Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

bocinka
14. srp 2012

@kacikaci Amélii mám vymyšlenou právě k Sofii.... Jenže když ji dávala já, tak jsem žádnou neznala 😅 😅

janinka23
9. zář 2012

A mě se nejvíc líbí Rozárka, Leontýnka , Anna, Charlotka 😀

bluemchen
26. pro 2012

Co rikate na jmeno Charleen tady v CR? je to hodne cizi?

fafetka
27. pro 2012

@bluemchen krásné jméno.Proč ne?Myslím že je evidentní,že je běžně používané v jiných zemích,tak by to potíž neměla být.Pro jistotu bych se ale ještě zeptala na matrice 😵(my chtěli pro hošíčka jméno Elian a to by problém byl😅)

bluemchen
27. pro 2012

@fafetka My mame prvni Evelyn, taky to nebylo uplne bez problemu

vvvecna
27. pro 2012

já mám Ivetku 🙂 v porodnici říkali,že todle jméno hodně dlouho nepsali stejně jako Anetku

fafetka
27. pro 2012

@vvvecna mně zase v Pardubicích tvrdili že náš Vilík je první Vilém,kterého tam měli😀Teď jsem taky zvědavá.Budeme mít Karličku(ale psanou s C)

pajenka
21. led 2013

Netradiční jméno pro holčičku, já osobně znám jen jednu, je Kornélie 🙂

lv
21. led 2013

Filoména, Klementýna..

dulinnka
25. led 2013

Ahoj holky myslíte že by jste mi pohli poradit? pročítám to a myslím že jo🙂) Máme jednu dceru a ta se jmenuje Viktorie Marie ,ted ekáme nejspíš druhou holčičku a zápasíme se jmény-zda dát zase dvě aby se nehadali a pokud jo tak co by jste dali k Izabele? neb ta se mi zatím líbí nejvíc za jiný návrh jmena hodícího se k první dcerce budu ráda-líbí se nám starší jménane moc používaná díky

petrajurinova
25. led 2013

@dulinnka mi by se k Viktorie Marie docela líbila Isabela Anna

dulinnka
25. led 2013

@petrajurinova díky to se mi taky líbí a nebo ještě mě napadlo Isabela Ella.....

lenka112
2. únor 2013

Naše slečna je Jasmína 🙂

kach82
3. únor 2013

@lenka112 můžu se zeptat, jak Jasmínce říkáte? Myslim, nějaké zdrobněliny...

lenka112
3. únor 2013

@kach82 Ja osobne neznášam skracovanie mien 🙂 Hovoríme jej jednoducho Jasmínka. Len braček Daniel ju občas volá Minnie 🙂

enah
2. dub 2013

tak konecne sme sa s manzelom zhodli na dievcenskom mene. Pre chlapca bolo jasne uz pred narodenim..a dievca Šarlota, len co som otehnila sa manzelovy znepacilo. Snad som v spravom fore a nebudete sa smiat.) bude sa volat Sinai. A uz ani nebude jedina v ceskej republike. http://www.kdejsme.cz/jmeno/Sinai/hustota/ Dufam, ze s nasou kamaratkou Sinai Solis budeme v kontakte este dlhe roky, aby mala vedela, ze nie je jedina...

karina1
4. dub 2013

@enah a ake primenie bude mat Sinai?

karina1
4. dub 2013

@bluemchen dla mna nezalezi ani tak na krajine, ako na primeni.. Charleen je nadherne, potom je uz len otazka, ci sa hodi k priezvisku/primeniu..

bluemchen
4. dub 2013

@karina1 tak nakonec jsme vybrali Lilien 😀

enah
4. dub 2013

@karina1 plne s tebou suhlasim. Velmi som sa snazila vyberat z mien v cechach zdomacnenych. Predsalen zvyk je zelezna kosela a co nam usi lame je nezvycajnost a exotika nam uz pride paradoxna - na paradoxoch sa zas smejeme: vid. Mercedes Kapustová.) Trapy ma, ze Sinai sa k nasemu priezvisku nehodi, ako ani Sára napriklad. Foneticky mi to prijde podobne. Este mame 4 mesiace tak snad nase srdce najde konsenzus s tradiciou dovtedy...

enah
4. dub 2013

@bluemchen taky se hlasim k Charleen,)) jako dite ji klidne muzete volat LIlinka, ale bude vedet , ze ma i sve dospele jmeno. Lilien mi prijde vylozene detske jmeno - a nechtela bych se tak jmenovat v dospelosti - tot muj osobni nazor, nic vic. Detske jmena jsou ted v trendu takze urcite nebude pak ani v dospelosti sama.)

bluemchen
4. dub 2013

@enah My jsme chtely Lilly - ale prave kvůli tomu, ze je to detske, aby v dospelosti mela na vyber, proto Lilien 🙂 První mame Evelyn. Charleen se mi fakt libila, ale nakonec i k prijmeni je tam R a L a bez ova, tak by to bylo asi fakt krkolomny

hankamisa
27. kvě 2013

jak by jste nechaly do rodného listu napsat toto jméno ? Lilly Anna nebo Lillyanna. chceme Aničku a potřebujeme druhé jméno a já se zamilovala do Lilly. no popravdě Lillyanna se mi vcelku moc nelíbí.

kach82
27. kvě 2013

@hankamisa co takhle Liliana? 😉

hankamisa
28. kvě 2013

@kach82 - no to je právě to,že toto se mi nelíbí takto vcelku . no hledala jsem a našla jsem že, jdou oddělené obě varianty jak Lilly Anna tak Anna Lilly.tak uvidím ,kterou z nich zvolíme.

derjaaa
9. čer 2013

Ahojda holky 😝 potřebuju poradit..zamilovala jsem se do jména Annabel a všude na diskuzích mě ostatní holky jen odsuzují, jak je to hrozné..jak jim to připomíná šu*ací pannu a tak dále 🙄 at dám raději nějakou klasiku,at se jí děti nesmějí ..co na to říkáte Vy?koukám, že tady se ve fantazii meze nekladou🙂 a co si budem povídat, ostatní slepice nám mohou políbit zadnici, že?🙂 hlavně, že to miminko je moje a mně se to prostě líbí a myslím si, že až vyroste, že rozhodně nebude jediná. Někdy dokážou být ty mámy dost zákeřné, jak tak koukám🙂 I když by nějakej ten rozum mít mohly, když mají miminka🙂 Každopádně beru jakékoli názory, ale urážení je mimo mísu, řekla bych 😠

consti
9. čer 2013

@derjaaa Ahoj, no ono taky záleží, jaké by měla příjmení. Pokud by bylo také trochu exotické a tobě se to křestní jméno líbí, tak proč ne 😉 . Ale třeba taková Annabel Nováčková (např.) mi přijde divné 😎 . Celkově se mi líbí, když netradiční jména pasují alespoň trochu k příjmení 😉 .

petrajurinova
9. čer 2013

@derjaaa Annabela byla mezi jmény které jsme měli pro dcerku ve výběru, nakonec vyhrála Isabella, díky reakci mé sestry, která na Annabelu okamžitě prohlásila, že z toho stejně každý udělá Aničku. K německému příjmení mého muže se to hodí v pohodě a zatím se nenašel nikdo krom tchyně, kdo by řešil proč mají naše děti německé podoby jmen. Další jména o kterých jsme uvažovali byly Arabela (to prý je jak papoušek - Ara), Anastázie (to jsme vyřadili, protože se naradila sousedům 3 měsíce před naší malou), a ze začátku taky Kassandra (ale to jsem zamítla sama, protože mi připadá dost tvrdé).

michaela_2
9. čer 2013

@derjaaa já si myslím, že každému se líbí něco jiného a je to dobře, protože jinak bychom se všichni jmenovali stejně a to by bylo poněkud podivné 🙂. Je fakt, že já osobně nechápu úplné extrémy, třeba Mechtilda bych u nás v ČR dítě nepojmenovala 😀 tím nechci nikoho urazit, ale je fakt, že trocha soudnosti by tam být měla.
Annabel se mě osobně docela líbí a nepřijde mi to nijak extra zvláštní nebo neobvyklé, nicméně souhlasím s příspěvkem nade mnou, že většina lidí jí nejspíš bude říkat Aničko 🙂. My máme Adrianku a za boha nemohu tchánovi vysvětlit, aby jí non stop neříkal Adino - což je úplně jiný jméno, grrr !! 😝 😎

petrajurinova
9. čer 2013

@michaela_2 já pracuji s databázemi osob a dost jmen, které mi dříve připadaly jako extrém, mi díky tomu připadá dost běžné, teda na Mechtildu jsem myslím za posledního půl roku nenarazila, ale ze jmen na které jsem poslední týden celkem koukala byly např. Manon (s typicky českým příjmením obsahujícím "Ř"), Kostanjan, Lidmila, Jitřenka, Rút, nebo Elfrída.