Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

michaela2310
18. črc 2011

@mandre mně se teda líbí Diana 🙂

mandre
18. črc 2011

@lucisa no my nechceme hodně dávané jméno, a taky mi ta Beátka přijde hodně hezká. Ale kdo ví, co bude, jestli náhodou pak nebudou ve třídě 3 😀
Koukám, že máš zkušenost se 2 jménama 😵, můžu se zeptat na jména tvých dětiček?
@michaela2310 manžel Dianku preferuje spolu s Klaudinkou 🙂
@jasekd mě se dřív líbilo hodně Valérie, ale začíná se to dost objevovat, 😒 , a ta Violetta se mi zdála spíš ojedinělá - má jí ten houslista Šporcl 🙂

lucisa
18. črc 2011

@mandre jasně - Noemi Nela, Nathalie Anne a Amelie Sophie. 😉

mandre
18. črc 2011

@lucisa To je sestava 😵 Ta Amelie Sophie mi zní asi nejlíp. 🙂

apollo11
18. črc 2011

@lucisa Prosím tě, a jak ty jména vyslovujete? Česky nebo jinak? Protože Anne se česky vysloví asi špatně.. (resp. jako "En"?) Jinak pěkná řada 😉

lucisa
18. črc 2011

@apollo11 no, vlastně jen ta Nathalie Anne, vyslovujeme "natali en", ale ono jde o zvyk, v okolí to už nikomu nepřijde, ona je povětšinou pro všechny Aňa 😀
A ono to možná tak vypadá, že to zní divně, ale to asi jen proto, že jsou dvě, jinak na těch jménech není nic zvláštního.
Noemi je staré hebrejské jméno, dnes hodně používané v Maďarsku, Nela to už je dnes skoro klasika, Nathalku chtěl manžel a já Aničku po babičce, Amelie je jen obměna české Amálky, nechtěli jsme diakritiku a Amelii říkáme i Mia a ta Sophie je vlastně Žofinka, ale taky, chtěli jsem bez diakritiky a -ph- si prosadil manžel, že to se bude i v cizině líp vyslovovat, obecně máme rádi francouzská jmén, takže jsme jich spoustu použili právě ve francouzské podobě.

apollo11
18. črc 2011

@lucisa jj, francouzsky by "ameli sofi" taky zněla dobře, ale je fakt, že v Čechách už by to byl pro mnoho lidí ořech 😉 proto mě to zajímalo, jak to máte. Ale A.S. vyzní běžněji v té cizí podobě - taková Amálie Žofie by byla určitě originál 😀

lucisa
18. črc 2011

@apollo11 😀 😀 😀 no to by byla bomba 😀 😀 😀

lucisa
18. črc 2011

@apollo11 jo a důvod, proč jsme dali dvě jména si můžeš přečíst v mém fotoblogu:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lucisa/clane...

vendulka
19. črc 2011

taky máme Nathalii 😵 😵 a přemýšlíme o druhém jménu aby se to k tomu hodilo, máte nápad jak pro klučičí, tak holčičí jméno?

vendulka
19. črc 2011

@lucisa jak to máte se psaním?Nám všude píšou Natálka (jako rodina a ve školce) sem zvědavá, jak to pak bude až začne chodit do školy..ale asi je to o zvyku..nebo se mi ještě stává, že když jim říkám, že je to psáno s "H",tak napíšou Nathálie 😠

michaela2310
19. črc 2011

@jasekd
@lucisa No, jmenovala by se Katrin Bosáková....A nebo Katrin Nela/Ela (nevím který)Bosáková... co myslíte, hodí se to?? Vláďa říká, že jo, já se teď nějak vůbec nemůžu rozhodnout, ☹ ty jména co se mi vždy líbí, tak teduž je nemůžu ani slyšet 😠 máme sice ještě dost času, ale na jednu stranu už by jsme chtěli mít jasno 🙂 pak se budou řešti jiný věci a nechci jméno řešit cestou do porodnice 😀 to by to asi dopadlo 😝

jessulka
19. črc 2011

Netradiční? A co třeba to moje 🙂 Jessica

michaela2310
19. črc 2011

@vendulka no mě by se asi líbila Sophinka a pro chlapečka možná Nicolas 🙂 😉

vendulka
19. črc 2011

@michaela2310 díky za tip

jasekd
19. črc 2011

@michaela2310 No ja myslim, ze to jde. Ja bych radsi dala Katerina Bosakova, ale pokud tu Katrin chcete, trapna nebude, je to sice ceske jmeno, ale neni to nejaka Vopickova atp. Katrin Nela bych nedala, kdyz to prvni konci a druhy zacina na N, takze pripadne Ela, to zni hezky, akorat k tomu ceskemu Bosakova uz mi to prijde prekombinovany.

jessulka
19. črc 2011

Ema Bosáková je taky hezké. Teď nově letí Leontýnky. Katrin mi přijde stejné jako Kateřina. Stejné na ní každý bude volat ve školce Káťo.

vendulka
19. črc 2011

já si ymslím, že je to tak trošku jedno, jaké mají ty naše holky jména, bo se stejnak jednou vdají a bůh ví, jaké chytí přijmení, takže se někomu k přijmení to netradiční jméno hodí a pak si vezme nějakého čecha jak poleno a je vymalované, stejně tak i naopak 😀

michaela2310
19. črc 2011

@jessulka Leontýna byla můj velký favorit, ale teď jí chce každý ☹( No, my plánujeme jí říkat Káťo, Kateřinu nechceme, že jich je moc ☹ tak proto Katrin 🙂

vendulka
19. črc 2011

http://www.super.cz/3361-ivanka-trump-dala-dcer...
další tip na netradiční jméno...ale myslím, že do čech nic moc

jessulka
19. črc 2011

Já znám zase Anabelu 🙂

simcza
20. črc 2011

@kristi aha, tak to jsem pomotala 😉

simcza
20. črc 2011

@vendulka jj, v Čechách by s takovým jménem asi nepochodila, ale pro zámoří je to perfektní. Arabella Rose je rozhodně lepší než třeba taková Harper Seven Beckham, řekla bych.

vendulka
20. črc 2011

@simcza mně přijdou obě jména na hlavu 😀 ,ale je to každého věc, když se to jim líbí, tak proč ne...v USA jsou tak amgoři na všechno mně přijde 😀

simcza
21. črc 2011

@vendulka jsme holt jiní 😀

redlichovy
26. črc 2011

my by jsme dali jmeno pro holčičku verunka a jolanka

ia.
26. črc 2011

holky, co máte holčičky se jménem Thea, kdy slavíte jejich svátek? díky...

innes
26. črc 2011

@ia. tady http://www.maminka.cz/jmena/filter/?_token_=581... jsem našla 23.10. Taky ho zvažujem 🙂

kristi
26. črc 2011

@ia. Thea mi k Vojtovi prijde jako dost velkej ulet

ia.
26. črc 2011

@innes díky 😉