Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

gepe
24. únor 2012

Lolipop 😀

stepanka17
24. únor 2012

právě...souhlasím, proto vede Justýnka. A jaký to je tři malé děti a krátce po sobě? Docela záhul, ne? Já bych nebyla schopná tady komunikovat 🙂

gepe
24. únor 2012

Proc vlastne chcete netradicni jmeno a v cem netradicni?

fangi
24. únor 2012

@stepanka17 Justýnka se mi líbí mnohem víc než Johanka 😉

petja
24. únor 2012

@stepanka17 myslíš mě? Děti jsou hodný a malá Alžbětka ještě hodně spí...zatim záhul nepociťuju 😉

petja
24. únor 2012

@lucisa Díky moc,no co se nestane za skoro 3týdny,co? 😀

peggy_5
27. bře 2012

Přítel má rád typicky česká jména, zejména ty klučičí (chtěl by Honzu nebo Josefa 🙄 )... Já bych zase ráda něco originálního a ne moc častého (nechci žádné Veroniky, Aničky, Jany nebo něco podobného).. Moc se mi líbí Magdaléna, ale je to i s příjmením moc dlouhé a zní to zvláštně... Takže asi vyhraje Amálka... Alespoň se nebudou muset přešívat monogramy (syn totiž nejspíš bude Antonín).... 🙂

bocinka
27. bře 2012

@peggy_5 mě se líbí Amélie 😵 😵 😵

bocinka
27. bře 2012

@stepanka17 mám tetu Justýnu a všichni jí říkají Justo, nebo "Džastýno" 😀 😀 Ale za mě určo Johanka

bocinka
27. bře 2012

Maminka mé kamarádky se jmenuje Babeta, vždycky z toho byla nešťastná, ale mě se to líbí, teda nebýt té motorky 😝 😝

peggy_5
27. bře 2012

@bocinka No, ale jak jí budeš říkat?? Stejně asi Ami.. Nebo jak? Já mám Amélii spojenou s tím filmem.. Navíc Amálka zní víc česky - Amélie už by mi neprošla... 😀 😀

bocinka
27. bře 2012

@peggy_5 Ami, Ameli, Mio, Lili, Meli 😵 😵 😵

stepanka17
28. bře 2012

@peggy_5 my u prvního chtěli Magdalenku,pak to byl nakonec Štěpán 🙂 chteli jsme holčičce říkat Majda, Madlenka,ale rodina se šklebila... 😖 dokáží otrávit...ted pořád nevíme ani pro kluka ani pro holku.

bocinka
28. bře 2012

@stepanka17 o tom jak dokáže rodina otrávit mi vykládej, my chtěli Tobiase a krom mojí mamky reptali všichni.... 😠 ale stejně by nevyhráli

helcenka
28. bře 2012

@stepanka17 - jak se rodina šklebila? My jsme vymysleli jména, nikomu jsme je prostě neřekli, a když se mimi narodilo, tak už jsme oznámili, ne že máme holčičku nebo chlapečka, ale rovnou jména a bylo to. Všichni to přijali a nepřišlo jim divný.
Jsou to přece vaše děti a ne nikoho jinýho, můžete jim vybrat jméno jaké chcete, při nejhorším se děti dají pak přejmenovat, když se jim to nebude líbit 😉 😉 😉 .
@peggy_5 - známí mají Amélii a stejně jí úplně všichni říkají Amálko, když se jí někdo zeptá, jak se jmenuje, tak řekne Amálka...

peggy_5
28. bře 2012

@helcenka no právě.. stejně jí budou všichni říkat Amálko nebo Amal, Ami.. Takže nemá moc smysl dávat Amélii... 🙂

bocinka
28. bře 2012

@peggy_5 možná je to fakt jedno, ale mě se to prostě líbí víc a já teda, když se mě někdo ptá, jak se malá jmenuje, tak neříkám Sofinka, nebo Sofulka(tak jí taky říkáme), ale Sofie taky ji tak hodně oslovuju

lucisa
29. bře 2012

@peggy_5 naše nejmladší je Amelie, a Amálko jí občas řekne někdo jen výjimečně, ona sama si říká Mia a Fofi, je to pro ni kratší a jednodušší, my jí říkáme, Ami, Ameli, Aminko, Amelinko, Mio, Miuš, Miuško a taky Sofi, Sofinko, Sofule, Sofulko, Sofčo (má dvě jména Amelie Sophie, tak proto) a slyší v pohodě na všechno.

maki73
29. bře 2012

mě se hrozně moc líbí Tatiana a Elisabeth, ale přítel je na ta typicky česká jména, my se vlastně nedohodli po dobu celého těhotenství a nakonec mi odsouhlasil Sofii až na porodním sále, když už malá byla na světě :D, on chtěla Adélku, Anetku nebo Terezku...ale Adéla a Tereza jsou mé mladší sestry a Aneta se mi nelíbí :D, snad budu mít ještě příležitost dát nějaké netradiční no 🙂 chtěla bych ještě jednu holčičku, ale to se nedá ovlivnit :D

mmaammiinnaa
29. bře 2012

Naše 3 mimi je velké tajemství, ale kdyby to byla holčička, jmenovala by se GITA. Jméno je to celkem tvrdé, ale ve zdrobnělinách se nám líbí 🙂

kulenka
29. bře 2012

Ahoj 🙂
Mně se moc líbí Amélie, Adina, Elizabeth, Patricie 🙂 Rodina spíš očekává něco tradičního, ale do zástupu Jan, Alen nebo Lucií se nezařadíme 🙂

labell
29. bře 2012

@kulenka Jé to je hezký, dvě jména doma máme 😵

kulenka
29. bře 2012

@labell Koukám 🙂
Původně jsme chtěli Beatu Elizabeth, ale nakonec to bude jen Beata ... máme příjmení, které musíme každému vysvětlovat, jak se píše, tak ať to nemá moc složité 🙂
Amélie a Adina mi neprošly u manžela 😅

labell
29. bře 2012

@kulenka Beátka se mi taky moc líbí a Adina teda strašně moc, ale ta mi neprošla.
Jinak se mi ještě líbila Madlen, Elen...ty taky neprošly,,jemu se líbila Karin.

kulenka
29. bře 2012

@labell Adina je zvláštní, ale líbí se mi ... jen moc nevím, jak bysme ji oslovovali 🙂 Ellen, Ella ... taky byly ve výběru, líbí se mi s těmi zdvojenými hláskami 🙂

labell
29. bře 2012

@kulenka Adinka, Aduška, Ajda, Adiška asi 🙂

kulenka
29. bře 2012

@labell Něco bysme určitě vymysleli 🙂 Napadlo mě Adka, Adi ... 🙂 Ale už je to jedno, výběr uzavřen 😀

labell
29. bře 2012

@kulenka určitě, až ji pak máš doma, tak tě napadají věci 😀 U nás je teď Elisabet nejčastěji Bětuška nebo Sisi 😀

kulenka
29. bře 2012

@labell Sisi by mě nenapadla 😕 🙂 Ale Elitabeth se nám líbila i kvůli té variabilitě ... Eli, Eliza, Betynka, Betka, Líza, Lízinka ...

labell
29. bře 2012

@kulenka víš jak císařovna Sisi byla Elisabeth 😉