Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

krizecek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
makcza
4. únor 2012

@michaela2310 jak psala bocinka... a pak taky Makulko, Makule, Makusko, Kretko, Ketyno, Makco...kazdy mi rika nejak jinak 🙂 Tatka mi napr. nerekne jinak nez Mary 🙂 Takze je to o chuti. Ja jsem se svym jmenem moc spokojena a nemenila bych 🙂🙂

makcza
4. únor 2012

@petja Alzbeta nezni vubec spatne... Takove neokoukane 🙂

palmolivka
4. únor 2012

Je plno krásných jmen jen si vybrat to které se libí vám... a holku Lucinku a nebo Elu

helcenka
4. únor 2012

Já mám Jakuba a Kateřinu, byl to kompromis s manželem. Krásný jména, že jo 😀 😀 😀 .

cervena_vila
4. únor 2012

Ahoj holky, mám první dceru Leu a hledám nějaké krátké a úderné jméno, ne delší než dvě slabiky, nesmí začínat na s-z. Nějaký tip?
Líbí se mi Tilda, Meda, Golda a Marlen.
Ještě bych taky měla vymyslet něco na kluka, ale do toho se mi vůůůbec nechce. A taky to ještě musí projít přes manžela.

yanish
4. únor 2012

@cervena_vila co Tea? 🙂

cervena_vila
4. únor 2012

@yanish Lea a Tea, to zní trochu jako vtip, něco jako Bolek a Lolek 😀 nebo jako Lea a Ela 😅 holky by se mi asi pletly...

krizecek
4. únor 2012

@cervena_vila co Erin (jestli to teda jako jméno existuje, je to z filmu ze S.Bullock), Ema?

pampeliska1
4. únor 2012

@cervena_vila a co říkáš na Doru? 😉 Ta vyhrává u nás 😵
Ještě se mi líbí Běla nebo Nina 😉 Nebo Lota? 😉

cervena_vila
4. únor 2012

@krizecek Erin určitě je, to mě nenapadlo, zní mi trošku hrubě, ale to je asi o zvyk
@pampeliska1 Doru mám moc spojenou s jednou bezpečnostní agenturou, co hlídá prakticky všechno, obchody, kanceláře.... To je jako Lydia - moc se mi to jméno líbí podle Pýchy a předsudku, jenže co s ním, když je v každé drogerce? 😀 Nina je moje sestřenka, krásné jméno. Když byla miminko, říkali jí Nininka. Běla byla moje prababička, minule to u manžela neprošlo - ale to jsem měla dlooouhý seznam, co mi on rázně seškrtal.

pampeliska1
4. únor 2012

@ceervena_vila ségra má kamarádku Lydii a ani mě ta drogérka nenapadne, když o ní mluví 😉
Ještě je docela zajímavé jméno Darja...

enah
4. únor 2012

@cervena_vila a co Kira, Kiara, Keira? Lea a Tea - je skutocne trosku komicke a vraj to zle vplyva na identitu dietata - ak sa mena podobaju. Skoda tej Dory, esteze vobec nepoznam tu bezpecnostnu sluzbu.) Jo a znám jednu Darju, extravagantna ale fajn dcera ruskych rodicov.

gepe
4. únor 2012

@krizecek znam brachy Alberta a Arnosta, jejich prijmeni radsi ani nerikam 😀 a jsou naopak na sva jmena hrdi 😉

kukuca
5. únor 2012

@cervena_vila a co Karin?Krátné a úderné jak píšeš...Máme doma a jsme spokojení 🙂

sarkachmelova
5. únor 2012

@pampeliska1 vymýšlíme jméno pro holčičku a ta Lota,to jsi mě dostala 🙂 to je super !!!! moc se mi líbí,takže díky za typ 🙂

bluemchen
5. únor 2012

@luciferinka my mame Evelyn

pampeliska1
5. únor 2012

@sarkachmelova tak to jsem ráda 🙂 Pokud chceš být "in" , může to být Lotta 😎 Tady máš význam jména a další podoby: http://www.rossomak.net/modules.php?name=Moudra...

sarkachmelova
5. únor 2012

@pampeliska1 ani nechci 😀 máme Anežku a jsme Chmelovi,takže Lotta už je pro nás moc cizokrajné 😀 moc díky,jdu na to kouknout 🙂

sarkachmelova
5. únor 2012

@pampeliska1 a dokonce i manžovi se líbí 🙂 to je teda německé,že ?

pampeliska1
5. únor 2012

@sarkachmelova Anežka a Lotka k sobě jde pěkně 😉 Píšou, že řecké

sarkachmelova
5. únor 2012

@pampeliska1 taky se mi zdá 🙂 a malá Lotynka je super 🙂 a Lota Chmelová zní taky docela dobře 🙂 noo.. jsi super !!! 🙂 🙂 🙂

trija
5. únor 2012

Můžu se zapojit do debaty? 🙂 my máme doma Viktroii a příjmení máme Szabó, takže Viktorie Szabó a ikdyž je ještě čas, tak už přemýšlím, jak by se mohla jmenovat druhá dcera, kdyby to byla zase holčička. Líbí se mi Ella,ale manželovi ne a ani Elen, no tak jsem tak přemýšlela, že by nebylo špatné kdyby jméno obou holek končilo na -ie. máte nějaké nápady? Líbí se mi Emílie,ale to teď dává hodně maminek, tak bych chtěla vymyslet ještě něco jiného.

pampeliska1
5. únor 2012

@sarkachmelova tak teď ještě aby to byla ta holčička 😅 😵 😀
My teď řešíme, jestli dát Dora nebo Dorota.. Já jsem spíš pro Dorotu, mm pro Doru... Prý že jí stejně budem říkat Dorotka, Dorka aj. a že pak když na ni budou ve škole volat, tak se mu víc líbí "Doro", než "Doroto"..to mu přijde dost tvrdé. Já si ale myslím, že to jméno je obecně dost tvrdé, tak už bych nechala tu Dorotu, jak je v kalendáři..
Tak máme dilema 😅 😀

trija
5. únor 2012

@pampeliska1 jméno je opravdu tvrdší,ale kdybych už ho dala, tak bych asi taky spíše volila jen Doru až bude dospělá,tak ji budou říkat max. Doro a ne Doroto. jinak když se řekne Dori, Dorinko, Dorotko, tak je to moc pěkné.

sarkachmelova
5. únor 2012

@trija ted se tu řešila Antonie 🙂

@pampeliska1 kluka máme vymyšleného už od začátku snažení,takže to je ok,já jen mám ráda předem jasno 😀 u vás se přikloním k manželovi 🙂 Dora je super 🙂 já mám Dorotu spojenou s Dorotou Máchalovou,ale to se dá najít něco ke každému jméno no.. určitě se nakonec dobře rozhodnete 🙂 my jak se nemůžeme dohodnout,vznikne pak jméno úplně jiné 😀

pampeliska1
5. únor 2012

@trija mě se moc líbí jméno Anastázie 😵 Připadá mi to takové vznešené a má hodně domáckých podob.. I by mi to krásně ladilo k vašemu příjmení.. Nebo jak jsme řešily výše - Lydie.. Ještě jsem zběžně koukla do kalendáře a zaujala mě Olívie a Rozálie 😉

pampeliska1
5. únor 2012

@trija @sarkachmelova no jen aby to nedopadlo tak, že si budou všichni myslet, že je Dorota, tak na ni tak budou volat a ona bude pořád opravovat, že je DORA 😀 Mám kamarádku Magdu a hodně lidí jí říká Magdaléno, tak je na to alergická 😅

trija
5. únor 2012

@pampeliska1 Olívie mě taky zaujala, ale vždy si vzpomenu na Pepka námořníka a tam té své říká Olivo 🙂 Rozálie je pěkné,ale špatně se mi vyslovuje, nevím proč ☹

petja
5. únor 2012

@trija Rozálie,Terezie, Patricie,Melanie, Valerie,Anastazie,Antonie. Pak mě napadají odvážnější,Cecílie,Hortenzie,Konstancie,Lýdie,Lukrecie,Otýlie,Xenie