Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

sysysy
15. črc 2011

mně se od dvaceti hrozně líbilo jméno - Elen - a tak jsme ho i dcerce dali. Tehdy - před 7 lety jsme byli za exoty, dát takové jméno k českému příjmení.... Vyslechla jsem si kvůli tomu hodně udivujících poznámek....
Říkáme jí Eli, Elinko, Elenko, Elčo, Elen. A hodně lidí si myslí, že je Eliška...
Dcerka ještě donedávna špatně nesla, že má "vyjímečné" jméno - u nás na vesnici je jedinná. Věty typu proč nemá normální jméno jako Karolína, Verča atd.... byly u nás na denním pořádku... Naštěstí teď se mi zdá, že jméno Elen se celkem dává, tak vždycky, když objevím nějaké miminko s tímto jménem, tak ji volám, ať se jde podívat, že není sama s tímto jménem...a už se cítí lepší a neřeší to... Navíc v jejím oblíbeném seriálu je hlavní hrdinka Elena, takže už má duši v péří 😀
Ale upřímně - po této zkušenosti (něco jak psala Thea) jsme pro další dítko vybírali "normální" jméno....takže máme doma Davídka 😉

lucisa
15. črc 2011

@jasekd máš recht, příště už na to nereaguju, ale nechápu, jak si někdo může myslet, že na to někdo skočí, není to jen tady, ale i u chlapeckých jmen, nebo u jmen obecně, ale jak píšeš, nechme to už bez komentáře 😝

@peroli hele, my se čtvrtému tak nějak nebráníme, i když cíleně nejdeme ani pro, kdyby to přišlo, bylo by fajn, i holčička by nám s manžou navedila, to spíš holky otravují, že chtějí ještě jedno mimčo a aby to byl teď kluk, ale problém je, že bych asi jména na S.N. nevybrala.
Já mám další vysněné jméno Viktorie Laura. Nevím, jak bych to popasovala k holkám 😀 Asi by byl fakt lepší kluk (i když z praktického hlediska mám doma vše jen pro holky 😅 ), toho můžu hodit s jinými iniciálami, jakože aby se odlišil 😀 😀

evita_ij
15. črc 2011

Diamantýna? to je sranda? 😀 😀 😀
My máme Johanku, to tady zatím moc nepadlo 😉 A je zatím u nás jediná v okolí, rozhodovali jsme se mezi ní a Emmou, ale jsem ráda, Emiček je najednou habaděj 😉
Ze zvláštních vám tu přidám do diskuze CELESTÝNU 😉

mpavlinka
15. črc 2011

Zajímavá diskuze... Líbí se mi spousta netradičních jmen, ale nějak bych asi nenalezla odvahu je dát.
Holky vy se tomu smějete, slečna z Paříže z Francie si srandu jistě dělá, ale myslím si že by mohla být nějaká potrhlá matka co dá čtyři jména 😀
Apropos proč dáváte dvě jména? Jste věřící, dle kmotra/y nebo jen tak. Jaký to má smysl?

elnaja
15. črc 2011

No vis Ja pochazim z Česka a tam ma mamku ale bydlim v Pařiži 😝

jasekd
15. črc 2011

@lucisa Ja nereagovala, protoze uz jsi to udelala za me 😀

dagmarkaaa
15. črc 2011

jinak teď se dívám na statistiky, kdo chce dát netradiční jméno tak ať se vyhne TOP 50 🙂 , se teda divím některé naoko exotické jména typu Ella, Vanesa, Sofie, Viktorie jsou v nejčastěji dávaných jménech v ČR
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejs...

handm
15. črc 2011

@jasekd máš jména dětí jako je muj manžel a jeho segra 🙂 a jsou skoro stejěn od sebe jako oni dva 🙂 Jsou to hezký jména, švagrová si nechává v cizině říkat Wendy, jde to i zmezinárodnět 😀
JInak kdo se tu psal na Zuzku, myslím, že j to hezké jméno.. nám se z holčičích hrozně líbila tahle jména: Alžběta (Bettynka), Daniela, Julie, Stella, Kristina, Barbora a ještě spousta dalších. Z holčičích se vybírá jednoduše mi přijde. NAkonec, když druhé bude holka, jsme zatím u Stelly 🙂 Hrozně se nám líbí furt!🙂

lucisa
15. črc 2011

@mpavlinka můj důvod - koukni do mého fotoblogu: 😉
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lucisa/clane...

jasekd
15. črc 2011

@handm Hezka jmena mate v rodine 😀 To se mi prave nelibi, ta Wendy, ja ani nasi Vendule nechtela rikat Vendy, ale rikam, je to kratke, ja ji ale ted nejvic rikam Venousek, coz nektery lidi dost udivuje, a Martinovi Macino. Clovek vymysli nakonec desne kraviny, az se dite narodi. Co je vubec zac ta Wendy, z ceho to asi je? Z Gwen, Gwendoliny nebo z ceho?

gumidek
15. črc 2011

@lucisa Krásný jména jsi vybrala pro holčičky🙂

Teď jsem se zamilovala do jména Florentýna 🙂 Ale obávám se, že mi to neprojde. Už jsme se rozhodli pro ne úplně dávané jméno - Adina (to už jsem sem psala), a muž se jen děsí toho, že po porodu, až malou uvidím, budu chtít dát jiné jméno stejně jako u kluka. Tož jsem svatosvatě slíbila, že se nic takového nestane a je to tu, začíná to ve mně hlodat 😀

lucisa
15. črc 2011

@gumidek díky 😉 Adinku má sestřičku Aničky spolužák ze školky 🙂

@jasekd Od Knappové:
Vendula - české j., původem mužská domácí podoba j. Václav, tj. více slavný, která se vyvinula ve jméno ženské. Někdy se Vendula považuje i za ž. podobu k Vendelín (hodnocen buď jako dom. podoba j. Václav nebo zdrobnělina něm. Wende, tj. "Slovánek").
Domácí podoby: Venda, Venca, Venduš(e), Venduš(ka), Vendulína, Vendulák, Vendulice, Venouš, Vendy, Vendulinka ap. 😉

deyana
15. črc 2011

musím taky přispět - myslím, že každý si na jméno dítěte časem zvykne, ať je jakékoliv.. my jsme byli rozhodnutí pro Annu, ale najednou jich kolem nás bylo moc, dali jsme Diana, líbí se mi ten význam, říkáme jí: Didi, Didu, Dído (čti dýdo), Didulko, Diduško, Didinku, Dianko, Dianečko, prostě je toho hodně. A to jméno se mi líbí, jak říkám, je to naše princeznička Dianečka 🙂 Když jsem byla těhotná, měla jsem tam leccos, a fakt hodně divný jména, nevím, jestli bych si vzpomněla..

simcza
15. črc 2011

K těm různým asociacím. Vybrala jsem si pár jmen a přítel si na každé vždycky něco našel: Linda - pinda, Rozálie - až bude větší tak že se jí budou smát, že je koza Róza a mohla bych pokračovat do aleluja. Spusta jich tu byla už napsaná. Teď jsem se zasekla na Valerii a nějak se mi nechce hnout. Zdá se mi, že by se hodila i ke starší dceři, Andree. Jenže, oba jsme prostorově víc řešení a tohle jméno odmítá, kdyby prý taky byla kulatější, že na zkráceninu Val, se jí budou smát že už se valí ... ☹
Padlo tu taky Johana. Kamarádka má doma Jolanu. Není to tak tvrdé jako Johana. Říkají jí Jola, Joli ...
Někdo tu taky psal Cecílie. To se mi taky moooc líbí. Jenže přítel prý hned vidí Cecilku ze Slunce, seno... a jsme tam, kde jsme byli.
Musím s tím nějak pohnout, těch pár týdnů uteče jako voda.

wosk
15. črc 2011

@simcza je to těžké s těmi jmény, na každé se něco najde. Děti vymyslí růzmé skomoleniny a posměšky, takže bych se na to asi tolik neupínala. My měli vymyšlenou pro holčičku Darju, ale zatím to vypadá na chlapečka, což snad definitivně potvrdí velký UTZ (a vzhledem k tomu, že jsme vybrali Matěje, už slyším klasické, matěji, proč tě holky nechtějí 😉 )

@lucisa to s těmi 2 jmény je v tom článku moc hezky napsáno!

bouncig_czech
15. črc 2011

ahoj holky,
ja taky chtela Cecilii! 😵 nebo Josefinu, ale u nas neproslo ani jedno, ze pry moc staromodni... nase holcicka byla skoro tyden bezejmena protoze ja chtela neco neobvykliho a pritom tradicniho a moje draha polovicka zase spis neco normalniho... je to tezky, navic sem se bala jak uz tady holky psaly aby to jednou treba nebylo spis k smichu...

kristi
15. črc 2011

jsem vcera cumela na House a tam je ta hereceka Olivia Wilde, tak jsem nadhodila Olivii a zatim to proslo...

nikdy mi neprojde Carla, chjooooo

bouncig_czech
15. črc 2011

@kristi momentalne nejpopularnejsi jmeno v UK 😀 a jak jsem chtela vymyslet neco neobvykliho 😀 ale jde udelat hromada peknych zdrobnelin 😵

kristi
15. črc 2011

@bouncig_czech jj, nekde jsem to videla, ze je to dost oblibene, ale zase my v UK nezijem a taky co vim, tak posledni Olivii ma vnucka nejaky zpevacky, ale nevim ktery

bouncig_czech
15. črc 2011

@kristi 🙂 pro me bylo nakonec dulezitejsi , ze se to mi to na ni docela hodilo a hlavne ze sme se po skoro 10 mesicich na necem shodli. No a i v Cr se to da pouzit krasne, no me se vase volba 100% libi 😀

lucisa
15. črc 2011

@kristi Vnučka Petry Černocké se jmenuje Olivia(e) Coco

@wosk 😉 díky

jasekd
15. črc 2011

@lucisa Jo, vim, z ceho to je, prave to mi trochu vadilo, ze je to Vaclavka, me by zajimalo, z ceho je v cizine to Wendy. Nevis? protoze samostatne jmeno to asi neni... Jinak ty zdrobneliny jsou mazec... Vendulice 😀 My rikame Vendula/lka, Vendy, Venous/ek, Vendelin 😀 a taky Dudula, ale to jen proto, ze ma dudlika, to s ni do vyssiho veku nepujde 😉 Nekdy jeste Venda, ale to je jak Venda Benda, Venda se svou motorkou (3 sestry)
@wosk O Darje jsem taky uvazovala, zajimave, ale zni to rusky, kazdej rikal. Manzel touzil po Natase, coz je v tomhle smeru jeste horsi.
@simcza Jolanu jsme taky meli v uzsim vyberu, kdyz jsme cekali nakonec Martinka. Ted u druheho, kdyz byla holka uz jasna, se nam to uz tolik nelibilo. Manzel to chtel, jako ze Žolík z Bota jmenem Melichar. No a od Venduly me kamos odrazoval, ze Slunce seno, "paa pa paa pa paa pa papapapapaa" a "Gabi, Vendy, holky, papkejte..." Kdybych nahodou mela to treti a holku, tak uvazuju prave i te Gabriele, kdyby mi neprosla ta Zuza 😅 Je to hodne blbe, Vendy a Gabi? 😅
@kristi Carla je o moc lepsi nez Olivie, je to super 🙂 A chtela bys jen Carlu nebo i event. Karlu? Zas mozna k te Mie se vic hodi ta Olivie...

labell
15. črc 2011

@kristi Olivie je super!!

lucisa
15. črc 2011

@jasekd tak pak ta zdrobnělina něm. Wende = Slovánek 🙂
Ale tak spousta jmen má nejasný původ - máte originál 😉

yanish
15. črc 2011

@evita_ij Johanka je můj top a i přítel ji (zatím) posvětil. Jak jí říkáte? Mně se líbí zdrobnělina "Hany", což evokuje honey - miláčku, zlatíčko apod. 😵

Teď jsem navrhla ještě Marianu, ale ta neprošla - prý to přítelovi připadá "cikánský".......no a? to by mi ani nevadilo 😉

mpavlinka
15. črc 2011

@lucisa moc krásný článek 😵 Já si určitě myslím, že každý ať si dá co chce, ale přijde mi to zbytečné a časem nepraktické, třebas někdo kdo by byl třebas Anne Sophia, všude to bude hláskovat, našestkrát a poleze jí to asi na nervy. No a když je třeba kombinace dvou takových jmen. Ale třeba nepoleze. Každopádně mi do toho nic není a ani to nemyslím zle. Ta jména se mi líbí, jen tam vidím ty možný problémy.

kristi
15. črc 2011

@lucisa jj, to bude ona...ja si nevpomnela na jinou nez na Rottrovou a ta ma jen kluky 😀 😀 😀

@jasekd Carlu a jedine s C, ale jak rikam, to neprojde....Holka u nas bude asi fakt Ella, jak jiz bylo planovano davno...konkretne Ella Victorie....i kdyz teda Olivie me laka cim dal vic

@mpavlinka problemy nejsou, az bude potrebovat neco nekde psat, tak sama to bude umet a ostatnim da obcanku,at si to opisou

mpavlinka
15. črc 2011

@kristi ale kolikrát to říkáš třeba do telefonu apod. Ale nemá cenu se o to přít, jen si myslím, že spousta dětí z toho v budoucnu odvázaná není 😒

handm
15. črc 2011

@kristi a kluk?!🙂 U vás se s ním skoro nepočítá mi přijde 😀