Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

jasekd
11. led 2011

@berenika39 Tak tak 😉
@kristi Hezka tradice, dat jmeno po babicce, jenze to by se moje holcicka jmenovala Vlasta nebo Jaruša, a to ji neudelam 😀

kristi
11. led 2011

@jasekd ja myslela jako to druhe jmeno 😉 to bychom doma misto Mia Isabella meli Mia Milada 😀 😀 ale babicku jsem milovala, tak mozna priste

mamusa1611
11. led 2011

@kristi děkuji, 🙂 ona už je to bohužel opravdu jen ta vzpomínka, babička už se naší princezny nedočkala... Viděla ještě malého, pár měsíců a zemřela. Tak chci dát druhé jméno po ní... A ještě hezčí by bylo,kdyby se malá narodila přesně 7.4. jako babička...

kristi
11. led 2011

@mamusa1611 tak termin odpovida, uvidis jak to vyjde, preju hodne stesti a at se trefite 😉

mamusa1611
11. led 2011

@kristi to bych musela tři dny přenášet... A dle předchozích porodů a nynějšího stavu... Nejspíš nehrozí.. 😀 ale i tak děkuji, možné je vše..

kristi
11. led 2011

@mamusa1611 musis verit 🙂

mamusa1611
11. led 2011

@kristi 🙂

dsnadja
11. led 2011

známi maju dcerku a vola sa Enara....otca ma tušim španiela,ja som Marcela,a moje dcerky su Dominika a Noemi-Lola,krstnu dcerku mame Lauru,a ešte pozname Chiaru,Emeritu a Mirabell...

jasekd
11. led 2011

@mamusa1611
@kristi Ja zas chtela, aby se moje dite jmenovalo po mem dedovi, kteryho jsme meli moc radi a umrel temer presne na rok pred tim, nez se malej narodil. Ale pak jsem si rekla, ze nebudu malemu davat jmeno Karel (neni nejake priserne, ale ani se mi az tak nelibi) po panovi, kteryho on ani nepoznal... Kdyby se narodila holka, mozna bych tu Karolinku prosazovala, jako poctu dedovi, i kdyz Karolina nebyla mezi mymi nej jmeny. My stale nevime, jake jmeno dat, a asi zustanem u te Venduly, Zuzana mi stale neprochazi. Jinak Mia Milada jeste neni tak strasne, jako treba Mia Bozena 😀

mamusa1611
11. led 2011

@jasekd můj starší klučík je Karel, po tátovi, a zároveň po dědovi...prostě náš Kájíček.. 🙂 já to zas myslím tak, že i když malá svojí babičku nikdy nepoznala, tak at má aspoň kousek z ní... Až bude třeba náš Kájík starší,(ten s babičkou zažil spoustu chvil) tak Sofince jednou řekne, máš jméno po babičce,která byla stejně tak hodná a milá jako ty... Chápeš něco v tom smyslu..🙂
jinak se mi líbí taky Vanesska... Nebo Valentýnka...
Sousedka dala svojí holčičce jméno Dita Nell..no nevím..zní mi to dost tvrdě..

bocinka
12. led 2011

@jasekd zrovna jsem chtěla napsat, že Malá by se musela jmenovat Sofie Božena.... 😀 😀 😀

Sofi je teda taky po babičce, ale mojí pra, takže její prapra... 😀 😀 😀

aneta15
15. led 2011

holky, nemáte někdo Agátku ?, moc se mi to jméno líbí ale vůbec mě nenapadají jiné varianty jména

petja
16. led 2011

znám agátku,říkají ji Agi,Aginko,Aguško,ale taky Gáta 😀

mv
16. led 2011

Agáta je dobrá, jen každý při vyslovení toho jména řekne-no jen to ne, to je ta pipka Hanychová.... 😒

mamusa1611
16. led 2011

@mv jn, taky mi hnedka vlezla do hlavy Hanychová... 😀
@aneta15 agáta co spadla do bláta.. 😀 😀 promiň,nic ve zlém.. 🙂 je to pěkné jméno, ale některé děti jsou dost škodolibé, aby pak malá Agátka nechodila s pláčem ze školy...

vvvecna
16. led 2011

ahoj chtěla jsem se zeptat jak by jste říkaly holčičce co má jméno Iveta

mamusa1611
16. led 2011

@vvvecna Ahoj, třeba Ivetka, Ivetuška, Ivinka... 😉

mv
16. led 2011

@mamusa1611 hm, to vůbec neznám tuhle rýmovačku.dobře,Agátu škrtám ze seznamu... 😉

mamusa1611
16. led 2011

@mv to je z vlastní zkušenosti, tedy né přímo z mé... Ale ve škole, jsme měli Agátku, a někteří kluci do ní pořád ryli tímhle způsobem... Byla z toho dost špatná,chudák... Začlo to v 2.třídě, a už jí to zůstalo do devítky, Agáta z bláta, jen posměšky ustály tak kolem 5.třídy...

mv
16. led 2011

@mamusa1611 děti dokážou být ošklivé.U nás to zase ve škole bylo: Klára-kráva,Linda-pinda a Denis, no to ani radši nepíšu... 😀

atevi23
16. led 2011

@vvvecna Ahoj, já jsem Iveta a říkají mi většinou Ivet, Ivčo, Ivetko. Jinak jsem se setkala i s Iví (to říkají Slováci). Jinak od příbuzných taky Ivuš, Ivule, Iveťáku 🙂 no a tak podobně 🙂

aneta15
16. led 2011

Když jsem čekala první dceru (jmenuje se Aneta) tak mi zase každý říkal..no jo Langerová, takže srovnání s Hanychovou mi nevadí 🙂 to bych musela dát nevím jaké jméno, protože každé jméno má nějakou nesympatickou nositelku...to mě spíš Agi přimomíná Maggi 🙂 tak si to ještě rozmyslím

urbi
16. led 2011

@aneta15 já teda nevím, ale myslím, že fakt na každé jméno se dá vymyslet nějaká takováhle přiblblá rýmovačka. Takže podle toho bych se naprosto nerozhodovala. já jsem třeba Michaela - naprosto normál jméno a taky si vybavuju, že jsem někde slyšela: Michala píchala... což je urážlivější než Agáta spadla do bláta, to mi přijde i vtipný. A rozhodně jsem se z toho nehroutila. Fakt ti ti tu vystřihnu během chvilky takovéhle rýmy na každé jméno...
Agátě bych říkala Agi, přijde mi to fajn jméno.

mamusa1611
16. led 2011

@mv 😀 😀

mv
16. led 2011

@aneta15 Maggi 😀 😀

Je to fakt, na každé jméno se dá něco najít.Na Karolínu zase kluci volali Káro líná...

baraz
16. led 2011

ahoj jestli můžu tak se k vám přidám .. zatím mimčo nečekáme, ale vybírat jména je moje záliba 🙂 na kluka mám vybráno - Tobias, ale pro holčičku stále nevíme ..vede Nela, ale raději bych nějaké mín používané ale nějak na nic nemůžu přijít a hlavně aby mi to schváli přítel. příjmením máme české ...

a jinak k rýmovačkám - mě říkali Báro - káro - motokáro :(

marketnieuw
16. led 2011

myslim, ze Agata spadla do blata neni vubec urazlive - jsou daleko horsi 😀
a jak rika @urbi, na temer kazde jmeno se da vymyslet neco - ja jsem puvodne mela byt Marika, ale pak muj tatinek vymyslel Marika paprika a byla jsem Marketa - no a Marketa parketa uz ho nenapadlo 😀
to mas uplne fuk....
kazde jmeno je krasne, kdyz se tak jmenuje vase miminko, ne?

jasekd
16. led 2011

My uz meli vybranou tu Vendulu, ale ma se narodit v dubnu a vcera mi nekdo rika, ze ma v dubnu svatek. Resite ty svatky nebo ne?

aneta15
16. led 2011

Mojí spolužačce se zase kluci smáli a volali na ní Denisa co vykouří jim penisa 😀

xaverov
16. led 2011

@jasekd svatky neresim, neslavim, nemam k oslave pouhyho jmena zadnou uctu. Takze pokud se ti to jmeno libi, na svatek bych se neohlizela. Ale je to na tobe, zeptej se nekoho, kdo to tak ma nebo ma exoticky jmeno a nikdy v CR svatek neslavil, co on na to. Ja ale fakt myslim, ze to je okrajova marginalita, neohlizela bych se na to.