Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

klara.t
4. srp 2011

@marcelkap já zase říkám Adelindo prdelindo ...máme Adélku. Případně Adelínko prdelínko.

ilea
4. srp 2011

čekáme holčičku a taky přemýšlíme nad jmény.Co říkáte na Timeu - to je teď u nás hodně žhavé jméno.Líbí se mi také Ella, Diana, Katrin, Sofie, a hodně se mi líbí také Berenika, ale bohužel máme dlouhé příjmení tak to by asi nešlo ☹

cacenka_d
4. srp 2011

@ilea timea je divna i na vysloveni a slozita do toho bych nesla 😉

simcza
4. srp 2011

Tak u nás to nakonec rozhodla. Já chtěla Mayu, tatínek Elišku (tu bych asi nerozdýchala) a pak jsme si našli každý ještě 2 jména, se kterýma je ten druhý jakžtakž svolný. Dali jsme jí vybrat a budeme mít Valerii. Pokud teda v pondělí v poradně nezjistíme, že jí něco dopřirostlo. Dlouho jsem na uzv nebyla.

leonka24
4. srp 2011

@ilea Mě osobně se líbí Ella nebo Sofie 🙂 u nás je taky boj se jmény mi se líbí Sofie, Isabella, Lilli, Noemi nebo Charlotta přítel chce Vendulku, Klárku nebo Anetku, tak jsem zvědavá jak to u nás dopadne 😅

fangi
4. srp 2011

@leonka24 A Evička je Eva? Nevím, jestli berete v úvahu, aby se jména dětí hodila k sobě, ale ke jménu Eva se mi zdá, že se v podstatě hodí skoro vše 😉 (Někdo by možná řekl, že Eva a třeba Charlotta je každé dost jiné, ale mně osobně to nepřijde, že by to nešlo k sobě 🙂 )

leonka24
4. srp 2011

@fangi jj Evička je Eva (křiticí jméno Maria 🙂 ) taky si myslím že, Eva se hodí ke všemu 😀 jen se ještě rozhodnout abych později nelitovala 😅

simcza
5. srp 2011

@leonka24 přesně jako u nás, já chtěla něco méně obvyklého a přítel českou klasiku, pak se do toho vložila babička (přítelova maminka) a ta taky spustila Anna, Marie, Kateřina ... Nehledě na to, že jsem chtěla nějaké jméno od ledna do června a až na červencovou Annu jsou ostatní podzimní. Už takhle je tam v naší rodině plno svátků a narozenin a pak vánoce ...

Včera zrovna mluvili ve zprávách na nově o jménech, že vede Terezka a pak Eliška, u kluků Jan a za ním Jakub. (My teda pro kluka napsali Jan, u nás jich moc není.) A pak tam mluvila jedna mamink, že chtěla nějaké jméno na M a objevila Mayu. Že se jí to moc líbilo a tak ho dali. Tak jsem jen smutně a nostalgicky zamáčkla slzu a soustředila se dál na naší Valerii. ☹ 😎

kalo
5. srp 2011

@ilea Já hlasuji za Timeu. Je to taky jedno z mých top. My teda čekáme kluka, ale do papírů musím vyplnit i jméno pro případnou holčičku a jméno nemáme. Taky chci dát Timeu, ale muž je proti (prý mu to připomíná šampon...předpokládám, že Timotej 😀 ) Jinak další místo Timei navrhuji Editu a Marinu. Sofinek a Ellinek je tak moc! Je to v dnešní době velice modní jméno...nedala bych ho, protože ve třídě jich bude spolu dalších 5...

janculovi
5. srp 2011

my zatím nevíme co čekáme,ale jména máme vybrané 2 pro holku,já ADINA a manžel AMÁLIE,tak jsem zvědavá na ten boj na sále a kdo teda vyhraje

radushka
5. srp 2011

holky jenom jsem vám chtěla přispět jménem, které chtěla před 20 lety dát naše sousedka dceři.Podle hl. hrdinky v nějaké knížce - Odona.Nakonec dali Denisu, ale ta Odonka jí furt nepustila 😀 A pak taky strašně řešila, že jejich pes se jmenuje Barry a říkají mu Barušo a Baru a že my chceme Barborku, jestli to nechceme změnit.Kvůli psa určitě 😀 😀 😀

ahooooja
5. srp 2011

my mame Rut a vsichni jen nechapave krouti hlavou a rikaji chudak holka 🙂

gaudi
5. srp 2011

@janculovi jeje to jsou krasny jmena, sem moc zvedava ktery to vyhraje🙂 a co mate pro kluka?

@ahooooja Rut je nahodou super jmeno, jen me nenapada zadna zdrobnelina... jak ji rikate?

@radushka nedavat Barborku kvuli psovi je blbost. Dcera znamych se jmenuje Dyna, to mi spis pripomina jmeno psa a druha kamoska pojmenovala dceru Mina, tak se zas jmenovala nase kocka. Na tom prece vubec nezalezi, kdyz se vam to jmeno libi, tak bude sedet i na dite a at si sousedi rikaji psum jak chteji...

ilea
5. srp 2011

@kalo Jo máme to těžké rozhodování, aby nám to dcery jednou nevyčetly 🙂 Já při prvním těhotenství měla napsanou na holčičku Nelinku - což se mi hrozně líbí doteď, ale bylo to před 10lety a tenkrát u nás žádná nebyla.
Od té doby se s nimi ale bohužel roztrhl pytel. Jsme z vesnice a tady právě ještě ani Sofinka ani Ella zatím není.

janculovi
5. srp 2011

@gaudi pro kluka máme Mikuláše

@ahooooja to je moc hezký jméno

kathy.skal
5. srp 2011

ahojky, my máme Evelínu, a taky si všichni klepali na čelo. A druhou jsem chtěla Elvíru, ale to už mi neprošlo ani u manžela 😀

ryangi
5. srp 2011

Padají tu hezká jména, my máme Vendulku a Wandu.

leonka24
5. srp 2011

@simcza Valerie je taky moc krásne jméno 😵 a ještě se mi líbí Viktorie, ale tu má naše sousedka... švagrová mi pořad nadhazuje jméno Zoe, jinak se ji taktéž líbí Vendulka ( tu chce přítel, že bude mít iniciály V.V 😠 ) a Lilli, ale u toho jména ani nevím jestli by tak bylo zapsáno v rodném listě nebo by tam muselo být Lilliana, tak jak je v našem kalendáři 😅

leonka24
5. srp 2011

@ryangi můžu se zeptat jak Vaší Vendulce říkate? 🙂

leonka24
5. srp 2011

@kathy.skal Evelína je krásné jméno, my už máme Evičku, ale má mamka ji začla říkat Evelínko, tak se to u nás chytlo 😅

janculovi
5. srp 2011

@leonka24 kamarádka má Zoe a je to moc krásné jméno a taky dost netradiční-jako že se málo dává,říkáme ji Zoinko,Zoui,Zoino

mirunda
5. srp 2011

@janculovi jéé, Zoe je krásný jméno

@leonka24 my máme Lilianku - s jedním L - LILIANA, jak je u nás v kalendáři, ale v databázi jmen registrovaných v ČR jsem četla, že se dají dát i Lili, Lilia, Lilian, Liliane.... ale všechno to bylo jen s jedním L.. pokud bys trvala na dvou L, tak bych si zavolala na matriku, to je jistota 🙂

Jinak teď, kdyby to byla náhodou holčička, tak se rozmýšlíme mezi Rozárkou a Dorotkou.. a nevíme 😕 😨 🙂

michaela_2
5. srp 2011

Ahoj holky, tak jsem si pročítala tuto diskuzi, protože u jména pro holčičku pořád nejsme rozhodnutí, respektive tedy mě se doopravdy hodně moc líbí jedno - Adrianka, ale pořád si nejsem jistá, jestli by to nebylo moc krkolomné vzhledem k našemu příjmení. Včera jsem ale pročítala nějaká jména na internetu a tam jsem objevila ještě Dianku - tady jí také někdo jmenoval. Dnes na obědě jsem to navrhla manželovi, on výběr holčičího jména nechává spíš na mě, takže jsem počítala s kladným ohlasem, on se na mě ale podíval tak zvláštně, pak se ke mě naklonil a potichu ( aby ho nikdo okolo neslyšel) mi starostlivě zašeptal - zlato, ale tak se jmenuje spousta ehm, těch podniků ....no víš jakých..............Tak jsem se na něj nechápavě dívala, jakože fakt nevím....pak mi to tedy došlo a on razantně zakončil - musíš přece myslet i na to, aby se jí potom nesmáli!Tak teda nevím, jako tahle asociace by mě asi v životě nenapadla 😀 a popravdě, ani si nevybavím, že by zmiňovaných podniků zrovna s tímhle jménem byla taková spousta..................štve mě! 😖 takový krásný jméno...

leonka24
5. srp 2011

@mirunda Dorotka je taky moc hezké, mám kamarádku Dorotku 🙂 a Rozárka se mi líbí taky jedna paní v porodnici měla Amálku a odváželi si domů Rozárku 🙂 ale u téhle berušky se nevzdám bez boje 😠 nenechám se ukecat jak u Evičky 😀

leonka24
5. srp 2011

@michaela_2 taky jsem neslyšela, že by se tak jmenoval onen podnik 😖 pořád dokola přemýšlím které si mám vybrat a bojovat o něj 😀 Adrianka je nádherné jméno 🙂 co mě dost naštvalo bylo oznámení že o jméně rozhodne přítelova ségra, neřeknu když řekne svůj názor, ale aby rozhodla jaké bude mé dítko nosit jméno mi příjde nefér ☹

michaela_2
5. srp 2011

@leonka24 cože?? no tak to je ale dost zvláštní 🙂 .....a to jako vy jednou budete vybírat jméno pro její děti nebo co? 😀

jasekd
5. srp 2011

@leonka24 Co je to za blbost s tou segrou? Jinak Eva je pekne jmeno 😉
@michaela_2 U nas bohuzel bordel Diana je, takze me to v souvislosti s tim jmenem napadne hned....

lucisa
5. srp 2011

@leonka24 to jako fakt? A proč má takovou výsadu? Jste jí nějak zavázáni, živí Vás nebo jste snad rozhodovali o jménech jejich dětí také? Na to bych nepřistoupila ani náhodou, nehledě na fakt, že papíry do porodnice o jménech podepisují výhradně rodiče, nikoliv teta 😝

leonka24
5. srp 2011

@michaela_2 no to je 😀 ale hned jsem se začala bránit, že ani náhodou jen sem si poslechla názor na náš seznam holčičích jmen a líbí se jí Isabelka a Klárka: No to nevím jestli by si nechala mluvit do výběru jména pro své děti, jestli bude někdy mít... 🙂

hehena
5. srp 2011

ahoj všem mamkám 🙂 já už tu myslím jednou psala.... začne to pro nás být za chvíli aktuální (to přemýšlení nad jmény a i když si myslím, že to bude kluk, tak zvažuju samozřejmě i holčičí....

pořád se mi líbí Stela a teď hodně i Lea... jenže to nechce moc muž, neb prý se tak jmenuje pánskej časopis a všichni by se holčičce smáli... :( když jsem v prvním těhu chtěla Elu, tak furt jen zvolával Elá hop... 🙂))) nakonec byla zklamanej, že je to kluk, prý jen kvůli tomu jménu a chtěl, aby se jmenoval Ela 😀

každopádně reakce rodiny, že když to bude holka, že bude Ela, byla teda docela strašná. tak příště si snad ty jména necháme pro sebe!