozřejmě něco máme, ale každýmu se nám líbí něco jiného 😀

@ia. Já bych svátek slavila na Teodoru...

lenya79
17. kvě 2011

@nunacek no my ještě nevíme, zda náhodou nečekáme dvojčátka, tak kdyby to měly být dvě holčičky, tak to bude mazec 🙂

nunacek
17. kvě 2011

@lenya79 Tak to my bychom dvojčata uvítali, výběr jmen by byl pro nás jednodušší, ale je tam jen jedno 😀

lenya79
17. kvě 2011

@nunacek fakt? My z toho zatím nadšení nejsme, ale ještě to nemáme 100% potvrzené, neboť v jednom váčku miminko je a v druhém zatím ne, tak se uvidí za 14 dnů..... Tak třeba příští pokus se vám zadaří dvojčátka 🙂